Dlaczego takie imię?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob mar 03, 2018 18:24 Re: Dlaczego takie imię?

Koci, mój najstarszy (już niestety za TM), dostał takie imię, bo z początku nie wiedzieliśmy, jakiej jest płci, a Koci było neutralne.
Tycia - bo to był najmniejszy kot, jakiego miałam w ręku. Znalazłam ją jak miała ze 2-3 tygodnie, zagłodzoną i odwodnioną. Ważyła ledwo 300 g już po tygodniowej rehabilitacji u nas. Potem to imię zupełnie nie pasowało, bo Tycia przez większość życia była grubiutką kotą. Teraz, na starość, zrobiła się znowu drobniejsza.
Felicja - dzieci nazwały ją Feliks, bo myśleliśmy, że to facet, ale nazajutrz po adopcji wetka nas uświadomiła, że to panna. I została Fela, albo, jak mawia mój najmłodszy syn, "Feja" :)
Wszystkie koty nasze reagowały/reagują na swoje imiona.
Pozdrawiam,
Nuśka & Romeros

Nuśka

 
Posty: 1957
Od: Wto gru 16, 2003 0:23
Lokalizacja: Krakow

Post » Nie mar 04, 2018 0:01 Re: Dlaczego takie imię?

Ełcia - z Palucha, oryginalnie była Pchełką.
Lili - z DT, oryginalnie Limonka, no ale... komu by się chciało...
Fran - Fran był zawsze Franciszkiem, Franulkiem, Franusiem, bo... bo tak, lubię stare, męskie imiona :D
02.09.15 Fran Fran na pokładzie! ★
07.10.16 Arłowa rodzinka w komplecie z Lili
14.03.17 Ełcia na pokładzie ✿ 25.01.2024 za tęczowym mostem
03.06.18 Kicia i Misia na pokładzie w nowym mieszkaniu ✔
07.11.18 Znajdźka Kipep na pokładzie ♪
25.10.19 Oposik ze skrzynki elektrycznej na pokładzie ☀
21.11.21 Czito ze wsi stał się mieszczuchem ❥

arłynaantresoli

Avatar użytkownika
 
Posty: 434
Od: Czw gru 29, 2016 21:13
Lokalizacja: Milanówek

Post » Nie mar 04, 2018 3:02 Re: Dlaczego takie imię?

Pipciuś, bo ślicznie cieniutko miauczy, tak popiskuje :) "Miiii miii mii" <3
Obrazek

kotwbutkach

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Śro lis 29, 2017 4:12

Post » Czw wrz 06, 2018 23:30 Re: Dlaczego takie imię?

BARON takie imię otrzymał w schronisku. Nie reagował na nie wcale, bo kto w takim miejscu nad kotem się rozczula.
Pokochałam od pierwszego wejrzenia i zabrałam już jako członka mojej rodziny. Imię pozostało. Trafione w 10!
Bo Baron to prawdziwy arystokrata. Bardzo zrównoważony, spokojny, taki kociman z gracją , no i wogóle kot ideał z jakim w życiu się nie spotkałam. W listopadzie skończy 20 lat.

Myszaodbarona

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Czw wrz 06, 2018 22:57

Post » Pt wrz 07, 2018 9:22 Re: Dlaczego takie imię?

kotwbutkach pisze:Pipciuś, bo ślicznie cieniutko miauczy, tak popiskuje :) "Miiii miii mii" <3


Dlaczego pipciuś kojarzy mi się z czymś innym niż popiskiwanie? :lol: głupia jestem wiem.
Mam kota o imieniu Mały- dziewczynka a mówię do niej dzieciaku i na wsio reaguje. Teraz mam maluchy i jak ktoś coś o małym to córka zawsze pyta "duży mały czy mały?" co mnie rozbraja...
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Nie sty 29, 2023 23:46 Re: Dlaczego takie imię?

Odświeżam wątek :wink:
U babci, na wsi, gdzie się wychowałam, wszystkie kolejne kocichy miały na imię Micka. Mówiło się tylko, ta szara Micka, ta łaciata.. itp.
Potem pojawiły się koty, na których imię miałam wpływ. Był Skubi - no bo z bajki Scooby Doo, Felix - z książeczki o kotku, potem już bez związku: Barabasz, Borys, Kawa. Do każdego kota po prostu imię pasowało :D
Moi rodzice kupili kiedyś długowłosego rudego brytka w wieku 8 miesięcy. Miał na imię Shiva i na to imię nie reagował. Po tygodniu został Bazylem i to imię od razu się przyjęło. Po Bazylku były krótkowłose brytki Grafi (niebieski) i Ciastek (kremowy). Obecnie jest rudy dachowiec Bynio - na pamiątkę tamtego brytka.
Ja mam obecnie swojego pierwszego "własnego" kota. Mo mąż, który nie jest kociarzem, jak spotkał kota, zwracał się do niego "Kitek". Nasz przybłąkał się do nas na spacerze, odruchowo zawołałam go "Kitek" - przyszedł. I tak już zostało :ok:

szczurbobik

 
Posty: 48
Od: Pon maja 27, 2013 20:29

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 182 gości