BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 10, 2017 14:29 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

eweli77 pisze:Ja mam swiadomosc tego ze nie kazda budka ma sie " swiecic" tak tylko dorzucilam swoje doswiadczenie z okleina. Głównie chodzi mi o to czy jak zrobie te budki to ktos je ode mnie odbierze bo ja bym zabierala sie juz powoli zeby zdazyc jak najwiecej zrobic albo wrzuce to na swoim watku "prosze o pomoc i rade" bo na jesien to za malo czasu zeby zrobic tym bardziej ze narazie nie pracuje a i moge robic takie zamaskowane nie ma problemu.


Więc może już teraz daj wątek. Bo potrzeb jest dużo, ale czy akurat w Twojej okolicy będą zainteresowani odbiorem, to trudno teraz wiedzieć.
Ja w Warszawie zawsze odbieram wiele zgłoszeń, więcej niż daję radę zrobić.
Ale można zaproponować ludziom by takie domki wstawiali kotom na zimę do obory czy stodoły. Zawsze będzie cieplej kociakom. Poza tym można takie domki robić dla małych psów, które nie mają bud drewnianych.
Gratuluję chęci i pomysłu :ok:
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon kwi 10, 2017 15:14 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Taa u mnie na wsi smieja sie ze mnie ze z psem na smyczy chodze i ze w domu mieszka a nie na lancuchu przy budzie a a te dwie moje kotki to pies ze stawu wyciagnal wiec jak ja zaproponuje ze im dam takie budki to sie w glowe postukaja i znowu mnie wysmieja i mimo ze to jedna z najwiekszych wsi polski i wiekszosc mieszkancow jest po studiach nawet moi dziadkowie (90 lat) no ja tez to tu ludzie sa zawistni osobiscie wiekszosci nie trawie i takie rozwiazania na rzecz zwierzat to fanaberie ale nie powiem bo jak sie tak ostatnio tematem zainteresowalam i zwracam uwage to psy i koty maja ocieplane i porzadne budy a koty zrobione legowiska w stodolach itp ale niestety np mlode to sie topi albo zakopuje i to wiem napewno bo jedna z tych kotek co je marley uratowal urodzila 4 kocieta i jak sie o tym dowiedzieli to nawet w sklepie mi radzili topic póki slepe a ja idiotka sie zdjeciami chwalilam druga kotka tez byla w ciazy ale ja zdazylismy wysterylizowac aborcyjnie i to dopiero byl powod do kpin bo mlode sie topi a nie kota kastruje i tez sie smieja ze koty w domu mieszkaja wiec reasumujac to ja nawet nie zaproponuje zeby tu rozdac takie budki niestety....
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Pon kwi 10, 2017 15:17 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Aha ale w tym moim watku co zalozylam to juz dalam info moze bedzie chetny tam mnie edukuja bo potrzebuje doswiadczonych bo ja nigdy wvzesniej nie mialam kota a teraz nagle dwa i jeszcze 4 malce
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Pon kwi 10, 2017 15:23 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

A jak nie bedzie chetnego to sie tansza firme kurierska znajdzie i wysle je do warszawy :lol:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Wto cze 20, 2017 9:26 Re:

smil pisze:Mam pytanie do osób, które mają doświadczenie z budkami ze styropianu zabezpieczonego tylko folią (bez dodatkowej obudowy) - jak się to sprawdza w sezonie zimowym i potem, gdy są roztopy? Czy macie jakieś wnioski, postulaty, co ewentualnie usprawnić, udoskonalić w kwestii zabezpieczenia przed wilgocią?
Folię wystarczy zamocować taśmą hydrauliczną, czy kleić do styropianu na stałe? Skłaniałabym się do owijania folią i mocowania tylko taśmą, bo - tak mi się zdaje - wtedy można np. brudną czy podniszczoną folię zdjąć i zamocować nową.


Z własnego doświadczenia warto zrobić tak aby folię ochronną można było wymienić. Wszystkie elementy mają wpływ na folie; temperatura, deszcz, śnieg, słońce a także pozapogodowe czynniki. więc warto zostawić sobie możliwość wymiany. Z mojej własnej konstrukcji miałem obawy właśnie o folię i taśmę czy będzie trzymać. Szara taśma (ta mocna, dostępna w sklepach budowlanych) jest wystarczająca i w moim przypadku sprawdziła się idealnie.

lukmachnacki

 
Posty: 2
Od: Wto cze 20, 2017 9:02
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 20, 2017 10:06 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

I zawijać w worki tak aby nie tworzyły sie kieszonki w których moze gromadzic sie woda.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Wto cze 27, 2017 12:35 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Witam. Fajna instrukcja , bardzo mi się przydała. Pozdrawiam wszystkich właścicieli kotów.

kociak381

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Wto cze 27, 2017 12:30

Post » Śro cze 28, 2017 13:31 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Mówisz o tym filmie ? https://vimeo.com/188081426
Ma już 1.978 odsłon :)
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw sie 17, 2017 11:26 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Agnieszko zerknij na ten domek http://allegro.pl/buda-budy-dla-kota-ps ... 36867.html
Otwór 16 cm, wiec troche za duży ale jak by powiesic kotarke to może sie sprawdzi? A co myslisz o pozostałych wymiarach? Bo cena 105 zł jest zachęcajaca.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw sie 31, 2017 11:49 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Jak dla mnie jest trochę skomplikowane. Musze przekazać instrukcje mężowi. On zmajstruje ;)

kamila331

 
Posty: 1
Od: Czw sie 17, 2017 14:00

Post » Wto wrz 19, 2017 19:57 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

kamila331 pisze:Jak dla mnie jest trochę skomplikowane. Musze przekazać instrukcje mężowi. On zmajstruje ;)


no co Ty dzieci z podstawówki robiły takie
https://vimeo.com/188640231
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Sob wrz 23, 2017 11:31 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Witajcie
To mój pierwszy post na forum, więc zacznę od tego, że jestem "psiarą", mam w domu jednego znajdę i dwa adopciaki ze schronu i w kocim temacie jestem dość zielona. Jednak od prawie trzech lat w moim ogrodzie mieszka kocurek. Kotka, która w tamtym czasie gdzieś w pobliżu okociła się, miała 4 młode, z relacji pani, która kotami się zajmowała, wiem, że dwa kociaki znalazły dom, a dwa gdzieś zniknęły z matką. Po jakimś czasie pojawił się na osiedlu jeden z nich, już nieco podrośnięty i dokarmiany przez nas został w ogrodzie. Jest to mimo wszystko kot wolnobytujący, został wykastrowany, jest dokarmiany i ma swoje prywatne lokum w postaci budki.
I właśnie w temacie budki potrzebuję pomocy. Obecna jest dość prymitywna, ale zrobiona według instrukcji tzn. gruby, nieduży karton obklejony jest 5 cm styropianem z castoramy, na to folia i czarny worek, wejście jest pod dachem i z boku, kotara, w środku polar. Budka stoi pod samy domem i nic na nią nie pada. Ale ma już prawie 3 lata i muszę - chcę ją wymienić na coś nowego i bardziej komfortowego dla mojego podopiecznego :1luvu:
Dlatego marzy mi się wnętrze ze styropianu skoro jak piszecie jest to najcieplejsze wnętrze z możliwych, a na zewnątrz chciałabym obudowę z drewna ze ściąganym dachem. Chciałabym, aby to było trwałe a środek mógł być wymieniany. Te pudła ze Styromaxu - P4 mają wymiary zewnętrzne - 600x400x340 mm, a
wewnętrzne - 540x340x280 mm (chyba są jakieś nowe, bo na forum były podawane inne białe, a te są szare). Jakie wymiary powinna mieć obudowa z drewna, tak żeby pasowało do niej styropianowe pudło. Skrzynia sama w sobie nie będzie ocieplana. W pierwszym poście były podane wymiary ale to była duża skrzynka, a ja potrzebuję dla jednego kota.

Jeżeli ktoś już robił taką mniejszą skrzynię, lub ma zmysł stolarski i potrafi ogarnąć kwestię wymiarów, to proszę o pomoc w temacie. Żadne z dostępnych na allegro, czy olx domków, nie nadają się - inne wymiary. Ale stolarz z olx zrobi skrzynkę pod moje zamówienie, tylko muszę mu podać dokładne wymiary.

zorka5

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Od: Sob wrz 23, 2017 10:38
Lokalizacja: Gdynia :)

Post » Sob wrz 23, 2017 15:55 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Witajcie. To mój pierwszy wpis na tym forum, tzn. właściwie drugi - komu zdarzyło się coś napisać i to całkiem dużo, a potem nieodklikać wysłania postu jak trzeba, ten wie co się wtedy czuje :cry:
Przejdę od razu do rzeczy. Opiekuję się Stefanem, kotem wolnobytującym. W zamian za bezpieczne miejsce w moim ogrodzie, własną budkę i dobre jedzonko (dobre w moim przekonaniu, kot ma zawsze odmienne zdanie) dostaję co jakiś czas "nieruszającą się" mysz, żabę trochę ruszającą się i takie tam inne :201461
Chcę i muszę wymienić prymitywną budkę na nową i lepszą (w moim przekonaniu) dla Stefana. Obecna, to karton obłożony 5cm styropianem, folią oraz zabezpieczona dużym workiem, ma wejście u góry z boku, kotarkę - wszystko zgodne z techniką budowania domków wyczytaną na forum. Ale, budka pomimo tego, że kot ją bardzo lubi, to służy za dom 3 rok i mimo tego, że stoi pod zadaszeniem i nie moknie, wymaga już wymiany - kartonu nie umyję, nijak nie mogę tego wyczyścić.
Marzy mi się skrzynka bez ocieplenia z otwieranym dachem, a do środka pudło Styromax P4: Wymiary zewnętrzne 600x400x340 mm, Wymiary wewnętrzne 540x340x280 mm (czy ta wysokość nie jest za mała dla kota? Moja budka ma wewn. 42 cm)
W pierwszym poście podane są wymiary takiej skrzyni tylko, że dużej, a ja będę zamawiać u stolarza małą.
Czy ktoś taką skrzynkę budował i mógłby mi podać jakie powinna mieć wymiary, żeby konkretne pudło P4 weszło bez problemu. Nie mam zmysłu stolarskiego i nie ogarnę tego a chciałabym jak najszybciej zamówić całość.
Będę wdzięczna za pomoc. Czy w tym sklepie dalej można zamawiać pudła po 3 szt. czy znowu po 9?

zorka5

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Od: Sob wrz 23, 2017 10:38
Lokalizacja: Gdynia :)

Post » Wto wrz 26, 2017 11:00 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Pisałam tu nie raz, że nie dajemy kartonu ani do wewnątrz ani na zewnątrz. Karton ciągnie wilgoć, z czasem wręcz gnije. no i tak ja piszesz nie da umyć. Pudło styropianowe można wymyć na nowo obłożyć folia. ew. bez zdzierania starej folii wypryskać w środku środkiem dezynfekcyjnym. I ważne: wymiana posłania. Polar trzeba wymieniać przynajmniej dwa razy w roku. Ew. częściej przy każdym widocznym zanieczyszczeniu. Kot potrafi zatargać do budki upolowanego ptaka, zwymiotować itp. Wtedy robi się w środku syf.

Zorka ja myślę, że wymiar skrzyni drewnianej wystarczy zwiększyć o np. 2 cm od zewnętrznych wymiarów pudła, tak aby tylko weszło.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto wrz 26, 2017 11:02 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Co do wymiarów pudeł P4 szarych nic nie wiem. Nie mam jeszcze tegorocznej oferty.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Mojo97, polalala i 205 gości