BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 23, 2007 17:04 re

Lidko dziekuje, ja nie potrzebuje budki bo moje koty siedzą w pralni maja tam koszyczki, pudełeczka i maja 2 olbrzymie kaloryfery na których mają tez swetry ,tak ze one są w dobrej sytuacji. Tylko z okienka wieje, a okienko znajduje sie pod mieszkaniem ludzi nie chce zeby zarzucili ze im wieje , ale to wszystko przecież odbywa sie w duzej konspiracji. Tez myslałam o tych ciezarkach i musze cos wydumac. Ale gdzie kupic te ciężarki? Lidko dziękuje i Pozdrawiam.

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Wto paź 23, 2007 17:06 re

Praksedo, przepraszam ze weszłam w Twój wątek, ale nie chciałam nowego zakładac. Pozdrawiam.

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Wto paź 23, 2007 17:16 Re: re

meggi 2 pisze:Praksedo, przepraszam ze weszłam w Twój wątek, ale nie chciałam nowego zakładac. Pozdrawiam.

Wątek słuzy dobru kotów. Wszystkie pomysły i rozwiążania problemów są mile widziane.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw paź 25, 2007 17:58

Podniosę, bo może ktoś jeszcze będzie zainteresowany.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw paź 25, 2007 18:33

Świetny wątek, zgłaszam do Kociego ABC :)

Polar do wymoszczenia budek można zdobyć też w szmateksach, jakieś mocno zniszczone bluzy itp. potrafią być naprawdę tanie.

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Czw paź 25, 2007 19:23

Piszesz "Osobiście nie raz wyjmowałam z kociego domu ugniecioną, przegniłą wiązkę siana"

jaką masz tę słomę? My od lat dajemy do środka słomę, nigdy nie jest mokra, zmienaimy przed każdą zimą i domki są suche ani śladu wilgoci. Koty bardzo chętnie mieszkają w domkach ze słomą u nas od lat.

Swetry, koce ciekawa sugestia. Jednak zawsze mówiono że trzymają wilgoć. A pchły?

A GOTOWA INSTRUKCJA WYKONANIA DOMKU JEST NA NASZEJ STRONIE

link po lewej
ZAYTYŁOWANY INSTRUKCJA WYKONANIA DOMKÓW DLA KOTÓW


klikać trzeba na strone bedzie się przewijac jak slajdy

U nas te domki super się sprawdzająa, koty wolą te domki niż te z drewna zatem widać te są dużo cieplejsze

Autor i wykonawca domków bywa na forum, właśnie domyślam się w tej chwili robi nowe domki

[/url]http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/
[url]

jakiś problem z wklejaniem url, kliknijcie na www poniżej OBOK PW

thor

 
Posty: 1241
Od: Czw paź 28, 2004 20:51
Lokalizacja: Tarnów

Post » Pt paź 26, 2007 10:01

thor pisze:Piszesz "Osobiście nie raz wyjmowałam z kociego domu ugniecioną, przegniłą wiązkę siana"

jaką masz tę słomę? My od lat dajemy do środka słomę, nigdy nie jest mokra, zmienaimy przed każdą zimą i domki są suche ani śladu wilgoci. Koty bardzo chętnie mieszkają w domkach ze słomą u nas od lat.

Swetry, koce ciekawa sugestia. Jednak zawsze mówiono że trzymają wilgoć. A pchły?

A GOTOWA INSTRUKCJA WYKONANIA DOMKU JEST NA NASZEJ STRONIE

link po lewej
ZAYTYŁOWANY INSTRUKCJA WYKONANIA DOMKÓW DLA KOTÓW


klikać trzeba na strone bedzie się przewijac jak slajdy

U nas te domki super się sprawdzająa, koty wolą te domki niż te z drewna zatem widać te są dużo cieplejsze

Autor i wykonawca domków bywa na forum, właśnie domyślam się w tej chwili robi nowe domki

[/url]http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/
[url]

jakiś problem z wklejaniem url, kliknijcie na www poniżej OBOK PW




Thor pamiętam Wasze domki, mam zapisany link do nich.

Odnośnie słomy, może to kocie lokalne upodobania. Ja testowałam. Gdy koty miały do wyboru domek z sianem czy słomą i inny wypchany mięciutka, przytulną tkaniną, zawsze wybierały materiał.
Wiemy choćby po domowych kotach, jak lubią zagłębienia kołder. Z jaką lubością ugniatają łapkami wszelkie poduszki i kocyki.

Mnie słomę przywoził ze wsi „chłop od ziemniaków” z pobliskiego bazarku. Nie umiem, określić jaka to była. Chyba owsiana. A istotny jest rodzaj słomy, z jakiego zboża pochodzi?
Sianko kupowałam w sklepach zoo. I to raczej siano gnije. Słoma z pewnością jest dobrym, naturalnym izolatorem ale ale kruszy się i kłuje.
Obecnie mam „dojście” do polarowych kawałków i to preferuję, a co najważniejsze koty też.
Polar nie chłonie wilgoci. Zauważ w przeciwieństwie do bawełny, na dobrej wełnie, a zwłaszcza polarze pierwsze krople wody „ślizgają się”, dopiero przy intensywniejszym nawilżeniu chłoną ją. Rodzaj wełny też jest ważny bo może być cieniutka i delikatna jak np. taka na garnitury. Ta nie jest zbyt przydatna. Najlepsza jest ta zgrzebna (góralska), moher lub angora.
Na łapkach koty wnoszą wilgoć (choćby śnieg), to jasne. Dlatego każdą ściółkę trzeba wymieniać, tkaninową czy słomianą.

