Dlaczego taka rasa?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 03, 2003 9:06

Jesli chodzi o charakter persow, to moja persica Mysza jest co prawda raczej flegmatyczna, ale rownoczesnie bardzo pewna siebie, wie czego chce, nikogo sie nie boi, jak byl u mnie remont i panowie tlukli sie na balkonie, to ona jako jedyna (Felinka i Zenus czmychneli w katy) siedziala blisko i pilnowala co sie tam dzieje. Jak ktos do mnie przychodzi i siedzimy przy stole, to Mysza bardzo czesto na tym wlasnie stole sie rozwala, bo lubi byc w centrum uwagi. Takze chociaz spokojna, to lalka tapczanowa bym jej nie nazwala. Persy maja charakter! :D

A Zenus, brytyjczyk, jest bardzo gadatliwy (mam kontakt z hodowczynia i ona nie moze wyjsc ze zdumienia) no i pieknie aportuje :)

Natomiast Felinka (egzotyk) jest chyba najbardziej podobna do ogolnego stereotypu kota perskiego, jest raczej spokojna i pieszczotliwa. Podchodzi, robi male miau, jak tylko na nia spojrze wygina grzbiet i trzeba glaskac, po chwili jest zmeczona staniem i wali sie na podloge na boczek i znowu trzeba glaskac :D
Mysza, Felinka, Zenuś, Malutek i Pipi

www.empatia.pl/futro

Trop

 
Posty: 618
Od: Czw sie 28, 2003 12:26
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro wrz 03, 2003 9:12

a zdecydowalam sie na persa jako pierwszego kota ze wzgledu na charakter. To byl moj pierwszy kot i pomyslalam sobie, ze jak bedzie troche wolniejszy to jakos sobie z nim poradze no i sobie poradzilam. Felinka przyszla do towarzystwa dla Myszy, a Zenus bo w dalszym ciagu mialam sentyment do okraglych ksztaltow. Teraz jednak (nie zeby mi przeszla milosc do moich kotow) zasadzilam sie na Devona :D mam nadzieje ze sobie poradze, bo to nieco zywsze stworzenie. Planuje wczesniej zakup wiklinki :)
Mysza, Felinka, Zenuś, Malutek i Pipi

www.empatia.pl/futro

Trop

 
Posty: 618
Od: Czw sie 28, 2003 12:26
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro wrz 03, 2003 10:51

Olat pisze:Wrzucam obiecane fotki:
Mama i brat (z tego samego miotu) Borysa:
http://miau.pl/upload/rodzinka2.jpg
http://miau.pl/upload/rodzinka1.jpg

I jeszcze sam Bajkał:
http://miau.pl/upload/Rudzielec2.jpg


No, no. Śliczności z tego Rudzielca (ale ja lubię rude koty, co zresztą widać :lol: )

Nelly - ani mi się waż zrażać mnie do Maurycego :mrgreen: Mam zamiar molestować TŻta o taką właśnie śnieżną kulkę :D

Sigrid

 
Posty: 5241
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Śro wrz 03, 2003 11:48

Nelly pisze:Ma czekoladowe oznaki :(


Nie wiem, czemu Cie to martwi.
Czekoladowe oznaki są bardzo poszukiwane.
Jeżeli jego tatuś tez ma czekoladowe oznaki (wpisane w rodowodzie), to bardzo możliwe, że Maurycy bedzie do niego brdzo podobny...dokladnie takich samych kotow raczej nie ma...zawsze czymś sie różnią.

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 03, 2003 12:29

A jakiej rasy jest Maurycy, bo sie pogubilam?
Mysza, Felinka, Zenuś, Malutek i Pipi

www.empatia.pl/futro

Trop

 
Posty: 618
Od: Czw sie 28, 2003 12:26
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro wrz 03, 2003 12:57

Zdaje się, że Neva Mascarade...czyli syberyjski z oznaczeniami point.

