Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 12, 2016 21:49 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

ASK@ pisze:Waga 460 to waga 4-5 tygodniowego kociaka. Pisałam to już.
Dobrze żywiona matka w okresie ciąży i karmienia, na czas dokarmiane dobrym żarciem kociaki mają w tym wieku wagę 800-1000.
Twój kot jest zagłodzony i słaby. Baba pozbyła się ich w najgorszym okresie. Gdy już nie ciągną tak matki więc potrzebują intensywnego dokarmiania. Więc trzeba by było forsę wydać by michy kotom dobrym żarciem napełnić. Samo mleko matki nie wystarczy. Może być słąba produkowaniem maciuków co znajdują kochjące domki. W tym okresie maluszki tracą przeciwciała jakie od matki ciągną więc wkracza się ze szczepieniem. Są podatne na choroby. Faktycznie "hodowczyni" na medal.
Czy to ty zaszalałaś sama z odrobaczniem? Bez czytania ulotki? I nie daj co, podana została "dorosła" tabletka ,skoro masz już koty? czy masz takiego głupiego weta?


Asia jest jeszcze jedna opcja -- kot nie jest zaglodzony i słaby. Kot jest o wiele młodszy. Pseuduchy i rozmnarzacze sie cwaniły. Wiedza, ze coraz mniej ludzi jest chcetnch na tak male kociaki -- ludzie sie edukuja. Portale usuwaja po naszych akcjach ogloszenia 4 - 6 tyg kociat to klamia!!

Sasiadka mojej kumpeli wziela tak kota niby 9 tyg. Wet powiedzial, ze obsolutnie maks 6 i to jesli 6 to strasznie zabiedzone 6.
Ostatnio edytowano Pt sie 12, 2016 21:52 przez FarciKot, łącznie edytowano 1 raz
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Pt sie 12, 2016 21:52 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

Fakt, możesz mieć rację. Na pewno masz rację.
To jeszcze jeden dowód ,że obecny właściciel prawdopodobnie u weta nie był. Wet rozpoznałby bez trudu wiek kociaka. Chyba że taki nie kumaty po całej linii i należy omijać go z dala.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt sie 12, 2016 22:01 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

Asia nie wiem czy mam racje to tylko jedna z opcji, poniewaz mozemy tylko zgadywac.

No wlasnie obecny wlasciciel nie udzielil odpowiedzi na moje pytanie kto podal kotu ten Milbemax i to w takiej dawce.
Udal, ze nie widział pytania.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Pt sie 12, 2016 23:44 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

ja byłam u weta sama nie miałam ze sobą kociaka może rzeczywiscie jest młodszy bo wychudzony ani słaby nie jest nie ma też choroby sierocej z kociakiem poszłam do weta jak było już po fakcie czyli po podaniu tabletki reszta stada wiem ile ważyła nie wiedziałam że 2 miesięczny kociak powinien ważyć około kilograma teraz żałuję że nie pojechałam z kotem może wtedy weterynarz nie podałby tej tabletki, ważne że żyje i ma się dobrze

sreon

 
Posty: 20
Od: Nie lip 31, 2016 16:34

Post » Pt sie 12, 2016 23:45 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

mam nauczkę na przyszłość

sreon

 
Posty: 20
Od: Nie lip 31, 2016 16:34

Post » Sob sie 13, 2016 0:01 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

PANI POWIEDZIAŁA ŻE MA 7 TYGODNI TO JEJ UWIERZYŁAM BO CZEMU MIAŁABYM NIE WIERZYĆ PO ZA TYM TAK JAK JUŻ MÓWIŁAM NIGDY NIE MIAŁAM MAŁEGO KOCIAKA I NIE POTRAFIĘ ROZPOZNAĆ WIEKU PO ZA TYM PIKACZ BYŁ NAJMNIEJSZY Z CAŁEGO MIOTU A BYŁO ICH SZEŚCIORO. PIKACZ JEST ODWAŻNY WSZĘDOBYLSKI NIE BOI SIĘ INNYCH KOTÓW ANI PSÓW PO PROSTU JEST SUPER I KOCHAM GO BARDZO CHCĘ ŻEBY BYŁO MU JAK NAJLEPIEJ DLATEGO TU ZAGĄDAM PIKACZ NAWET REAGUJE NA WOŁANIE TAKIEGO MĄDREGO KOTKA JESZCE NIE MIAŁAM A MOJ PIERWSZY KOT ŻYŁ 7 LAT PÓŻNIEJ ZMARŁ NA NOWOTWORA ALE TEŻ GO PRZYGARNĘŁAM JAK BYŁ JUŻ PODROSTKIEM DLATEGO NIE MAM ŻADNEGO PORÓWNANIA

sreon

 
Posty: 20
Od: Nie lip 31, 2016 16:34

Post » Sob sie 13, 2016 0:07 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