Pchły to chyba sprawa niezależna od rodzaju posłania.

Cóż, każdy ma swoje patenty na domki, a najważniejsze w tym wszystkim, że je w ogóle robimy. Cel to suche i w miarę możliwości ciepłe schronienie.
Więc budujmy, bo zima tuż, tuż. Pozdrawiam Ciebie i Wykonawcę Waszych domków.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt paź 26, 2007 18:16

Nieśmiałe pytanie.
Czy ktoś w Warszawie ma niepotrzebne płyty styropianowe?
Potrzebne do ocieplenia kociej altany na Saskiej Kępie.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt paź 26, 2007 19:35

tak tak masz racje pewnie że będą wolały polar

sianko ze sklepów zoo nie nadaje się, sinako do naszych budek przywozi ze wsi nasz konstruktor i nie umiem ci powiedzieć dokładnie jakie to siano spytam przy okazji

thor

 
Posty: 1241
Od: Czw paź 28, 2004 20:51
Lokalizacja: Tarnów

Post » Pt lis 09, 2007 22:04 Bardzo cenne rady w sprawie budek dla kotów!

Mam pod opieką na swojej działce dwie dzikie kotki, jedno "dziecko" jednej z nich, oswojonego, ale wyrzuconego na działki kota, oraz starą wygę - bezdomną kotkę, która opiekuje się dwu-miesięcznym Pyrtkiem. Budki (jedną większą, druga mniejszą ) ocieplone styropianem (tzw "10") ustawiłam na ganku altany, którą z kolei obiłam przeżroczystą folią do wykładania oczek wodnych. Nowinką dla mnie jest rada, abym materiał ściółkowy pociąć na kawałki i będę musiała to zrobić. Koty na ogół żyją zgodnie, ale zauważyłam,że jedna z dzikich kotek (ucieka na mój widok) - nie wpuszcza do większej budki pozostałych kotów. Nie mam możliwości ustawienia jeszcze jednej budki, więc martwię się, co będzie zimą - szczególnie z kocim maluchem, który już i tak nie widzi na jedno oko i jest najbardziej bezbronny w tym towarzystwie. Do domu zabrać go nie mogę, bo przygarnęłam dwie kociny, nota bene - jedna z nich, mimo,że zaledwie roczna - jest kompletnie głucha. Z przeczytanych rad wnioskuję,że jeszcze będę musiała popracować nad ulepszeniem kocich "rezydencji". Pozdrawiam serdecznie autorkę "budkowych" rad.
Pleciuga Pleciugowska

pleciugapleciugowska

 
Posty: 64
Od: Wto lip 17, 2007 12:45
Lokalizacja: Łódż

Post » Sob lis 10, 2007 10:11

spadł śnieg więc tym bardziej wątek do góry,
może ktoś jeszcze skorzysta.....

Batka

 
Posty: 8464
Od: Pt paź 24, 2003 11:38
Lokalizacja: Stare Dobre Podgórze

Post » Sob lis 10, 2007 12:41

oto rezydencja dla kotów , rezydencja z prawdziwego zdarzenia, ocieplona, daszek podnoszony, dwa wejscia aby kot w razie czego mógł czmychnąć, małe wejścia, pies nie wlizie i nie zeżre kotu karmy ;-)

To jeszcze za czasów kiedy Jagódka była bezdomną i rezydowała w takiej budce...ale się skubana oswoiła i coż , została zabrana do domu , największa pieszczocha z niej się zrobiła , najmocnie trąca łebkiem dopominając się pieszczot :-)

Polecam taka budkę, bo sie sprawdza, a w środku oczywiście ładna słoma ... bo wilgoci nie przyjmuje i jest dobrym izolatorem ....

Obrazek

jak wetnie zdjęcie to jest link do dużego zdjęcia ;-) :
http://img230.imageshack.us/img230/8845 ... inkes0.jpg
chcesz poznać Foksa i jego los, zapraszam:
http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=65922


Obrazek

valdemar

 
Posty: 312
Od: Czw wrz 06, 2007 15:23

Post » Nie lis 11, 2007 13:06

Narysowałem schemacik taniej i bardzo łatwej do wykonania budki z 5 centymetrowego styropianu klejonego silikonem neutralnym. Nie jestem pewien co do wymiarów. Przymierzając kartką A4 mojego Olka wyszło, że kocisko się zmieści. Taka styropianowa buda ma zasadniczą wadę, jest za lekka. Należałoby ją umocować lub przykleić podłogę np. do ciężkiej deski. Buda powinna być ustawiona wejściem w kierunku południowo-wschodnim.

Obrazek

Do wykonania potrzeba:

- styropian 50 mm
- silikon neutralny
- nóż techniczny
- linijka 50 cm
- flamaster

Ja wiem, że to nie jest pałac i nie nadaje się do miejsc uczęszczanych przez ludzi ale jeśli zachodzi potrzeba postawienia czegoś na szybko, gdzieś na działkach czy w innych słabo uczęszczanych miejscach, to jest rozwiązania super tanie i łatwe do zrobienia, dla każdego, w jeden wieczór. Takie mieszkanie zastępcze.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie lis 11, 2007 15:49

Budka balkonowa (w trakcie ocieplania, nie ma jeszcze "wiatrołapów):
Obrazek Obrazek

W większej budce, która też stoi na moim balkonie problem z zawilgacaniem wnętrza rozwiązałam umieszczając takie "kiełbasy" ze żwirku silikonowego wsypanego do...pończochy.

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Nie lis 11, 2007 16:45

Fantastyczny pomysł:))
MAm nadzieje, ze do powielenia

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 361 gości