Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 12, 2010 19:04 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

Jana pisze:Jest jedna dawka fiprex spot-on na kota - a koty ważą bardzo różnie. Mam taką samą dawkę dać kotu np. 3 kg i 7,8 kg?

E, to nie tak :) . W spot-onie też można przeliczyć przecież dawkę fipronilu na kota. Moje duże i kudłate dostają (po konsultacji z wetką) więcej, bo po kociej dawce 0,7 ml kleszcze miały się nieźle :wink: . Żeby dać odpowiednią dawkę z butelki sprayu musiałabym wylać na nie ze strzykawki 15 ml - w jednym miejscu nie da rady. I tak ten 1 ml daję w trzech miejscach na górze na grzbiecie. Wszędzie poza nim mi zliżą.

Każdy sobie musi dopasować środek do kota, czytać wszystko 3 razy i pytać weta w razie wątpliwości - przy każdym środku trzeba bardzo uważać po prostu. :D
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sty 12, 2010 19:42 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

Dawkowanie jest na opakowaniu. A ja zazwyczaj daję trochę mniej :wink:

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Wto sty 12, 2010 20:17 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

1,5 do 3 ml /kg kota.
Dużo
ObrazekAnda i koty Obrazek

Anda

 
Posty: 10081
Od: Pon lut 02, 2004 14:46
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto sty 19, 2010 13:13 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

Orientuje się ktoś, czy otwarty lek typu Advocate można przechowywać miesiąc w lodówce do nastepnej dawki, czy trzeba wyrzucić i potem otworzyć kolejne opadkowanie? Oczywiście chodzi o to, by nie zrobić krzywdy zwierzęciu.

dorota_d

 
Posty: 1401
Od: Wto wrz 23, 2008 20:40
Lokalizacja: okolice P-nia

Post » Śro lut 17, 2010 12:12 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

Przeczytałam cały wątek bo chciałam koty odrobaczyć. I jak słusznie ktoś zauważył - już wiem, że Advocat i Stronhold profilaktycznie NIE. To co jest dobre? Pratel, Aniprazol? Żadnych objawów zarobaczenia nie ma, w kale nie widać, brzuszki normalne.
Jedna z kotek była niedawno na kuracji antybiotykowej, 2 rodzaje antybiotyków, jakieś inne zastrzyki (teraz nie powiem, nie mam książeczki przy sobie, a nie pamiętam) - problem był z płucami najprawdopodobniej, potem z jelitami (krew w kale), była na mokrym Hill's i/d i RC intestinalu, teraz jest na suchym intestinalu w małych ilościach + orijen.
Ile czasu powinnam poczekać z odrobaczaniem, a potem szczepieniem? Czy jeśli odrobaczanie profilaktyczne to czy tez należy dezynfekować kuwety i legowiska w tym czasie? Co znaczy dezynfekować - czym wymyć kuwety i jak wyprać legowiska?

I tak OT - czy purevax będzie dobrą szczepionką?
Leelex, Tereska & Leeloo za TM :(

leelex

Avatar użytkownika
 
Posty: 1910
Od: Śro lut 01, 2006 22:17
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro maja 05, 2010 11:08 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

zaznaczam sobie wątek.
Obrazek

noemik

 
Posty: 1604
Od: Czw paź 11, 2007 21:15
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon maja 24, 2010 20:26 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

Czytam tu o dużych brzuszkach i....
Mój kot ma duży brzuszek... Ma taki od dawna, właściwie od maleńkiego, gdy zjadł brzusio mu się zaokrąglało, ale ostatnio przypomina czasem piłeczkę. Jest kotem wychodzącym na ogród, pod kontrolą. W domu jest jeszcze drugi kot i pies. Nie zauważyłam ani nadmiernego apetytu, ani jakiś anomalii w kupie (robi raz dziennie normalną, zbitą kupkę). Czy możliwe, że ten brzuszek jest zarobaczony?

(kot był u mnie raz odrobaczany (w swoim pierwszym domku na pewno też), nie pamiętam czym, ale dostał jedną dawkę, Pani doktor kazała przeglądnąć kupkę po odrobaczeniu i jeśli nic nie będzie to nie powtarzać drugiej dawki - nic nie było, ani u niego, ani u drugiego kota).
Dziękuję. Trzymam kciuki za wszystkich :)!...

RudyiSrebrnyKot

 
Posty: 4830
Od: Nie paź 25, 2009 12:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw lip 22, 2010 9:31 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

zaznaczę :twisted:
"dzieci to skarb (choć nie do końca, bo zakopywać ich nie wypada)"

mamaja4

Avatar użytkownika
 
Posty: 5884
Od: Sob sie 23, 2008 7:59
Lokalizacja: Czeladź/Będzin

Post » Pt lip 30, 2010 16:01 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

ja też

anna_s

 
Posty: 713
Od: Sob kwi 25, 2009 8:29
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Pt sie 13, 2010 16:28 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

Bardzo ciekawe,zaznaczę sobie :wink:
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sie 21, 2010 17:00 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

Poradźcie.
Wczoraj rano weterynarz podał moim kociastym profender.

Jeden z chłopaków miał wczoraj bardziej luźną i cuchnącą kupkę niż zwykle. Miał też mniejszy apetyt.
Drugiego kupala zrobił wieczorem , wyglądał podobnie.
Dziś rano lekko zwymiotował ( trochę ).
W wymiocinach było coś długiego ( ok 7 cm ), ale nie wiem co . Wyglądało to jak źdźbła grubej, brązowej trawy.
W kupce nie zauważyłam niczego podejrzanego.

