Brytyjka na aukcji

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 17, 2008 17:08 Brytyjka na aukcji

Cudna kicia wystawiona na aukcję (jak worek kartofli).
Mam złe przeczucia, bo kotka ma rok (czyli młoda dorosła) i jest niewykastrowana. W dodatku, chociaż nie ma rodowodu, wpasowuje się we wzorzec rasy brytyjskiej. Miałaby śliczne kocięta, co niekoniecznie przemawia na jej korzyść w tej sytuacji, a ja nie chcę, żeby ta kotka trafiła do pseudohodowli!
Miałam nadzieję, że aukcja ma charakter ogłoszenia, ale dopuszczenie do aukcji jest na podstawie telefonu/maila. Czekam na odpowiedź na moje pytania, ale jeśli to ma się tylko na tym opierać, to przez maila/telefon można głupstw nagadać. To jest zachowywanie pozorów, a nie naprawdę interesowanie się, w czyje ręce trafi kot, bo zasada allegro jest taka, że kto wygra licytację, temu trzeba oddać towar. Przykro mi tylko, że rolę towaru spełnia żywy kot!
Czekam na odpowiedź na mojego maila, ale już prosiłabym o pomoc: czy gdybym nie była w stanie wykupić kotki (np. nie dopuszczono by mnie do licytacji), zrobiłby to ktoś z miau?

link usunieto, by nie robic dodatkowej reklamy. K
Ostatnio edytowano Śro gru 03, 2008 13:11 przez Luinloth, łącznie edytowano 3 razy

Luinloth

 
Posty: 2090
Od: Śro lis 12, 2008 13:29
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon lis 17, 2008 19:44

hop :kitty:

Luinloth

 
Posty: 2090
Od: Śro lis 12, 2008 13:29
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon lis 17, 2008 19:48

Obowiązkowo trzeba ją wykupić (jakkolwiek by to nie brzmiało :roll: ). Myślę, że trzeba zrobić zbiórkę (kasa niestety to podstawa w tym przypadku. Trzeba się dowiedzieć, skąd kotka jest (odbiór osobisty). Trzeba znaleźć kogoś, kto jest z tej okolicy i oficjalnie wykupi kotkę. Potem ją wysterylizujmy i sio do dobrego domku :) Pomogę w tej akcji, jak tylko będę mogła. Finansowo raczej nie dam rady, ale każda inna pomoc wchodzi w grę.
ObrazekObrazek

Ines_Chorzow

 
Posty: 693
Od: Nie sty 20, 2008 12:35
Lokalizacja: Chorzów

Post » Pon lis 17, 2008 19:52

Sprawdzałam po nrze telefonu, to chyba mazowieckie :roll:
Jeśli udałoby się ją wykupić a mnie uda się ostatecznie skocić domowników (myślę że z brytyjką może być łatwiej niż ze wszystkimi poprzednimi kiciami, które chciałam przygarnąć, ale nie mogę obiecać na 100%...) to nie trzeba by było przejmować się sterylką, bo jeżeli kicia trafiłaby do mnie to o nią zadbam 8)
Aha, no i trzeba by szybko zorganizować akcję, bo mamy niecałe dwa tygodnie! Szykuję banner ;)

Luinloth

 
Posty: 2090
Od: Śro lis 12, 2008 13:29
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon lis 17, 2008 19:52

Podrzucę, bo pewnie pilne... :roll:
Obrazek...Obrazek...Obrazek...

kristinbb

 
Posty: 40068
Od: Nie cze 03, 2007 20:32
Lokalizacja: Elbląg

Post » Pon lis 17, 2008 20:01

Ja za jakieś 2 tygodnie mam jechać do Wawy zawieźć kotkę do DS, może udałoby się to jakoś zgrać, to bym ją przywiozła na Śląsk :) Dla takiej kotki nie trudno znaleźć dom, najgorzej ją wykupić, a potem wysterylizować. To niestety są pieniądze, które tak ciężko zdobyć. Sama mam brytka (jest wyjątkowo przystojny i oczywiście wykastrowany :D).
ObrazekObrazek

Ines_Chorzow

 
Posty: 693
Od: Nie sty 20, 2008 12:35
Lokalizacja: Chorzów

Post » Pon lis 17, 2008 20:05

Ines_Chorzow pisze:Ja za jakieś 2 tygodnie mam jechać do Wawy zawieźć kotkę do DS, może udałoby się to jakoś zgrać, to bym ją przywiozła na Śląsk :) Dla takiej kotki nie trudno znaleźć dom, najgorzej ją wykupić, a potem wysterylizować. To niestety są pieniądze, które tak ciężko zdobyć. Sama mam brytka (jest wyjątkowo przystojny i oczywiście wykastrowany :D).


