Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 25, 2011 14:46 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

http://www.zoologiczny.sklep.pl/Kerbl_f ... 73___11025

ten spokojnie daje radę nawet przy długiej sierści.

Ewentualnie komplet z różnymi długościami ostrza, można wyfurminatorować wszystko, od chomika do konia :)
http://www.zoologiczny.sklep.pl/Kerbl_f ... 73___11038

Wolfik

 
Posty: 72
Od: Wto wrz 27, 2005 10:43
Lokalizacja: Wawa/Jabłonna

Post » Śro paź 19, 2011 8:03 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

a obecnie to jakie firmy są najlepsze ? ale w miarę rozsądnej cenie,co polecacie,bo jest ich pełno.W sklepach zoologicznych pustki 8O a w necie sporo.
Ja chcę to dla moich egzotyków,którym sierść wyłazi garściami a zwykłe szczotki zawodzą :(

sloneczko

 
Posty: 55
Od: Czw lut 03, 2011 10:18

Post » Śro paź 19, 2011 9:54 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

ja mam oryginalny, ktory teraz mozna kupic 3x taniej niz na poczatku - do siersci dlugiej sprawdza sie słabo - podobno do krotszej lepiej....

tillibulek

 
Posty: 15689
Od: Czw gru 18, 2008 15:04
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka

Post » Pon mar 05, 2012 22:51 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

zaznaczam.

klauduska

 
Posty: 3600
Od: Nie lut 27, 2011 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 06, 2012 12:00 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

My kupiliśmy z 2 lata temu na allegro furminator i jesteśmy bardzo zadowoleni :ok: czeszę delikatnie swoje Kociaki raz na tydzień, po tym mniej lata kłaków po domu i mają przyjemniejszą sierść. Najlepiej po wyczesaniu przetrzeć je mokrą szmatką lub szczotką aby zebrać pozostałości. I najlepiej te kłęby sierści zbierać do foliowego woreczka i wyrzucać do kosza, a nie do kibelka bo u mnie długo nie chciało się spuścić :mrgreen:
Obrazek

Del

 
Posty: 796
Od: Wto lis 24, 2009 16:30

Post » Pon mar 26, 2012 12:19 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

witam
właśnie wrócilem ze sklepu gdzie zakupiłem FURminatora, z tym, że nie było wersji kocich i kupiłem tą dla psa do 4,5kg. pan sprzedawca twierdzi, ze efekt na kocie będzie ten sam. wróciłem do domu i mysle intensywnie czy otworzyć go i sprawdzić czy odwiesc go spowrotem (zwrot kosztów dostane tylko wtedy gdy pudełko będzie oryginalnie zamknięte). czy jest ktoś, kto czesze kota własnie takim furminatorem? co o tym myślicie? troche sie zastanawiam, bo jak wiadomo nie jest to tania zabawka.
pozdrawiam

iwcio123

 
Posty: 2
Od: Pon mar 26, 2012 12:06
Lokalizacja: Londyn

Post » Pon mar 26, 2012 12:30 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

iwcio123 pisze:witam
właśnie wrócilem ze sklepu gdzie zakupiłem FURminatora, z tym, że nie było wersji kocich i kupiłem tą dla psa do 4,5kg. pan sprzedawca twierdzi, ze efekt na kocie będzie ten sam. wróciłem do domu i mysle intensywnie czy otworzyć go i sprawdzić czy odwiesc go spowrotem (zwrot kosztów dostane tylko wtedy gdy pudełko będzie oryginalnie zamknięte). czy jest ktoś, kto czesze kota własnie takim furminatorem? co o tym myślicie? troche sie zastanawiam, bo jak wiadomo nie jest to tania zabawka.
pozdrawiam


To czy to jest dla psa czy kota, to jedynie roznica szerokosci. Jesli uwazasz, ze wygodnie bedzie czesac kota, otwieraj, jesli uwazasz, ze glowica jest za duza - oddaj. Ja mam produkt nieoryginalny, firmy Swiss Pet, dziala tak samo, cena nieporownywalnie nizsza, jest zarowno dla psow jak i kotow.
Ciastusiu i Haskellku [*]

