Gdansk, chirurga kto zna?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 15, 2003 10:13

Candy pisze:
kinus pisze:Szkoda, ze Candy nieobecna na forum. Jako hodowca zapewne ma awaryjnego weta od porodow...


Kinuś nie mam.Porody przyjmuję sama.I nauczyła mnie tego moja koleżanka ze Związku a nie wet.Weci do porodów nie przychodzą,są tylko wtedy,gdy coś się dzieje.

No wlasnie....o to mi chodzilo, bo tu sie cos dzialo..i to bardzo niedobrego. U BRI podobno sa czeste cesarki, bo male sie rodza z bardzo duzymi glowami. Hm..chyba bede musiala tez nauczyc sie odbierac porody.
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lip 15, 2003 12:52

Sorki, ze tak nie na temat, Izabela twja kicia ma plecki podobne do mojego leonka :D
"BE NOT INHOSPITABLE TO STRANGERS LEST THEY BE ANGELS IN DISGUISE"

WiMaRa

 
Posty: 22315
Od: Wto kwi 16, 2002 9:14
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post » Wto lip 15, 2003 13:27

WiMaRa a moge poprosic o foteczki Twoich kotuchow na priva?
Uwielbiam ogladac kocie zdjatka :D
pozdrawiam z moja banda
aha zapomnialabym moj mail: kociambra@autograf.pl

Izabela

 
Posty: 6922
Od: Nie cze 08, 2003 20:33
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto lip 15, 2003 15:25

Izabela pisze:WiMaRa a moge poprosic o foteczki Twoich kotuchow

:arrow: http://koty.rokcafe.pl/koteria/naklo.php

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lip 15, 2003 15:27

Estraven dziekuje :D

Izabela

 
Posty: 6922
Od: Nie cze 08, 2003 20:33
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto lip 15, 2003 18:11

kinus pisze:No wlasnie....o to mi chodzilo, bo tu sie cos dzialo..i to bardzo niedobrego. U BRI podobno sa czeste cesarki, bo male sie rodza z bardzo duzymi glowami. Hm..chyba bede musiala tez nauczyc sie odbierac porody.


Egzoty i persy też mają duże głowy-a rodzą normalnie.Może się zdarzyć duży kotek lub dwa i nie będzie się mógł fizjologicznie urodzić.Ale to zdarza się i u innych ras.Częste cesarki? Ale u jednego kota? Bo ja raczej nie odważyłabym sie na następną cesarkę, u tej samej kotki.Czyli,nie pokryłabym jej.
I tutaj-uwaga-kupiłam Supcię,właściwie odkupiłam już po cesarce.Kotka przepiękna,miła,kochana,po rodzicach prosto z Hameryki.Pani,która mi ją sprzedała,nie poinformowała mnie o tym:( Nie wiem,czy kupiłabym ją wtedy,bo kupowałam kotkę do hodowli.Blizny nie widziałam.
No i okazało się,że Supcia rodzi przepięknie,ale w 70 dniu od dnia pokrycia.Tak więc poprzednia właścicielka Supci spanikowała i wymogła(?) na wecie cesarkę.A później,jak niepotrzebnego śmiecia,sprzedała ją mnie.Nic nie dzieje się bez przyczyny,kocham Supcię bardzo,pewnie tak musiało być,inaczej by do mnie nie trafiła :D No i Supcia nigdy więcej cesarek nie miała.
Każdy poród jest inny.Zawsze sobie obiecuję,że będę opisywać każdy poród,ale nigdy nie mam na to czasu.Wiem jedno-kotkę trzeba obserwować i w ciąży i przed,mieć cierpliwość i słuchać co ona do mnie mówi.Bo mówi,pokazuje-że coś jej jest,że coś dolega,że mam się nią zająć.Kotki są bardzo mądre.Dzisiejszy przykład: Josettka dziwnie parła,popuszczając po kilka kropelek.Jest po porodzie,urodziła szóstkę wklęślaczków,mają 10 dni.Poleciałam z nią do weta.Bada ją-nic.Poprosiłam o leki na wzmocnienie i włożyłam do przenoski.A ona znów prze.Pokazałam to wetce-i już wiadomo było co Josi dolega.Dostała antybiotyk.
Myślę Kinuś,że dobrze by było,abyś też poprosiła do pierwszego porodu doświadczoną położną-kocią.I właśnie po to są związki,wystawy,by wzajemnie sie wspierać :D

Candy

 
Posty: 1409
Od: Wto lut 04, 2003 22:27
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Post » Wto lip 15, 2003 18:33

dobry dobry
tylko ni ezawsze milutki:) no i drogi :lol:
uratowal Baszę, u Pepsi( mala 10tyg kicia) ktora badalo 2 wetow i nic nie stwierdzilo, natychmiast rozpoznal zapalenie pluc
suke mojej tesciowej- ON 11 lat, gdy przestala chodzic, kazano uspic- Malec w 2 tyg postawil ja na nogi
8 kocich ogonów i spółka (z.b.o.o.)

eve69

 
Posty: 16818
Od: Pt sie 23, 2002 15:09
Lokalizacja: gdansk

Post » Wto lip 15, 2003 21:47

Candy :)
wiesz, ze ja po tym wszystkim z mala muze odzyskac wiare w ludzi. Moze do porodu wezme po prostu weta. Niekoniecznie Piotra.
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510 i 487 gości