odchudzanie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 10, 2003 7:51 odchudzanie

Jak mam odtłuścić mojego pokemona? Jest 1,5 rocznym , bardzo drobnym kotkiem.Waży 5, 300. Pani doktór, która leczyła go z anginy ,przejętej ode mnie ochrzaniła mnie za jego tuszę.Jada 3 razy dziennie.Rano pół puszki, po pracy czzyli około 17 albo coś domowego (najczęściej indyk lub kurczak) albo druga połowa puszki. Około 20 dostaj suche. W nocy o godz. dostaje znowu suche, żeby nie budził nas o 5,30.Czy zacząć kupować mu jedzenie typu light? On jest głównie puszkowcem. Domowe zjada tylko po to, żeby nie umrzeć z głodu, podobnie jest z suchym.
Magda

ObrazekObrazek
Pokemon i Ptyś

magda gabryś

 
Posty: 583
Od: Wto kwi 22, 2003 20:54
Lokalizacja: warszawa Ursynów

Post » Czw lip 10, 2003 8:16

ogranicz puchę, mniej i częściej dawane, suche kup Light- RC (polecam) i nie zostawiaj na noc, też częściej a mniej

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lip 10, 2003 10:06

oj, oj, oj... masz problem

light to karma na utrzymanie wagi u kotów z tendencja do tycia
ale za Twojego to sie trzeba wziąć od nieco innej strony

przede wszystkim karma typu redukcyjnego RC, Waltham itp (NIE light!)
ściśle określone dawki na docelową wage kota (zaboli Cie serce bo to na prawde niewiele ilościowo) a potem , żeby nie wiem, co Ci mówił, jak patrzył NIC A NIC !!!
podziel dawkę dzienną na 2 i tyle możesz zrobić
oprócz tego większa dawka zabaw, gonitw, ogólnie mówiąc ruchu

na marginesie - nie podajesz jaką puszkę (wielkość) kiciak dostaje dziennie oraz ile tego kurczaczka i suchego - ponadto daje to 4 posiłki a nie 3

nie ma na co czekać (może skończyć się jedynie chorobami i smutkami)
wiem że karmy redukcyujne działają, odchudziłam z sukcesem setera ang o ponad 6 kg choć przypadek wydawał się beznadziejny, teraz odchudzam moją 4 letnią kotkę, ale ona waży 4 kg i musi spaśc raptem o 0,5 - 0,7 w dół

powodzenia i przede wszystkik wytrwałości

graga

 
Posty: 1138
Od: Wto paź 15, 2002 13:52
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Post » Czw lip 10, 2003 18:05

Dziękuję za porady.Już kupiłam tę redukcyjną. Ale była tylko sucha.Porażająca jest ilość, która należy kotkowi dawać. Jak on to wytrzyma i jak ja.
Magda

ObrazekObrazek
Pokemon i Ptyś

magda gabryś

 
Posty: 583
Od: Wto kwi 22, 2003 20:54
Lokalizacja: warszawa Ursynów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 517 gości