BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 08, 2009 0:51 Re: BUDKI DLA KOTÓW - trochę NOWYCH rad

Myślę, że warto podnieśc, bo juz sezon lada moment.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw paź 08, 2009 7:01 Re: BUDKI DLA KOTÓW - trochę NOWYCH rad

też tak myślę, dzięki, bo ja będę budować... :kotek:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 09, 2009 20:25 Re: BUDKI DLA KOTÓW - trochę NOWYCH rad

budka piekna wg wskazówek, już stoi, ale kotek nie chce do niej wejść :cry: , zajrzał po wielu namowach i szybko wycofał się, marznie teraz pod samochodami, a budka pusta, już wyłożona polarem... pokazałam mu dziś, że wkładam do środka pyszne suche....zobaczę jutro, czy coś ubyło..., oczywiście, jak kotek zamieszka suche będzie na zewnątrz obok mokrego.

powiedzcie, co zrobić, żeby kotek chciał wejść do budki i zamieszkać w tej budce, zamiast pod drzwiami klatki czekać na ludzia (do klatki, transportera - nie ma mowy, żeby dał się zapakować).
POMOCY :!: :!: :!: :!:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob paź 10, 2009 21:47 Re: BUDKI DLA KOTÓW - trochę NOWYCH rad

hej, ktoś poradzi, czy założyć wątek????
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 12, 2009 2:00 Re: domki drewniane

wydra pisze:- budki kocie drewniane ociepalne produkowane przez mojego znajomego z W-wy - bez faktur - Paweł Woźnicki- 793-04-82, 0-501-512-563 - te budki zamawialiśmy zarówno dla kotów jak i dla psów - robił pod nasze zamówienie - inne do spania: mają dodatkową ściankę w środku ok. 2/3 szer. budki - rodzaj wiatrołapu), inne na "stołówkę - ta ma otwierane drzwiczki i dwa otwory na wejście dla kotów.
Wszystkie budki kocie i psie mają zdejmowne dachy - łatwo posprzątać czy wymienić słomę. Transport gratis we wskazane miejsce na terenie Warszawy.


Chciałam spytać, jaki jest orientacyjny koszt takiej gotowej budki, w której mogłoby spać kilka kotów?

kasica

 
Posty: 78
Od: Nie kwi 21, 2002 2:19
Lokalizacja: Warszawa - Wola

Post » Pon paź 12, 2009 12:01 Re: BUDKI DLA KOTÓW - trochę NOWYCH rad

Hanulka pisze:hej, ktoś poradzi, czy założyć wątek????

Może kocimietkę do środka?
A poza tym musie sie przekonac.
Gdzie budka stoi? W spokojnym rejonie?

JA mam taki problem. Większośc kotów, którymi sie opiekuje mieszka w piwnicy po jednej stronie bloku.
Ale jest jeden, podobno goniony przez inne koty, który jest po drugiej styronie bloku. Ostatnio były skargi na koty, ale to właściwie chyba tylko 2 sasiadów. No i problem jest taki ten samotny kot nie ma w tej chwili dojscia do piwnicy, bo poprzednie okeinko całkiem zgniło i przy remoncie co zostało wymienione. Jest miejsce pod schodami, niezbyt duz ale jest, tam daje mu jedzenie, ale nie ma tam zbyt dużo miejsca. I tak myślę jak zrobi coś co będzie niemal niewidoczne (nieprzychylni sasiedzi) a jednocześnie na tyle wygodne, żeby kot mógł przezimowac. Niedaleko mam ogródek i tam budke styropianowa ale on tam też nie chodzi.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Pon paź 12, 2009 12:26 Re:

GiNNy;) pisze:Moja kotka okociła się tydzień temu :D

Moi rodzice chcieliby przenieść kotkę z małymi do altany(na razie są w domu)

mam również kocura i czy po przeniesieniu do altany może on zagryżć kocięta??jeśli tak to od ilu tygodni mogę je przenieść żeby ich nie zagryzł??


Kociaki są w domu - ciepłym, chcesz je przenieść do zimej altany?

