OTW23-A życie prozaicznie się toczy:(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw cze 23, 2022 17:26 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Pięknie piszesz! Zabawy dzięciolich dzieci widziałam jak żywe....
Obrazek

Agnieszka-

Avatar użytkownika
 
Posty: 668
Od: Wto sty 17, 2006 16:27
Lokalizacja: 3miasto lub koniec swiata (Umea)

Post » Pt cze 24, 2022 11:08 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Agnieszka- pisze:Pięknie piszesz! Zabawy dzięciolich dzieci widziałam jak żywe....

Dzięki.
Nie wiem co one robiły w środku osiedla. Pewnie jak to bachorki, oddaliły się wbrew woli rodziców.

Któregoś ranka dostałam porządny opitol od srok. Na chodniku, przy osiedlowej uliczce, siedziało małe coś. Co chyba :wink: było sroczym dzieckiem. jakie to nieporządnie wyglądające smarkacze. Dosłownie jak ludzkie puszczone na żywioł na plac zabaw. Ubranko jakieś takie nie piórkowe. Rozczochrane. Nieporządnie naciągnięte na drobne ciałko. Kolory zmyte. Białe miejsca uszargane ziemią. Ogonek taki jakby sobie samo urżnęło nożyczkami "na prosto". Jak dzieci grzywki sobie regulują we własnym zakresie. Dzioba to miało dużego i mocno rozgadanego. Darło japę i skakało. Niestety, kicało to to pod stojące tam auta. Uliczka jest dość ruchliwa. A dziecię nie zamierzało iść na "plac zabaw" jaki ścielił się zielenią tylko polazło wypasiony aucik oglądać. Zagrodziłam mu drogę. delikatnie starając się nakierować maleńtasa na właściwy kierunek. I... Raptem...Zaczęło się. Nad moją głową podniósł się taki jazgot,że zamarłam. A dziobak, wyczuwając wsparcie, też zaczął na mnie pyskować. Podniosłam głowę i zobaczyłam dwie dorosłe sroki na konarze siedzące. Trzepały skrzydłami, tuptały i klęły...klęły... Na ich nie wybredne słowa przyleciały następne. Były równie mocne w dziobie co te. Część zerwała się do przelotów nad moją głową. Całe osiedle słyszało jak się mnie traktuje. Jedna z drugą to nawet pikowanie markowały. zdjęłam kurtkę i zaganiając to coś zwane sroczką dopowiedziałam równie nie wybrednie. Przy okazji uświadamiając, że rodzice nie puszczają dzieci na środek ulicy. A nie siedzą sobie na gałęziach, ploty uskuteczniają a bachor pcha się pod koła.
Udało mi się wyciepać nie opierzone bydlątko na trawę, w krzaluny forsycji. Poszłam swoja drogą ale jeszcze jedna jędza frunęła za mną grożąc i nie odpuszczając. Reszta judziła ją bezpiecznie i wygodnie siedząc na wysokościach.
Bezczelna rodzina!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt cze 24, 2022 19:22 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

No bezczelna. Pewnie matka, babcia, ciotki...
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob cze 25, 2022 4:58 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

MalgWroclaw pisze:No bezczelna. Pewnie matka, babcia, ciotki...

:ryk:
:ok: :ok: :ok:

IrenaIka2

 
Posty: 876
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Sob cze 25, 2022 17:39 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Obrazek

