JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw paź 15, 2020 0:10 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

Miałam wenę, spłodziłam poniższe ogłoszenie. Może się nada. Nie zastrzegam praw autorskich, możliwe modyfikacje, według uznania.


Wafel i Precel – nierodzeni bracia.

Wychowywali się razem, choć urodziły je różne matki. Czemu biało-bury Wafelek został adoptowany przez wolnożyjącą kotkę, która miała już czwórkę swoich kociąt, nigdy się nie dowiemy.
Wiemy tylko, że Wafelek i jego przyrodni brat, rudy Precelek, dwa urocze kocurki, przemierzyły kawał Polski, by trafić do własnego domu, do własnego człowieka. Były oczekiwane i kochane omalże od pierwszego wejrzenia. Niestety, ich Pan dostał silną alergię. Swędząca wysypka i duszność, ograniczająca każdy oddech do absolutnego minimum, spowodowały, że opiekun kotów, z bólem serca, musiał się z nimi rozstać.

Koty, urodzone w maju 2020, szukają nowego domu. Niekoniecznie razem. Korzystają z kuwety i drapaka. Są odrobaczone i zaszczepione. Do nowego domu trafią po zabiegach kastracji.

Wafelek idealnie nadaje się na jedynaka. Jest kotem dominującym. Nie lubi być brany na ręce, choć pogłaskany mruczy i przytula się, ale to on dyktuje warunki kontaktu z człowiekiem. Gdy nie ma ochoty na dalsze spoufalanie, odchodzi. I wraca, kiedy on uzna to za stosowne.

Precelek jest uległy, oddala się, gdy starszy kolega właśnie w jego misce odkryje smaczniejsze jedzenie. Pogłaskany, włącza donośny traktor i tuli się do człowieka. Ma zadatki na super miziaka i szanse by rozkwitnąć, gdy będzie jedynakiem lub zamieszka ze spokojnym kotkiem w zbliżonym wieku.

Oba koty to absolutnie niekłopotliwe dzieciaczki. Mają 3-4 fazy aktywności w ciągu doby (ok.20-30 min), wtedy szaleją, gonią się, bawią zabawkami. Resztę czasu przesypiają. Należą do kotów milczących, miauki jakie z siebie wydają są ciche i delikatne, na pewno żaden sąsiad nie będzie mógł się uskarżać na hałasy.

Zostaną oddane do domu z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Obowiązuje umowa adopcyjna i wizyta przedadopcyjna. Zapraszamy też na wizytę zapoznawczą z kotami.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 8114
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 15, 2020 8:39 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

Wow, to piękne ogłoszenie! Jestem pod wrażeniem :)
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 15, 2020 21:10 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

Mi jeszcze kilka slow o charakterze Wafelka, bo z obecnego opisu wychodzi ze dosc podly z niego typ ;)

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Czw paź 15, 2020 21:44 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

Może nie podły typ, ale kot indywidualista, chodzący własnymi drogami.
Na razie nie wiem, co więcej mogłabym napisać.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 8114
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 15, 2020 22:38 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

Może tak?
"Wafelek to koci indywidualista, który idealnie nadaje się na jedynaka, bo w relacjach z innymi zwierzakami zdecydowanie dominuje. Choć nie lubi być brany na ręce, to pogłaskany mruczy i przytula się. Człowiek musi jednak znać swoje miejsce ;) i gdy Wafelek nie ma ochoty na dalsze spoufalanie, odchodzi. I wraca, kiedy on uzna to za stosowne, żeby znów rozmruczeć się pod ręką :) "

Praktycznie to samo, ale jednak ciut cieplej chyba :)
A reszta super super!

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Czw paź 15, 2020 23:47 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

Martyno, możesz zmieniać wg własnego uznania, nie potrzebujesz mojej akceptacji.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 8114
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 16, 2020 23:37 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

Moja kolezanka sie zachwycila Wafelkiem, dzwonila dzis na numer podany w olx (do Doroty chyba..?), jest z Warszawy.
Jako dom dla kota jest do sprawdzenia na pewno, ale jako osoba generalnie jest super ;)

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Sob paź 17, 2020 10:02 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

Nie czuję się na siłach sprawdzić fachowość domu, myślę, że Madie ma większe doświadczenie w tym temacie.
Ja mogę zaprosić na osobiste poznanie kota :)
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 8114
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 17, 2020 13:07 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

Idealnie :) niech koleżanka do mnie zadzwoni w sprawie adopcji a umówi się z Grażyną na oglądanie :)

Mój numer powinnyście obie mieć :)
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 17, 2020 14:45 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

Precelek miał dziś wizytę zapoznawczą, Państwo zauroczeni, chcą właśnie takiego nieśmiałego, ciapowatego kota.
Mamy się skontaktować po kastracji Precla.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 8114
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 17, 2020 18:57 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

to pierwszy sensowny telefon, ALE...

Wszystko brzmi spoko jednak Państwo nie chcą ponosić żadnych kosztów ( mimo, że wszystkie artykuły dla kota będą mieli we wtorek/środę) i czekają na wysterylizowanego kota. Poza tym są nieco roszczeniowi i mieli kiedyś podwójną hodowlę, chyba abisynczyków, (którą rozwiązali ze względu na pojawienie się dzieci). Nie czepiam się, bo dom ponoć profesjonalnie zabezpieczony i świadomy, ale coś mi nie gra
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 17, 2020 19:06 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

Moje odczucia też są niepewne i nie chodzi o fakt, że byliśmy umówieni na jutro, a pan zadzwonił dziś, czy mogliby przyjść za godzinę, bo będą w okolicy.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 8114
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 17, 2020 19:25 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

Dziewczyny, przepraszam, czy może ktoś poprosić na FB Szalonego Kota by zajrzała tu na PW?

Szalony Kot pisze:Jasdor, jak wrzucisz ich oddzielne ogłoszenia na OLX to podeślij mi najlepiej na FB linki i ja włączę im promocję, ok?
Bo na miau już rzadko zaglądam i nie chcę przegapić :oops:


Chciałam ją dopytać o to promowanie, bo tak jak się wcześniej odzywałam też mi kociaki "utknęły" :(
Obrazek

andorka

 
Posty: 13160
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Sob paź 17, 2020 19:27 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

andorka pisze:Dziewczyny, przepraszam, czy może ktoś poprosić na FB Szalonego Kota by zajrzała tu na PW?

Szalony Kot pisze:Jasdor, jak wrzucisz ich oddzielne ogłoszenia na OLX to podeślij mi najlepiej na FB linki i ja włączę im promocję, ok?
Bo na miau już rzadko zaglądam i nie chcę przegapić :oops:


Chciałam ją dopytać o to promowanie, bo tak jak się wcześniej odzywałam też mi kociaki "utknęły" :(


Ja nie mam konta na FB
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 8114
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 17, 2020 19:39 Re: JEST DT - dla dwóch kociaków - Warszawa!

Madie pisze:to pierwszy sensowny telefon, ALE...

Wszystko brzmi spoko jednak Państwo nie chcą ponosić żadnych kosztów ( mimo, że wszystkie artykuły dla kota będą mieli we wtorek/środę) i czekają na wysterylizowanego kota. Poza tym są nieco roszczeniowi i mieli kiedyś podwójną hodowlę, chyba abisynczyków, (którą rozwiązali ze względu na pojawienie się dzieci). Nie czepiam się, bo dom ponoć profesjonalnie zabezpieczony i świadomy, ale coś mi nie gra

Unikałabym roszczeniowych ludzi. Teraz nie chcą zapłacić za kastrację a potem, jeśli kot się pochoruje, mogą się zgłosić z żądaniem: "zróbta coś z tym". Bo kot miał być zdrowy a nie jest. Że okazało się po pół roku? Nieważne, trzeba było wyczytać to w kocich oczach.
Nie rozmawiałam z nimi, ale po opisie jawą mi się właśnie jako tacy ludzie.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10705
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości