BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 16, 2017 15:02 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Dokładnie, to tak jak by solary zainstalować w piwnicy a nie na dachu.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pon sty 16, 2017 15:18 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

KatariinaSu pisze:Do dodatkowego ogrzania domku Czarna Owca Pana Kota poleca koc termiczny, srebrną stroną do środka, bo odbija ona ciepło.
http://www.koty.pl/sos/art265,jak-zbudo ... -zime.html
Ale szczerze mówiąc nie wiem na ile to jest sensowne, przecież i tak promienie słoneczne do niego nie docierają.


Już pisałam, ze żadnej folii nie powinno się wkładać do środka.


Folia "trzyma" ciepło jak ma żródło ciepła. Jak takowego nie ma, "trzyma" chłód czyli temperaturę powietrza. Rezultat - kot wchodzi do lodówki. Dopiero po pewnym czasie gdy wyemituje z siebie ciepło, domek się ogrzewa.

Styropian zaś nigdy nie jest odczuwalnie zimy.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon sty 23, 2017 22:59 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Najważniejsze aby nie pomylic pianki montażowej z pianka do włosów http://kobieta.onet.pl/pomylila-pianke- ... la/3h2zh8s
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Wto sty 24, 2017 8:59 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Ewa.KM pisze:Najważniejsze aby nie pomylic pianki montażowej z pianka do włosów http://kobieta.onet.pl/pomylila-pianke- ... la/3h2zh8s


No niesamowite. :roll:
Bardzo inteligentnie, aczkolwiek trzeba przyznać, że fryzura oryginalna. :wink:
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro sty 25, 2017 10:42 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Raczej jest nieprawdziwa informacja. Ta kobieta wygląda na bezdomną i moim zdaniem historia o pomyleniu pianki to wymysł internautów.

keuda

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Wto sty 24, 2017 10:00
Lokalizacja: Ustka

Post » Śro sty 25, 2017 15:19 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

keuda pisze:Raczej jest nieprawdziwa informacja. Ta kobieta wygląda na bezdomną i moim zdaniem historia o pomyleniu pianki to wymysł internautów.


To skąd ta pianka u niej? Po czym rozpoznajesz bezdomność? Skromny i prosty wygląd to nie wszystko.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw mar 16, 2017 7:14 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Probowałam kiedyś zrobić jednak poległam. Tak wieć musiałam ostatecznie kupić gotowa budkę ;) Zamówiliśmy cos takiego razem z drapakiem:
http://www.zoonauci.pl/drapaki/7855-fer ... 52021.html

Nie wygląda źle tak wiec nie wstyd było to postawić w mieszkaniu ( poza tym kotom również się raczej podoba).

banka

 
Posty: 44
Od: Czw lip 24, 2014 10:20

Post » Czw mar 16, 2017 8:16 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Hej. Wątek jest o budkach dla kotów wolno żyjących, ale kliknęłam w link i pozwolę się odnieść ;)
Ładne. Aczkolwiek moim zdaniem jak na tę konstrukcję drogie, taniej widziałam designerskie meble: domek dla kota - na dole spanie, na górze stolik do kawy. Taką rzecz bym sobie kupiła, gdyby bezdomniaki nie pochłaniały wszystkich wolnych środków :)
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

Post » Czw mar 16, 2017 18:59 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

To podeslij link, gdzie za mniej niz 40-60 zł można mieć ciepły domek dla 2-4 kotów i stolik do kawy?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw mar 16, 2017 22:38 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Odpowiedziałam na post banki. Ten domek z podanego wyżej linku kosztuje 480 i nie jest ani ciepły, ani na cztery koty, bo to przecież domowy mebel, a nie budka :) A link podaję.
http://www.taily.pl/sklep/domki/finio/
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

Post » Pt mar 17, 2017 23:24 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

No tak ale to gadżety dla kotów domowych, a nie dla bezdomniaków co by nie zamarzły zimą.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro kwi 05, 2017 9:37 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

