Padaczka u kotów.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 18, 2012 20:01 Re: Padaczka u kotów.

Witam, opis mojego przypadku jest nad Twoim postem:)
Ogólnie pierwszy raz się spotkałam ze swoja Basią[*] że koty miewają padaczke...i mówi się że padaczka jest skutkiem jakiegoś schorznia właśnie wątroby albo czegoś innego. Może też być jako wada wrodzona - neurologiczna, ale jeśli jest nabyta to przez COŚ. Ja swoją kicię uspałam bo juz była porażona przez ataki i miała już zmiany odmózgowe także nic by już Z Basieńki nie było :(

Lila84

 
Posty: 1248
Od: Pon lip 02, 2012 14:52

Post » Nie lis 18, 2012 21:44 Re: Padaczka u kotów.

Wiem, czytałam właśnie, rozpłakałam się kiedy zobaczyłam jaki jest koniec. W sumie to ciągle ryczę odkąd Kuleczka ma tą przypadłość niewdzięczną. Dostał dużą dawkę luminalu a spać dalej nie chce, ale ataku padaczki nie miał jeszcze, tylko to ślinienie. Czekamy w napięciu.
jo.anna
 

Post » Pon lis 19, 2012 0:25 Re: Padaczka u kotów.

Mój przypadek jest prawie identyczny jak u dzagud, ale jestem nowym użytkownikiem i nie mogę do niej wysłać wiadomości @ aby zapytać jak się potoczyły losy jej kotki...
jo.anna
 

Post » Pon lis 19, 2012 8:07 Re: Padaczka u kotów.

jo.anna pisze:Mój przypadek jest prawie identyczny jak u dzagud, ale jestem nowym użytkownikiem i nie mogę do niej wysłać wiadomości @ aby zapytać jak się potoczyły losy jej kotki...


Bodajże po napisaniu 5 postów, bedziesz mógł wysłać PW.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon lis 19, 2012 8:38 Re: Padaczka u kotów.

no widzisz u Was luminal jakby nie działa a u nas uśpił Basie[*] że leżała z otwartymi gałkami i zero odruchów życia prócz lekki oddech widoczny na ruchach brzuszka :(

Lila84

 
Posty: 1248
Od: Pon lip 02, 2012 14:52

Post » Pon lis 19, 2012 11:38 Re: Padaczka u kotów.

Dziś pierwsza noc bez ataków padaczki i jak do tej pory też ładnie. Kuleczka luminal z rańca dostał i jest w miare ok, ma wielki apetyt, chodzi jakiś pobudzony, spać nie chce, dopiero jak go włożyłam do transportera to leży i oczka przymyka. A Twoja kicia może za duże dawki dostała, albo za późno zaczęła go ? przyjmować ?
jo.anna
 

Post » Pon lis 19, 2012 12:46 Re: Padaczka u kotów.

Wydaje mi się że jej zachowanie nie do końca bylo spowodowane luminelem, poprostu jak wetka mówiła już miała zmiany odmózgowe bo miala atak ok 1,5 godziny niezmiennie...Myśleliśmy że jej serduszko wysiądzie. Jak dostała luminal i relanium przestała mieć konwulsje i ślinienie i charczenie i poprostu leżała jak żywy trup :(

Lila84

 
Posty: 1248
Od: Pon lip 02, 2012 14:52

Post » Pon lis 19, 2012 13:14 Re: Padaczka u kotów.

oj :( jak żywy trup to leżał kuleczka po jednym z kolejnych ataków, takich silnych, 30 min tak leżał, myślałam, że już po nim, ale on jest ogólnie bardzo silnym kotem. Bardzo mi przykro z powodu Twojego kotka. Czasem po prostu tak musi być, ale dużo też zależy od wczesnej diagnozy, u nas też grono lekarzy nie miało pojęcia co tak naprawdę mu dolega, aż w końcu trafiłam na rzeczowego weta, który jasno i wyraźnie określił co dzieje się z Kuleczką...Martwi mnie tylko to, że w piątek ost raz kupkę zrobił
jo.anna
 

Post » Pon lis 19, 2012 15:05 Re: Padaczka u kotów.

to juz ponad 3 dni bez wypróżniania, też nie za dobrze :( zatkał sie?zakłaczył?

