FELUŚ - żegnaj koteczku ..... ['] ['] [']

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 16, 2008 13:37 FELUŚ - żegnaj koteczku ..... ['] ['] [']

Feluś to moj (a wlasciwie moich rodziców) ponad 10 letni kocur, ktory okolo tygodnia temu bardzo ciężko zachorował. Przestał jeść i wyladowalismy w gabinecie weterynaryjnym (czesciowo jego historie opisalam w watku o Gringo ale chce zalozyc nowy bo musie prosic o rade).

Zostaly zrobione badania krwi i wyniki watrobowe wyszły bardzo złe:
AspAT - 348 (norma 6-44)
AIAT - 468 (nor 22-107)
ALP - 312 (norma 23-107)


Inne wyniki - w normie, w tym wyniki "nerkowe" w górnej granicy ale tez norma. Co prawda nerki sa niego powiekszone i ponoc bolesne przy dotykaniu (watroba tez obolala) - ale wyniki nerkowe sa wg. weterynarza - dobre jak na wiek i kondycje kota (dodam ze przed tym wszystkim kot byl w bardzo dobrej formie, mial duzy apetyt akurat niecaly mies. wczesniej wylismy na kontrolnej wizycie i jedyne zalecenia jakie wet mial do kota - to zeby troszke schudł bo za grubawy jest - wazyl ciut ponad 7 kg)

Diagnoza obecna - otucie (kot jest wychodzacy wiec jest to mozliwe ze jakis sukinsyn mi go otruł).
Leczymy od 11 listopada . Kot ma zażółcone sluzówki oczu i dziąseł, jest bardzo markotny . Dostaje leki do wenflonu i kroplówke, antybiotyki , witaminy etc- niestey kot KOMPLETNIE NIC NIE JE!!! :(
Odrzuca go od jedzenia z takim wstretem jakby to co podajemy - potwornie smierdzialo i bylo zepsute.
Bilans tych dni (zaczelo sie w zeszly piatek) to odrobina ryby przedwczoraj i pare lizniec jogurtu) A tak to jedzeniowy strajk.

Nie wiem co robic:( jak zmusic kota do jedzenia?!
Na sile podaje mu strzykawka convalescent (kot pluje i wyrywa sie)
normalnych przysmaków na jakie zawsze sie rzucał - nie chce.
Co mozna w takich przypadkach robic? ( nie ukrywam ze mam nadzieje ze Cool Caty zajrzy na ten watek moze cos doradzi?) :(
Nie wiem kompletnie jak pomoc kotu i co robic. MUSI zaczac jesc zeby to mialo sens.
Czy jak kot od 5 dni podawania lekarstw nadal odmawia jedzenia - to to tylko bardzo zle czy juz bardzo, bardzo żle?:(



ps. na priv dostalam info o leku ornipural - dowiedzialam sie ze kot jest leczony akurat nie tym lekiem o tej znawie ale takim ktory ma te same skladniki (ornipuryne? - nie zapamietalam dokladnie przepraszam) i wlasciwe ten sam sklad.
Czy faktycznie etn lek jest duzo lepszy od innych o tym samym skladzie? :/ i powinnam "wymusic" na wetach zamiane?
Ps2. Wetów mam cudownych i mam zaufanie do nich bo widze jak ogromnie sie angazuja w leczenie kota .
Ostatnio edytowano Śro lis 19, 2008 23:52 przez zielona.ona, łącznie edytowano 5 razy

zielona.ona

 
Posty: 1008
Od: Wto sty 29, 2008 10:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 16, 2008 14:21

obawiwn się ze w gre wchodzi tylko dokarmianie kroplówkowe i na siłę
ja bym zaczęła od karmienia kroplówkowego, żeby wątroba i nerki pracowaly (kroplowki z czyms tam odżywczym maja taki żółty kolor) a po pewnym czasie zaczelabym dokarmiac rc recowery 9pasztet ponoc smaczny)

a gdy sam nie zaskoczy to pozostaje dokarmianie na siłę
puszki hillsa l/d (wąrtobowe) dają się ladnie rozprowadzic wodą i podawać przez strzykawkę.

co do ornipuralu daje on lepsze efekty leczenia niz podobne polskie leki
ja bym przeszla na ornipural tym bardziej że kot ma (z tego co piszesz) zółtaczkę)
weci moga go nie miec, ale może ktos z Warszawy napisze gdzie w warszawie jest dostępny.

jeśli kot jest zatruty to sprawdzaj morfologie - przy złych wynikach moze trzeba będzie transfuzje robic.
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 16, 2008 15:08

Gavroche mojej mamy po otruciu (prawdopodobnie) był w lecznicy płukany prawie 3 doby bez przerwy.
Przedtem przez klika dni było podejrzenie innej choroby, ale też nie jadł.
Udało się go uratować.

Trzymam kciuki za Felka.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 16, 2008 15:14

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=81944&start=0
spójrz na ten wątek, skontaktuj sie z jego założycielką, przekaż swoim weterynarzom informację o zastosowanej tam terapii, może znajdą cos pomocnego.
Obrazek

magicmada

Avatar użytkownika
 
Posty: 14567
Od: Śro paź 05, 2005 19:10
Lokalizacja: moose county

Post » Nie lis 16, 2008 20:12

Kot jest na kroplówce! Nie je od ponad tygodnia - wiec juz dawno by zdechł
Tylko te codzienne kroplowki go ratuja :(
Karmic na sile probuje ale to tragedia jest - kot nie chce łykac - ponad polowe wypluwa i tak sie szarpie ze szkoda pisac :(

Dzis na wizycie rozmawiałam z moja pania Wet. o tym leku ornipural!
Okazalo sie ze P. Wet tez uwaza ze jest on najlepszy ale poniewaz nie ma do niego dostepu i wie ze jest w P. niedostepny - to leczy czyms innym (o podobnym skladzie)
Zgadalysmy sie ze moze uda mi sie skombinowac lek - bardzo sie ucieszyla.

Wg jej słów jednak jest bardzo zle :( Kot dzis bj. żółty niz wczoraj, kompletnie odmawia jedzenia wrecz ucieka jak mu podtykamy miseczke :(:(:(
W dodatku jest kocim staruszkiem - co niepoprawia sytuacji

Zostalo nam leczenie tymn omnipuralem (jak sie uda mi go zdobyc) lub załozenie sondy do żołądka i karmienie przez sonde :( (lekarze woleli by tego uniknac bo raz trzeba by narkoze a w tym stanie kota lepiej by bylo tego nie robic a dwa - przelyk i gardło sie w ogole juz "rozleniwia" i trudniej bedzie wrocic do normalnego jedzenia )

Jestem załamana :(

Mam pytanie - czy macie jakies karmy ktore wyjatkowo ładnie pachna albo jakies patenty na karmienie kociego niejadka ?
My podajemy juz kotu - surowe (sparzone) krewetki, tunczyka w sosie wlasnym, karme dla malenkich kociat, convalescens (taki w brazowej buteleczce) , masło, zmielona watrobke (zawsze to byly przymaki felusia ) i nic :(

zielona.ona

 
Posty: 1008
Od: Wto sty 29, 2008 10:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 16, 2008 20:15

zanotowałam zeby kupic i sprobowac rc recowery )

zielona.ona

 
Posty: 1008
Od: Wto sty 29, 2008 10:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 16, 2008 20:41

Ratunek dla Felusia potrzebny - czy ktoś może pomóc ?

