porady żwirkowe

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 11, 2003 19:23 porady żwirkowe

Wiem, że sporo już było o żwirkach, ale może jednak?

Staram się jak najlepiej, ale mój domowy budżet nie bardzo wytrzymuje przy takim zużyciu żwirku :oops: ! Moje dwa kociafony torbę Cats Eco Plus mają na 2 tygodnie :roll: , a że nie jest to produkt najtańszy.... sami rozumiecie. Rozglądam się zatem za jakąś sensowną alternatywą, chętnie skorzystam z podpowiedzi - please :wink:
Amidala & Ferrari & Fionka & Mruczysław

amidala

 
Posty: 693
Od: Czw lut 27, 2003 18:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 11, 2003 19:26

My korzystamy z niebieskiego, bezzapachowego Benka :D i wszyscy jesteśmy zadowoleni.
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35115
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pt lip 11, 2003 19:32

hymmm.moje diably dwa maja ten sam zwirek i nie ma ze boli wystarcza go rowno na miesiac.a co ile wymieniasz caly zwirek?my wymieniamy zwirek jak jego ilosc zmniejsza sie na tyle ze siuski nie sa zakopywane. :roll: sypiemy ok 3cm warstwe .kuweta jak dotad srednia( dzisiaj nastapil przerzut na o prawie 1/2 wieksza).
co do tanszych zwirkow tez uwazalismy ze eco troszke duzo kosztuje...ale po przetestowaniu tanszych teraz jestesmy swiadomi za co placimy.na benku oszczedzalismy ok 4 zeta bo jego szly 2 worki :? a smierdolil nam i nei mozna bylo go do kibelka ewakuowac...koty tez nie bardzo go lubily.
jednak eco to dobry choc roznoszacy sie zwirek...ale dywanik przed kuweta zalatwia sprawe.
i naprawde wystarcza jeden worek na miesiac( i nalezy dodac ze nei smierdoli)
Obrazek
"Nawet najmniejszy kot jest arcydzielem"Leonardo da Vincimoje koty

ipsi

 
Posty: 4309
Od: Pon sty 27, 2003 0:06
Lokalizacja: okolice mikołajek pomorskich

Post » Pt lip 11, 2003 19:34

Moje koty mialy Benka, zmieniam na Eco Plus. Szczerze mowiac dlatego, ze sie mniej roznosi. Benek ma drobne ziarenka, Eco ma wieksze, latwiej zmiesc i z dywanika wytrzepac.
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lip 11, 2003 19:46

Ipsi jak Ty to robisz, że starcza na miesiąc, bo ja też sypię 3-4 cm do dużej kwety, takiej z podwyższeniem przeciwko wysypywaniu, ale , od kiedy jest i kot, żwirek idzie jak woda :roll: (sprzątam każdego dnia te lejki i oczywiście qpska).
Dla mnie to Eco też jest super, bo i nie ma odorku i do toalety można posprzątać, a że czasem trochę na kafelkach zostanie, to pikuś, mnie nie przeszkadza (da sie zamieśc i już). Wymieniam cały wsad na raz na 2 tygodnie, jak widać, że już żwirku mało i raczej się nie nadaje. W sumie też wolałabym zostać przy takim luxusie, ale co ja tym lejkom zrobię :roll: ?
Amidala & Ferrari & Fionka & Mruczysław

amidala

 
Posty: 693
Od: Czw lut 27, 2003 18:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 11, 2003 19:51

Używamy Benka, niebieskiego, bezzapachowego. Moim zdaniem świetnie się zbryla, dobrze pochłania zapach. Trochę się roznosi, ale da się znieść. No i nie jest bardzo drogi. U Kasi D. zwłaszcza 8)
Obrazek

Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy by się nie spotkali.

Katy

 
Posty: 16034
Od: Pon sie 05, 2002 18:57
Lokalizacja: Kocia Mafia Tarchomińska

Post » Pt lip 11, 2003 19:52

8O no to oboje z bocianem mamy takie miny 8O nie wiem naprawde nie wiem....nasze koty tez lejki i sadza kaktusy 2 razy dziennie...hymmmm ostatnio interesowalam sie krytymi kuwetami i w karusku widzialam ogloszenie( dosc droga kuweta116 ) o takim ustrojstwie co ma jakies bajeranckie dno co zmniejsza zuzycie piasku..wiec moze to?
o znalazlam cyt"Zaopatrona w ruszt i podwójne dno umożliwaijące oszczędne używanie żwirków." nie wiem na ile sie to sprawdza :?
Obrazek
"Nawet najmniejszy kot jest arcydzielem"Leonardo da Vincimoje koty

ipsi

 
Posty: 4309
Od: Pon sty 27, 2003 0:06
Lokalizacja: okolice mikołajek pomorskich

Post » Pt lip 11, 2003 20:00

Ja też ogladałam różne maszynerie, nawet Anja mi fotkę swojej kosmicznej toalety kociej przysłała, ale jakoś nie jestem przekonana, tym bardziej, że Fionka uwielbia zakopywać, dla niej to cała frajda, a porządnicka taka przy tym, że jeszcze łapki o krawędź kuwety wytrze, żeby żwirku nie wynieść - to się nazywa zdyscyplinowany kot!

Może to kubatura kuwety :roll: ?

A słyszałam jescze o takich wkładach na dno? Czy ktoś coś wie?, one podobno pochłaniają zapachy i siuśki i są wymienne i można je ze żwirkiem stosować :roll: ?

ps. A co to jest wersja żwirku compact?
Amidala & Ferrari & Fionka & Mruczysław

amidala

 
Posty: 693
Od: Czw lut 27, 2003 18:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 11, 2003 20:14

A ja własnie policzyłam....
Cats Best Eco Plus, na moje trzy koty, 10l opakowanie starczy na 1,5 miesiąca. pierwszą porcję wsypałam 2 czerwca. Do dziś jest jeszcze żwirek w kuwecie, na następne 3-4 dni. Puste opakowanie wyrzuciłam dwa dni temu.

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt lip 11, 2003 20:21

Keskese - :?: :?: :?: :?: 8O JAK?
Amidala & Ferrari & Fionka & Mruczysław

amidala

 
Posty: 693
Od: Czw lut 27, 2003 18:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 11, 2003 20:29

No u mnie na 1 Pusie, jak w ramach wyprawki kupilam jej 10l Eco Plus i 2 dni temu minal misiac jak jest u mnie a w worku okolo polowa zuzyta... wiec spokojnie mi cos takiego wystarczy na 2 miesiace... sypie gdzies tak ~2-3 cm na przecietna kuwete.... No i raczej w zwiazku z tym nie zamierzam zminiac, bo mi ten i kociambrze pasuje, choc rzeczywiscie sie troche roznosi.
Ktosia i Kiti&gigi
Fotografia dla hodowli i nie tylko: http://foto-web.pl

ktosia

 
Posty: 2058
Od: Pon gru 02, 2002 18:29
Lokalizacja: Sopot

Post » Pt lip 11, 2003 20:38

mowilam ze to dobry piasek 8) i starcza a jzu sie balam ze zyle zwirek kotom:wink:
brawa dla Keskese :D 1.5 miecha to juz sliczny wynik 8)
Obrazek
"Nawet najmniejszy kot jest arcydzielem"Leonardo da Vincimoje koty

ipsi

 
Posty: 4309
Od: Pon sty 27, 2003 0:06
Lokalizacja: okolice mikołajek pomorskich

Post » Pt lip 11, 2003 20:43

Kupiłam ten żwirek bo mozna go wyrzucać do ubikacji ;)
Zaczęłam liczenie, na jak długo wystarczy, po tym, jak na liście dyskusyjnej koty.pl rozmawialiśmy o żwirkach i ktos miał zrobic zestawienie.
Sprzatane mają dwa razy dziennie, co tydzień wymieniam całość. Do krytej kuwety wsypuję około 2-3 cm. Jak sie wybiera to nie dosypuję, chyba, że mają już naprawde mało... ale zwykle wówczas myję dokładnie kuwetę i sypię nowy żwirek.
Jakoś niespecjalnie oszczedzałam. Koty jedzą sporo (zawsze maja pelne miseczki suchego). Duzo piją. Po katach sie nie załatwiają ;) :lol:
Czasami Laluska ma cofki, ale wymiotuje mniej, odkąd podaję jej Malt-pastę.

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt lip 11, 2003 20:51

No to chyba spróbuję systemu tygodniowego... może się coś zmieni. Ale ja miałam zwyczaj dosypywać więc to na pewno sie przyczyniło do takiego zużycia :roll:
Amidala & Ferrari & Fionka & Mruczysław

amidala

 
Posty: 693
Od: Czw lut 27, 2003 18:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 11, 2003 21:15

A co to jest wersja żwirku compact

ostatnio bedac w sklepie zoologicznym spytalam o to samo pana czy rozni sie wersja compact od....nie pamietam tej drugiej nazwy... Wyjasnil, ze compact jest drobniejszy niz ten drugi zwirek.
Kupuje Benka i jestem z niego zadowolona. Na szczescie majac trzy koty sprzatam tylko po jednym, bo pozostale dwa zalatwiaja sie na dworze.
Nie wiem czy zgodzicie sie z moja rada, ale proponuje wsypac do kuwety nie 3cm piasku, a caly piasek! kiedy jest tak duzo piasku nie trzeba za kazdym razem myc kuwety, bo siuski nie dosiegaja do dna. Potem biore lopatke i wyciagam nia tylko zbrylowana kulke - to naprawde oszczednosc piachu! jezeli oczywiscie tenze piasek sie bryluje, bo w innym przypadku nie sprawdzi sie.
Pat&3F

Pat&3F

 
Posty: 76
Od: Śro lip 09, 2003 0:29
Lokalizacja: Poznan

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AdsBot [Google], Blue, jowitha, magnificent tree i 659 gości