ja tez tą folie kupiłam

sigmasig

 
Posty: 2
Od: Śro kwi 05, 2017 9:35

Post » Nie kwi 09, 2017 22:29 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Witam przepraszam ze sie wtrace bo doswiadczenie u mnie zadne ale we wczesniejszych postach czytalam ze niektorzy chcieli by te budki oprócz funkcji ktora maja spelniac tez "wygladaly" wiec ja mam taki pomysl taniutki okleic na zewnatrz taka okleina meblowa ona jest mocna nie puszcza wody i ladnie sie prezentuje a kosztuje grosze ok. 5 zl za rolke 70×200cm ja z takiej zrobilam domek co prawda w domu jest ale domek jst z kartonu paskudnego a teraz sie prezentuje bo musialam na biegu cos wymyslic a po spacerze z psem wrocilam do domu i z psia i z dwiema kotkami. Poza tym to wpisujac sie na to forum nie zdawalam sobie sprawy jak potrzebujace sa kotki i tak mysle ze moge przez lato zrobic w miare umiejetnosci takie budki tylko ktos kto wie gdzie je najlepiej stawiac musi je ode mnie odebrac ja mieszkam w sułoszowej woj.malopolskie obok zamku w pieskowej skale chetnie pomoge ale na tu na wsi budki sie nie sprawdza bo nawet jak koty sa "bezpanskie" to ludzie daja im mozliwosc a moze same taka znajduja ze spia w kurnikach oborach itp ale tam zawsze jest cieplo a do miasta nie wiedzialabym gdzie je stawiac jak ktos chce niech mi pisze prw a ja bede sie bawic wykorzystam te styropianowe pomysly mam tez kolezanki w dwóch aptekach to moge poprosic o pudla. Polarow tez mam dostatek wlasnie mialam oprozniac strych z tego dziadostwa co sie latami odkladalo a tu sie okazuje ze przydatne.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Pon kwi 10, 2017 10:28 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

eweli77 pisze:Witam przepraszam ze sie wtrace bo doswiadczenie u mnie zadne ale we wczesniejszych postach czytalam ze niektorzy chcieli by te budki oprócz funkcji ktora maja spelniac tez "wygladaly" wiec ja mam taki pomysl taniutki okleic na zewnatrz taka okleina meblowa ona jest mocna nie puszcza wody i ladnie sie prezentuje a kosztuje grosze ok. 5 zl za rolke 70×200cm ja z takiej zrobilam domek co prawda w domu jest ale domek jst z kartonu paskudnego a teraz sie prezentuje bo musialam na biegu cos wymyslic a po spacerze z psem wrocilam do domu i z psia i z dwiema kotkami. Poza tym to wpisujac sie na to forum nie zdawalam sobie sprawy jak potrzebujace sa kotki i tak mysle ze moge przez lato zrobic w miare umiejetnosci takie budki tylko ktos kto wie gdzie je najlepiej stawiac musi je ode mnie odebrac ja mieszkam w sułoszowej woj.malopolskie obok zamku w pieskowej skale chetnie pomoge ale na tu na wsi budki sie nie sprawdza bo nawet jak koty sa "bezpanskie" to ludzie daja im mozliwosc a moze same taka znajduja ze spia w kurnikach oborach itp ale tam zawsze jest cieplo a do miasta nie wiedzialabym gdzie je stawiac jak ktos chce niech mi pisze prw a ja bede sie bawic wykorzystam te styropianowe pomysly mam tez kolezanki w dwóch aptekach to moge poprosic o pudla. Polarow tez mam dostatek wlasnie mialam oprozniac strych z tego dziadostwa co sie latami odkladalo a tu sie okazuje ze przydatne.


Witaj, super, że chcesz pomagać.
Proponuję na początek sezonu budkowego czyli jesienią dać oddzielny wątek z podaniem Twojej lokalizacji z ofertą pomocy przy robieniu budek.
Twój pomysł jest cenny. Na pewno przydatny dla osób, którym zależy na estetyce czyli do ogrodu, nadziałkę czy własną posesję.

Ja osobiście nie skorzystam z pomysłu, bo po pierwsze ustawiam budki w takich miejscach bytowania kotów jak zarośla osiedlowe, cmentarze, więc staram się je maskować i w tym wypadku czarny kolor jest ok. Po drugie przy produkcji 50-70 budek rocznie, to każde 5 zł się liczy.
Pozdrawiam.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon kwi 10, 2017 14:03 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Ja mam swiadomosc tego ze nie kazda budka ma sie " swiecic" tak tylko dorzucilam swoje doswiadczenie z okleina. Głównie chodzi mi o to czy jak zrobie te budki to ktos je ode mnie odbierze bo ja bym zabierala sie juz powoli zeby zdazyc jak najwiecej zrobic albo wrzuce to na swoim watku "prosze o pomoc i rade" bo na jesien to za malo czasu zeby zrobic tym bardziej ze narazie nie pracuje a i moge robic takie zamaskowane nie ma problemu.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Mojo97 i 184 gości