srebro koloidalne

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 14, 2008 20:26

Hej Dziewczyny,

mam już książkę od ponad miesiąca, przeczytałam ją od dechy do dechy, ale mam tak mało czasu, że wszystkiego nie mogłabym w żadnym wypadku przetłumaczyć. Na konkretne pytania postaram się odpowiedzieć, jeśli w tym kompedium będzie na ten temat coś zawarte.

Znam też bardzo sensowne odpowiedzi na wątpliwości Jany. Wszystkie te przypadki, które podlinkowała, związane są z bełtaniem i nieprofesjonalnymi próbami produkcji srebra koloidalnego we własnym zakresie.

W Niemczech zanotowano do tej pory jeden przypadek człowieka z niewydolnością nerek, który łykał srebro koloidalne, ale był świadom tego, że może zachorować na agryrię. Lekarz go o tym uprzedził. Srebra koloidalnego doustnie nie należy stosować przy niewydolności nerek.

Pozdrawiam serdecznie
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Sob cze 14, 2008 17:01

Odkopałam wątek :)

Tinko, nie mam na tą chwilę jakichś bardzo konkretnych pytań, ale jeśli znajdziesz czas napisz proszę jakie nowe informacje uzyskałaś :)

coś na temat długości terapii, dawkowania?
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Nie cze 15, 2008 12:00

To ja tez sie podłacze , moze ktos stosował i sa pozytywne wyniki w leczeniu zapalenia dziąseł?
"Nie nowina, że głupi mądrego przegadał; Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał, tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł; Na koniec, rzekł mądry, by nie być w odpowiedzi dłużny:
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz próżny."
(z I.Krasickiego)

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Pt sie 15, 2008 19:34

mam pytanie:)stosuje u moich kociakó srebro koloidalne.powiedziano mi zeby kupic mocniejsze.kupiłam z KLaboratoria Natury o stezeniu 10ml/l.bedzie dobrze?

embla

 
Posty: 14
Od: Wto sie 05, 2008 15:06
Lokalizacja: Gród Kraka

Post » Czw sie 19, 2010 18:32 Re: srebro koloidalne

Dzisiaj zauważyłam u mojego Maciusia zaczerwienione dziąsła koło zębów i brzydki zapach z pysia. Już jadę do apteki po srebro.

szirra

 
Posty: 2625
Od: Pt sie 17, 2007 22:15
Lokalizacja: Tychy

Post » Nie sie 22, 2010 15:12 Re: srebro koloidalne

poczytam sobie...
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Nie sie 22, 2010 18:30 Re: srebro koloidalne

8) ja tez poczytam,jutro spytam weta czy mogę podawac Maji(brak apetytu,wyciek z oka,problemy z dziąsłami)
Legnica
 

Post » Sob paź 16, 2010 10:03 Re: srebro koloidalne

zaznaczę sobie...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie maja 24, 2015 16:48 Re: srebro koloidalne

Hej
Srebrzyca (agryria) to taki straszak koncernow farmaceutycznych (maleje sprzedaz lekow), wipilem spore ilosci srebra koloidalnego (wlasnej produkcji) i jeszcze niebieski nie jestem. Wazne regularne stosowanie aby uzyskac efekty. Moj kotek Dante tez pije srebro koloidalne i niebieskie ma tylko oczy, byl chorowity od zawsze a srebrem (kroplami srebra koloidalnego) pomagam mu utrzymac dobre zdrowie i tu mnie martwi jedna sprawa bo nie wiem czy przy tym ginie naturalna flora jelitowa, u czlowieka srebro wchlania sie w jelicie cienkim a niewiem jak sprawa wyglada u kotow z racji na krotszy przywod pokarmowy. Dante ostatnio ma wzdety brzuszek, niby apetyt super i kupki normalne, ale jakis oslabiony. Zaczelo sie od kociego kataru, ktory leczylismy srebrem koloidalnym, tylko ze katar przeszedl a brzuszek sie wydal. Mial ktos podobny przypadak co moze byc przyczyna ?

Eisce

Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Od: Nie maja 24, 2015 16:03

Post » Nie maja 24, 2015 23:51 Re: srebro koloidalne

Hej,
Podrzucam kilka linków o srebrze koloidalnym, może kogoś to zaciekawi.