Drugi kociasty robi normalne kupale. Też niczego nie podejrzanego w nich nie zauważyłam.

Wczoraj po każdym kupalu wyrzucałam cały żwirek, wyparzałam kuwetę wrzątkiem i sypałam świeży ( w sumie dwa koty, każdy po dwie kupki - cztery razy zmieniony żwirek, po uprzednim wyparzeniu kuwety ).

Dziś kupale są normalne ( Nadal nie widzę robali. Czy możliwe, że ich nie ma ? Koty czasem wychodzą do ogródka na smyczkach,choć w zasadzie są "domowe" ), kociaste mają dobry apetyt.

I tu pytanie
Jak długo powinnam wymieniać żwirek w kuwecie po każdej kupce?

Czy mogę już, jak zawsze wyrzucić "urobek" do ubikacji a czysty żwirek zostawić?
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Sob sie 21, 2010 19:37 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

Ile dni tak naprawdę trwa to wydalanie robaków?

Czy mogę już wyczesać kocurki tzn.czy nie wyczeszę im tego preparatu?
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Sob sie 21, 2010 20:47 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

zaznaczam :)

daggie

 
Posty: 1253
Od: Sob cze 19, 2010 15:16
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post » Nie sie 22, 2010 16:30 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

Witam. Chciałabym podzielić się moimi doświadczeniami.
Kotka 2 miesięczna waga 0,6 kg.
Wiedziałam ,że nie była wcześniej odrobaczona [wystające żebra,bardzo, bardzo chuda ale brzuch normalny ].Nie była wcześniej głodzona. Dostałam ją wieczorem a ,następnego dnia w południe już leciałam do weta.
Już od progu gabinetu wołałam ,że jest bardzo zarobaczona. Powtarzałam to kilkakrotnie. Pani doktor zaaplikowała połowę tabletki Milbemax na 0,5-1 kg i stwierdziła wagę w normie. Efekty kotka przez 5 dni strasznie pierdziała, odbyt miała brudny z kupy- nie myła się. Robiła 4 normalne kupy dziennie [ bez robaków],jadła i bawiła się normalnie , a nawet szalała. W 6 dniu po południu krew na odbycie . Wieczorem wydaliła jakby zgniłą ,rozkładając się śmierdzącą brązową masę prawdopodobnie robaków. Przy tym jadła i bawiła się dalej jakby nic się nie stało.Następnego dnia wizyta u weta .
Waga kotki 1,1kg. Opinia weta--- dobrze że nie była wcześniej zaszczepiona boby nie przeżyła. Zalecenie podania przez 5 dni osłonowo glinki , po 4 tygodniach drugiej połowy tabletki na odrobaczenie i odłożenie pierwszego szczepienia do 4 miesiąca.
Przed szczepieniem wet----nie musi być już odrobaczana gdyż już była dwa razy.
Ja---- tak ale drugie było gdy ważyła już 1,6 kg , a tabletka 0,5 do 1 kg.
Wet---- to w takim razie odrobaczymy jeszcze raz.

Wnioski wyczytane w internecie -tabletka nie była za silna ,ale w przypadku podejrzenia zarobaczenia powinna być rozłożona na 3 dniowe porcje .WET NIE ZAWSZE MA RACJE ,JEST WSZAK CZŁOWIEKIEM I JAKO TAKI MOŻE SIĘ MYLIĆ.

Drugi etap niestety przymusowe-efekt całusów [ po dwumiesięcznym pobycie kotki]- odrobaczanie siebie i bardzo ,bardzo wściekłej rodziny. :mrgreen:
Mój mąż -masz już kota w głowie po co ci był ten drugi ?
:D

tuśka15

 
Posty: 23
Od: Nie sie 08, 2010 22:01

Post » Nie sie 22, 2010 18:45 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

tuśka15 pisze:Drugi etap niestety przymusowe-efekt całusów [ po dwumiesięcznym pobycie kotki]- odrobaczanie siebie i bardzo ,bardzo wściekłej rodziny.

A to chyba raczej nie było potrzebne.
Ludzie tak łatwo się kocimi robakami nie zarażają.
Poza tym nie są dla ludzi groźne.

Moje zarobaczone kocięta(ok 2,5 m o wadze poniżej 1kg) odrobaczam tym samym środkiem Milbemax w przepisowej dawce jutro już 3 raz (co dwa tygodnie).

Jeżeli pojawią się robaki po odrobaczeniu(a u małych nawet jak się nie pojawią), to koniecznie po dwóch tygodniach należy odrobaczenie (tabletką) powtórzyć. Tak twierdzi lekarka u której leczę koty.

Akurat jutro znowu odrobaczam to się dowiem co ona uważa o dzieleniu jednej porcji tej tabletki na trzy dni przy silnym zarobaczeniu.

Kocięta miały długo rzadką kupę, a nawet biegunkę (i jeszcze nie jest OK)-lekarka uważa, ze od robaków , a mnie się zaczęło wydawać, że może właśnie od Milbemaxu.
Mając robaki, przed odrobaczaniem, kupy miały normalne.
Ostatnio edytowano Nie sie 22, 2010 19:09 przez ossett, łącznie edytowano 3 razy

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 297 gości