ILE GODZIN W CIĄGU DOBY ŚPIĄ WASZE KOTY?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 03, 2008 21:51 ILE GODZIN W CIĄGU DOBY ŚPIĄ WASZE KOTY?

Niedawno weterynarz spytał mnie czy kot bawi się normalnie i powiedzialam, że tak. Ale skąd mam wiedzieć jeśli nie mam porównania, co jest normą?
Dokonałam skompliowanych obliczeń i wyszło mi, że moje koty, Guzik i Feluś, są aktywne w ciągu doby rano 7 godzin i wieczorem 3 czyli w sumie około 10 godzin. Nie wiem co robią między północą a szóstą rano, bo sen mam jak drwal.
Wydaje mi się, że moje futra śpią ciut za dużo. Ale może mi się tylko wydaje stąd pytanie:

ILE GODZIN W CIĄGU DOBY ŚPIĄ WASZE KOTY?
Obrazek
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa. J. Tuwim

babajaga

 
Posty: 9158
Od: Wto mar 18, 2008 15:30
Lokalizacja: Będzin

Post » Pon lis 03, 2008 21:59

pytanie podstawowe - w jakim sa wieku? :wink:

w sumie to moje spia tyle w ciagu dnia, ile im dam :twisted: :wink:
Daisy (7 lat prawie) przesypia prawie caly dzien, od zawsze
Bajka (prawie 8 lat) w ciagu dnia jest bardzo aktywna, biega, mizia sie, chce jesc, szuka myszek, przebywa na balkonie - w nocy spi jak aniolek za to
Telma (lat prawie 6) i Muczacza (ponad 4 lata) - jak im dam pospac w ciagu dnia (albo jak wroce po pracy do 10) to szaleja w nocy :twisted:
rano obowiazkowo
ale maks dla ktoregokolwiek kota to jest jakies 6 godzin aktywnosci dziennie :wink: :lol: do minimum 2 godzin :lol:

aha, jak sa glodne to zwykle nie spia :wink:

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Pon lis 03, 2008 22:12

Moje to szczeniaki :D Guzik ma 7 miesięcy a Feluś 4 więc chyba powinny szaleć jeszcze?
Obrazek
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa. J. Tuwim

babajaga

 
Posty: 9158
Od: Wto mar 18, 2008 15:30
Lokalizacja: Będzin

Post » Pon lis 03, 2008 22:21

babajaga pisze:Moje to szczeniaki :D Guzik ma 7 miesięcy a Feluś 4 więc chyba powinny szaleć jeszcze?

to calkiem w normie sa :lol: :wink:

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Pon lis 03, 2008 22:22

Z moich obserwacji wynika, że każdy kot jest inny pod tym względem, ale koty generalnie dużo śpią.

Koty w dzień robią wiele różnych rzeczy, ale jako że są wyspecjalizowanymi myśliwymi, którzy muszą zachować energię na szybkie wybuchy aktywności, uwielbiają odpoczynek i relaks. Oddając się kilkuminutowym drzemkom, przesypiają ogółem około 16 godzin na dobę i są największymi śpiochami wśród ssaków. Nie wiadomo za dobrze dlaczego koty wymagają tyle snu.
:) :) http://www.koty.wb.pl/okotach/koty10.html

poza tym nie zapominaj, że dzieci ludzkie też śpią więcej niż dorośli :)
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

Post » Pon lis 03, 2008 22:53

O to baaardzo różnie, mój Grubasek to przesypia jakieś 22 godziny, odkąd pamietam :roll: To kot wybitnie ozdobny, tzn leży sobie na fotelu i ozdabia otoczenie lepiej niz jakiekolwiek figurki czy obrazy :lol:

A np taki Kotoperzyk to śpi pięknie w nocy ale za to w dzień to jest wszędobylski, przesypia może ze 2-3 godzinki w dzień.
Obrazek

ewa13

 
Posty: 705
Od: Czw wrz 06, 2007 22:36
Lokalizacja: lublin

Post » Pon lis 03, 2008 22:55

Czyli jeśli następnym razem vet mnie spyta czy kot funkcjonuje normalnie to powiem, ze jak na niego normalnie :D
Obrazek
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa. J. Tuwim

babajaga

 
Posty: 9158
Od: Wto mar 18, 2008 15:30
Lokalizacja: Będzin

Post » Pon lis 03, 2008 23:03

Gdzieś przeczytałam,że kot śpi 24 godziny na dobę.A niektóre potrzebują jeszcze trochę więcej snu :wink:
Mój Gustaw śpi,gdy nie je.I je ,gdy nie śpi :D

MaybeXX

Avatar użytkownika
 
Posty: 9628
Od: Pon sie 13, 2007 17:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post » Czw lis 20, 2008 23:09

Powrócę jeszcze do tematu snu kociego, bo ciagle się kotów uczę. Moje koty są bardziej śpiące i niemrawe kiedy pada deszcz. Wasze też? Dziś przy tej listopadowej zawierusze przespały nawet czas swojej codziennej zabawy.
Normalnie koci meteopaci :wink:
Obrazek
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa. J. Tuwim

babajaga

 
Posty: 9158
Od: Wto mar 18, 2008 15:30
Lokalizacja: Będzin

Post » Czw lis 20, 2008 23:13

babajaga pisze:Powrócę jeszcze do tematu snu kociego, bo ciagle się kotów uczę. Moje koty są bardziej śpiące i niemrawe kiedy pada deszcz. Wasze też? Dziś przy tej listopadowej zawierusze przespały nawet czas swojej codziennej zabawy.
Normalnie koci meteopaci :wink:


Moje też tak mają. Pysia 3 latka jesienią przesypia większość czasu, Haker 2 latek bardzo różnie w zależności od tego co ciekawego dzieje sie w domu.

Hannah12

 
Posty: 22926
Od: Czw sie 11, 2005 11:57

Post » Czw lis 20, 2008 23:19

wszystko zależy od temperamentu kota ,od pogody,od tego co danego dnia dzieje sie w domu i pewnie od jakichs jeszcze kocich czynnkow .

kya

 
Posty: 6511
Od: Śro mar 14, 2007 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro mar 18, 2009 21:00

podnoszę wątek, bo akurat niedawno znalazłam koteczkę, która śpi i śpi
znalazłam ją w czwartek, tydzien temu
mam w domu dwa koty, kotkę 5letnią i kocurka ok 9mcy, który jest hiperaktywny generalnie
no i teraz znajdka, której szukam domu
i ona wciąż śpi!
jak znalazłam i przyniosłam, to myślałam, ze śpi, bo taka zmemłana włóczęgą po dworze
potem padło podejrzenie ciąży, więc myślałam, ze moze przez tę ciążę
została natychmiast wysterylizowana (w poniedziałek)
dziś mija 2 dzień, a ona nadal leży i śpi
tym razem tłumaczę to sterylką
no ale kurczę, czy to mozliwe, zeby kto młody (max pół roku) tak wciąż spał??
pani, która dziś dawala jej antybiotyk powiedziala, ze jak tak dalej pójdzie, zeby jej zbadać krew, bo moze nerki...
tylko, ze ona nie ma kłopotów z siusianiem
sama już nie wiem...
je normalnie, korzysta z kuwety w "obu sprawach"
w nocy przychodzi do nas do łózka
kompletnie zero agresji u niej, mozna ja głaskać, miziać, podnosic łapki NIC jej nie rusza
syczy tylko jak zbliża się mój młodszy kocurek...potrafiła go też pogonić ostro, w sensie, ze biegła za nim
ale to ze dwa razy
sama juz nie wiem czy sie martwic az tak
czy ona może tęsknić za "wolnością"?
Stefanka

Stefanka74

 
Posty: 31
Od: Wto wrz 16, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 17, 2014 18:28 Re: ILE GODZIN W CIĄGU DOBY ŚPIĄ WASZE KOTY?

Podnoszę wątek, bo mam dość nurtujące pytanie...
Od około dwoch tygodni (cały czas jestem w domu) moja kotka w ogóle nie śpi w ciągu dnia, wstaje ok. 8 i aż do 22-23 nie zamknie oka ani na minutkę. Czy to normalne? Dodam, że noce przesypia, ale czasem słyszę jak dziubie chrupka w nocy, generalnie jest spokojna. W dzień jak próbuję się z nią bawić, to nie zawsze wykazuje zainteresowanie, po prostu siedzi na parapecie/ziemi, dużo pomiaukuje...
zastanawia mnie ten brak snu w ciągu dnia, zazwyczaj miała takie 4godzinne drzemki popołudniami

nataleia

 
Posty: 282
Od: Śro lut 19, 2014 14:47




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 511 gości