srebro koloidalne

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 27, 2017 8:30 Re: srebro koloidalne

Ciekawy artykuł, podsumowujący publikacje na temat zastosowań srebra do zwalczania bakterii, wirusów i pierwotniaków.
https://www.researchgate.net/publicatio ... sinfectant
(lepiej się czyta po ściągnięciu wersji pdf)
W tabeli zestawiono mikroorganizmy, wobec których srebro wykazuje skuteczność udowodnioną doświadczalnie.
Znalazły się tam m.in. koci caliciwirus i koci (oraz ludzki) coronawirus.
W związku z tym ostatnim mam pytanie: czy ktoś z Was podawał srebro kotu z wyrokiem FIP? (Mam na myśli duże dawki, nie kilka kropelek do miski z wodą).

ropucha

 
Posty: 836
Od: Pt mar 15, 2013 23:54

Post » Śro maja 03, 2017 17:34 Re: srebro koloidalne

Artykuł pt.: Argumistin - skuteczny i bezpieczny
Srebro koloidalne, stabilizowane substancjami aktywnymi biologicznie - podstawa weterynaryjnych preparatów leczniczych nowego pokolenia

https://istina.msu.ru/media/publication ... nariya.pdf
(W tekście zdjęcia z procesu leczenia stanu zapalnego dziąseł)

(Dołączam tłumaczenie najistotniejszych fragmentów:)

Preparat Argumistin zawiera srebro koloidalne, modyfikowane biologicznie aktywnym
chlorkiem benzylo dimetylo[3(mirystoilamino)-propylo]amonu - substancją czynną tradycyjnych środków antyseptycznych (mam nadzieję, że dobrze przetłumaczyłam nazwę - oryginał w linku)
Jak wykazano, połączone działanie tych dwóch substancji zwiększa ich skuteczność przeciwbakteryjną.

Na podstawie testów in vitro w kilku klinikach weterynaryjnych Moskwy przeprowadzono badania nowego preparatu. Preparat stosowano w postaci wodnego roztworu koloidalnego. W postaci rozcieńczonej stosowano go doustnie, jako krople do oczu, do nosa, do uszu, a w postaci skoncentrowanej - do leczenia dziąseł, otwartych ran oraz zainfekowanych ran chirurgicznych.

Katar: 133 domowe koty z katarem, wśród nich 43 z katarem pochodzenia wirusowego, 28 - pochodzenia bakteryjnego i 62 - pochodzenia mieszanego. Argunistin zawierający 10 µg/ml srebra koloidalnego i 0,01% substancji stabilizującej rozcieńczony w stosunku 1:1 wodą destylowaną stosowano w postaci kropli do nosa po 2 krople do każdego nozdrza 3 razy dziennie przez 10-14 dni. Pierwsze oznaki poprawy klinicznej obserwowano w grupie z katarem bakteryjnym u 22 (80%) kotów w 5-6 dniu leczenia. Pełne wyleczenie kliniczne nastąpiło u 2 kotów w 14-15 dniu, a u 4 kotów zaistniała konieczność przedłużenia leczenia do 20 dni z powodu śluzowej wydzieliny. W grupie kotów z katarem wirusowym uzyskano następujące wyniki: u 22 kotów (51,1%) poprawiło się ogólne samopoczucie i zmniejszyły się objawy kataru w 14-15 dniu, a 21 (48,8%) kotów wymagało przedłużenia leczenia w związku z nieustępowaniem objawów klinicznych. W katarach o mieszanej etiologii poprawa następowała tak, jak w katarach bakteryjnych, leczenie jednak trwało dłużej, gdyż wymagała tego komponenta wirusowa. W katarach wirusowych i mieszanych w 70% konieczne było włączenie immunomodulatorów i środków ogólnie wzmacniających. U żadnego ze zwierząt nie stwierdzono późniejszych powikłań.
Grupa kontrolna: stosowano wodny roztwór 0,05% diglukonianu chlorheksydyny w tradycyjnym rozcieńczeniu 1:1 z wodą destylowaną i 0,01% wodny roztwór jednowodnego chlorku benzylo dimetylo[3(mirystoilamino)-propylo]amonu. W przypadku leczenia kataru bakteryjnego poprawa kliniczna następowała w 10-12 dniu, a w katarach wirusowych i mieszanych pełne wyleczenie kliniczne nie następowało w ogóle.

