Odrobaczanie - do dzieciatych kociarzy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 04, 2003 8:03 Odrobaczanie - do dzieciatych kociarzy

Grzebałam w archiwum, ale nie udało mi się dokopać do opdowiedzi na następujące pytanie - czy odrobaczając kota należy odrobaczyć również dziecko?

Moje koty mają 5 miesięcy. W rodzinnym domu były odrobaczone tylko raz. U nas jeden był ponad tydzień, drugi dwa dni i poszliśmy z nimi na odrobaczenie. Dostały vetmintha, po którym trochę wymiotowały (czy to świadczy o mocnym zarobaleniu???)

Teraz się zastanawiam, czy nie powinnam odrobaczyć również dziecka (2 lata, głaszczące i całujące po główkach kotki). Jak Wy robicie?

Pozdrawiam

Ania

Xande

 
Posty: 25
Od: Czw sie 28, 2003 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 04, 2003 8:46

Ja bym raczej poszła do pediatry po skierownie na badania kału, po co w dzieci niepotrzebnie ładować chemię :roll: . Najlepiej powiedz lekarzowi, ze koty były zarobaczone, bo czasem niechętnie dają skierowania. Badania robi się w Sanepidzie, trzeba zanieśc kilka próbek kału przez kilka dni (chyba 3)
Obrazek

Alanta

 
Posty: 182
Od: Wto maja 14, 2002 12:44
Lokalizacja: południowo-zachodnia Polska

Post » Czw wrz 04, 2003 10:32

Zgadzam się w zupełności z Alantą.
Tylko pediatra powinien tą sprawą się zająć. Nie dawaj czasami czegoś na własną rekę!!!!!!!!!!!!!
Ja osobiście, nie spotkałam się z zarobaczeniem dziecka przez kota. Mimo, że teoretycznie moglo się zarazić.

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw wrz 04, 2003 11:14

Popieram, najlepiej iść do pediatry, powiedzieć że koty mają robaki, nie powinnobyć problemu by dostać skierowanie jakos o dzieci trochę dbają.Chyba że da od razurecepte na pyrantelu ale to tylko na owsiki. Powodzenia i życzę bezzarobaczkowienia!

betix

 
Posty: 2007
Od: Pon sie 11, 2003 22:37
Lokalizacja: Radzionków k.Bytomia

Post » Czw wrz 04, 2003 12:56

Ja moje dzieci odrobaczam po sezonie piaskownicowym, a nie przy okazji posiadania kotów. Wychodzi to mniej więcej raz na rok, koty odrobaczam 2x częściej. :wink:
Obrazek

lakshmi

 
Posty: 2870
Od: Pt mar 01, 2002 23:48
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw wrz 04, 2003 13:01

Lakshmi - dokładnie jakbym słyszała mojego TŻ - też stwierdził, że dziecku bardziej zaszkodzi piaskownica niż jakiekolwiek koty w domu.

Ania

Xande

 
Posty: 25
Od: Czw sie 28, 2003 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 04, 2003 13:41

nie wolno odrobaczać dziecka na chybił trafił, zwłaszcza, że cykl rozwojowy pasożyta nie zawsze jest taki sam u kota jak u człowieka.
czasem człowiek może być tylko żywicielem pośrednim i wówczas postępowanie jest inne.
jeżeli męczy Cię pytanie czy dziecko ma robaki: zrób badanie kału na pasożyty.
przez 3 kolejne dni pobiera się próbkę kału. pojemniczki do kupienia w aptekach. skierowanie od pediatry niezbędne.
moje dziecko też się bardzo spoufala z kotem, ale futrzaka odrobaczam i żyję ze świadomością, że nic stać się nie ma prawa.
jednak dowiedziałam się, że kot koleżanki, niewychodzący, złapał glisty po 3 latach w domu 8O
chyba z mięsa, no bo skąd :?:
ponieważ młoda go intensywnie niedawno miziała, to też planuję ją przebadać, bo z glistami nie ma żartów :strach:
Obrazek

Olivia

 
Posty: 4464
Od: Czw mar 20, 2003 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw wrz 04, 2003 13:46

U mnie po sezonie piaskownicowym jest obowiązkowa wizyta u pediatry i badanko kału. Niestety, jeszcze się bez odrobaczania po lecie nie obeszło. :(
Natomiast w środku roku, to kilka razy testowo przebadywałam dzieci pod kątem robali i było czysto, tylko ta cholerna piaskownica i tasiemce :(
Obrazek

lakshmi

 
Posty: 2870
Od: Pt mar 01, 2002 23:48
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw wrz 04, 2003 13:47

Olivia,

A takie trochę naiwne pytanko - a po jakim czasie takie badanie kału ma już sens? Bo chyba robal potrzebuje trochę czasu na rozwój zanim pojawi się w próbkach.

Ania

Xande

 
Posty: 25
Od: Czw sie 28, 2003 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 04, 2003 13:56

chyba zawsze,jak masz jakiekolwiek wątpliwości.
albo nawet "przeczucia" to Twoje dziecko i Ty znaj je najlepiej :)
zazwyczaj tylko owskiki, które bytują w odbytnicy mozna namierzyć gołym okiem w kupce dziecka.
glisty i człony tasiemca pojawiają się dopiero w zaawansowanej robaczycy i wtedy szkody poczynione przez obcych w małym człowieku mogą być już bardzo poważne :(
Obrazek

Olivia

 
Posty: 4464
Od: Czw mar 20, 2003 20:51
Lokalizacja: Gdańsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: 3 x, Google [Bot], kasiek1510 i 485 gości