srebro koloidalne

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 13, 2008 11:41 srebro koloidalne

W necie są bardzo pochlebne wiadomości o tym specyfiku, zwłaszcza na stronach na temat medycyny alternatywnej.
Panie w aptece nie potrafią się wypowiedzieć jakoś szerzej - rzadko jest kupowane.
Szukam kogoś, komu dla zwierząt srebro koloidalne zalecił wet i osób, które stosowały także u siebie, zewnętrznie (jaki był skutek?). Pytanie też, czy komuś wet zalecił dla zwierzaka wewnętrznie i jeśli tak, to jaką dawkę.
Potrzebuję wiadomości.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw mar 13, 2008 11:46

Nordstjerna stosowała i stosuje u siebie i kotów. Jest bardzo zadowolona z efektów.

Sylwka

 
Posty: 6983
Od: Pt lut 11, 2005 10:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw mar 13, 2008 11:46

A co chcesz tym leczyć?

orchidka

 
Posty: 3587
Od: Czw cze 21, 2007 16:58
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków

Post » Czw mar 13, 2008 11:50

Nie gojące się rany i gronkowca, który nie chce "pójść" na antybiotyki, mimo, że powinien być na nie wrażliwy (zgodnie z antybiogramem).
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw mar 13, 2008 12:02

Napisałam na gg do Nordstjerny aby tu zaglądnęła.

Sylwka

 
Posty: 6983
Od: Pt lut 11, 2005 10:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw mar 13, 2008 12:10

Bardzo Ci dziękuję! :)
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw mar 13, 2008 13:27

Ja stosowałam srebro koloidalne zewnętrznie i wewnętrznie z pozytywnym skutkiem.

Uczono mnie, że przy stosowaniu wewnętrznym nie należy preparatu mieszać z karmą i go rozcieńczać wodą. Srebro koloidalne podaje się na czczo.

Są różne koncentracje. Najbardziej sprawdziły się następujące:

Koty do roku życia: 25ppm KS
Koty dorosłe: 50ppm KS
Przy masywnych i ostrych zapaleniach /infekcjach: 100ppm KS

Stosowanie wewnętrzne: 0,5-0,7 ml / kg/m.c. 1-2x dziennie.
Stosowanie zewnętrzne: w zależności od tego, jak duże jest chore miejsce.

Przy stosowaniu wewnętrznym nie należy podawać karmy w tym samym czasie.
Dobrze byłoby podawać też ociupinkę witaminy C, ale nie jednocześnie: Srebro koloidalne np. rano, a witaminę C wieczorem. Srebra koloidalnego nie podaje się razem z żadnymi witaminami, bo te hamują jego działanie.

Nie wiem, czy znajdziesz takiego weta, który zaleca stosowanie srebra koloidalnego.

Pozdrawiam serdecznie
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Czw mar 13, 2008 13:44

Tinko, dzięki wielkie,
jeśli możesz to napisz proszę skąd takie dawkowanie - czy liczył lekarz wet czy też ktoś inny? Czy zaobserwowałaś poprawę po stosowaniu u zwierząt?
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw mar 13, 2008 14:06

Ryśko, srebro koloidalne stosowałam u mojej kocicy, kiedy nie mogłam sobie w żaden sposób poradzić z jej dziwną infekcją skórną. Nie pomagały antybiotyki, maści ani terapia laserowa. Srebro koloidalne skutecznie złagodziło swędzenie i przyspieszyło gojenie się ranek. Egzemę wyleczyłam jednak definitywnie dopiero kwasami omega 3 i 6. Widocznie zabrakło ich w organizmie.

U nas lekarze weterynarii nie stosują tego preparatu wewnętrznie. Dawkowanie mam od swojej homeopatki dla zwierząt.

Pozdrawiam ciepło
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Czw mar 13, 2008 14:09

Zastanawiam się czy nie spróbować na moim "swędzacym" Zenku. Czy to można normalnie kupić w aptece?

Sylwka

 
Posty: 6983
Od: Pt lut 11, 2005 10:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw mar 13, 2008 14:23

Tak, można kupić bez recepty.

Tinko, to tak jak u nas - leczenie konwencjonalne nie pomaga, zastosowaliśmy już zgodnie z zaleceniem lekarza wet. (w przypadku ranek i drapania) mieszankę olejów (dermafit cat) z wysoką zawartością fitosteroli i kwasów tłuszczowych, ale nadal bez efektu - pod strupkiem, który ładnie się goi nadal jest mokra, niegojąca się ranka i po zdrapaniu strupka wszystko zaczyna się od początku. Grzybica, infekcja bakt. wykluczona (posiew). Jeszcze będziemy iść w kierunku alergii.

No i dwa koty z gronkowcem, w tym niestety jeden siedzi w drogach oddechowych, więc smarowanie zewnętrzne nie wchodzi w grę.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw mar 13, 2008 14:23

Sylwka mnie tu przyciągnęła z łóżka, bo leżę z 39 stopniami i stosuję kototerapię. Nie mam siły czytać wątku - wysłałam AAssii sms-em telefon do znajomej lekarki - kociary, która stosuje srebro u ludzi i rozcieńcza je z koncentratu. Zadzwońcie do niej wieczorem po informacje z pierwszej ręki.
Zanim odrobaczysz, poczytaj:
viewtopic.php?t=86719
i zanim nafaszerujesz kota metronidazolem, sprawdź, czy nie ma zwyczajnie alergii na gluten...

Nordstjerna

 
Posty: 3012
Od: Czw lip 06, 2006 20:52
Lokalizacja: Kraków ProKOCIm

Post » Czw mar 13, 2008 16:27

Nordstjerna pisze:- wysłałam AAssii sms-em telefon do znajomej lekarki - kociary, która stosuje srebro u ludzi i rozcieńcza je z koncentratu. Zadzwońcie do niej wieczorem po informacje z pierwszej ręki.

Nie wiem, Dziewczyny, nie chcę się tu wymądrzać, ale o rozcieńczaniu srebra jeszcze nigdy nie słyszałam. Czy to gwarantuje jakość produktu? Do sporządzenia czystego i jakościowo bez zarzutu produktu potrzebna jest odpowiednia aparatura. Taką gwarancję osobiście zawsze chcę mieć. Srebro koloidalne było, jest i będzie antybiotykiem. A jak można zagwarantować ilość ppm, jeśli rozcieńcza się go z koncentratu? Nic z tego nie rozumiem.

Bardzo bym chciała wiedzieć, jak ta lekarka - kociara to robi. Może ma taki generator. Ja jednak wolę swoje srebro kupować z pewnego źródła – w aptece.

Zapomniałam jeszcze o jednym. Przy stosowaniu wewnętrznym srebra koloidalnego należy pamiętać o podawaniu probiotyków.

Pozdrawiam serdecznie

PS: Ryśko, a olej z łososia?
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Czw mar 13, 2008 17:07

Ja kupiłam w aptece AG100 http://www.suplementydiety.pl/index.php?id=3

Jeśli chodzi o oleje, Dermafit Cat zawiera: olej z ryb, olej sojowy, olej, rzepakowy, słonecznikowy, z ostu i z kiełków pszenicy.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw mar 13, 2008 17:21

ryśka pisze:Ja kupiłam w aptece AG100 http://www.suplementydiety.pl/index.php?id=3

Hm... Kiedy tak poczytałam tę stronę to zaczęłam się zastanawiać czemu nie słyszałam do tej pory o tym specyfiku i dlaczego nie jest stosowany na szeroką skalę :roll:

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab., kasiek1510, misiulka i 109 gości