Zmiana jedzenia... i "biegunka"

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 24, 2003 9:30 Zmiana jedzenia... i "biegunka"

Chcialam troszke odmienic jedzonko Pupsi - ciagle wcina tylko Shebe w sosach, 4 rodzaje.
Kupilam Gourmet - miekka kupka... Animonda Cuisine - pyyyyszna(po raz pierwszy wszystko zniklo z talerzyka - animonda cuisine w sosie serowym) ale znowu kaktus nie taki jak powinien byc..
Dalam jej Animonde dla maluchow i znowu to "odchorowala"...

To nie tak, ze kot lata czesto do kuwety-robi normalnie raz dziennie, ale ten kaktus mi sie nie podoba.
Po Shebie wszystko jest ok.

Co robic? Dalej probowac urozmaicenia? Moze sie brzusio przyzwyczai?
Czy dac sobie i kotu spokoj ? :roll:

moni_citroni

 
Posty: 6548
Od: Czw sty 23, 2003 19:17
Lokalizacja: Europa ;)

Post » Wto cze 24, 2003 9:52

Wiesz, Moni, na dwoje babka wróżyła. Albo sie przyzwyczai, albo jej Animonda nie leży i już. Hacker nie miał żadnych sensacji po Animondzie, aż do niedawna: kupiłam mu jego ulubioną Cuisine (własnie taką, o jekiej piszesz, z sosem serowym) i w kuwecie był syf, malaria i korniki. Co gorsza, Jankes tez mu tego podżarł i był duet kuwetowy.
Ale może spróbuj jej dawać odrobinę innego żarcia, tak stopniowo wprowadzać urozmaicenie. Przekonasz się wtedy, czy to generalnie Animonda jest be, czy tylko raptowna zmiana jedzenia zaszkodziła.

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto cze 24, 2003 13:35

Zmianę rodzaju pożywienia zawsze trzeba stosować powoli. Mieszać na początku stare z nowym, ewentualnie dawać troszkę samego nowego i sprawdzać co się dzieje ponieważ zmiana konsystencji qpek nie należy wówczas do rzadkości.

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 24, 2003 21:33

Dzieki :)
Bede jej podawala male ilosci Animondy, moze to oszczedzi brzuszek...
Troche to dziwne, ze tak szybko przyzwyczaila sie do Sheby i na inne zarelko reaguje "syfem, malaria i kornikami" ;)
Super porownanie Oberhexe :lol: :lol:

moni_citroni

 
Posty: 6548
Od: Czw sty 23, 2003 19:17
Lokalizacja: Europa ;)

Post » Śro cze 25, 2003 14:53

Gdzieś czytałam, że kocia flora bakteryjna szybko się przyzwyczaja do j3ednego gatunku pokarmu. Osobiście mieszałam jej nowe ze starym od kilku granulek do ilości pół na pół na przestrzeni około 2 miesięcy i obyło się bez sensacji.
...

Padme

 
Posty: 28589
Od: Pon lut 04, 2002 15:32




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Johnnyblafe i 539 gości