Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 12, 2019 21:55 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Dzięki wielkie.
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Sob sty 12, 2019 22:32 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Moje koty by spokojnie przez te zabezpieczenia nawiały.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie sty 13, 2019 7:06 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

przez te dachowe? a jak? Bo ja mam okna dachowe praktycznie w całym mieszkaniu, od czasu, gdy mi sie stado powiększyło kombinuję, co z tym zrobić i to zabezpieczenie oglądałam na wszystkie sposoby, w powiększeniach i nie wypatrzyłam dziur, przez które by się mogły wydostać i zaczęłam już szukać, jak zamówić. Ale jeśli czegoś nie widzę, wolałabym wiedzieć wcześniej...
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie sty 13, 2019 8:57 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

My po przeprowadzce też mamy w dwóch pokojach okna dachowe. Zdecydowaliśmy się na moskitiery plisowane montowane od wewnątrz pomieszczenia. Można otworzyć okno i opuścić moskitierę - powietrze dochodzi, a kot nie wychodzi.
Wygląda to tak:
Obrazek

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że nie przy wszystkich kotach takie rozwiązanie jest możliwe, nasze są już starsze i od zawsze przyzwyczajone do moskitier, po których nigdy się nie wspinały.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Nie sty 13, 2019 10:56 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

maczkowa pisze:przez te dachowe? a jak? Bo ja mam okna dachowe praktycznie w całym mieszkaniu, od czasu, gdy mi sie stado powiększyło kombinuję, co z tym zrobić i to zabezpieczenie oglądałam na wszystkie sposoby, w powiększeniach i nie wypatrzyłam dziur, przez które by się mogły wydostać i zaczęłam już szukać, jak zamówić. Ale jeśli czegoś nie widzę, wolałabym wiedzieć wcześniej...


Tutaj jest inne zdjęcie tego samego zabezpieczenia.
https://www.facebook.com/18873546787862 ... =3&theater

G0cha

 
Posty: 88
Od: Nie sie 05, 2018 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 13, 2019 12:57 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

miszelina pisze:My po przeprowadzce też mamy w dwóch pokojach okna dachowe. Zdecydowaliśmy się na moskitiery plisowane montowane od wewnątrz pomieszczenia. Można otworzyć okno i opuścić moskitierę - powietrze dochodzi, a kot nie wychodzi.
Wygląda to tak:
Obrazek



Taki rodzaj zabezpieczenia jest o wiele pewniejszy niż te dzielone kratki. Choć ja bym zamiast cienkiej moskitiery rolowanej czy harmonijkowej zrobiła po prostu metalową siatkę zakładaną na jakieś mocne zaczepy.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie sty 13, 2019 13:44 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

G0cha pisze:
maczkowa pisze:przez te dachowe? a jak? Bo ja mam okna dachowe praktycznie w całym mieszkaniu, od czasu, gdy mi sie stado powiększyło kombinuję, co z tym zrobić i to zabezpieczenie oglądałam na wszystkie sposoby, w powiększeniach i nie wypatrzyłam dziur, przez które by się mogły wydostać i zaczęłam już szukać, jak zamówić. Ale jeśli czegoś nie widzę, wolałabym wiedzieć wcześniej...


Tutaj jest inne zdjęcie tego samego zabezpieczenia.
https://www.facebook.com/18873546787862 ... =3&theater

oglądałam wszystkie zdjęcia tego zabezpieczenia na ich stronie, Akurat u mnie nie ma szans, zeby koty wskoczyły na tę górną część okna, nawet te najbardziej skoczne, zresztą nigdy nie otwieram tak na oścież, jak jest na zdjęciu.
Taka moskitiera nie bardzo, kiedyś na tym forum, na tym wątku też podobny sposób zabezpieczenia takimi metalowymi kratkami i to ma podstawową wadę- zamknęłoby kotom jedyny ( poza balkonem ) dostęp do świata. Ja mam wyłącznie okna dachowe, koty uwielbiają przyklejać pyszczki do szyb i ogladać to, co za oknem. Te kratki, które są mocowane z daleka d szyby zupełnie uniemożliwiłyby im to. Pewnie dużo zalezy od tego, na jakiej wysokości są okna i jaki jest kąt ściany, na której są umieszczone, u mnie są dość spadziste te dachy.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro cze 12, 2019 7:38 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Zabezpieczamy okna dachowe właśnie. Postawiliśmy na prostotę i bezpieczeństwo. Jest przyzwoicie wizualnie. Wstawię zdjęcia potem, może komuś pomoże, szczególnie tym, kto ka okna wbudowane we wnęke.
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Śro cze 12, 2019 7:41 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

byłabym bardzo wdzięczna :) właśnie myślę od tygodni, jak to zrobić, zeby koty nie wylazły, a jednocześnie żeby był dostęp do szyb, plus, zeby po otwarciu okna, koty mogły mimo tego zabezpieczenia coś zobaczyc. Na razie zostawiam szczeliny uchylone, tak, by zaden nie wyslizgnał i bardzo lubią przez te szczeliny wyglądac na zewnątrz, szkoda byłoby mi ich pozbawić takiej lub zbliżonej możliwości.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro cze 12, 2019 7:46 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

No właśnie nie uda się tak nam zabezpieczyć okien aby był do nich dostęp tj. żeby kot mógł jak do tej pory zerkać przez szczelinę. Taka wariacja u nas odpada ponieważ wtedy nie otworzymy okna i tak więc bez sensu. Chcemy okna na max uchylać więc inaczej się nie da, jak zabezpieczenie wszystkiego tak by był przewiew i bezpiecznie. Niestety.

Jest 8.45 A na poddaszu przy uchylonym tylko dachowym oknie mam 30 stopni...dojdziemy do 40 jak nie więcej...tak nie może być mam małe dzieci.
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Śro cze 12, 2019 7:50 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

no własnie tego się trochę obawiam, ale każdy pomysł jest cenny. U mnie to samo z temperaturą, jest okropnie :( od tygodnia piorę co się da i mokrym praniem zawieszam te okna, zeby było ciemniej i chłodniej przy okazji. Njagorsze, ze w nocy, kiedy jednak trochę jest chłodniej i można byłoby przeciągi porobic, tych okien nie można otworzyć szerzej- bo koty!
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro cze 12, 2019 8:01 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

maczkowa Ty mokrym praniem oklejasz okna, a ja robię mokre i zimne okłady ze ściereczek na sobie. Zazwyczaj po kilku godzinach są już suche, ale i tak wstaję w nocy, to moczę znowu i jakoś do rana da się wytrzymać i nawet spanie nie najgorsze :mrgreen: i kot jakby mocniej się we mnie wciska, pewnie też mu chłodniej od wilgotnego ręczniczka :)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro cze 12, 2019 9:25 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Przy tych upałach błogosławię moje moskitiery plisowane. Da się wietrzyć, a koty bezpieczne
Ja też mieszkam na ostatnim piętrze i mam okna dachowe. A od salonu wielkie okna balkonowe na południe. Na szybach okien dachowym mam dodatkowe podwójne rolety: plisowane siatkowe i materiałowe, na dużych oknach rolety plisowane. Opuszczam je rano, oczywiście okna na dzień są zamknięte. I jak wracam z pracy po południu, to w mieszkaniu jest przyjemnie chłodno. Wieczorem otwieram drzwi balkonowe (zamknięta zostaje tylko moskitiera) i uchylam okna dachowe zabezpieczone wspomnianymi moskitierami plisowanymi. Robi się przewiew i w tej pozycji okna zostają do rana. Otwieranie okien w ciągu dnia przy tych upałach mija się z celem.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Śro cze 12, 2019 9:32 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

maczkowa pisze:
G0cha pisze:
maczkowa pisze:przez te dachowe? a jak? Bo ja mam okna dachowe praktycznie w całym mieszkaniu, od czasu, gdy mi sie stado powiększyło kombinuję, co z tym zrobić i to zabezpieczenie oglądałam na wszystkie sposoby, w powiększeniach i nie wypatrzyłam dziur, przez które by się mogły wydostać i zaczęłam już szukać, jak zamówić. Ale jeśli czegoś nie widzę, wolałabym wiedzieć wcześniej...


