od kiedy Promon Vet ? Pomocy !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 23, 2008 20:00 od kiedy Promon Vet ? Pomocy !

Mam małe pytanko...
dzisiaj moja kotka urodziła śliczne 2 pręguski..
i co dalej ? co zrobić aby znowu nie zaszła w ciąże ?
od kiedy mogę po porodzie podawać jej Promon Vet ?
POMOCY !
Wszystko jest możliwe. ^^

Jagnesss

 
Posty: 25
Od: Wto sie 28, 2007 19:22
Lokalizacja: Sulechów / Lubuskie

Post » Pt maja 23, 2008 20:04 Re: od kiedy Promon Vet ? Pomocy !

Jagnesss pisze:Mam małe pytanko...
dzisiaj moja kotka urodziła śliczne 2 pręguski..
i co dalej ? co zrobić aby znowu nie zaszła w ciąże ?
od kiedy mogę po porodzie podawać jej Promon Vet ?
POMOCY !


najlepiej zaraz po tym jak skonczy karmic maluchy umowic sie na kastracje
a wczesniej przypilnowac aby kota nie wychodzila
Moje koty
Zdjęcia krakowskich schroniskowców
Jest tylko jeden sukces- być w stanie spędzić życie na swój własny sposób - Christopher Morley
Haters gonna hate

BarbAnn

 
Posty: 14179
Od: Wto sie 01, 2006 8:35
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt maja 23, 2008 20:15

Bardzo ważne, żeby nie wychodziła - może zajść w czasie karmienia i to szybciej niż się spodziewasz.

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt maja 23, 2008 20:17

Absolutnie zgadzam sie z Barbann - najlepiej wykastrować jak tylko przestanie karmić. Podawanie hormonów to najprostsza droga do ropomacicza.

Dopóki kotka karmi powinnaś jej podawać wysokokaloryczna karme dla kociąt np. Hills Kitten, Royal Canin Kitten, Purina Cat Chow Kitten itp.

orchidka

 
Posty: 3587
Od: Czw cze 21, 2007 16:58
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków

Post » Sob maja 24, 2008 9:29

Kastracja.. ? Ona jeszcze malutka jest .. a wogóle wet powiedział że promon vet też jest dobry i nie trzeba...
to jak wkońcu ? Bo już zgupiałam ...
Wszystko jest możliwe. ^^

Jagnesss

 
Posty: 25
Od: Wto sie 28, 2007 19:22
Lokalizacja: Sulechów / Lubuskie

Post » Sob maja 24, 2008 9:32

Jagnesss pisze:Kastracja.. ? Ona jeszcze malutka jest .. a wogóle wet powiedział że promon vet też jest dobry i nie trzeba...
to jak wkońcu ? Bo już zgupiałam ...

Malutka?
A urodziła kociaki? 8O 8O 8O
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40250
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob maja 24, 2008 9:34

Nie jest malutka, skoro urodziła kociaki.
Naprawdę podawanie hormonów nie jest dobrym rozwiązaniem, nie chcę Cię straszyć, ale może się to skończyć ropomaciczem, tak ja pisały moje przedmówczynie.
Dawno temu było na forum zdjęcie macicy kotki po podawaniu hormonów. Niezbyt ciekawy widok, a konsekwencje zdrowotne faszerowania kotki hormonami bardzo poważne.
Zastanów sie nad sterylizacją. Napisz też, skąd jesteś, na pewno ktoś poleci Ci dobrego weterynarza.
Obrazek

magicmada

Avatar użytkownika
 
Posty: 14567
Od: Śro paź 05, 2005 19:10
Lokalizacja: moose county

Post » Sob maja 24, 2008 9:35

Jagnesss pisze:Kastracja.. ? Ona jeszcze malutka jest .. a wogóle wet powiedział że promon vet też jest dobry i nie trzeba...
to jak wkońcu ? Bo już zgupiałam ...


Biorac pod uwage, ze na jednej kastracji zarobi sporo mniej niz na prowizji od promon vetu a nastepnie na operacji ropomacicza to dosc oczywiste czemu tak mowi :evil:
Nie ma sie co wahac - kastracja to najlepszy sposob i najbezpieczniejszy dla kotki.
“Kwiecień słodki nadchodzi, niech się zacznie święto głupców!”
Jestem satyrykiem.
Obrazek

https://www.sklepjubilerski.com/porady- ... jubilerski, cytat: Joker

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13763
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Sob maja 24, 2008 9:49

z Sulechowa...
jest malutka.. znalazłam ją i była już w ciąży chyba...
U mnie są tylko 2 gabinety weterynaryjne... :(
Wszystko jest możliwe. ^^

Jagnesss

 
Posty: 25
Od: Wto sie 28, 2007 19:22
Lokalizacja: Sulechów / Lubuskie

Post » Sob maja 24, 2008 10:33

I nie przeprowadzają tam sterylek?

Jakoś mi się wierzyć nie chce.

Idziesz, mowisz, ze chcesz wysterylizować i łaski nikt Ci nie robi. W koncu to Twój kot i Twoja decyzja.

W blokowanie nie ma co się bawić, bo raz to już jak dziewczyny pisały - ropomacicze, dwa - złośliwe guzy sutka, obie choroby śmiertelne.

yv73

 
Posty: 1091
Od: Pt gru 31, 2004 18:30

Post » Sob maja 24, 2008 10:40

Zdecydowanie, podpisuje sie pod wczesniejszymi wypowiedziami: hormony niosa ze soba niestety spore ryzyko chorob (a pozniej kosztownego leczenia), ponadto wymagaja bardzo duzej systematycznosci, trzeba bardzo uwazac, zeby podawac je regularnie, nie mozna przegapic kolejnej dawki. Sterylizacja to zabieg jednorazowy, Ty i kotka macie pozniej spokoj, raz na zawsze.

Poza tym - jesli kotka (nawet malutka), byla na tyle dorosła=dojrzala, aby zajsc w ciaze i urodzic kociaki, to z pewnoscia jest tez dojrzala do zabiegu. Porozmawiaj jeszcze raz z wetem, ewentualnie podejdz do tego drugiego gabinetu.

I tez mysle, ze zaraz po zakonczeniu karmienia trzeba ją ciachnąc, nie ma na co czekac.

skaskaNH

Avatar użytkownika
 
Posty: 21090
Od: Pt lut 03, 2006 0:21
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 24, 2008 10:49

podpisuję się obiema rękami pod przedpisaczkami :D

Weci bardzo często polecaja hormony, zw względów finansowych. Dla nich jest to korzystniejsze :roll: dla kotki niekoniecznie.

O sterylizacji, wadach i zaletach antykoncepcji mozesz przeczytac tu: http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_kot.html

progect

 
Posty: 5771
Od: Nie lis 28, 2004 21:36
Lokalizacja: Kraków Bronowice teraz już Smardzowice

Post » Sob maja 24, 2008 12:22

No wiem że wysterlylizują ! ale niewiem czy to jest konieczne.. mam w domu 2 koteczki i jakoś podaję im Promon Vet i jest ok.. nie ma tu konieczności sterylizacji ...i moje pytanie było inne ( dzięki za wszystkie wypowiedzi :P )
OD kiedy po porodzie można podawać PROMON VET :?:
Wszystko jest możliwe. ^^

Jagnesss

 
Posty: 25
Od: Wto sie 28, 2007 19:22
Lokalizacja: Sulechów / Lubuskie

Post » Sob maja 24, 2008 12:31

Gdybys zapytala od kiedy mozna malemu dziecku dawac trawke, papierosy badz piwo to nie otrzymalabys odpowiedzi, prawda? Tak samo w tym wypadku - jesli wszyscy tu mamy wiedze (z roznych zrodel, w tym ze smutnych doswiadczen bo wiele osob stracilo kotki przez antykoncepcje hormonalna) ze to syf to chyba nie ma sie co dziwic ze nikt nie odpowiada stricte na temat?
Jesli jednak bedziesz sie upierala przy tego typu antykoncepcji dla kotek to bardzo uwazaj na nawet niewielkie zmiany ich nastroju, na osowialosc - ropomacicze u kotow najczesciej jest zamkniete, tzn kotka gnije od srodka bez zadnego wycieku z pochwy: operacja na poczatku tej choroby moze uratowac kocie zycie, pozniej juz to jest problematyczne.
Moja mlodziutka kotka miala zmieniona macice po jednej dawce hormonow, gdyby nie kastracja bylyby spore klopoty z jej uratowaniem.
“Kwiecień słodki nadchodzi, niech się zacznie święto głupców!”
Jestem satyrykiem.
Obrazek

https://www.sklepjubilerski.com/porady- ... jubilerski, cytat: Joker

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13763
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Sob maja 24, 2008 12:39

Na tym forum promujemy sterylizacje i kastracje, dlatego być może nie otrzymałaś odpowiedzi na swoje pytanie, a zachętę do wykonania zabiegu. W dzisiejszych czasach jest to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób zapobiegania ciąży u zwierząt. Być może na razie nie ma problemu zdrowotnego, ale to nie oznacza, ze się nie pojawi, bo to nie jest tak, ze po pierwszej dawce hormonów kot zachoruje. Może tak być, a może za kilka lat.

Kotka moich teściów po podaniu zastrzyku hormonalnego zachorowała na ropomacicze. Niestety nie udało się jej uratować, gdyż choroba zostałą zauważona zbyt poźno, ponieważ nie dawała widocznych objawów. Nigdy sobie tego nie wybaczę, że wtedy nie znałem jeszcze tego forum, bo kicia by żyła... :cry:

Czytałaś artykuł, do którego link podała Ci progect? Jest tam w skrócie opisane jakie ryzyko niesie za sobą podawanie hormonów i odstąpienie od sterylizacji. To nie jest jakiś nasz wymysł czy pogląd, to absolutna konieczność, jeżeli chcesz mieć w domu zdrowego i szczęśliwego kota przez długie lata.
ObrazekObrazek

Belastian

 
Posty: 220
Od: Sob lut 17, 2007 23:15

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Jaga_17 i 253 gości