Może pomyśl o wyadoptowaniu kociąt za jakieś dwa miesiące, po odrobaczeniu i zaszczepieniu, a zaraz potem o sterylce kotki. Kocurka możesz wykastrować już teraz.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 12, 2009 14:36 Re: BUDKI DLA KOTÓW - trochę NOWYCH rad

Udało się wczoraj - przespał noc i siedzi tam też za dnia, po długich namowach kotka, siedzeniu z nim przy budce, pokazywaniu mu wejścia, polarku itp., wlożeniu do budki suchego pokarmu i odsłonięciu na razie "zasłonki" (kot panicznie boi się zamkniętych pomieszczeń)...
ale z kocimiętką też dobry pomysł.... :wink:
jest jeszcze jedno mieszkanko obok, przygotowane dla kotki, która teraz karmi gdzie indziej, może jakoś ją się da namówić, żeby została na moim podwórku (tu przychodzi na karmienie).

myślę, że możesz ją jedzonkiem zachęcać do wejścia... dać do powąchania miseczkę i iść z nią do budki... ja też mam nieprzychylnych sąsiadów, ale budkę widzę cały czas ze wszystkich okien - myślę, że to też działa dobrze - żebyś miała kontrolę nad tą budką i bliskożeby był karmiony, kotek nie potrzebuje dużo miejsca im go więcej, tym chłodniej...., w ABC jest fajna prezentacja, jak zrobić budkę styropianową... :)
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 12, 2009 15:26 Re: BUDKI DLA KOTÓW - trochę NOWYCH rad

W związku z zimowym sezonem wklejam trochę linków o budowaniu budek. Każda jest lepsza niż żadna!
W pierwszym adresie link do ilustrowanej prezentacji jak zrobić z kartonu budkę krok po kroku.
Każdy nowy pomysł mile widziany.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,128,8655 ... link_.html
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/poma ... 37--2.html
http://kociadolina.schronisko.net/page22.html
http://osiedlowe-kici-kici.blog.onet.pl ... 91177311,n
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14703
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon paź 12, 2009 15:47 Re: BUDKI DLA KOTÓW - trochę NOWYCH rad

mnie informacje z forum bardzo się przydały... dziękuję :D
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro paź 14, 2009 15:38 Re: BUDKI DLA KOTÓW - trochę NOWYCH rad

Używana, drewniana budka w Poznaniu: http://www.allegro.pl/item759752405_bud ... oznan.html

queen_ink

 
Posty: 3758
Od: Nie lis 20, 2005 17:45
Lokalizacja: Stolica Powiatu/Kraków

Post » Śro paź 14, 2009 16:54 Re: BUDKI DLA KOTÓW - trochę NOWYCH rad

Przymierzam się właśnie do zrobienia jednego lub więcej (jeśli starczy materiałów) domku wg przepisu fundacji Zmieńmy świat.
Macie jakiś pomysł z czego dorobić jakiś daszek przeciwdeszczowy nad wejściem?

su27

 
Posty: 17
Od: Śro cze 27, 2007 15:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro paź 14, 2009 19:48 Re: BUDKI DLA KOTÓW - trochę NOWYCH rad

su27 pisze:Przymierzam się właśnie do zrobienia jednego lub więcej (jeśli starczy materiałów) domku wg przepisu fundacji Zmieńmy świat.
Macie jakiś pomysł z czego dorobić jakiś daszek przeciwdeszczowy nad wejściem?


Nie wiem, czy tu, czy gdzie indziej ktoś pisał o pleksie przyklejonej taśma hydrauliczną.

queen_ink

 
Posty: 3758
Od: Nie lis 20, 2005 17:45
Lokalizacja: Stolica Powiatu/Kraków

Post » Wto paź 20, 2009 12:37 Re: BUDKI DLA KOTÓW - trochę NOWYCH rad

Wciąż aktualne.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob paź 31, 2009 17:25 Re: BUDKI DLA KOTÓW - trochę NOWYCH rad

..............
Ostatnio edytowano Wto maja 24, 2011 21:11 przez ingenue, łącznie edytowano 1 raz
ingenue
 

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 483 gości