BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 17, 2017 8:57 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Czy takie drzwiczki dla kota z jednego z postów wyżej są bezpieczne pod względem tego, że nikt nam się do domu nie włamie?

kwark03

 
Posty: 2
Od: Wto paź 17, 2017 8:55

Post » Wto paź 17, 2017 14:32 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

kwark03 pisze:Czy takie drzwiczki dla kota z jednego z postów wyżej są bezpieczne pod względem tego, że nikt nam się do domu nie włamie?


Tego pewnie nikt nie zagwarantuje.
O ile wiem, to drzwiczki można blokować.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro paź 25, 2017 11:25 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

O ile dobrze widzę to te na zdjęciu mają jakąś blokadę. To jest super sprawa takie drzwiczki na kotka :)

kicia07

 
Posty: 1
Od: Pt wrz 05, 2014 7:42

Post » Sob paź 28, 2017 16:14 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Mam podobne w domu, właśnie z blokadą, i są jak najbardziej bezpieczne :)

Kitka22

 
Posty: 1
Od: Sob paź 28, 2017 16:11
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sty 05, 2018 19:54 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Ja niedawno widziałam, jak w mieście kotów (taka fundacja) zbijali właśnie domki dla bezdomniaków i chyba mieli też instrukcję krok po kroku, jak to zrobić. Dla mnie znakomita inicjatywa!

kitkus

Avatar użytkownika
 
Posty: 10
Od: Pt sty 05, 2018 19:52
Lokalizacja: śląsk

Post » Sob sty 06, 2018 21:46 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

witajcie, czy macie miejsca, gdzie można kupić gotowe, sprawdzone domki dla kotów. Sama nie zrobię.

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Sob sty 06, 2018 22:08 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

A ile domków potrzebujesz? ja robiłam rok temu za wpłaty dla Powszechnej sterylizacji. Odbiorcy byli zadowoleni. Domki robię według instrukcji opisanej tutaj:
https://vimeo.com/188081426#at=0. Nagranie filmu zorganizowałam w ramach dotacji z FIO. Prakseda też maczała palce w powstanie tego filmu. A właściwie dłonie.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Nie sty 07, 2018 0:06 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

A takie domki nie latają? Mi wystarczy jeden, ale kot jest wielki, więc jakiś duży. Będzie pod dachem, więc padać na niego nie będzie. Musi tylko być ciepło. Myślałam o drewnianym, bo mógłby być stałym elementem tarasu ;)

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Nie sty 07, 2018 0:14 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Drewnianych nie robię. Taki styropianowy obciążamy czymś ciężkim, np płytą chodnikową, albo cegłami, deską, wtedy jest stabilny. Nie jest taki trwały jak drewniany, ale jest ciepły. Wytrzymuje kilka .
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Nie sty 07, 2018 23:03 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Mój mąż się ujął honorem i zrobił budkę 8O drewnianą, ocieplaną pianką, z podnoszonym dachem. Chyba trzeba docieplić styropianem, bo sama pianka za mało mi się wydaje. Ale i tak jest super, bo do tej pory spał w zwykłej materiałowej.

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Pon sty 08, 2018 8:48 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

O to super, wrzuć zdjęcie. Wewnętrzne ścianki powinny być ze styropianu. Skoro sa teski to może byc taki 2 centymetrowy, ale styropian jest taki ciepły w dotyku i koty go lubią. Nie mowiac juz ze izoluje i trzyma temperature jak termos.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pon sty 15, 2018 15:00 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Mamy doświadczenie drzwiczkowe bo nasze koty niestety są wychodzące. Kiedyś wystarczało im woliera a teraz boję się, że zrobią sobie krzywdę przy szukaniu wyjścia. No i tak jest.
My mamy drzwiczki do okna ale to ta sama zasada. Nie wiem jak to będzie na zewnątrz ale my mamy problem przy niskich temperaturach i wilgoci. Mianowicie jeśli na tych uszczelniających szczotkach z boku i na dole osadzi się wilgoć a potem spadnie temperatura to drzwiczki przestają się otwierać. Na przykład dziś w nocy musiałam rozmrażać. Wieczorem nie sprawdzałam czy są suche i w nocy usłyszałam pro y otwarcia. To może być problem. Ale jak się tego pilnuje to jest ok.
Poprzednio miałam też takie drzwiczki w łazience. Super się to sprawdzało, bo nawet przy zamkniętych drzwiach koty mogły korzystać ze swojej kuwety.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob sty 20, 2018 12:03 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Pytanie troszę z innej beczki, choć wciąż w temacie.
Mam duży materac, z jednej strony welur. Zastanawiam się czy mogłabym obić wewnątrz budkę takim materacem - znaczy materiałem, nie nadmuchanym ;) Po prostu z materaca powietrze ucieka, a pomyślałam że może być to niezły pomysł, na izolację od wilgoci z zewnątrz.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Pon sty 22, 2018 8:55 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Verbeia pisze:Pytanie troszę z innej beczki, choć wciąż w temacie.
Mam duży materac, z jednej strony welur. Zastanawiam się czy mogłabym obić wewnątrz budkę takim materacem - znaczy materiałem, nie nadmuchanym ;) Po prostu z materaca powietrze ucieka, a pomyślałam że może być to niezły pomysł, na izolację od wilgoci z zewnątrz.


Obicie wnętrza jest niepraktyczne, bo trudno wymienić jak zwilgotnienie czy się zbrudzi.
Wewnątrz na ścianki najlepszy jest styropian. A posłanie wymienne, wypraktykowane są kawałki polaru.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw lut 15, 2018 9:35 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Dzięki za instrukcję. Dzięki niej pomogłam kotu pod moją klatką przetrwać zimę. Bardzo bym chciała, ale nie mam warunków wziąć go do domu :(

Dorobowska94

 
Posty: 5
Od: Pt wrz 22, 2017 14:40

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości