RySio i SUK: leczymy nawrót SUK-u i mamy nową wiedzę s. 28

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 08, 2009 7:28

Cieszę się, że Rysiowi już lepiej - mam ten sam problem z Fidusiem, właśnie mija tydzień odkąd dostaje antybiotyk :(
Mam przy okazji pytanie - dwóch wetów, niezależnie od siebie, poleciło podawać do picia wodę Jana. Czy ktoś to "przetestował" i z jakim skutkiem?

strega

 
Posty: 253
Od: Śro lut 25, 2009 12:21
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon cze 08, 2009 8:28

tez o wodzie Jana slyszalam...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie maja 16, 2010 12:00 Re: RySio i SUK: leczymy nawrót SUK-u i mamy nową wiedzę s. 28

Anju przepraszam ,że wtrącam tu swoje trzy grosze, ale może ktoś rozwieje moje wątpliwości.
W środę zauważyłam,że moja kotka wchodzi często do kuwety ale nic w niej nie zostawia i miauczy jakoś dziwnie. W czwartek rano byłam z nią u weta i stwierdzono SUK, dostała 3 zastrzyki no i Royala Urinary 1,5 kg (sucha bo Cindy mokrego się nie tknie). W piątek była powtórka. W tej chwili jest już dużo lepiej. Załatwia się normalnie itd. Ale tak się zastanawiam.. Nasza Pani doktor powiedziała żeby skończyć to opakowanie karmy a potem już normalnie karma dla kastratów. Wiem ,że niektórzy karmią swoich nerkowców cały czas Urinary. Od czego to zależy ,że jedne koty muszą być ciągle na karmie weterynaryjnej a inne nie? Cindy nie miała też robionych żadnych badań i chyba sama wystąpię z taką prośbą do naszej wetki bo bez badań to w sumie nic nie wiadomo na pewno prawda?

Sporty

 
Posty: 1373
Od: Czw paź 20, 2005 8:06
Lokalizacja: Mikołów

Post » Nie maja 16, 2010 15:10 Re: RySio i SUK: leczymy nawrót SUK-u i mamy nową wiedzę s. 28

Urinary nie jest karma dla nerkowcow tylko dla kotow, ktore maja problemy z pecherzem (dla nerkowcow jest renal).
Badania moczu sa moim zdaniem konieczne, przeciez nawet nie wiadomo jakie krysztaly ona ma... i czy powinno sie jej mocz zakwaszac czy wrecz przeciwnie. W sytuacjach, kiedy nie wiadomo jakie jest ph moczu bezpieczniej jest dac RC High Dillution.
Ja swoim kotom robie badania siusiu co pol roku i do wynikow dostosowujemy karme. Jak cos mnie niepokoi to oczywiscie czesciej...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie maja 16, 2010 15:46 Re: RySio i SUK: leczymy nawrót SUK-u i mamy nową wiedzę s. 28

zuza pisze:Urinary nie jest karma dla nerkowcow tylko dla kotow, ktore maja problemy z pecherzem (dla nerkowcow jest renal).
Badania moczu sa moim zdaniem konieczne, przeciez nawet nie wiadomo jakie krysztaly ona ma... i czy powinno sie jej mocz zakwaszac czy wrecz przeciwnie. W sytuacjach, kiedy nie wiadomo jakie jest ph moczu bezpieczniej jest dac RC High Dillution.
Ja swoim kotom robie badania siusiu co pol roku i do wynikow dostosowujemy karme. Jak cos mnie niepokoi to oczywiscie czesciej...


To jest naprawdę dobry i polecany weterynarz, tymbardziej mnie zdziwiło ,że nie zleciła żadnych badań. Co do karmy to teraz nie wiem co mam robić, ma Royal Canin Urinary S/O. Sama jej nie zmienię bo to chyba też lepiej skonsultować z wetem prawda?

Sporty

 
Posty: 1373
Od: Czw paź 20, 2005 8:06
Lokalizacja: Mikołów

Post » Nie maja 16, 2010 18:18 Re: RySio i SUK: leczymy nawrót SUK-u i mamy nową wiedzę s. 28

Sporty pisze:
zuza pisze:Urinary nie jest karma dla nerkowcow tylko dla kotow, ktore maja problemy z pecherzem (dla nerkowcow jest renal).
Badania moczu sa moim zdaniem konieczne, przeciez nawet nie wiadomo jakie krysztaly ona ma... i czy powinno sie jej mocz zakwaszac czy wrecz przeciwnie. W sytuacjach, kiedy nie wiadomo jakie jest ph moczu bezpieczniej jest dac RC High Dillution.
Ja swoim kotom robie badania siusiu co pol roku i do wynikow dostosowujemy karme. Jak cos mnie niepokoi to oczywiscie czesciej...


