Brytyjka na aukcji

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 01, 2008 21:48

Luinloth pisze:Sprawy nie zawsze są takie proste, jakby się chciało. Dla mnie ważne jest pomaganie kotu. Czy przez bazarki, ratowanie uliczników czy wykupywanie kotek zagrożonych pseudohodowlą.

Aha, no i zapomniałam o najważniejszym: awantury ideologiczne a czasami nawet prywatne w wątku tego czy innego kota potrafią skutecznie odstraszyć ludzi, którzy chcieliby może pomóc. Zachowujmy jakieś zasady dla dobra kotów :)


Zgadzam się w całej rozciągłości :)
ObrazekObrazek

Ines_Chorzow

 
Posty: 693
Od: Nie sty 20, 2008 12:35
Lokalizacja: Chorzów

Post » Pon gru 01, 2008 22:06

ja tylko wyrazilam swoje zdanie - nie po to aby kogokolwiek do niego przekonywać, czy z kimkolwiek sie spierać. Każdy postepuje według własnego sumienia.



a tu są koty realnie zagrożone pseudohodowla (zagrozenie ze względu na cene rodowodowego kociaka)
niestety jest ich aż 6
i pewnie pójda do rozmnazalni bo cena jest niziuteńka i osiągalna dla rozmnazacza, a rasa chodliwa
http://www.allegro.pl/item496814072_kot ... jskie.html

tu kocur - do uzycia od zaraz bo niekastrowany
http://www.allegro.pl/item493864320_koc ... _lata.html

dodatkowo dwa persy i nevka za 700 zł, rosyjska za 800 zł
wszystkie niesterylizowane

gdzie moge to pisze o skany rodowodow i jeśli dostje zawiadamiam hodowce, niestety zdaza sie że bez skutku.
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon gru 01, 2008 22:24

Niestety bardzo często walczymy z wiatrakami, co nie oznacza, że mamy przestać.
ObrazekObrazek

Ines_Chorzow

 
Posty: 693
Od: Nie sty 20, 2008 12:35
Lokalizacja: Chorzów

Post » Pon gru 01, 2008 22:53

Ines_Chorzow pisze:Niestety bardzo często walczymy z wiatrakami, co nie oznacza, że mamy przestać.




Mam konto na Allegro, mogę brać udział w licytacji. Chociaż w ten sposób pomogę.

Pamiętajmy jednak, że płacąc zasilamy pseudohodowle. Tworzymy popyt, który powoduje zwiększanie podaży. Nakręcamy więc koniunkturę. Z drugiej strony - nie możemy zostawić żywych, czujących stworzeń bez pomocy, to by było okrucieństwo. Obie opcje są złem. Ja wybieram mniejsze zło i dlatego gotowa jestem udostępnić swoje konto do wykupywania kotów.

vega013

 
Posty: 14686
Od: Czw lut 22, 2007 20:00
Lokalizacja: Warszawa Radość

Post » Śro gru 03, 2008 12:42

http://allegro.pl/item495550169_najpiek ... iatka.html

a tutaj podają imię mamy kotków i z jakiej hodowli pochodzi, może też trzeba by było ich zawiadomić jakoś?

Luinloth

 
Posty: 2090
Od: Śro lis 12, 2008 13:29
Lokalizacja: Tychy

Post » Czw gru 04, 2008 0:50

Przepraszam ,że wejde w temat,ale odkąd odeszła nasza Jula zaczęłam czytac te wszyskie fora i widze jakie są biedne zwierzęta to jest kary godne takich ludzi potępiam,ale chcę pokrutce opisac chodowle progressus z Wrocławia,może obraże tą panią ale u niej przejrzalam na oczy i mam świadków jak postępóją takie chodowle niby rodowody,ale kto im je wydaje!!!!!!! Jak koty genetycznie upośledzone zabraliśmy Julke białapersiczka(takiej poszukuje bo jesteśny rozpaczeni po jej stracie)karzełek roczna zwadami genetycznymi chore jelita codzienna lewatywa była umęczona my musieliśmy codziennie na te cierpienia patrzec ile łez wylaliśmy to nikt nie wie weterynaria była naszym drugim domem dr.Niedzielski podją się ją operowac niestety odeszła (ale nam odrazu powiedział że taki kot powinnien byc uśpiony a nie męczony zabrałyśmy żeby ratowac nie wspomne ile siostra wydała pieniędzy ale cały czs liczyłyśmy na cud że wyjdzie z tego ale odeszła),a ta pani pisze na meila z pretensjami że nie wie nic o stanie kotów jak do takiego stanu je dopuściła!!!!Wzielismy jeszcze Zibusia 2latka egzotyk też upośledzony z dawnem trzeba go karmic,bo sobie nie radzi i alergia skórna,a Demi pers 5lat,ona zdrowa ,bo pan kupił ale oddał spowrotem po 5 latach bo wyjeżdżał(jak tak można????)Zibi oczywiście też ma rodowód kto wypisał!!!!!!To jest kary godne!!!!!Kochamy zwierzęta córka uczy się na weta mamy 3 latrelki 1 yorka i Misie kundelka pani jej zmarła,a rodzina nie chciała więc wywieżli do naszej miejscowości i wyrzucili!!!!!! a my wzieliśmy rok jest u nas bo na samom zime ją wygnali u mnie cała rodzina kocha zwierzaki mają jakąś znajdke bo zawsze szkoda tato Mońka ze Sławy do Wałbrzycha wiózł bo szkoda go było tam na zime zostawic tacy jesteśmy ,a ludzie są okropni jeszcze pretensje mają!!!!Pozdrawiam wszystkich

różycka aneta

 
Posty: 97
Od: Pon gru 01, 2008 23:45

Post » Czw gru 04, 2008 8:47

Luinloth pisze:http://allegro.pl/item495550169_najpiekniejsze_brytyjskie_kociatka.html

a tutaj podają imię mamy kotków i z jakiej hodowli pochodzi, może też trzeba by było ich zawiadomić jakoś?


