Strona 1 z 4

Zenek już za TM...

PostNapisane: Pt lis 27, 2009 12:07
przez Od-Nowa
w imieniu koleżanki, która nie jest tu zalogowana zakładam ten temat:
cytat z wątku na dogo:

Tydzień temu Zenek napatoczył się na łapankę kotów . A własciwie nawet się nie napatoczył bo sił na to nie miał , leżał w kartonie w śmietniku między blokami , myślałam że nie żyje bo wcale się nie ruszał .
Gdy otwarłam pudełko w którym się zadekował usłyszałam tylko swist w płuckach i kachlutanie .
No i poza planowo kocina trafiła do klatki i do weta .
Okazało się że to słodki , przymilasty kociak. Wetki od razu urzadziły chrzciny i nasz chorlak został Zenkiem .
Zenek ma problemów wiele- koci katar, świszczy mu w płuckach . Ma powiększoną wątrobe ( prawdopodobnie stłuszczenie po długim okresie głodowania) , Zenek ma też problem z sikaniem, ledwie coś wypije a pić chce stale od razu sika, na szczęście szybko załapał co to kuweta .
Kocisko ma robione cały czas badania. Wykluczona jest panleukopemia i FIV , testy na szczęście negatywne .
Zachodzi podejrzenie cukrzycy - Zenek przy pierwszych badaniach biocheicznych miał obniżony znacznie poziom cukru . Czekamy na powtórne badania za kilka dni .

Zenek jeszcze co najmniej tydzień będzie na antybiotyku . Przez ten czas będzie u naszych wetek - które są cudowne i pomagają jak moga ratować takie bidy , ale wiecznie u nich Zenek nie zostanie
Czeka go powrót między bloki , a w jego stanie zdrowia nie jest to wskazane . Zenek nie jest najmłodszym kotem , może mieć ok. 7 lat .
Jest straszliwie przytulaśny, cały czas domaga się pieszczot, wysuwa łapkę za klatkę i upomina się żeby o nim pamiętać .

Szukamy pilni edomu dla Zenka , domu w którym w razie gdyby okazało się że Zenek jest poważnie chory będzie miał zapenioną opiekę i miłość swojego ludzia .

A tak wygląda nasz cudny Zenuś


dane kontaktowe w sprawie Zenka

Małgosia
tel 0 602 709 383
mail bianca.rudzia@interia.pl


Obrazek

cały czas by tylko pił jadł i tulił się
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: Zenek chora kocina w Myślenicach szuka domu

PostNapisane: Pt lis 27, 2009 12:08
przez Od-Nowa
wieści od Zenka z wczoraj:

No i wieści od Zenka; coraz lepiej oddycha, nie kaszle . Pysio mu wypięniał jeszcze. Zenek zaczął się w końcu myć , umie korzystać z kuwety .
Ma olbrzymi apetyt i wypije każdą ilośc płynów ( niekoniecznie wody ) które napotka na swojej drodze .
Po powtórnych badaniach wykluczona zaostała cukrzyca .
Albo Zenek ma niewydolnośc nadnerczy , moczówke prostą albo coś behawioralnego że tyle pije , no a jak pije to strasznie dużo sika .
Ma też na pewno niewydolność watroby .
Poza tym nic mu nie dolega, jest wesołym kotkiem, który chciałby być wiecznie głaskany najlpiej podczas gdy pije wodę
Mruczy pięknie, łapeńki wyciąga za klatkę i nadstawia łepeczek do pieszczenia .
Straszny z niego słodziak .

Zenek pilnie szuka domu, najlpeiej bez innych zwierzaków żeby móc kontrolować jego dostęp do płynów, żeby nie było w domu kilku misek z woda bo on wszystko na raz wypije .
Zenek pozostaje jeszcze na antybiotyku, jeszcze trochę trzeba go podleczyć i będzie kastrowany .
A później nie mamy co z nim zrobić czeka go powrót na ulicę a to może dla niego oznaczać śmierć bo Zenek rzuca się na każdy płyn ( dziś chciał się poczestować laboratoryjnymi odpadkami !!!) .

BARDZO PROSIMY O DS DLA ZENKA

Re: Zenek chora kocina w Myślenicach szuka domu

PostNapisane: Pt lis 27, 2009 12:31
przez Bazyliszkowa
Hop, po domek!

