Jak często powinien załatwiac się zdrowy kot??

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 21, 2013 11:44 Re: Jak często powinien załatwiac się zdrowy kot??

To - IMHO - nie powinna sie zatkać.
Parafinka powinna jej pomóc, ona sie nie wchłania, tylko poślizg daje. I nie da sie jej przedawkować.

Tylko odradzam podawanie parafiny w wyjściowych ciuchach :wink: - plamy z parafiny nie da sie usunać niczym.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Śro maja 03, 2017 21:28 Re: Jak często powinien załatwiac się zdrowy kot??

Odkopuję temat.

Czy siuśki raz dziennie razem z kupką (zaraz po śniadaniu) to powód do niepokoju?

Panna007

 
Posty: 18
Od: Pon maja 01, 2017 11:51

Post » Śro maja 03, 2017 22:03 Re: Jak często powinien załatwiac się zdrowy kot??

Oczywiście, zabierz jak najszybciej kota do weta.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon maja 22, 2017 19:20 Re: Jak często powinien załatwiac się zdrowy kot??

A ja powiem tak.
Chiko - niejadek qupa raz dziennie, siku w przypływach szaleństwa trzy razy :) ma problemy z zaparciami więc jest też na Fibrze, ale ona jak jej matka- mało je, a zdrów jak ryba. Co trzy miesiące chodzimy na badanie krwi (wystraszyła mnie vetka, że syjamy to cukrzyki) i wszystko ok. Może mnie naśladuje i również dba o linię, bo ja też stosunkowo mało jem :)
Bąbel - przemiana materii ekspresowa, ale i je dwa razy więcej od Chikity. W jej przypadku kuweta jest odwiedzana trzy- cztery dziennie przez co zużywa tony żwirku :) i również jest zdrowa.
Także wg mnie wszystko zależy od zwierzęcia tak samo jak u ludzi. Jedni mają lepszą przemianę materii inni gorszą.

Agresor-ka

 
Posty: 40
Od: Czw mar 09, 2017 19:51

Post » Pon maja 22, 2017 21:26 Re: Jak często powinien załatwiac się zdrowy kot??

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Siuśki w międzyczasie się unormowały (tak przynajmniej nam się wydawało), bo zaczęła robić 2-3 razy dziennie. Aż do wczoraj, kiedy siknęła na stertę ubrań na kanapie. Dzisiaj sytuacja się powtórzyła. Załatwia też się do kuwety. Będę próbowała złapać mocz i oczywiście idziemy do weta.
Ech myślałam, że problemy zdrowotne już są za nami, bo dopiero co leczyliśmy długo koci katar, który przyniosła ze schroniska, a potem pozbywaliśmy się kokcydiów :(

Panna007

 
Posty: 18
Od: Pon maja 01, 2017 11:51

Post » Pon maja 22, 2017 21:58 Re: Jak często powinien załatwiac się zdrowy kot??

Ale milvie b prawie na pewno chodziło o oddawanie moczu. Raz na dzień to stanowczo za mało.
Należałoby zbadać mocz, a więc oprócz kota trzeba ze sobą wziąć do weta również próbkę moczu.
Jak dobrze nawodniony jest kot? Co dostaje do jedzenia?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon maja 22, 2017 22:03 Re: Jak często powinien załatwiac się zdrowy kot??

A przy okazji, to ile razy może sikać tzn max ile.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Wto maja 23, 2017 4:32 Re: Jak często powinien załatwiac się zdrowy kot??

Stomachari pisze:Ale milvie b prawie na pewno chodziło o oddawanie moczu. Raz na dzień to stanowczo za mało.
Należałoby zbadać mocz, a więc oprócz kota trzeba ze sobą wziąć do weta również próbkę moczu.
Jak dobrze nawodniony jest kot? Co dostaje do jedzenia?


co do nawodnienia to nie powinno być problemu, bo odkąd jest z nami (przeszło 3 tyg.), to je dobrą mokrą karmę podlewaną trochę wodą i czasami surowe mięso.

Udało mi się właśnie złapać mocz i zawiozę z rana do weta i zobaczymy.. Ale na pewno coś jest nie tak, bo już drugi dzień nie śpi z nami i wieczorem zaczęła pomiaukiwać, co wczesniej jej się nie zdarzało.