Zapalenie spojówek: łącznie 78 kotów: 47 z nich z jednostronnym, a 31 - z dwustronnym zapaleniem spojówek. Tak jak w przypadku katarów, etiologia bakteryjna, wirusowa lub mieszana. Preparat srebra stosowano jako krople do oczu w rozcieńczeniu 1:1 z wodą destylowaną, 2 razy dziennie po 2 krople do każdego oka.. W zapaleniach bakteryjnych pełne wyleczenie 29 kotów nastąpiło w 8-9 dniu. W zapaleniach wirusowych - poprawa kliniczna u 14 kotów w 10-11 dniu. Pełne wyleczenie przy stosowaniu preparatu jako monoterapii w tej grupie uzyskano u 9 kotów. % kotów wymagało włączenia terapii kompleksowej. W zapaleniach mieszanych, łącznie u 35 kotów: poprawa kliniczna nastąpiła w 10-11 dniu u 28 zwierząt, 7 kotów wymagało terapii kompleksowej.
Grupa kontrolna: stosowano ten sam lek, co w przypadku kataru, w postaci kropli do oczu. Efekty leczenia uzyskano tylko w zapaleniach bakteryjnych, w 12-14 dniu. W zapaleniach mieszanych i wirusowych trwałej poprawy nie zaobserwowano.

Zapalenie dziąseł: łącznie 83 koty. Zapalenia nieżytowe - 61 kotów (powierzchniowe porażenie śluzówki, koty nie odmawiały jedzenia) i zapalenia z owrzodzeniem - 22 koty (na ogół odmawiały jedzenia). W pierwszym przypadku przy traktowaniu dziąseł preparatem srebra poprawa kliniczna nastąpiła w 5-6 dniu u 59 zwierząt. 3 koty wymagały przedłużenia leczenia do 10 dni. W drugim przypadku 16 kotów zaczęło samodzielnie jeść w 7-8 dniu leczenia. U wszystkich zwierzat stosowano dietę oszczędzającą dziąsła, z wykluczeniem suchych i dużych cząstek pokarmu.
Grupa kontrolna: preparat jak w poprzednich grupach kontrolnych, trwałej poprawy nie zaobserwowano.

Zapalenie jelit: 76 kotów (badano posiew kału). Wśród przyczyn bakteryjnych stwierdzono: Salmonella spp., Campylobacter spp., Yersinia enterocolitica, a także E. coli, Pentotricchomonas hominis, G. lamblia, Toxoplasma gondii, Chlamydia trachomatis i koci coronavirus. Wszystkim kotom podawano preparat Argumistin do picia (5 ml preparatu na 1 l wody). 30 kotów odmówiło samodzielnego przyjmowania preparatu, podawano im więc płyn w sposób wymuszony po 2 ml co 2 godz. przez 5 dni. U 56 kotów poprawa kliniczna nastąpiła w 3-4 dniu (zmniejszenie częstotliwości oddawania stolca, poprawa apetytu). Pełna normalizacja stolca nastąpiła u 49 kotów w 3-4 dniu, a u 7 - w 7-8 dniu. 20 kotów spośród 76 wymagało przedłużenia leczenia do 15-16 dni i włączenia immunomodulatorów i probiotyków.

Rany (pooperacyjne lub szarpane, ukąszenia) - przy zastosowaniu preparatu Argumistin epitelizacja następowała średnio o 2-3 dni wcześniej, a w 89% przypadków nie notowano powikłań infekcyjnych.