:cry: poradźcie Zielonej co jeszcze można zrobić :cry:
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Nie lis 16, 2008 21:02

Może gerberki mięsne
kurczak lub indyk http://www.gerber.pl/index.html
(są w kat. dania jednoskładnikowe)

I kciuki cały czas :ok:
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Nie lis 16, 2008 21:27

dal kota z takimi wynikami wątrobowymi absolutnie niewskazane jest takie menu jakie podalaś - to tylko pogarsza stan wątroby

menu lekkie watrobowe - gotowany kurczak lub indyk (bez podrobów a juz szczególnie watróbki) z ryżem - mozna zmiksować na połplynna masę

jeśli on nie chce jeść to sam nie zaskoczy
musisz go karmić strzykawka
jeszcze raz polecam hillsa l/d - ładnie się rozprowadza ciepłą wodą
karmienie - niewielkie ilości 10-15 ml co godzine półtorej

jeśłi on ma podawane w kroplówkach składniki odzywcze (kroplówka ma wtedy żółty kolor - weci mówia na to rosołek) to dokarmiac wystarczy 2 razy dziennie po to aby zaskoczyl

czy on kiedykolwiek jadl suchą? chrupki hillsa l/d sa dość smaczne
jakby Ci się chcialo czytać to tu jest wątek mojego tymczasa i jego choroby (m.in. watroba)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=82861&highlight=
pisze pw
Ostatnio edytowano Nie lis 16, 2008 21:44 przez dalia, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 16, 2008 21:29

Niestety w tym temacie nie pomogę, ponieważ kompletnie się nie znam.
Pamiętam jednak z lektury forum, że na anoreksję była polecana dieta Hill's a/d , dokładnie ta: http://animalia.pl/produkt,399,45,Hill_ ... e_a_d.html

Czasami warto podgrzać lekko jedzenie, żeby bardziej pachniało i zachęcało kota.
Obrazek
Obrazek

Edyta i Sebastian

 
Posty: 649
Od: Sob paź 28, 2006 21:36
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie lis 16, 2008 21:42

i zapomniałam dodać że hills l/d ma taka konsystencje (uwodniona masa której nie trzeba gryżć) ze nie trzeba go pakowac do strzykawki - wystarczy palcem wlożyc do kociego pychola i kot powinien przelknąc bez potrzeby gryzienia

tuńczyka w sosie własnym nie podawaj to podwyższa problemy wątrobowe
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 16, 2008 21:51

Nie bój się sondy w razie czego. To naprawdę czasem najlepszy sposób na utrzymanie kota przy życiu. I nieprawdą jest, że zwierzak cierpi itp.

Próbowaliście podać coś na pobudzenie łaknienia (np. relanimal albo peritol)?

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Nie lis 16, 2008 21:55

napisalam Ci PW, nie ma mnie w kraju ani nie bede miala dostepu do miau do czwartku wieczorem

masz na PW kontakt na moja mame i raczej szykuje Ci sie wycieczka po buteleczke do Lomianek bo tam bedzie moja mama z psami, nie w Warszawie co najmniej do srody

na przyszlosc jeszcze jak jest noz na gardle to lek ma lecznica na Bialobrzeskiej i Hematowet na Krasinskiego

eurydyka

 
Posty: 4809
Od: Śro paź 13, 2004 15:05
Lokalizacja: warszawa/szwajcaria

Post » Nie lis 16, 2008 21:59

dalia - wiem ze to "menu" (chodzi o watróbke pewnie i tunczyka ) nie jest najlepsze ale jestesmy zdesperowani i chcemy zeby zjadł cokolwiek! zeby chociaz jeden malusienki łyczek :(
i nic :(

suche kocio ogolnie jadal - teraz sie otrzasa , nie chce :(
Ostatnio edytowano Nie lis 16, 2008 22:02 przez zielona.ona, łącznie edytowano 1 raz

zielona.ona

 
Posty: 1008
Od: Wto sty 29, 2008 10:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 16, 2008 22:01

Eurydyka - dzieki za informacje!

zielona.ona

 
Posty: 1008
Od: Wto sty 29, 2008 10:15
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree, Silverblue, Zeeni i 512 gości