Lila84

 
Posty: 1248
Od: Pon lip 02, 2012 14:52

Post » Pon lis 19, 2012 15:59 Re: Padaczka u kotów.

Zakłaczył raczej nie, bo się nie myje jeszcze, jje bardzo dużo, ciągle głodny, chciałam mu brzuch pomasować, ale nie daje. Jutro jadę z nim na ost badanie krwi w celu zbadania całościowo wątroby, gdyż jeden lekarz zaproponował encefalopatię wątrobową, więc może dostanie coś na wypróżnienie
jo.anna
 

Post » Pon lis 19, 2012 16:28 Re: Padaczka u kotów.

a jak się dziś kicia czuje?

Lila84

 
Posty: 1248
Od: Pon lip 02, 2012 14:52

Post » Pon lis 19, 2012 16:48 Re: Padaczka u kotów.

Chyba dobrze, w ciągu dnia był trochę niespokojny, ciągle chodził, wąchał i miauczał ( ale tak normalnie) domagał się pieszczot, a teraz śpi zwinięty w kłębuszek :) ale ciągle się boję, że luminal za wcześnie przestanie działać...
jo.anna
 

Post » Pon lis 19, 2012 20:03 Re: Padaczka u kotów.

wetka mi mówiła że koty chore na padaczke i przyjmujące leki mogą już nigdy nie mieć ataku, i CHYBA? też tak jest że luminal kumuluje się w organiźmie także powinno być dobrze.

Lila84

 
Posty: 1248
Od: Pon lip 02, 2012 14:52

Post » Pon lis 19, 2012 20:20 Re: Padaczka u kotów.

Lila84 pisze:Wydaje mi się że jej zachowanie nie do końca bylo spowodowane luminelem, poprostu jak wetka mówiła już miała zmiany odmózgowe bo miala atak ok 1,5 godziny niezmiennie...Myśleliśmy że jej serduszko wysiądzie. Jak dostała luminal i relanium przestała mieć konwulsje i ślinienie i charczenie i poprostu leżała jak żywy trup :(

zmiany w mózgu to można zdiagnozować po zrobieniu tomografu albo rezonansu. To normalne, że kot po dużym ataku, przerwanym relanium i luminalem "odpływa".
Mam koteczkę z padaczką pourazową, teraz jest już dobrze i Maryśka nie dostaje leków (ma rzadkie ataki i długo trwającą aurę przed nimi, więc wystarczy podanie relanium przed atakiem), ale po wypadku (była potrącona przez auto) ataki były bardzo długie, po ich skutecznym przerwaniu Marysia odzyskiwała świadomość czasem i na drugi dzień. A zmiany w mózgu ma(pourazowo), bardzo duże, a mimo to funkcjonuje normalnie.
Obrazek http://www.facebook.com/TOP.INNI?ref=pb
milczenie jest srebrem, a mruczenie - złotem...

Szenila

 
Posty: 1850
Od: Pt gru 03, 2010 18:24
Lokalizacja: Chrzanów

Post » Pon lis 19, 2012 20:50 Re: Padaczka u kotów.

Napisałam chyba, bo nie zachowuje się jak zwykle, nie wiem jak się czuje, mogę tylko przypuszczać. Ile może kosztować takie badanie mózgu żeby sprawdzić czy uraz jest stały ? Czy jeśli się okaże ze to encefalopatia i jeśli zostanie wyleczona to będę mogła odstawić luminal ? Widoku kota walcego glowka o podloge nigdy nie zapomne...
jo.anna
 

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 270 gości