Tu jeszcze trochę o mechanizmie działania preparatu i o jego zastosowaniach:

http://argumistin.ru/o-preparate/
http://argumistin.ru/dlya-domashnix-zhivotnyx/
http://argumistin.ru/dlya-krs/

ropucha

 
Posty: 836
Od: Pt mar 15, 2013 23:54

Post » Czw maja 04, 2017 12:14 Re: srebro koloidalne

Pogrzebałam w necie. Wygląda na to, że lek ten jest dostępny tylko na terenie Rosji.

Zakocona

 
Posty: 6992
Od: Czw lut 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw maja 04, 2017 12:22 Re: srebro koloidalne

Tak, ale jego głównym składnikiem jest srebro koloidalne, dostępne u nas w każdej zielarni. Osobiście podejrzewam, że substancja dodatkowa znalazła się w nim przede wszystkim po to, by można było taki preparat opatentować, bo samego srebra chyba się nie da. Ta sama substancja stosowana bez srebra w grupach kontrolnych, opisanych w artykule, nie przynosiła efektu.

ropucha

 
Posty: 836
Od: Pt mar 15, 2013 23:54

Post » Sob kwi 14, 2018 15:14 Re: srebro koloidalne

Dorzucę jeszcze swoje trzy grosze...
Rok temu wyleczyliśmy w 100% koci trądzik na bródce naszej Tildy....
A mnie jakiś czas temu dopadł półpasiec. Zmiany skórne od pierwszego dnia smarowałam srebrem i przyjmowałam je doustnie 3X dziennie po 1 łyżeczce. Po tygodniu nie miałam już ani jednej krostki, a chorobę przeszłam tak, jakby jej w ogóle nie było....
Ostatnio edytowano Sob kwi 14, 2018 15:26 przez marta_kociara, łącznie edytowano 2 razy
09.08.2018 zgasło Słońce... Irda, ukochany mój rudzielcze, tęsknię za Tobą każdego dnia... [*]

marta_kociara

Avatar użytkownika
 
Posty: 200
Od: Nie cze 14, 2009 20:49
Lokalizacja: Otwock

Post » Sob kwi 14, 2018 15:19 Re: srebro koloidalne

Które dokładnie podajecie kociaczkom ?

Teraz już nie ma info ( na butelce ), że można wewnętrznie przyjmować .

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob kwi 14, 2018 15:23 Re: srebro koloidalne

Ja zwykle stosuję to:
https://natura24.pl/category/koloidy-srebro-koloidalne
Ostatnio jednak zakupiłam mocniejsze - 50ppm - bo chcę podleczyć kiepskie dziąsła u Irdy...
09.08.2018 zgasło Słońce... Irda, ukochany mój rudzielcze, tęsknię za Tobą każdego dnia... [*]

marta_kociara

Avatar użytkownika
 
Posty: 200
Od: Nie cze 14, 2009 20:49
Lokalizacja: Otwock

Post » Sob kwi 14, 2018 15:26 Re: srebro koloidalne

Super, dzięki za link :ok:

Zaczyna się od najsłabszego pewnie, prawda ?
Stosowałaś już na coś u kotków ?


Ja u siebie stosowałam ( i nie tylko ja ) na zatoki, chore uszy i mega silne przeziębienia - w sprayu. Z super efektem.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob kwi 14, 2018 21:51 Re: srebro koloidalne

Na dziąsła Irdy zaczęłam dziś stosować doustnie tę słabszą wersję (25 PPM), bo na dostawę mocniejszej czekam. Za jakiś czas opiszę efekt kuracji.
Srebro stosowane zwnętrznie wyleczyło koci trądzik u Tildy i bardzo zmniejszyło u niej objawy kalicivirozy...
09.08.2018 zgasło Słońce... Irda, ukochany mój rudzielcze, tęsknię za Tobą każdego dnia... [*]

marta_kociara

Avatar użytkownika
 
Posty: 200
Od: Nie cze 14, 2009 20:49
Lokalizacja: Otwock

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 203 gości