Discordia

Avatar użytkownika
 
Posty: 11249
Od: Nie sie 12, 2007 12:34
Lokalizacja: Wabern/Szwajcaria

Post » Pon mar 26, 2012 14:50 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

Mam Furminator - podróbkę, sprawdza się bardzo dobrze, a na latające kłaki włączony odkurzacz. Czeszę kota na pralce, a włączony odkurzacz z samym wężem na podłodze, 3/4 spadających kłaków jest wessanych od razu :D . Mój kot lubi odkurzacz, jak odkurzam mieszkanie, to na nim jeżdzi, ma ciepło w dupkę :D

barnabarka

 
Posty: 120
Od: Pon gru 13, 2010 9:35

Post » Pon mar 26, 2012 15:08 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

zaryzykowałem, sprawdziłem, działa i wszyscy zadowoleni (oprócz samego zainteresowanego)
dzieki za pomoc

iwcio123

 
Posty: 2
Od: Pon mar 26, 2012 12:06
Lokalizacja: Londyn

Post » Śro sie 07, 2013 16:40 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

Ja dzis przetestowałam nowiutki firmy Karlie http://media.mediazs.com/bilder/perfect ... 2011_7.jpg - oczywiście wieczna promocja była.... Może bym i kupiła oryginalny ale to była forma testów i nie wiedziałam jak koty na to zareagują. Oczywiście te co nie lubią czesania średnio, ale wyczesałam Miauczusia.... U niego przy zwykłym czesaniu (o głaskaniu nie wspomnę) wyłaziło tyle kłaków że sprzątać trzeba było non stop.... to masakra jakaś była a teraz kota można pogłaskać i się tony sierści za mną nie ciągną... W skrócie mówiąc SIOK!
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 18, 2014 13:31 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

Odgrzewam kotleta :)
Przyszedł dzisiaj do mnie furminator Vivog. Wyczesałam sierściucha ile się dało i ma jakby krótszą sierść teraz. Poucinałam mu włosy, czy furminator po prostu wyczesał te martwe sterczące? Nie ma przerzedzeń. Sierść jest jakby krótsza i bardziej przylegająca... Jeszcze nie wiem, czy nadal wyłazi tonami przy głaskaniu, bo Kociopląs się obraził i gryzie jak go dotykam ;)

pizmol

 
Posty: 8
Od: Czw gru 27, 2012 18:58

Post » Pt mar 18, 2016 1:09 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

Myślicie, że ta podróbka też zadziała?
http://allegro.pl/furminator-6-8-cm-szc ... 08076.html

Dziwi mnie ta cena no i nazwa producenta, a właściwie to jej brak. Czy ta szczotka jest podobna do oryginalnego furminatora albo chociaż do tych z trixie?

smarkulaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 55
Od: Wto cze 03, 2014 10:55

Post » Pt mar 18, 2016 1:22 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

Za 18 zł nie wiem czy bym sie jakos specjalnie zastanawiala. Mam nadal ten z posta wyżej. Dziaął ok, koty nadal średni lubią. ;)
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 18, 2016 7:46 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

A ja polecam tylko i wyłącznie zakup oryginalnego furminatora. Miałam taka podróbę z Allegro, wiec wiem co pisze. Jakość nieporównywalna. Podróba szarpie i wyrywa włos okrywowy. Oryginalny koty lubią, zdarza sie, ze nawet mruczą jak sie go używa (w przeciwieństwie do podroby, od której uciekały). Wyczesuje cudnie, sam podszerstek, chociaz tez trzeba uważać, zeby nie przesadzić. Przy podrobie kot moze na prawdę zostać łysy... Przy oryginalnym trzeba sie o to troche bardziej postarać ;-)

Mam koty półdługowłose. Furminator dla kotow długowłosych z zooplusa.
Podróba (ok30zl) to dla mnie była ogromna strata pieniędzy.

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Wto maja 10, 2022 9:35 Re: Furminator - czy ktoś mógłby doradzić...

czy Wasz furminator jest zwykły czy obrotowy?

miaomaio32

 
Posty: 1
Od: Wto maja 10, 2022 8:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 513 gości