no to zobacz tu :arrow: http://www.mojekociaki2007.republika.pl/index5.html

zupełnie nie wiem co o tym myśleć - ktoś sobie "przywłaszczył" wirtualnie kotkę? bo teleffon i lokalizacja spredającego i hodowcy różne.
ale świat nie takie rzeczy już widział więc czyżby hodowca sprzedawał poprzez allegro "lewy" miot bez papierów?
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw gru 04, 2008 11:50

ta hodowla w Wrocławiu www.progressus.republika.pl ta kobieta niby magister zootechnik kotów rozmnożyła niektóre jak już wspomniałam genetycznie upośledzone finansowo nie może sobie poradzic i prosi ludzi o zabranie kotków,ale dlaczego nie myśli tylko rozmnaża córka sie dowiadywała ale niby jak chodowla zarejstrowana to nie można nic jej zrobic nie bardzo się znam na przepisach to nie wiem i warunki w jakich koty przebywają my je odbieralismy od wójka tej pani chłopina sobie nie radzi i 2m na 2m pokój to coto za warunki dla tylu kotów tam odrzutki przebywają sa kocane i najedzona ale tak nie można postępowac!!!!!!

różycka aneta

 
Posty: 97
Od: Pon gru 01, 2008 23:45

Post » Pt gru 05, 2008 10:31

Niestety, polskie prawo nie zabrania rozmnażania nierodowodowych zwierząt dla zysku. Ale to wcale nie oznacza, że nie można nic zrobić. Skoro ktoś chciał zmienić świat tego jednego kota nie całego świata, to od razu rzuca mu się kłody pod nogi. Bez żadnej dyskusji na forum tylko od razu akcja sabotażowa. Co do samych psudohodowli to pewien user w moim zdaniem, znalazł ciekawy sposób by im nieco utrudnić działalność, nawet zaoferował pomoc w jego realizacji :lol: Zawsze to lepsze niż bierna postawa...

yama

 
Posty: 24
Od: Pon sty 28, 2008 10:24

Post » Pt gru 05, 2008 11:03

na allegro obecnie dość sporo korów szuka domów
linki skasowałam aby nie robic reklamy - zgodnie z poniższą sugestią
Ostatnio edytowano Pt gru 05, 2008 13:57 przez dalia, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt gru 05, 2008 13:03

czasami chcąc pomóc można zaszkodzić. Zastanów się, czy przypadkiem nie robisz dodatkowej reklamy pseudohodowcom padając ich "namiary". Na forum obowiązują pewne zasady i nie można umieszczać ofert kupna-sprzedaży.

yama

 
Posty: 24
Od: Pon sty 28, 2008 10:24

Post » Pt gru 05, 2008 13:09

wiec co z tą PANIA zrobic jak na nią wpłyną żeby przestała rozmnarzac tam sa koty genetycznie upośledzone prawdopodobnie między soba się kryja

różycka aneta

 
Posty: 97
Od: Pon gru 01, 2008 23:45

Post » Pt gru 05, 2008 13:17

yama przeczytałam ten sposób jest dobry super a ja moge anonimowo to zrobic?ona niby twierdziła do nas (córka i siostra świadkowie )że jest bezrobotna i z tego żyje ale to jej nie wychodzi bo wiecej odrzutków tą strone nie podałam dla reklamy tylko żebyście weszli na tą strone i zobaczyli ile jest do wydania i na allegratka też się oferuje pozdrawiam

różycka aneta

 
Posty: 97
Od: Pon gru 01, 2008 23:45

Post » Pt gru 05, 2008 13:55

yama pisze:czasami chcąc pomóc można zaszkodzić. Zastanów się, czy przypadkiem nie robisz dodatkowej reklamy pseudohodowcom padając ich "namiary". Na forum obowiązują pewne zasady i nie można umieszczać ofert kupna-sprzedaży.


to w takim razie kasuję linki
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt gru 05, 2008 15:21

różycka aneta pisze:yama przeczytałam ten sposób jest dobry super a ja moge anonimowo to zrobic?ona niby twierdziła do nas (córka i siostra świadkowie )że jest bezrobotna i z tego żyje ale to jej nie wychodzi bo wiecej odrzutków tą strone nie podałam dla reklamy tylko żebyście weszli na tą strone i zobaczyli ile jest do wydania i na allegratka też się oferuje pozdrawiam

oczywiście, że możesz :D, lepiej jednak nawiązać kontakt z tym userem i organizacją, która to poprze bo to jest wiarygodniejsze i można wtedy śledzić rozwój "akcji".:wink:

yama

 
Posty: 24
Od: Pon sty 28, 2008 10:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: florka i 406 gości