Panna007

 
Posty: 18
Od: Pon maja 01, 2017 11:51

Post » Wto maja 23, 2017 22:58 Re: Jak często powinien załatwiac się zdrowy kot??

Warto pomyśleć, czy oprócz badań podstawowych nie dać od razu tego moczu do posiewu na bakterie. Co prawda całość wygląda bardziej jak przytkanie kryształami (bardzo rzadko się zdarza u kotek ale czasem bywa) niż na zapalenie bakteryjne, ale po co męczyć kota odwlekanymi diagnozami, skoro wszystko można za jednym zamachem załatwić.
A dobra karma to jaka? I czemu dolewana jest woda? To znaczy czy były ku temu przesłanki?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto maja 23, 2017 23:07 Re: Jak często powinien załatwiac się zdrowy kot??

Stomachari pisze:Warto pomyśleć, czy oprócz badań podstawowych nie dać od razu tego moczu do posiewu na bakterie. Co prawda całość wygląda bardziej jak przytkanie kryształami (bardzo rzadko się zdarza u kotek ale czasem bywa) niż na zapalenie bakteryjne, ale po co męczyć kota odwlekanymi diagnozami, skoro wszystko można za jednym zamachem załatwić.
A dobra karma to jaka? I czemu dolewana jest woda? To znaczy czy były ku temu przesłanki?


Wyszło pH moczu 7,25, zbyt duży cieżar a do tego białko 100. Kryształków poki co brak. Wet powiedział, że mamy zakwaszać mocz, skłaniać do picia i kontrola moczu za ok. 10 dni.

Karmy to Mac's, Feringa, Catz Finefood. Dolewałam troszeczkę wody, bo tak wyczytałam na różnych kocich forach, że to zapobiega odwodnieniu (koty same z siebie mało piją i pobieraja wodę z pożywienia).

Panna007

 
Posty: 18
Od: Pon maja 01, 2017 11:51

Post » Wto maja 23, 2017 23:12 Re: Jak często powinien załatwiac się zdrowy kot??

Jeśli ciężar moczu jest zbyt duży, to znaczy że trzeba więcej wody dolewać. Najlepiej strzykawką, żeby zawsze tyle samo. Wtedy łatwo będzie wyliczyć po otrzymaniu kolejnych wyników, czy wody dolewać więcej, czy mniej.
Zakwaszać możecie UrinoVetem (u mojego tymczaska się sprawdził, ale wychodziło drogo, bo musiał dostawać 2 razy dziennie), to bezpieczny preparat. Jest też UroPet, ale przy nim trzeba być ostrożnym, bo można zakwasić za bardzo. Ja obecnie stosuję prawie czystą DL-metioninę dosypywaną do jedzenia. Z tym że ona w organizmie ustabilizuje się po 3-4 tygodniach, więc kontrola nie za 10 dni.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro maja 24, 2017 6:37 Re: Jak często powinien załatwiac się zdrowy kot??

Stomachari pisze:Jeśli ciężar moczu jest zbyt duży, to znaczy że trzeba więcej wody dolewać. Najlepiej strzykawką, żeby zawsze tyle samo. Wtedy łatwo będzie wyliczyć po otrzymaniu kolejnych wyników, czy wody dolewać więcej, czy mniej.
Zakwaszać możecie UrinoVetem (u mojego tymczaska się sprawdził, ale wychodziło drogo, bo musiał dostawać 2 razy dziennie), to bezpieczny preparat. Jest też UroPet, ale przy nim trzeba być ostrożnym, bo można zakwasić za bardzo. Ja obecnie stosuję prawie czystą DL-metioninę dosypywaną do jedzenia. Z tym że ona w organizmie ustabilizuje się po 3-4 tygodniach, więc kontrola nie za 10 dni.


dziękuje bardzo za pomocne rady :) :kotek:

Panna007

 
Posty: 18
Od: Pon maja 01, 2017 11:51

Post » Śro maja 24, 2017 23:20 Re: Jak często powinien załatwiac się zdrowy kot??

Bardzo proszę i powodzenia :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: RobertstorE, Zeeni i 200 gości