ALE JAK JUŻ BYŁAM U WETA Z CHORYM PIKACZEM TO WET POWIEDZIAŁ ŻE NIE BYŁO TO ZA DUŻO DLA NIEGO CAŁA TABLETKA TO JUŻ NIE WIEM O CO CHODZI?

sreon

 
Posty: 20
Od: Nie lip 31, 2016 16:34

Post » Sob sie 13, 2016 8:26 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

To wet ulotki nie czytał czyli kot cierpiał przez waszą ignorancję. Głupty gada i tyle. Po co w tamim razie są normy podane przez producenta ?
Przeczytaj zawsze ulotki zanim podasz lek. Co z tego ,że wet dał tabletkę. Skoro sugerował się twoim opisem i słowami. Sama się porządziłąś i powinnaś sprawdzić 10 razy zanim podałaś. W necie wszystko jest. Zawsze sprawdzam mimo ,że swoim wierzę. Ale każdy może się pomylić.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob sie 13, 2016 8:45 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

sreon...ale Ty chyba czytać umiesz? proszę, to ulotka Milbemax

http://www.ezoo.pl/pl_PL/p/MILBEMAX-DLA ... 10-MG/2017

1 tabletka zawiera 4 mg oksymu milbemycyny i10 mg prazikwantelu (w tytule ulotki, 4/10 MG)

Dawkowanie

"Minimalna zalecana dawka wynosi: 2 mg oksymu milbemycyny i 5 mg prazikwantelu na kilogram"

Twój kociak waży mniej niż pół kilograma.
Czyli dostał dawkę 4 razy za dużą do swojej wagi.
Ciesz sie teraz, że kociak w ogóle jeszcze żyje.
I proponuję, żebyś teraz zamiast si kłócić jaki to wspaniały wet jest, zaczęła trochę czytać i uczyć się o opiece nad takim maluszkiem, zanim ktoś poda mu następne lekarstwo (albo coś innego), Które go skutecznie zabije.

I wyłącz capsa bo tego się czytać nie da.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 13, 2016 12:37 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

ok tak jak mówiłam popełniłam błąd wet pewnie też myślał że pikacz waży powyżej kg ale dzięki za odpowiedz i podpowiedzi na pewno więcej takiego błędu nie popełnię

sreon

 
Posty: 20
Od: Nie lip 31, 2016 16:34

Post » Sob sie 13, 2016 12:54 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

dobrze że biednego pikacza udało się uratować

sreon

 
Posty: 20
Od: Nie lip 31, 2016 16:34

Post » Sob sie 13, 2016 13:36 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

sreon pisze:dobrze że biednego pikacza udało się uratować

Takie radosne odrobaczenie może na przyszłość odbić się na zdrowiu kota. To bardzo silna trucizna i za jakiś czas mogą np odezwać się nerki, trzustka ,watroba , jelita... czy co tam się jeszcze w kocie zepsuje dzięki takiemu postępowaniu. Obserwuj go i nie bagatelizuj objawów. Ja zrobiłabym mu na pewno morfologię z rozmazem ręcznym i biochemią . Za jakis miesiąc od "wypadku". Jeśli wyjdą dobrze to dobrze ale to nie oznacza ,że zawsze będzie dobrze. Trucizna kumuluje sie w kocie i z reguły pierwsze idą nery. Fat podania za dużej dawki i zatrucia kota może wyjść nawet za dwa a nawet więcej lat. O tym musisz pamiętać!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie sie 14, 2016 11:50 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

o kurde nie pomyślałabym nawet"( zrobię w przyszłym miesiącu morfologię a myślałam że teraz już będzie wszystko ok ale rzeczywiście coś z nerkami może mieć:( bo wydaje mi się że od tego zdarzenia ma jakby podkrążone oczy:(

sreon

 
Posty: 20
Od: Nie lip 31, 2016 16:34

Post » Sob paź 01, 2016 19:03 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

Ale mnie wystraszyliście - moja kotka dziś dostała advocate...

osmiorniczka17

Avatar użytkownika
 
Posty: 28
Od: Sob lut 27, 2016 8:32

Post » Wto paź 04, 2016 13:21 Re: Czy odrobaczanie może zabić kociaka?

osmiorniczka17 pisze:Ale mnie wystraszyliście - moja kotka dziś dostała advocate...


Jesli dostała odpowiednia dawkę do swojego wieku i wagi to nie ma co panikowac.
Leki sa po to zeby ich zazywac, ale z glowa - nie wolno przedawkowac jak w przypadku wyzej.

Zamiast panikowac pilnuj zeby kotka się wyproznila. Zeby martwe robale jesli miala nie zabily jej swoimi toksynami. Musi koniecznie je wydalic, a powinno byc wszystko dobrze.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: gjakubowska, imatotachi, jolabuk5, włóczka i 270 gości