Kociarnia KOTyliona III - dyżury, koty w lokalu

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon sie 03, 2015 7:13 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

W kociarni przydałby się generalne porządki.
Może byśmy się zmobilizowali któregoś dnia?

mgska

 
Posty: 13377
Od: Sob sty 12, 2008 18:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sie 03, 2015 7:41 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

Sugar wygląda jak wycieraczka :mrgreen:
bardzo się cieszę, że Frosz zdobył uznanie, bałam się, że mnie wyśmiejecie, za te moje fazy nerkowe :)

no i trzymam kciuki za braci De :ok:
i za Kazimierę, dajcie znać, jak będzie już coś wiadomo, w sobotę obgryzłam sobie paznokcie do samego łokcia po telefonie od Kasi :(

porządki warto zrobić, ale nie w te upały, które nadchodzą. poczekajmy na jaki chłodniejszy weekend
Obrazek

Pinezkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 2041
Od: Śro gru 17, 2014 20:53

Post » Pon sie 03, 2015 13:42 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

Pinezkowa pisze:Sugar wygląda jak wycieraczka :mrgreen:

no jak możesz :twisted: :lol:
Karmel['] Taurus['] Miki [']Andzia [']
http://kotylion.pl/
https://www.facebook.com/kotylion.viva

Duszek686

 
Posty: 23751
Od: Sob kwi 25, 2009 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sie 03, 2015 18:37 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

Dyżur dzisiaj spokojny i leniwy. Koty wymęczone przez upał, a potem też przeze mnie :twisted:
Trinity opuściła kanapę i była w zabawowym nastroju. Nikita ganiała Dyzia i Dymka, aż się kurzyło. Ptyś spokojniutko spacerował i patrolował kociarnię. Wypuściłam Sugar na czas dyżuru na ogólny i też miała zabawowy nastrój. Balbince rankę przepłukałam, ale najpierw dłuuugo odmaczałam strupka, który w końcu ładnie się odczepił. Balbinka to powinna dostać odznakę wzorowego pacjenta za cierpliwość i bezproblemową obsługę.
Dyzio i Dymek wariowali. Dyzia bez problemu można dopaść :twisted: , ale do Dymka trzeba bardzo powoli i spokojnie. Capnęłam go kilka razy dzisiaj przy jedzeniu i przy zabawie i było głaskane dłuuuugo, aż zaczął mruczeć 8O potem położył się w koszyku na parapecie i nie uciekał tylko dał się głaskać - trzeba spokojnie i po pufeczkach i łysolkach.
Dzisiaj do kociarni przyjechał Pan Michał poznać braci De i jeśli tylko się nie rozmyśli to chłopaki idą do domu po 23 sierpnia bo Pan Michał ma wyjazd służbowy. Trzymajcie kciuki, żeby się nie rozmyślił. Obu chłopaków miał na rękach i później cykał im zdjęcia. Wie, że Dymek jest nieśmiały i trzeba poświęcić mu czas i uwagę. Mam nadzieję, że dojdzie do adopcji.
A na koniec dyżuru odwiedzili kociarnię Opiekunowie Feli i przywieźli żwirek i saszetki od Feli dla naszych kotów. Fela wygrała konkurs whiskasa i postanowiła podzielić się z podopiecznymi Kotyliona.
No i oczywiście jeszcze Kinia w szpitaliku gadała do mnie cały czas jak tam byłam, ładnie zjadła i chyba trochę jej się tam nudzi.

MaPi

 
Posty: 5056
Od: Pon maja 21, 2012 13:31
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sie 04, 2015 18:22 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

Hej wszystkim :)
jestem tu nowa, o Kociarni dowiedziałam się od Pawła z Vivy. Jestem Zuza (choć na imię mam Dominika) i mieszkam niedaleko Kociarni, w związku z czym mogłabym bez problemu pomagać :) Kontaktowałam się z Anetą (duszek686), która powiedziała mi, że pierwsze parę razy musiałabym się wcisnąć na dyżur z kimś już oblatanym, a więc - kiedy jest następny dyżur i kto mnie przytuli jako towarzysza? :)
Byłabym bardzo wdzięczna też za informacje ogólne, takie jak np jak często odwiedza się koty + wszystko inne, co powinnam wiedzieć :)
Osobę, która wybiera się na następny dyżur i zgodzi się na moje towarzystwo proszę o kontakt.
Pozdrawiam gorąco :)
Zuza

zuza.dominika

 
Posty: 2
Od: Sob sie 01, 2015 21:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sie 04, 2015 21:07 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

wpadłam na pomysł taki: może by przypomnieć na fejsie, że nasze kicie można też adoptować wirtualnie? schronisko w korabkach tak fajnie reklamuje adopcje wirtualne. może kilka słów o danym kocie, kilka fot i wielkie info: poleca się do adopcji. także wirtualnej. etc. co Wy na to? zawsze to trochę kasy na leki/karmę/żwirek wpadnie...
Obrazek

Pinezkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 2041
Od: Śro gru 17, 2014 20:53

Post » Wto sie 04, 2015 21:31 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

Witaj Zuza :)
Fajnie, że chcesz się włączyc w dyżurowanie :1luvu:
Dyżury są raz dziennie - każdy to minimum półtorej godziny - jeśli nie masz czasu i ogarniasz to co musisz - lub 3-4 godziny - jęsli chcesz trochę z kotulcami posiedzieć i je pomiziać ;)
Zobaczysz sama :)

Dziś dyżur spokojny - pawi żadnych nie było, w kuwetach komplet wszędzie, koty śnięte i mało energiczne - ale to podobnie jak ja dzisiaj - wcale im się nie dziwię.
Byłam dziś z Balbinką u Dr Ani i Dr Ewy - ranka po ropniu pięknie wygląda - mamy jej już dać spokój i w niej nie grzebać - czyli Balbinka odpoczywa od zabiegów wszelkich :ok: Łapka musi sama dojść do siebie - troszkę to niestety potrwa - ale powinno wrócić do pełnej sprawności.

Nikita nie chciała dziś jeść nerkowej animondy - dałam jej trochę sensitive digestive - i aplawsa - zjadła ze smakiem

PURINA :1luvu: zrobiła nam prezent - przyjechało dziś do nas kocie jedzonko od Puriny - 30 paczek suchej Frieskis po 800 g każda - podwórkowe koty się ucieszą - i 24szt 195 puszek pasztetu urinary. Pomroczność jasna mnie dopadła - i uznalam że to nerkowe - dałam Nikicie i się dzisiaj zajadała :roll: - teraz mnie olśniło, że nie powinna tego jeść :twisted:
Pół puszki wstawiłąm do lodówki - w plastikowym pojemniku z niebieską przykrywką - to będzie na jutro - może Ptysiowi lub Balbince dać...- tylko trzeba to będzie troszkę wcześniej wyjąć przed podaniem żeby nie było takie zimne.

Sugar była dziś na kontroli u Dr Szulca - encortolon zmniejszamy częstotliwość - dajemy 1 tabletkę co 2-gi dzień. Dziś nie dostała - trzeba dać jej jutro.
Pozostałe leki bez zmian - czyli adavin 1/4 tabletki 1x dziennie i werafloks na 3,5 kg 1xdziennie.
Przez najbliższe 5 dni podajemy też codziennie 1/5 tabletki - włożyłąm ją w pudełko od adavinu - trzeba ją jakoś podzielić na 5 części - i mamy obserwować, czy po tych 5-ciu dniach podawania coś się w charczeniu Sugar poprawi - jeśli tak - pojadę po następne 2-ie tabletki na kolejne 10 dni - jeśli nie - po 5-ciu dniach odstawiamy.
Podzielić to będzie trudno - chyba najlepiej sproszkować i rozdzielić w małe woreczki strunowe - a potem podawać w paście witaminowej czy w bezopecie - najlepiej do pyszczka, by była pewność że zjadła.

Kazia została w szpitalu. Nie jest dobrze. Cała jama brzuszna, osierdzie, oskrzela wypełnione są płynem. Dziś miała zrobioną punkcję - płyn jest z zawartością krwi, czego byc nie powinno. W ogóle płynu być nie powinno, a już z kwią w szczególności. Jutro będzie miała rtg z kontrastem - może to coś wyjaśni - niestety - rokowania są bardzo ostrożne - tak optymistycznie rzecz ujmując :( Trzymajcie kciuki...
Kaziulka przekochana - mrucząca, miziająca się - rozkochała tam wszystkich...

U Pani Dr Szulc była też Filomena z hoteliku - i tutaj wieści są dobre - oczko wygląda lepiej niż ostatnio i jest szansa, że nie trzeba go będzie usuwać :ok:
Tutaj - wielki ukłony dla Ewy wiedźmy :1luvu: - za żmudne, mozolne i częste podawanie kropelek i opiekę nad czarną pannicą

O adopcjach wirtualnych faktycznie można przypomnieć - dawno o nich nie pisaliśmy - tylko teraz to w ogóle słaby sezon - ludzie na wakacjach...
Ostatnio edytowano Wto sie 04, 2015 22:09 przez Duszek686, łącznie edytowano 2 razy
Karmel['] Taurus['] Miki [']Andzia [']
http://kotylion.pl/
https://www.facebook.com/kotylion.viva

Duszek686

 
Posty: 23751
Od: Sob kwi 25, 2009 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sie 04, 2015 21:50 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

