OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie lut 05, 2023 0:45 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

:(
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lut 05, 2023 8:17 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

[*]

IrenaIka2

 
Posty: 872
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Nie lut 05, 2023 9:01 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

[*]
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie lut 05, 2023 14:33 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Dzięki za światełko dla Migdasia.

Nieźle nas Rita wystraszyła. W piątek rano zjadła ostatni raz i nie ruszyła michy do dziś rana. Bawiła się. Szalała. Podchodziła do miski. Ale NIC nie zjadła. Wczoraj się złamałam i zaczęłam ją karmić strzykawką. Jak zwykle okazało się ,że tłoczek tłoczkowi nie jest równy :mrgreen: Nie każdy da się wyciągnąć by od góry jedzenie nałożyć. A stare sitko, które nie pozwoliłam wyrzucić, przydało się znowu. Bo dzięki niemu można dziobkiem wciągnąć.
Ritunia ma "dar" wywracania ze strachu nam żołądków na drugą stronę :| Dziś już zjadła. Po 2 dobach!

Dziś było strasznie. Niby mróz nie był duży :roll: ale woda zamarzła w miskach do samego dna. Dobrze, że niedziela.Spokojnie mogłam spacerować :wink: z wiadrami wody by zapełnić pojniki. Jest jedna super pompa i warto do niej łazić bo migusiem zapełnia wiaderka. Te bliższe tylko bzdyczą cieczą. Namachać się trzeba. Wróciłam do domu po półtorej godziny.
Oczywiście "szczęśliwe wychodzące" stawiły się pierwsze na jedzenie i picie. Rudy ze śladami smaru więc spał w ciepłym silniku. :strach: Co ci durni ludzie mają w głowach?
Przeraża mnie co zapowiadają. Że będą jeszcze większe mrozy.
Karmiciele są gatunkiem wymierającym. Nie chodzi tylko o koty. Były osoby dbające o ptaki i ich wodę. Umarły, chorują, nie mają sił, są w zakładach opieki...Zostałam sama. Nie widać by ktoś martwił się tym co się dzieje. Ludziom nie staje serca i wyobraźni. Zabieramy żywym stworzeniom ich przestrzeń. Dziwiąc się ,że wszystko ciągnie do miast. Oczekują ,że przyroda da sobie radę bo ...selekcja naturalna obowiązuje.
Kilka dni temu ścięłam się z kolegą z pracy. Któremu wadzi miska dla ptaków. Nie jest za piękna bo mrozy naruszyły ją. Zawsze wiosną zmieniam na nową. A ten doopek co tydzień pyta kto postawił. Choć wie,że to ja. I co tydzień płacze nad estetyką tarasu. I tak brudnego. Wkurzona poprosiłam by na swą estetykę zwrócił uwagę. Na stary, zniszczony i za ciasny sweterek jaki nosi. Który podjeżdża pod cyce na opasłym brzuchu! Wiem, nie byłam grzeczna. Ale mnie szlag trafił. Chciał mi po raz kolejny wbić szpilę. Niestety, w pracy jestem dziwolągiem. Otaczają mnie prawdziwi "rolnicy". Którzy nawet psa z rodowodem trzymają luzem na podwórku. A potem płaczą ,że został "przez coś" pogryziony i tyle forsy na weta poszło. Bo jak to?! W domu ma być :strach: Staram się nie wtrącać. Nie dyskutować. Wszystko jest w środku. Słowa serca nie zmienią.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lut 05, 2023 18:57 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

(*) dla Migdała.
Asiu, część umiera, część choruje i trafia do szpitala etc a część zaczyna nie mieć za co karmić. Jednak strasznie ceny poszły wszystkiego
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie lut 05, 2023 19:32 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Ja już stara jestem. I dziwaczka okrutna.
Oglądałam dziś 3 część The Last Of Us i ...byłam wzruszona. Nie wiemy jak w czasie zagłady ludzkości zareagujemy na drugiego człowieka. Ale jego obecność ,w samotnej rzeczywistości w czasie apokalipsy, jest błogosławieństwem !
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lut 05, 2023 19:50 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Koleś z pracy dopiero Cię znienawidził, skoro mu zwróciłaś uwagę na brak własnej estetyki.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie lut 05, 2023 19:57 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

MalgWroclaw pisze:Koleś z pracy dopiero Cię znienawidził, skoro mu zwróciłaś uwagę na brak własnej estetyki.