Leniwa sobota. Choć pełna emocji.
Od góry Rudolf, Teosiek, Rita i Lewusek
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie cze 26, 2022 5:16 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Nie pisałam bo sama musiałam sobie poradzić z nerwami.
Niestety, Rita nam zaniemogła. Zmiany następowały powoli. A wyciszenie rujki swoje też zrobiło. Zafałszowane objawy zmyliły. Zaczęła wymiotować, nie jeść... Zawsze się jej ulewało ale teraz były to już regularne rzygi. Praktycznie nie jadła a co wcisnęła w siebie to zwróciła. Wystarczyła doba by zapadła się. Doszedł też brzydki zapach z pysia. Izolacja. Pozycja bólowa. Odruch rzygańska jak tylko powąchała jedzenie. Gotowanie w brzuszku. Oraz kilka innych rzeczy ,które niepokoiły. Na przykład przestała gruchać. Gdy powiedziałam Januszowi, że mała nie gada jakoś teraz, to delikatnie mnie "wyśmiał". Dla niego "gadanie" to takie miauczenie ciągłe. A Ritunia ćwierkała gdy nas widziała, chciała coś, broiła... Przestała. Teraz wiem, że to był pierwszy objaw.
Panicznie boję się ropomacicza. Nie będę się rozpisywać ale wystarczy, że powiem ,że w piątek trafiła do weta. Nasza Asia od razu zauważyła zmianę w kocie. Rituni wyglądzie i zachowaniu. Zawsze się witała z nią. Łaziła ciekawie rozglądając. A tu wyszło zapadłe o smutnych oczach kupisko nieszczęścia.
Niestety, diagnoza nie jest jednoznaczna. Na pewno ma bolesny brzuszek. W jelitkach bulgocze. Brak temperatury. Brak zaczerwień w gardle i powiększonych węzłów. Brak wycieku z nosa. Brak bolesności w okolicach pod brzuszka. Krwi nie pobraliśmy bo już zaczęło się odwodnienie. No i najgorsze. Wetka dopatrzyła się głęboko w gardle pęknięcia w zszyciu. Widziałam, ma! Czy to ważne i miało wpływ na jej zachowanie? Nie wiem. Ale wszyscy się zdenerwowaliśmy.
Dostała kroplówkę, leki, antybiotyk... Kupiłam jej drinki. Może zechce chlapnąć je sobie. I... wróciłam do strzykaw i przecierek. O dziwo chętnie zjadła. I nadal je. Mało ale jednak. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z lecznicą. Dobrze ,że w weekend jest "nasza" to jestem spokojniejsza.
Jest deczko lepiej. Nie siedzi w kącie i nie unika dotyku. Gruchnęła raz czy dwa. Wchodzi w interakcję z innymi kotami.
W poniedziałek ma umówione USG i pobierzemy krew. Niech trochę napoi się. Co nie znaczy, że gdyby nastąpiło pogorszenie nie ruszyła by wetka z igłą. Na razie ogarniamy temat i niech tak zostanie.
We wtorek jest konsultacja z chirurgiem.
Idę trzeć gerberka.
Upraszam o kciuki dla Rituni.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie cze 26, 2022 6:04 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Ojejku, Asiu ślę ciepłe myśli Rituni :ok:

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie cze 26, 2022 7:10 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Mocne :ok: :ok: :ok:

IrenaIka2

 
Posty: 876
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Nie cze 26, 2022 8:04 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Bardzo mocne :ok: :ok: :ok:
Obrazek

muza_51

 
Posty: 2263
Od: Pon paź 04, 2010 10:04
Lokalizacja: Jarosław

Post » Nie cze 26, 2022 8:07 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

:ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21525
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Nie cze 26, 2022 8:14 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie cze 26, 2022 8:56 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Dzisiaj marniej z jedzeniem u Rituni. :cry: Zjadła tylko 20 ml. Reszta trafiła do sedesu bo już nie nadawała się przy kolejnej próbie. Zrobiłam świeże i jedna strzykawa poszła w pysiek. Upał nie pomaga. Szwedzki stół się nie sprawdza. Nie ruszy NIC prócz Gerberka i mleka.

Tak mnie nerwy przetrzepały ,że dziś nie mam sił na nic. Wczoraj pilnowałam, doglądałam, karmiłam co 2-3 godziny po troszeczku. Druga noc za mną gdzie zerkałam jak Rita się czuje. Aż miała mnie dość. Dziś jestem ledwo żywa. Na chwilkę położyłam się myśląc ,że zdrzemnę się. Ale nie wyszło.

Kończy się nam mleko. Może ktoś by mógł wspomóc Ritunię ? :oops: Zamówić? :1luvu: Byłaby dziewczyna wdzięczna
https://www.bitiba.pl/shop/karma_dla_ko ... l&i=1&ro=2
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie cze 26, 2022 10:09 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Rituniu, stawaj na łapki.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie cze 26, 2022 10:26 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Rituniu trzymamy za Ciebie kciuki i pazurki. :ok: :ok: :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie cze 26, 2022 10:49 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Może jakaś zrzutka na mleko?

15zł ode mnie.
Mamy 35zł.

Ktoś coś ?

FunduszImmuno

 
Posty: 232
Od: Wto gru 02, 2014 22:50

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości