BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 29, 2020 12:22 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Po walerianie się rozochocił. to się ocierał.
Może miseczka kotu nie pasuje. Bardziej płaska, czy właśnie wyższe plastikowe wiaderko? Musisz popróbować.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto gru 01, 2020 12:28 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Marto, nie zgadzam sie z Twoim zdaniem. Poslaniejest potrzebne. Ono rowniez daje cieplo, miekkosc, mozliwosc wtulenia sie. Polar jest super.

Natomiast nigdy nie wkladam gotowych legowisk. Sa szyte czesto z gabki wewnatrz, ktora chlonie wilgoc i jest zimna.

Dobrze, ze kotek zamieszkal. Obawiam sie tylko o tenwciaz powiekszany otwor. Jak jest za duzy to znacznie wychladza wnetrze. Mozna zmniejszyc doklejajac kawalek stryropianu. No i warto zrobic zaslonke. Mozna z kawalka polaru. Ja cienki, to z dwoch warstw.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Sob gru 26, 2020 16:42 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Dzięki za dobre rady. Myślę, że dobrym pomysłem byłby poradnik na YT odnośnie pomocy kotom wolnożyjącym. Chodzi mi o budki, pomoc przy zdobyciu pożywienia z gminy i przy sterylizacji. Niestety u mnie brak zdolności filmowych ale ziarno zasiałem ;)

Adamwerto

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Sob gru 26, 2020 10:36
Lokalizacja: Polska

Post » Pon gru 28, 2020 21:15 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Adamwerto pisze:Dzięki za dobre rady. Myślę, że dobrym pomysłem byłby poradnik na YT odnośnie pomocy kotom wolnożyjącym. Chodzi mi o budki, pomoc przy zdobyciu pożywienia z gminy i przy sterylizacji. Niestety u mnie brak zdolności filmowych ale ziarno zasiałem ;)


Instrukcje wykonania domku, krok po kroku masz tutaj https://vimeo.com/188081426
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Sob sty 16, 2021 11:25 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Podnoszę wątek w górę

_Mika

 
Posty: 3
Od: Śro sty 13, 2021 14:31

Post » Wto lut 16, 2021 8:34 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Bardzo serdecznie dziękuję Praksedzie za zrobienie dwóch super domków dla bezdomniakow. Koty już mają dach nad głową i są w trakcie " urządzania". :1luvu:

alysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 2237
Od: Pt sie 17, 2007 21:56
Lokalizacja: W-wa/Holandia

Post » Czw lut 18, 2021 15:58 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Ostatnio zrobiłem dom ze złomu, postawiłem na koncu działki. Z nudów pospawałem to co miałem :P
______________________
mig mag

mleczko90

 
Posty: 2
Od: Pon sie 26, 2019 13:50
Lokalizacja: Białystok

Post » Nie mar 21, 2021 12:27 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

mleczko90 pisze:Ostatnio zrobiłem dom ze złomu, postawiłem na koncu działki. Z nudów pospawałem to co miałem :P
______________________
mig mag


Mieszkaja.....?
Doceniam starania ale niestety metal to najgorszy materiał jaki można zafundować kotom na mieszkanie.
Zima jest tam zamrażalnik. Latem piec.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro sty 26, 2022 21:01 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

W dzieciństwie zrobiłam dom dla kotów z pudła po pralce, który został "ocieplony" matą izolacyjną i przykryty kocami. Myślę, że była to amatorka, ale bezdomne mruczki były zachwycone - pojawiła się matka z kociakiem. W końcu udało mi się namówić rodziców, aby udostępnić im chociaż piwnicę, gdzie jest ciepło, a zwierzaki zostały z nami na zawsze. Niestety nie da się dać schronienia wszystkim czworonogom. U nas w mieście funkcjonuje gabinet weterynaryjny, który je "odławia", a następnie oddaje do schroniska. Jeśli ktoś jednak planuję stworzyć tymczasową budkę, to polecam zapoznać się z wpisem https://aniaradzi.pl/porady/jaka-buda-dla-kota-rodzaje-ceny-opinie-ocieplenie-porady/ :201461 .

tatiana94

 
Posty: 1
Od: Śro sty 26, 2022 20:18

Post » Sob mar 19, 2022 8:30 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Mój ogrodowy kot ciepłą wiosną i latem nie wchodzi w ogóle do styropianowej budki, dlatego muszę szukać taniej alternatywy, jakieś pomysły?
...

Tamis

 
Posty: 325
Od: Pt lut 07, 2020 17:48
Lokalizacja: PL

Post » Pon mar 21, 2022 14:05 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

A gdzie wtedy siedzi?
Moje podworzowe caly rok korzystaly, tylko trzeba budki po sezonie wyprzatnac i wlozyc nowe scinki czy inne materialy. Kiedy robi sie cieplo, zawartosc budek zaczyna kotom zle pachniec, pamietajmy, ze one potrafia tam znosic rozne trofea i znaczyc teren.
Inna sprawa, ze kiedy jest lato, to wybieraja legowiska w krzakach, ale musza miec schronienie przed deszczem i wilgocia.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto mar 22, 2022 7:02 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Aktualnie cały dzień śpi na trawie przy krzakach (uwielbia słońce) lub na wycieraczce. W nocy idzie spać do budki, ale jest jeszcze zimno. To jest starszy kot i już od dawna nie poluje. Budkę czyszczę na bieżąco przez okres zimowy, później już z niej nie korzysta. Wydaje mi się, że styropian jest dla niego po prostu za ciepły. Na allegro większe drewniane budki drogo wychodzą, więc zastanawiam się czy można coś zrobić taniej.
...

Tamis

 
Posty: 325
Od: Pt lut 07, 2020 17:48
Lokalizacja: PL

Post » Wto mar 22, 2022 8:31 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Może jakaś plastikowa osłona? A może udałoby się zbudować coś z drewnianych skrzynek ze sklepu, gdyby dostać za darmo? Wiklinowy kosz? Gruby karton, pokryty folią?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59699
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob kwi 02, 2022 15:43 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Witam, do budowy kocich budek razem z mężem wykorzystujemy stare szafki. Taką szafkę od środka wyścielam wełnianym prześcieradłem, kołdrą lub poszewką kupioną na OLX-sie, za symboliczna sumę. Wełna owcza jest najlepsza, bo zimą grzeje, a latem chłodzi, zaś polarowe kocyki są sztuczne, elektryzują się i zauważyłam, że kociaki ich unikają. Oczywistym jest, że są lepsze od niczego.
Taki domek obijamy kawałkiem blachy, tworząc jakby zadaszenie.
Wełnianym kocem, prześcieradłem, bądź kołdrą obijam środek tak, aby wystawała na zewnątrz i chroniła przed wiatrem.
W takiej szafce/regale z reguły mieści się kilka kociaków, które zimą przytulając się do siebie tworzą
dodatkowe ciepło.
Budkę stawiam pod istniejącymi wiatami, przodem do ściany, aby osłonić dodatkowo przed silnymi wiatrami , zawiejami i psami, które nie mogą się tam dostać, bo zostawiam tylko małą szparę, wielkości główki kota, tak, aby właśnie one tylko mogły się tam dostać.

Czester

 
Posty: 15
Od: Pt kwi 01, 2022 23:48

Post » Pon kwi 04, 2022 11:13 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Czester pisze:Witam, do budowy kocich budek razem z mężem wykorzystujemy stare szafki. Taką szafkę od środka wyścielam wełnianym prześcieradłem, kołdrą lub poszewką kupioną na OLX-sie, za symboliczna sumę. Wełna owcza jest najlepsza, bo zimą grzeje, a latem chłodzi, zaś polarowe kocyki są sztuczne, elektryzują się i zauważyłam, że kociaki ich unikają. Oczywistym jest, że są lepsze od niczego.
domek obijamy kawałkiem blachy, tworząc jakby zadaszenie.
Wełnianym kocem, prześcieradłem, bądź kołdrą obijam środek tak, aby wystawała na zewnątrz i chroniła przed wiatrem.
W takiej szafce/regale z reguły mieści się kilka kociaków, które zimą przytulając się do siebie tworzą
dodatkowe ciepło.
Budkę stawiam pod istniejącymi wiatami, przodem do ściany, aby osłonić dodatkowo przed silnymi wiatrami , zawiejami i psami, które nie mogą się tam dostać, bo zostawiam tylko małą szparę, wielkości główki kota, tak, aby właśnie one tylko mogły się tam dostać.


do polaru myli sie Pani. Jest sztuczny wprawdzie ale jak nazwa wskazuje jest materialem stworzonym specjalnie na warunki zimowe. Jest cieply w dotyku w kazdej temperaturze i nie chlonie wilgoci, konstrukcja wlokien jest wzorowana na sierci niedzwiedzia polarnego. I koty go uwielbiaja. Stosuje go od ponad 20 lat. Znam ich reakcje.
Welna tez jest dobra pod warunkiem, ze nie zwilgotnieje, bo wtedy bardzo dlugo schnie.

Niezalezniw od welny szafka powinna byc wylozona styropianem. Nic go nie zastapi.

[i]Wełnianym kocem, prześcieradłem, bądź kołdrą obijam środek tak, aby wystawała na zewnątrz i chroniła przed wiatrem. [/i]

Tego zupelnie nie rozumiem. Znaczy, ze szafka jest otwarta? To jak mieszkanie bez jednej sciany.
Zamknieta calosc, szczelnosc i maly otwor wejsciowy to podstawa. Wejscie mozna oslonic kotarka.
Nic nie powinno wystawac na zewnatrz bo przejmuje temperature powietrza.

Takie moje zdanie.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 87 gości