Re: Zenek chora kocina w Myślenicach szuka domu

PostNapisane: Pt lis 27, 2009 12:35
przez piccolo
Zezek jest bardzo przystojny :1luvu:

śliczny mordalek i ten nosek różowy
i umaszczenie też ciekawe

Re: Zenek chora kocina w Myślenicach szuka domu

PostNapisane: Pt lis 27, 2009 15:25
przez kussad
Zenek jest prześliczny :1luvu:

Re: Zenek chora kocina w Myślenicach szuka domu

PostNapisane: Pt lis 27, 2009 18:03
przez Od-Nowa
pewnie,że piękny!!
czy ktoś może pomóc w ogłaszaniu przystojniaka??

dane kontaktowe w sprawie Zenka

Małgosia
tel 0 602 709 383
mail bianca.rudzia@interia.pl

Re: Zenek chora kocina w Myślenicach szuka domu

PostNapisane: Pt lis 27, 2009 18:08
przez Od-Nowa
nowe wieści od Zenka

No i teraz wieści od Zenka
kocisko zostało odjajczone, obrażóny na maksa odwrócił się do nas dziś swoim pięknym zadkiem i ani mu się śni z nami gadać - obrażony głównie o brak pełnej miski a nie o ciachnięte jajeczka
Zenek nie kaszle już, nie świszczy , nie ma kataru .
Zenkowi brakuje kilku zębów pozostałe zostały dziś podczyszczone w trakcie zabiegu .

Zdjęć nie ma bo musielibyśmy tylko zadek pokazywać bo za nic nie chciał pysia pokazać obrażalski .

Jak pisłam w poprzednim poście uzgodnione jest ze Zenek póki co może zostać w gabinecie, bo nie można go wypuścić żeby tak żył bez kontroli .
Dlatego szukamy DS .

Re: Zenek chora kocina w Myślenicach szuka domu

PostNapisane: Nie lis 29, 2009 23:40
przez Od-Nowa
Zenek szuka domu....
czy niepotrzebny On komu? :cry:

Re: Zenek chora kocina w Myślenicach szuka domu

PostNapisane: Pon lis 30, 2009 13:31
przez Rudzia&Bianca
Od-Nowa pisze:Zenek szuka domu....
czy niepotrzebny On komu? :cry:


No i dotarłam tu po wielu trudach , zrobiło ze mnie miau małolata i nie chciało mnie zalogować przy pierwszym podejściu .

To ja koleżanka Tani od Zenka :)

Zenek prosi o domek , jest super przytulaśnym kotem , łasi się do ludzi, upomina o pieszczoty, korzysta z kuwetki i pięknie się już myje :)

Ktoś zechce Zenka mieć tylko dla siebie :) :kotek: :kotek: :roll:

Re: Zenek chora kocina w Myślenicach szuka domu

PostNapisane: Pon lis 30, 2009 22:44
przez kussad
Świetnie że też tutaj jesteś :)

Re: Zenek chora kocina w Myślenicach szuka domu

PostNapisane: Śro gru 02, 2009 22:22
przez kussad
Czas na odwiedziny :)

Re: Zenek chora kocina w Myślenicach szuka domu

PostNapisane: Czw gru 03, 2009 0:12
przez gaota
zaznaczam

Re: Zenek chora kocina w Myślenicach szuka domu

PostNapisane: Czw gru 03, 2009 0:21
przez danal1983
i ja, i ja!!!!

Re: Zenek chora kocina w Myślenicach szuka domu

PostNapisane: Czw gru 03, 2009 9:23
przez danal1983
hop do góry

Re: Zenek chora kocina w Myślenicach szuka domu

PostNapisane: Pon gru 07, 2009 17:15
przez Rudzia&Bianca
Zenek niestety nadal na antybiotyku, po weekendzie znowu zaczął kaszleć i prychać. Ogólnie zesmutniał kocisko
Zenczysław musiał zostać potraktowany Frontleinem , miał na sobie całą zwierzęcą ekipę .
Wisimy wetom 40 zł i na pewno jeszcze leczenie będzie kosztowało
Będę bardzo prosiła o zakupy na bazarku dla Zenka, tylko muszę go najpierw zrobić


Bardzo pilnie szukamy domu dla Zenka, który jest typowo domowym kotem. Interesuje go jedzenie PICIE i spanie . U wetek siedzi w otwartej klatce ale nie chętnie z niej wychodzi . Najchętniej zwija się do spania i uwielbia być miziany po brzuszku .

No i jeszcze świąteczny problem - Zenek będzie musiał opuścić na Święta gabinet, który będzie zamknięty Nie mamy co z nim zrobić

Bardzo pilnie szukamy mu domu . :cry: :cry: