uważajcie na uchylne okna !!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 29, 2009 19:31

mamba luna pisze:ja mam podobne zabezpieczenie, ale na uchył, z tym, ze uchylone okno moze byc na doslowie pol milimetra, albo na 2 cm max-i tak zostawiam okno jak wychodze do pracy albo na noc
ale to co masz jest interesujace-gdzie takie zabezpieczenie mozna kupic i za ile?
Chyba tez w OBI mozna kupic...kiedys to wszedzie bylo, w sklepach z klamkami, zamkami i takimi innymi.
Swietnie sie sprawdza.
Tylko Twoje okna sa chyba inne.

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 29, 2009 21:17

sprawdze w obi, praktikerze-moze cos znajde :)
powiem, ze to super sprawa, tyulko musze dawac mniejszy uchyl-o ile moja gwiazda Mamba wnowu czegos nie wymysli i nie wsadzi tam lapki 8)
a moje sa normlane plastiki, wiec powinno pasowac-o ileda sie jeszcze zamontowac-ale moze da sie w kuchni, bo tam nie mam jeszcze zabezpieczenia na maly uchył
Kicia... 16.09.2016 (*)

mamba luna

 
Posty: 1509
Od: Pon gru 19, 2005 0:14
Lokalizacja: kielce

Post » Czw wrz 24, 2009 10:56 Re: uważajcie na uchylne okna !!!

Zabezpieczenie na uchylne okna można zdobyć w sklepie internetowym zooplus. Wydaje mi się to na najdoskonalszym rozwiązaniem tej kwestii. Link poniżej:

http://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_s ... _kot/31298

mario75

 
Posty: 76
Od: Pt lip 24, 2009 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 11, 2010 17:57 Re: uważajcie na uchylne okna !!!

mario75

 
Posty: 76
Od: Pt lip 24, 2009 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 14, 2010 9:15 Re: uważajcie na uchylne okna !!!

Przykro patrzeć jak zwierzak się tak męczy, ale jeszcze gorzej, gdy cierpi na tym człowiek.

Moja Zuzka raz zakleszczyła sobie palec w zwężającej się szczelinie takiego okna. Gdy wszedłem do kuchni zobaczyłem, że się szarpie przy oknie, zastanawiałem się o co jej chodzi, podszedłem i dostrzegłem, że jej łapka uwięzła. Podszedłem spokojnie i podniosłem jej łapkę do góry, choć wciąż starała się uwolnić w dół. Na szczęście nie protestowała. Od tamtej pory nic podobnego się nie zdarzyło (puk puk), choć nie zabezpieczyłem okien. Razy tylko uciekła, gdy okno było uchylone odgórnie :P

eribal

 
Posty: 4
Od: Nie lis 14, 2010 9:10

Post » Nie lis 14, 2010 10:57 Re: uważajcie na uchylne okna !!!

eribal pisze:Przykro patrzeć jak zwierzak się tak męczy, ale jeszcze gorzej, gdy cierpi na tym człowiek.

Moja Zuzka raz zakleszczyła sobie palec w zwężającej się szczelinie takiego okna. Gdy wszedłem do kuchni zobaczyłem, że się szarpie przy oknie, zastanawiałem się o co jej chodzi, podszedłem i dostrzegłem, że jej łapka uwięzła. Podszedłem spokojnie i podniosłem jej łapkę do góry, choć wciąż starała się uwolnić w dół. Na szczęście nie protestowała. Od tamtej pory nic podobnego się nie zdarzyło (puk puk), choć nie zabezpieczyłem okien. Razy tylko uciekła, gdy okno było uchylone odgórnie :P

eribal, a może jednak zastosujesz któryś z podanych tu pomysłów zabezpieczenia okien, bo strasznie byłoby nam przykro, przeczytać, jak bardzo cierpisz po stracie kotki? :evil:
Obrazek

wania71

 
Posty: 4234
Od: Pt maja 19, 2006 17:17

Post » Pt wrz 07, 2012 11:44 Re: uważajcie na uchylne okna !!!

Ostatnio odszedł kotek :cry: viewtopic.php?f=1&t=145859

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob gru 08, 2012 22:40 Re: uważajcie na uchylne okna !!!

Odświeżę trochę temat i zapytam - szykuję się do adopcji pierwszego kota (za około 1,5 mca) i zastanawiam się nad odpowiednim zabezpieczeniem okien. Otwieram je tylko uchylnie, więc myślałam o bocznych kratkach. Teraz jednak nie wiem, czy to konieczne, bo moje okna znajdują się we wnękach i pomiędzy otwartą ramą okienną a ścianą wnęki jest jakieś 3-3,5 cm przestrzeni. Chyba nie muszę się obawiać, że kot sobie coś zrobi, bo zwyczajnie się tam nie zmieści...
Ale pewności nie mam, więc proszę o poradę.

Madzio

 
Posty: 544
Od: Nie paź 21, 2012 19:18
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 09, 2012 12:33 Re: uważajcie na uchylne okna !!!

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ory=111895
Podobne (znajdę później dokładnie jakie) mam na wszystkich oknach.
Szpara jest równej szerokości, nie ma możliwości zakleszczenia.

Edit:

http://kociki-abigail.blogspot.com/2009 ... okien.html

Takie mam i są świetne.
Te na górze widziałam u ludzi i trudniej sie je obsługuje, ale też spełniają swoją rolę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 08, 2013 17:04 Re: uważajcie na uchylne okna !!!

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: DavidBlopy, Google [Bot], kasiek1510 i 406 gości