Pewnie znienawidzi. Tylko ja już za stara jestem by zwracać na to uwagę!
Nawet kwiatka nie podleją mimo ,że 'rolnicy" z dziada pradziada. Dlaczego? Bo głowy nie mają do tego :roll:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lut 06, 2023 8:59 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Zimno. Choć i tak fajniej niż wczoraj bo przejmującego wiatru nie ma. Wpełzłam na kotłownię bo żarcie zostawione na murku Kajtkowi zamarznie. Wzięłam i suche by dosypać do pojemników. W tym jeden w budce. I butelkę wody. Cały piknik :mrgreen: Przy wtórze chrapania bezdomnego przemknęłam się po ciemnicy zanim zapaliłam lampkę. Znam teren na pamięć. Chyba ,że cos wywalą w między czasie. Nie zawsze są to rzeczy :strach:
Kajtek siedział w bambetlach. W wyszarpanym przez siebie "korytarzu". Przywitałam się grzecznie. odpowiedział. Walnęłam na płasko wciskając brzuch w płyty betonowe. Wyciągnęłam dłoń białą by pojemnik wyjąć z budki. A ten drań ... dziabnął mnie pazurem 8O Gdy machnęłam ręką to z sykiem do mnie wystartował ,że aż chrupki pogubiłam :placz: Zaczął syczeć. Jak nie on. Nigdy tak do mnie się nie zachowywał. Widać balety były w niedzielę niezłe w jego posesji. Zdenerwowany warczał cały czas w klamotach. Więc wszystko zostawiłam na zewnątrz. Drań niewdzięczny :placz:

Rita wczoraj zjadła "normalnie". Ale dziś już 15 minut zajęło nam dulczenie ze strzykawą. Nie chciała z miski. Niecierpliwiła się gdy nabierałam kolejną. Nie chciałam odchodzić bo zrezygnowała by. Nie ma nas cały dzień wiec musi zjeść. Nie wiem co się dzieje.
Sorrek ma zafaflunione oczy. Tami rzęzi i oczy też poleciały. Uliś kicha i zostawia smugi glucie. Wszystko na antybiotykach i kroplach. Co za franca!?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lut 06, 2023 10:02 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Zdrowia dla wszystkich ... :ok: :ok: :ok:

IrenaIka2

 
Posty: 872
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Pon lut 06, 2023 21:54 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Ritka. Dalej się karmimy strzykawka. Niby jest ok. Bawi się. Oczka przytomne. Nic nie wypływa z nosa czy oczu. Jest apetyt tylko nie na miskę. Dziwne stwierdzenie :mrgreen: ale prawdziwe. Stoi sobie kocina i czeka aż jej dzióbek podjedzie pod mordkę. Pilnuje tylko by nic nie skapnęło jej na łapki. Bo wtedy z obrzydzeniem nimi wstrząsa. I patrzy z wyrzutem. Generalnie mało się marnuje.
Już tak miała gdy ibd zaatakowało mocniej.
Ale martwimy się.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lut 06, 2023 21:57 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Wiem, ze w tym przypadku, to akurat niezaleta, ale...się zastanawiam, jak patrzę na moje koty, którym wszystko się nudzi po 2-3 porcjach tego samego, jakim cudem Ritunia trwa tak ciągle przy tej jednej karmie? Niby wybrzydza, a jednocześnie zupełnie nie.
Zdrowia dla koteczki i ustabilizowania :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon lut 06, 2023 22:56 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Moje cale lata jedzą smillę teraz daję coś innego na przemian ale smilla jest cały czas. Długo jadły mokrą smillę teraz mają bozitę i felixa.Gourmeta nie lubią sheby też.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19336
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Pon lut 06, 2023 23:33 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Kocinki, zdrowiejcie.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto lut 07, 2023 7:03 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Migdałku [*]
Współczuję :cry: :cry: :cry:

Zdrowia dla Wszystkich

Anna2016

 
Posty: 10403
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, Tundra i 40 gości