Witaminy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 02, 2003 21:01 Witaminy

Słyszałam o witaminach w proszku dodawanych do pokarmu, czy są one dobre, czy można je dostać tylko z przepisu lekarza?? Co sądzicie o wspomaganiu kociaków preparatami witaminowymi?? Ja właśnie się zastanawiam czy nie uzupełniać diety kociej witaminami, ale nie mam zielonego pojęcia co, gdzie i jak?? :) :) :)
Dzika i Kefir
Obrazek

KasikP

 
Posty: 1214
Od: Nie mar 09, 2003 10:00
Lokalizacja: koniec świata Kabaty ;)

Post » Wto wrz 02, 2003 21:04

Obrazek Obrazek

Macda

 
Posty: 34413
Od: Śro lut 20, 2002 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 02, 2003 22:03

Dzięki, już czytałam i wiem co i jak :)))
Dzika i Kefir
Obrazek

KasikP

 
Posty: 1214
Od: Nie mar 09, 2003 10:00
Lokalizacja: koniec świata Kabaty ;)

Post » Wto wrz 02, 2003 22:18

Kasik, są witaminy Firmy BOGENA o nazwie SALVIKAL w proszku, zakupisz je w Sklepach Zoologicznych lub w sklepach przy Klinikach Weterynaryjnych, nie jest potrzebna do zakupu Salvikalu Recepta.

Osobiście jestem ZA wspomaganiem Kociaków i kotów Dorosłych preparatami lub pokarmami wzbogaconymi o składniki mineralne, wszystko oczywiście w odpowiednich i umiarkowanych dawkach nie powinno zaszkodzić a jedynie pomóc w w rozwoju kotów, które żyją w naszych domach i nie tylko :D

Jest wiele innych preparatów, które możesz zakupić. Ja sproszkowane witaminy dodaję do suchej karmy, bo suchą karmę moje koty zawsze zjędzą 8) dlatego, nie mieszam tych witamin z mięsem, bo mięso moje koty jadzę w postaci czystego tatara, Magi, żółtko i cebulka im nie porzebna, zdecydowanie psuje smak, dlatego witaminy pozostaje mi dosypywać do suchej :wink:

ariell

 
Posty: 1292
Od: Wto wrz 17, 2002 19:21

Post » Śro wrz 03, 2003 9:29

Ja daję swoim Gimpety na sztuki kupowane, ale zastanawialam się nad witaminami w proszku. Przy następnej wizycie u weta zapytam się go :))
Dzika i Kefir
Obrazek

KasikP

 
Posty: 1214
Od: Nie mar 09, 2003 10:00
Lokalizacja: koniec świata Kabaty ;)

Post » Śro wrz 03, 2003 12:26

Nie pamiętam skladu salvicalu, ale czy nie zawiera on głównie wapnia?

Polecam STRESS, witaminki w proszku z wapnem, chyba jedyne witaminy z wapnem.
Rosnacy kociak powinien dostawać wapń i fosfor w odpowiednich proporcjach, ja daje WAPŃ-MIX-4 + VITAMIX, firmy DAX. Zmieszane w rownych ilościach. Daje to wszystkim kotom, rownież doroslym.

Tej firmy jest też BIOTIDEX czyli biotyna, a także dużo różnych mieszanek witaminowych.

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510, magic99, Majestic-12 [Bot] i 526 gości