To jest naprawdę dobry i polecany weterynarz, tymbardziej mnie zdziwiło ,że nie zleciła żadnych badań. Co do karmy to teraz nie wiem co mam robić, ma Royal Canin Urinary S/O. Sama jej nie zmienię bo to chyba też lepiej skonsultować z wetem prawda?

No ale klopoty z sikaniem sugeruja klopoty z pecherzem przede wszystkim, wiec lepsze urinary niz nic ( jesli calkiem nie wiadomo co jest)
Zlap jak najszybciej siusiu do badania i zbadaj, bedzie wiadomo na czym stoicie. Wtedy ewentualnie mozna bedzie zmienic karme, jesli bedzie trzeba.
Badania krwi morfologie z biochemia tez mozecie zrobic (wtedy sie dowiesz co z nerkami i watroba).
Umiesz lapac siusiu? Kota sika przy tobie w ogole?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie maja 16, 2010 19:26 Re: RySio i SUK: leczymy nawrót SUK-u i mamy nową wiedzę s. 28

Ostatnio jestem w domu praktycznie rano i wieczorem. Ale myślę ,że jak będę dobrze obserwować i polować...to w końcu to siusiu upoluję :P Nigdy tego nie robiłam, ale to chyba nie jest takie trudne.. Zatem będziemy polować 8)

Sporty

 
Posty: 1373
Od: Czw paź 20, 2005 8:06
Lokalizacja: Mikołów

Post » Nie maja 16, 2010 20:02 Re: RySio i SUK: leczymy nawrót SUK-u i mamy nową wiedzę s. 28

Ja podstawiam ten pojemnik do badania moczu jak ktoras zacznie sikac i juz ;) No czasem sie nie udaje, ostatnio Bialas nasikala obok. Ale w wiekszosci przypadkow sie da :) A po tym badaniu bedziesz zdecydwanie madrzejsza i pani doktor tez :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon maja 17, 2010 9:23 Re: RySio i SUK: leczymy nawrót SUK-u i mamy nową wiedzę s. 28

Anju pozwolisz ,że pochwalę się tutaj jak już złapię siuśki? No i jak będą wyniki :)

Sporty

 
Posty: 1373
Od: Czw paź 20, 2005 8:06
Lokalizacja: Mikołów

Post » Pon maja 17, 2010 9:31 Re: RySio i SUK: leczymy nawrót SUK-u i mamy nową wiedzę s. 28

Sporty, traktuj ten wątek jak swój :) Serdecznie zapraszam :)
Odezwę się więcej dziś wieczorem, bo wyszły mi wczoraj złe wyniki badań u Rysia (nie SUK-owe) i jadę z nim dziś o 16 na rtg. Dlatego się wcześniej nie odezwałam, przepraszam.
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Śro cze 09, 2010 14:07 Re: RySio i SUK: leczymy nawrót SUK-u i mamy nową wiedzę s. 28

I co tam w Waszym wątku SUKowym?
Cisza...

A my niestety od niedzieli pasujemy jak ulał do tego wątku... :(
Obrazek
Obrazek

Oana

 
Posty: 105
Od: Sob maja 16, 2009 9:21

Post » Śro cze 09, 2010 17:58 Re: RySio i SUK: leczymy nawrót SUK-u i mamy nową wiedzę s. 28

U nas w porządku :) ostatni SUK Rysio miał na tle behawioralnym, kiedy ciężko zachorował Brucek.
Cały czas dostaje mieszankę pół karmy bytowej na pół karmy Urinary, nie ma żadnych nawrotów SUK na tle chorobowym, czyli od roku.

02 czerwca 2009 roku Anja pisze:wracamy z Ryskiem do SUK-u (liczne krysztaly), dzisiejsze badanie moczu to potwierdzilo, juz zaczelam leczenie lekami i dieta.
Odnoszac sie do postu betix, wlasnie sie dowiedzialam, ze jezeli kot ma nawroty SUK powinien byc trzymany po zakonczeniu 3 m-cznego leczenia (karma rozpuszczajaca krysztaly, np s/d) juz potem wylacznie na karmie Urinary. Ew. mozna ja podawac w proporcjach 1/2 z karma bytowa. Dotychczas zadne z wetow nam tego nie zalecil, ani nie powiedzial, dlatego teraz sie okazuje ze zle prowadzilsmy kota, ale nie z naszej winy :(. Prawdopodobnie tego nawrotu by teraz nie bylo gdyby mial swoja diete. Madrzejsi o ta wiedze, bedziemy ja wykorzystywac w przyszlosci i Rysiek przejdzie na Urinary.
Na razie trzeba walczyc doraznie, antybiotykiem, lekami rozkurczowymi i przeciwbolowymi. Rano Rysio sie bardzo zle czul, teraz juz widac lekka poprawe, niestety troszke nam sika po katach, ale wazne ze wogole sika. Zaraz go wyleczymy :ok:.
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, jolabuk5, Zeeni i 274 gości