To może na forum brytka tę historię też opisz...
Obrazek...Obrazek...Obrazek...

kristinbb

 
Posty: 40068
Od: Nie cze 03, 2007 20:32
Lokalizacja: Elbląg

Post » Pon lis 17, 2008 20:14

Napisałam maila do gościa, który sprzedaje kotkę. Zobaczymy czy i co odpisze. Może akurat zgodzi się sprzedać ją bez licytacji i to za przyzwoite pieniądze.

P.S. To my mamy forum brytków 8O
ObrazekObrazek

Ines_Chorzow

 
Posty: 693
Od: Nie sty 20, 2008 12:35
Lokalizacja: Chorzów

Post » Pon lis 17, 2008 20:17

Ines_Chorzow pisze:Napisałam maila do gościa, który sprzedaje kotkę. Zobaczymy czy i co odpisze. Może akurat zgodzi się sprzedać ją bez licytacji i to za przyzwoite pieniądze.

P.S. To my mamy forum brytków 8O

Trzeba poszukać w internecie, pewnie jest...
teraz juz wszystko jest... :roll:
Obrazek...Obrazek...Obrazek...

kristinbb

 
Posty: 40068
Od: Nie cze 03, 2007 20:32
Lokalizacja: Elbląg

Post » Pon lis 17, 2008 20:18

A na miau jest coś takiego , co nazywa się Hodowcy kotów.
Strona główna miau indeks...
Obrazek...Obrazek...Obrazek...

kristinbb

 
Posty: 40068
Od: Nie cze 03, 2007 20:32
Lokalizacja: Elbląg

Post » Pon lis 17, 2008 20:19

Ja już pisałam do gościa jeszcze kiedy kicia była prawie za darmo. Liczyłam na to, że zamknie aukcję. Nie odpisał, a kotka nam drożeje.
(Zapytałam w tym mailu też, jak ma na imię, bo nie lubię mówić o konkretnym kocie "kot" - to takie bezosobowe i bezduszne. Maila nie dostałam, dlatego tymczasowo nazywam naszą piękność Lily :))
Cokolwiek odpisze, przydałoby się powoli zbierać na wykup...
Tymczasowy banner dla Lily:
[zdjęty z powodu praw autorskich]
Ostatnio edytowano Pon lis 17, 2008 21:41 przez Luinloth, łącznie edytowano 2 razy

Luinloth

 
Posty: 2090
Od: Śro lis 12, 2008 13:29
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon lis 17, 2008 20:24

Ines_Chorzow pisze:P.S. To my mamy forum brytków 8O


http://www.aisha.pl/forum/

Trzymam kciuki - byle nie przepłoszyć gościa ...
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon lis 17, 2008 20:26

Więc może trzeba po prostu zadzwonić? Poczekam, czy odpisze. Co do imienia, to jest śliczne (tak dałam na imię mojej tymczasowej kotce - brytka mieszana z dachowcem :roll: , ale fakt, że prześliczna, znalazłam jej super domek u fryzjera czesząc się do ślubu :lol: ).
ObrazekObrazek

Ines_Chorzow

 
Posty: 693
Od: Nie sty 20, 2008 12:35
Lokalizacja: Chorzów

Post » Pon lis 17, 2008 20:28

Dzwoniłam na samym początku. Próbowałam kilka razy. Nie wiem, czy to z moim telefonem coś nie tak, czy jego, ale usłyszałam tylko "Abonent nie przyjmuje rozmów przychodzących", czy coś w tym stylu. Spróbowałby ktoś jeszcze?

Luinloth

 
Posty: 2090
Od: Śro lis 12, 2008 13:29
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon lis 17, 2008 20:32

Szkoda koteczki, a z Twoim telefonem wszystko w porządku.. :roll:
Obrazek...Obrazek...Obrazek...

kristinbb

 
Posty: 40068
Od: Nie cze 03, 2007 20:32
Lokalizacja: Elbląg

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Silverblue, Szymkowa i 282 gości