Po angielsku:
http://en.wikipedia.org/wiki/Medical_us ... e_medicine
http://www.quackwatch.com/01QuackeryRel ... verad.html
http://www.mayoclinic.org/healthy-lifes ... q-20058061

Po polsku:
http://illuminatiworld.pl/?p=48

O ile dobrze rozumiem, naukowy konsensus jest taki, że srebro koloidalne jest nieskuteczne, za to potencjalnie szkodliwe.

Z Los Angeles Times, przy okazji świńskiej grypy:
But colloidal silver as a cure-all is a fraud with a long history, with quacks claiming it could cure cancer, AIDS, tuberculosis, diabetes and numerous other diseases. In 1999, the FDA banned claims of therapeutic value for over-the-counter colloidal silver products.

Ale srebro koloidalne jako lek na wszystko jest oszustwem o długiej historii, z szarlatanami twierdzącymi, że może one uleczyć raka, AIDA, gruźlicę, cukrzycę i liczne inne choroby. W 1999 FDA zakazała twierdzeń o właściwościach terapeutycznych srebra koloidalnego dla produktów sprzedawanych bez recepty. (tłumaczenie moje)

http://articles.latimes.com/2009/may/02 ... flu-scams2

Zdrówka wszystkim futrzastym i pozdrowienia Dużym.

Żarłoczny Babon

Avatar użytkownika
 
Posty: 76
Od: Śro lut 25, 2015 14:40

Post » Nie lut 14, 2016 18:53 Re: srebro koloidalne

O ile dobrze rozumiem, naukowy konsensus jest taki, że srebro koloidalne jest nieskuteczne, za to potencjalnie szkodliwe.


Potencjalnie szkodliwa jest cała masa LEKÓW, które sa przepisywane przez lekarzy...
A co do srebra - jakiś czas temu wyleczyłam nim ostre zapalenie ślinianki - laryngolog, który oglądał wynik mojego USG nie mógł wyjść z podziwu, że tak masywny stan zapalny został wyleczony bez końskiej dawki antybiotyku...
09.08.2018 zgasło Słońce... Irda, ukochany mój rudzielcze, tęsknię za Tobą każdego dnia... [*]

marta_kociara

Avatar użytkownika
 
Posty: 200
Od: Nie cze 14, 2009 20:49
Lokalizacja: Otwock

Post » Nie lut 14, 2016 19:17 Re: srebro koloidalne

Ja ostatnio podawalam kotom na grinkowca zlocistego. po 3 tygodniach widzialam niewielkie polepszenie.

kociamama321

Avatar użytkownika
 
Posty: 262
Od: Nie cze 21, 2015 16:13

Post » Czw kwi 07, 2016 6:30 Re: srebro koloidalne

Kot z caliciwirozą - gorączka, ślinienie, częste przełykanie, silne bóle stawów. Po jednym dniu stosowania srebra objawy bardzo się złagodziły, po 2 dniach - ustąpiły praktycznie zupełnie.

ropucha

 
Posty: 848
Od: Pt mar 15, 2013 23:54

Post » Nie cze 12, 2016 18:21 Re: srebro koloidalne

ropucha pisze:Kot z caliciwirozą - gorączka, ślinienie, częste przełykanie, silne bóle stawów. Po jednym dniu stosowania srebra objawy bardzo się złagodziły, po 2 dniach - ustąpiły praktycznie zupełnie.


W jakim wieku był leczony kot, jaką dawkę srebra (i o jakim stężeniu /ppm/) zastosowano?
09.08.2018 zgasło Słońce... Irda, ukochany mój rudzielcze, tęsknię za Tobą każdego dnia... [*]

marta_kociara

Avatar użytkownika
 
Posty: 200
Od: Nie cze 14, 2009 20:49
Lokalizacja: Otwock

Post » Nie cze 12, 2016 18:47 Re: srebro koloidalne

Kot 5 lat, srebro 50 ppm.
Dawki trudno mi określić dokładnie - 2-3 "psiki" z aerozolu przez pierwsze 2 dni 3 razy dziennie, potem rzadziej. Ogółem przez 6 dni. Być może mniejsze dawki będą równie skuteczne. Kot musi dużo pić, bo srebro obciąża nerki.

Edit: Stwierdziłam, że wcale nie trzeba tak często, ani długo. Wystarczy podać po kropelce 1-2 razy i efekt powinien być już widoczny.
Ostatnio edytowano Wto kwi 25, 2017 14:12 przez ropucha, łącznie edytowano 1 raz

ropucha

 
Posty: 848
Od: Pt mar 15, 2013 23:54

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, Fatka, Google [Bot] i 166 gości