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 03, 2003 13:53

Dzieki Kaziu. O rany, ja to sie nigdy nie polapie w tych wszystkich rasach i oznaczeniach. W kazdym razie chcialam zaznaczyc, ze strasznie mi sie podoba imie Maurycy dla kota, szczegolnie jak patrze na zdjecie tego puchatego malucha :D z ktorego jednak wyrosnie spory kot. Czy to jest zdjecie aktualne? Czy Maurycy jest maluchem, czy juz "nastolatkiem"?
Mysza, Felinka, Zenuś, Malutek i Pipi

www.empatia.pl/futro

Trop

 
Posty: 618
Od: Czw sie 28, 2003 12:26
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro wrz 03, 2003 14:26

Trop pisze: Teraz jednak (nie zeby mi przeszla milosc do moich kotow) zasadzilam sie na Devona :D mam nadzieje ze sobie poradze, bo to nieco zywsze stworzenie. Planuje wczesniej zakup wiklinki :)


Devon to z jednej strony przymilaste, wiecznie mruczące i zawsze gotowe do miziania stworzenie a z drugiej rozrywkowe kocisko :D
dlatego wybrałam właśnie te "nietoperkowe uszy" :D (i też będę miała wiklinkę :) )

Lavelia

 
Posty: 152
Od: Pt sie 29, 2003 13:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw wrz 04, 2003 7:49

A ty Lavelio masz juz jakies koty? Czy tez devon bedzie pierwokupnym?
Mysza, Felinka, Zenuś, Malutek i Pipi

www.empatia.pl/futro

Trop

 
Posty: 618
Od: Czw sie 28, 2003 12:26
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw wrz 04, 2003 9:52

Devonka będzie naszą "pierworodną" :lol: ale na pewno nie ostatnią :twisted:
i już się nie mogę doczekać :D

Lavelia

 
Posty: 152
Od: Pt sie 29, 2003 13:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw wrz 04, 2003 10:32

Lavelia pisze:
Trop pisze: Teraz jednak (nie zeby mi przeszla milosc do moich kotow) zasadzilam sie na Devona :D mam nadzieje ze sobie poradze, bo to nieco zywsze stworzenie. Planuje wczesniej zakup wiklinki :)


Devon to z jednej strony przymilaste, wiecznie mruczące i zawsze gotowe do miziania stworzenie a z drugiej rozrywkowe kocisko :D
dlatego wybrałam właśnie te "nietoperkowe uszy" :D (i też będę miała wiklinkę :) )


oj rozrywkowe i to bardzo :wink:

wiklinka bardzo wskazana :D
Obrazek Obrazek

drotka

 
Posty: 1802
Od: Wto kwi 22, 2003 11:49
Lokalizacja: Warszawa Kabaty

Post » Czw wrz 04, 2003 11:15

Tak tez myslalam, ale jestem zdecydowana :D
Mysza, Felinka, Zenuś, Malutek i Pipi

www.empatia.pl/futro

Trop

 
Posty: 618
Od: Czw sie 28, 2003 12:26
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw wrz 04, 2003 13:16

Kazia pisze:
Nelly pisze:Ma czekoladowe oznaki :(


Nie wiem, czemu Cie to martwi.
Czekoladowe oznaki są bardzo poszukiwane..


Mnie to nie martwi, ja chciałam kota z czekoladowymi oznakami :D Najpierw z tego właśnie między innymi względu chciałam birmańskiego. Tylko wolałabym, żeby mu futerko trochę zbeżowiało :D tak jak ojciec ma. Ale to bez znaczenia.
W rodowodzie pisze ojciec - oznaczenia ciemnobrązowe
matka- oznaczenia ciemnobrązowe pręgowane z białym.

Sigrid, jest śliczny jest :wink: wcale Ciebie nie mam ochoty zniechęcać. Charakterek ma fajny.

:wink: :wink: :wink:

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw wrz 04, 2003 13:37

Trop pisze:Tak tez myslalam, ale jestem zdecydowana :D


i bardzo się cieszę :D

polecam, polecam :wink:
Obrazek Obrazek

drotka

 
Posty: 1802
Od: Wto kwi 22, 2003 11:49
Lokalizacja: Warszawa Kabaty

Post » Czw wrz 04, 2003 15:18

Ale przyjdzie Drotko zaczekac. Poki co jestem zapisana w kolejce u hodowczyni, a tu podobno nawet o rujce jeszcze u kotki nie ma mowy. Jestem jednak cierpliwa i tak wymoszcze gniazdko dla devonka, ze bedzie mial gdzie hasac. Swoja droga Zenus moj brytyjczyk tez domaga sie jakiegos fitnesu wiec jak tylko bedzie kasa, to wiklinka zostanie musowo zamowiona :)
Mysza, Felinka, Zenuś, Malutek i Pipi

www.empatia.pl/futro

Trop

 
Posty: 618
Od: Czw sie 28, 2003 12:26
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 524 gości