BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw gru 01, 2016 18:29 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Juz napisalam
zobaczymy.......
zrobilam sama budke /na razie dla jednego kotka/
kotek ma wlascicieli,ale tam nie mieszkaja,prosilam,zeby sami zrobili budke,to powiedzieli.ze kot zawsze gdzies przed zimnem sie schowa
no i musialam sama zrobic
kotek juz tam wchodzi do tej budki
jednak robilam "na szybko",bo kocina marzla,i nie jestem zadwolona z tej budki,nie mialam tez polarow,wlozylam do srodka tylko jeden,to malo.
Kod:
Obrazek

dora1020

 
Posty: 725
Od: Nie maja 09, 2010 21:31

Post » Czw gru 01, 2016 20:13 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Tu jest film scenariusz i reżyseria Prakseda. W roli głównej Prakseda i kot Gucio. Ja - kierownik produkcji :)
https://vimeo.com/188081426
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt gru 02, 2016 15:03 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Pan oferujący styropian odpisał: Dzień dobry,
styropian w paczkach (trochę podniszczony na rogach, ale jak najbardziej zdatny do użytku) grubości 15cm posiadam w swoim magazynku niedaleko Modlińskiej w Warszawie - odbiór własny po wcześniejszym umówieniu się ze mną - najlepiej wieczorem w weekendy, bo pracuję na codzień poza stolicą. Proszę o informację odnośnie potrzebnej ilości.
Mariusz Mikołajewicz
15 cm to bardzo gruby. Praksedo co myślisz? Wchodzimy w to? Z jednej strony takie grube to ciepłe nie trzeba owijac folią, ale tez duzo miejsca zajmuja, trudno je ukryć. Do stodoły w Brwinowie chyba były by idealne. No i co najwazniejsze za darmo.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt gru 02, 2016 15:06 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Ewa.KM pisze:Pan oferujący styropian odpisał: Dzień dobry,
styropian w paczkach (trochę podniszczony na rogach, ale jak najbardziej zdatny do użytku) grubości 15cm posiadam w swoim magazynku niedaleko Modlińskiej w Warszawie - odbiór własny po wcześniejszym umówieniu się ze mną - najlepiej wieczorem w weekendy, bo pracuję na codzień poza stolicą. Proszę o informację odnośnie potrzebnej ilości.
Mariusz Mikołajewicz
15 cm to bardzo gruby. Praksedo co myślisz? Wchodzimy w to? Z jednej strony takie grube to ciepłe nie trzeba owijac folią, ale tez duzo miejsca zajmuja, trudno je ukryć. Do stodoły w Brwinowie chyba były by idealne. No i co najwazniejsze za darmo.


Ja nie potrzebuję. Domków z tego robić nie będę.
Mam kilka wolnych płyt 5 cm gdyby były przydatne.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt gru 02, 2016 15:11 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Ale co sądzisz o domkach 15 centymetrowych, wiem, że jestes przeciwniczka klejenia, ja poprzednio kleiłam takim cementem a jak pianka to zawsze usmarowałam siebie i wszystko naokoło. Ale jak jest wybór szczelne pudełko 3 cetymetrowe owinięte folia a domek klejony z 15 centymetrowych płyt to co jest bardziej ciepłe i trwałe? Na korzyść pudełek przemawia jeszcze łatwość i szybkość montażu. Sama nie wiem. Poza tym w samochód osobowy takich grubych płyt to tez niewiele wejdzie.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt gru 02, 2016 15:17 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Ewa.KM pisze:Ale co sądzisz o domkach 15 centymetrowych, wiem, że jestes przeciwniczka klejenia, ja poprzednio kleiłam takim cementem a jak pianka to zawsze usmarowałam siebie i wszystko naokoło. Ale jak jest wybór szczelne pudełko 3 cetymetrowe owinięte folia a domek klejony z 15 centymetrowych płyt to co jest bardziej ciepłe i trwałe? Na korzyść pudełek przemawia jeszcze łatwość i szybkość montażu. Sama nie wiem. Poza tym w samochód osobowy takich grubych płyt to tez niewiele wejdzie.


Ewa, jeżeli uważasz, że to ma sens, to bierz. Tylko taka budka, to będzie kolos.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt gru 02, 2016 15:33 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

No własnie w krzaki czy między groby bez sensu, nie wiem nawet czy się zmieści do samochodu, żeby to przewieźć.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt gru 02, 2016 15:45 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

A może takie płyty przydałyby wam się jako podstawka pod domek?
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

Post » Pt gru 02, 2016 17:33 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Myślę, że też za wysokie, schody by się zrobiły, jako podstawka sprawdza się decha czy drzwiczki ze starej szafki. Jak by ktos budowała u siebie w dużym ogrodzie to taki bunkier niech by sobie stanął, ale jak my raz ukrywamy, co by sie w oczy nie rzucało, dwa wozimy samochodem albo wysyłamy pocztą to gabaryty za duże.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Sob gru 03, 2016 7:41 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Ewa.KM pisze:Pan oferujący styropian odpisał: Dzień dobry,
styropian w paczkach (trochę podniszczony na rogach, ale jak najbardziej zdatny do użytku) grubości 15cm posiadam w swoim magazynku niedaleko Modlińskiej w Warszawie - odbiór własny po wcześniejszym umówieniu się ze mną - najlepiej wieczorem w weekendy, bo pracuję na codzień poza stolicą. Proszę o informację odnośnie potrzebnej ilości.
Mariusz Mikołajewicz
15 cm to bardzo gruby. Praksedo co myślisz? Wchodzimy w to? Z jednej strony takie grube to ciepłe nie trzeba owijac folią, ale tez duzo miejsca zajmuja, trudno je ukryć. Do stodoły w Brwinowie chyba były by idealne. No i co najwazniejsze za darmo.

Tez ten Pan mi odpisal
szkoda,ze to nierealne
Kod:
Obrazek

dora1020

 
Posty: 725
Od: Nie maja 09, 2010 21:31

Post » Sob gru 03, 2016 11:22 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Dora ja ci mogę przysłać takie pudełko owinęte folia bąbelkową. Na razie jedno a jak dostane więcejpudełek to może i 2
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Sob gru 03, 2016 21:38 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Ewa.KM pisze:Dora ja ci mogę przysłać takie pudełko owinęte folia bąbelkową. Na razie jedno a jak dostane więcejpudełek to może i 2

Bardzo Ci dziekuje :) Juz zrobilam trzy,ale potrzebne mi jeszcze trzy.
Kod:
Obrazek

dora1020

 
Posty: 725
Od: Nie maja 09, 2010 21:31

Post » Śro sty 11, 2017 10:51 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Mam pytanie o folię babelkowa - czy prawdą jest, że ona się dodatkowo nagrzewa i jeśli tak, to jak to jest w przypadku owinięcia nią domku styropianowego na zewnątrz - kumuluje ciepło razem ze styropianem (że się ono dodaje i jest wyższa temperatura) czy nie ma to znaczenia ze względu na izolacyjną funkcję styropianu (czyli, że styropian izolije tak mocno że nie przepuszcza ciepła nagrzanego od folii bąbelkowej)?
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 16, 2017 14:45 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Gibutkowa pisze:Mam pytanie o folię babelkowa - czy prawdą jest, że ona się dodatkowo nagrzewa i jeśli tak, to jak to jest w przypadku owinięcia nią domku styropianowego na zewnątrz - kumuluje ciepło razem ze styropianem (że się ono dodaje i jest wyższa temperatura) czy nie ma to znaczenia ze względu na izolacyjną funkcję styropianu (czyli, że styropian izolije tak mocno że nie przepuszcza ciepła nagrzanego od folii bąbelkowej)?


Folię bąbelkową daje się w przypadku zbyt cienkiego styropianu, ona dodatkowo izoluje.
Co miałoby nagrzewać folię na zewnątrz? W zimie słońca mało. A latem koty i tak w budkach nie siedzą w ciągu dnia.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon sty 16, 2017 14:52 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Do dodatkowego ogrzania domku Czarna Owca Pana Kota poleca koc termiczny, srebrną stroną do środka, bo odbija ona ciepło.
http://www.koty.pl/sos/art265,jak-zbudo ... -zime.html
Ale szczerze mówiąc nie wiem na ile to jest sensowne, przecież i tak promienie słoneczne do niego nie docierają.
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: BhoblhLap i 232 gości