Tutaj jest inne zdjęcie tego samego zabezpieczenia.
https://www.facebook.com/18873546787862 ... =3&theater

oglądałam wszystkie zdjęcia tego zabezpieczenia na ich stronie, Akurat u mnie nie ma szans, zeby koty wskoczyły na tę górną część okna, nawet te najbardziej skoczne, zresztą nigdy nie otwieram tak na oścież, jak jest na zdjęciu.
Taka moskitiera nie bardzo, kiedyś na tym forum, na tym wątku też podobny sposób zabezpieczenia takimi metalowymi kratkami i to ma podstawową wadę- zamknęłoby kotom jedyny ( poza balkonem ) dostęp do świata. Ja mam wyłącznie okna dachowe, koty uwielbiają przyklejać pyszczki do szyb i ogladać to, co za oknem. Te kratki, które są mocowane z daleka d szyby zupełnie uniemożliwiłyby im to. Pewnie dużo zalezy od tego, na jakiej wysokości są okna i jaki jest kąt ściany, na której są umieszczone, u mnie są dość spadziste te dachy.


u mnie jest kot, który, mam czasem wrażenie, przecisnąłby sie przez dziurkę od klucza i wskoczy wszędzie - na taka górna cześć okna -bez namysłu i natychmiast -w celu zbadania NOWOSCI
siatka i materiał -bez szans -bo przegryzie
a takiego metalowego nie umiem założyć :placz:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro cze 12, 2019 9:49 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

miszelina pisze: Na szybach okien dachowym mam dodatkowe podwójne rolety: plisowane siatkowe i materiałowe, na dużych oknach rolety plisowane. Opuszczam je rano, oczywiście okna na dzień są zamknięte. I jak wracam z pracy po południu, to w mieszkaniu jest przyjemnie chłodno. Wieczorem otwieram drzwi balkonowe (zamknięta zostaje tylko moskitiera) i uchylam okna dachowe zabezpieczone wspomnianymi moskitierami plisowanymi..


miszelina, a możesz zrobic zdjęcie tych moskiter plisowanych po otwarciu okna dachowego? I może wkleic linka, jaki to konkretnie produkt? Nie znam takich moskitier, które zaslaniałyby tę część otwartą po otwarciu okna dachowego, ale moze nie rozeznałam rynku odpowiednio.
Mam dwupoziomowe mieszkanie i niestety otwarty na całe noce i ościez balkon nie daje nic w górnej częsci mieszkania. Tam z kolei mam tylko te dachowe, a najgorsze, że powierzchnia grzewcza jest ogromna bo dach dwuspadzisty, więc nagrzewa się tam kosmicznie. Koty mam spore co do zasady, więc jak zrobię szczeliny tak 2-5 cm i zablokuję nie wyslizgną się przez nie, ale kazda większa szpara, to 3 z kotów tylko na to czyhają. Najgorsze, że mam innej części bloku sąsiadów, którzy wypuszczają swoją kotkę na dach i ona nieustannie przychodzi do nas w odwiedziny, siada w pobliżu balkonu na dachu, a ja tylko widzę, jak większosć moich kotów ustawia się tam na drapakach i im się komórki w głowkach grzeją tylko, jak się z domu wydostać do niej. Już Wykombinowały, że okno dachowe jest dobra drogą, bo widzę, że jak ją tylko z balkonu zobaczą, to od razu zasuwają kolejno do okien dachowych i skrobią w nie sprawdzając, czy może zaszła zmiana i tym razem uda się wyleźć na ten dach.

Patmol, u mnie po prostu nie ma "odbicia" dla kota, by doskoczył do tych górnych części okna dachowego, plus mam dość spadzisty dach okna sa ulokowane pod ostrym kątem, sporo inaczej niż na tym podlinkowanym zdjęciu i koty zwyczajnie nie maja jak tam się dostać. Nie wykluczam, że jakis super skoczny może doskoczyłby do górnej framugi, ale po prostu tam nie ma zadnego zaczepu, wsparcia dla łapek, zeby potem na to okno wlazł
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Wasylisa i 258 gości