Ja aktualnie jestem w proszku, jakiś bakcyl mnie dopadł, ale myślę, że na czwartek-piątek mogłabym sie do kogoś dołączyć :)
w razie co na bieżąco się będziemy umawiać :)

zuza.dominika

 
Posty: 2
Od: Sob sie 01, 2015 21:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 05, 2015 6:18 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

zuza.dominika pisze:Ja aktualnie jestem w proszku, jakiś bakcyl mnie dopadł, ale myślę, że na czwartek-piątek mogłabym sie do kogoś dołączyć :)
w razie co na bieżąco się będziemy umawiać :)


To się kuruj i nabieraj sił do kociastych :twisted:

Nikita rzeczywiście średnio je to nerkowe, ale trzeba ją przystawiać do miski na kilka razy podczas dyżuru i wtedy pięknie zjada. Ostatnio jak byłam to wsunęła całą tackę, ale końcówkę polałam jej sosikiem troszkę z normalnej saszetki na zachętę.
Tak jak Duszek pisała z Filomeną lepiej. Wyraźnie widać różnicę od ostatniego czasu, kiedy ją widziałam. Mozolne i cierpliwie zakraplanie Ewy przyniosło skutek. Ewa :1luvu:
Trzymajcie kciuki za Kaziulkę :ok:

MaPi

 
Posty: 5056
Od: Pon maja 21, 2012 13:31
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 05, 2015 6:51 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

Ja jeszcze tylko dodam, że Kazia je ładnie i mokre i suche, pije. jak wczoraj ja widziałyśmy to ładnie wyglądała. spojrzenie bystre, ogonek w pion, miziankom nie było końca. Podobno zagaduje tam wszystkich i domaga sie pieszczot :D
Dobre myśli jednak baaardzo potrzebne.

mgska

 
Posty: 13377
Od: Sob sty 12, 2008 18:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 05, 2015 6:57 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

Agata, z adopcjami wirtualnymi można przypomnieć. ale ja kiepska jestem w pisaniu. jeśli podrzucisz mi teksty to wrzucę na fb, co Ty na to? :wink:

Wczoraj wrzuciłam Nikitę i Ptysia zajawkowo - krótkie przypomnienie, że czekają na adopcję. wiecie ilu udostępnień sie doczekali? Trzech...
Dla porównania - ogłoszenie o biało-rudym kociaku, mimo iz pojawiło się wczoraj o późnej godzinie ma juz 24 udostępnienia.
dlaczego tak się dzieje. przecież wystarczy tylko kliknąć.
to jak mym mamy tym kotom domy znaleźć?

mgska

 
Posty: 13377
Od: Sob sty 12, 2008 18:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 05, 2015 7:18 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

Dyżury:

środa (05.08) - pandadp
czwartek (06.08) - mgska
piątek (07.08) - Pinezkowa
sobota (08.08) - marta765
niedziela (09.08) - dilah
poniedziałek (10.08) - marta765
wtorek (11.08) -Krystian i Ania
środa (12.08) - Duszek686
czwartek (13.08) - mgska
piątek (14.08) -
sobota (15.08) -
niedziela (16.08) -
poniedziałek (17.08) - MaPi
wtorek (18.08) -
Ostatnio edytowano Śro sie 05, 2015 8:33 przez pyma, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5791
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Śro sie 05, 2015 7:21 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

poniedziałek 17.08 poproszę

MaPi

 
Posty: 5056
Od: Pon maja 21, 2012 13:31
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 05, 2015 7:30 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

zuza.dominika pisze:Hej wszystkim :)
jestem tu nowa, o Kociarni dowiedziałam się od Pawła z Vivy. Jestem Zuza (choć na imię mam Dominika) i mieszkam niedaleko Kociarni, w związku z czym mogłabym bez problemu pomagać :) Kontaktowałam się z Anetą (duszek686), która powiedziała mi, że pierwsze parę razy musiałabym się wcisnąć na dyżur z kimś już oblatanym, a więc - kiedy jest następny dyżur i kto mnie przytuli jako towarzysza? :)
Byłabym bardzo wdzięczna też za informacje ogólne, takie jak np jak często odwiedza się koty + wszystko inne, co powinnam wiedzieć :)
Osobę, która wybiera się na następny dyżur i zgodzi się na moje towarzystwo proszę o kontakt.
Pozdrawiam gorąco :)
Zuza


Zuza myślę, że każda osoba chętnie zgodzi się na Twoje towarzystwo, bo każda pomoc na wagę złota :wink:
Najlepiej pisz na pw do osoby która ma dyżur w dniu w którym Ci pasuje, żeby umówić się na konkretna godzinę. o całej reszcie do wiesz się na miejscu :)
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5791
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Śro sie 05, 2015 7:35 Re: Kociarnia KOTyliona III - dyżury - koty szukają domków

13.08 poproszę

mgska

 
Posty: 13377
Od: Sob sty 12, 2008 18:50
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości