Przywiezienie kotka z zagranicy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 17, 2002 19:35 Przywiezienie kotka z zagranicy

Wiem ze sie powtarzam... No wiem... :roll: To juz nie pierwsze forum. Ale nie moge przez to spac, cholera, codziennie jestem w schronisku... :( I juz chyba jest ten jedyny... Chociaz wszystkie sa cudowne. A problem jest nastepujacy: Cale zycie chcialam miec kota, niestety moja mama cierpiala na straszna alergie i trzymanie kociaka w domu bylo wykluczone. Od zawsze bylam i jestem najlepsza kumpela wszystkich kotow moich znajomych (czy odwrotnie? :D ) Teraz wyprowadzilam sie od rodzicow i kotka moge miec... ALE: Obecnie mieszkam w Stanach. Niedlugo wroce do Polski, ale kotka chce juz, juz, juz :!: Ma sie rozumiec, ze problem tkwi w przewiezieniu kociaka do kraju, bo przeciez go tu nie zostawie... Bardzo mozliwe, ze znow wyjade gdzies za granice... Jakie sa problemy (rowniez prawne przy przewozeniu "petow" np. ze Stanow do Polski? Slyszalam o kotach sprowadzanych ze Stanow, ale niestety nie udalo mi sie uzyskac blizszych informacji... Czy ktos sie orientuje? Bede wdzieczna za jakiekolwiek informacje...

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Pt maja 17, 2002 19:41

Trochę przerabialiśmy już ten temat - Polska należy do krajów, które nie stawiają żadnych szczególnych wymogów przy przywożeniu zwierzaków zza granicy. Kota musi mieć aktualne szczepienia i świadectwo zdrowia (myślę, że każdy porządny vet w Stanach może je wystawić). Kwarantanny (i tak dalej) obowiązują w Europie tylko w UK i paru podobnych zakątkach.

O kwestie przewozu zwierzaka musisz dowiadywać się w konkretnych liniach lotniczych, którymi będziesz podróżować.

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt maja 17, 2002 19:54

Zajrzyj do odświeżonego wątku "Kwarantanna???" - tam poczytasz więcej i znajdziesz link do strony poświęconej podróżowaniu z kotami po całym świecie :wink:

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt maja 17, 2002 20:42

Może chcesz kontakt do Zosi? Ona mieszka w Californii i zajmuje się kotami, na pewno przewoziła koty.

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Pt maja 17, 2002 21:07 Dzieki!!!

Strasznie Wam dziekuje, stronka jest rewelacyjna, a temat pewnie przerabialiscie, ale ja na tym forum jestem od wczoraj :lol: Ulzylo mi straaaaaaaaaszliwie i chyba przewioze dachowca ze Stanow... Odbilo mi, moze powinnam przywiezc jakas rase ktorej w Polsce nie ma? Sugestie? Chociaz kotki ze schroniska w ktorym pracuje jako wolontariusz sa de best...

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Pt maja 17, 2002 21:10

A o kontakt do "Zosi" bardzo poprosze 8)

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 406 gości