BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 29, 2023 23:45 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

O dzięki za te linki. Naprawdę się przydadzą

aannaa

 
Posty: 1
Od: Sob kwi 29, 2023 23:38

Post » Czw maja 25, 2023 10:29 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Tak sobie czytam ten wątek powoli bo chcę zrobić fajny domek dla moich kotowatych. I widzę, że temat zdechł, linki nie działają i ogólnie martwica. Kogoś to jeszcze interesuje?
Od 2 lat mam kawałek ogródka i od 2 lat mam koty. I od 2 lat staram się zrobić im fajny domek żeby mogły spać na zewnątrz a nie tylko na kanapie :PPP
Pierwszy projekt nie wypalił, bo wchodziły nawet po 3-4 naraz kiedy były małe, ale potem przestały wchodzić wcale. I teraz stoi tylko taka dekoracja (bo domek jest ładny) zachwyca wszystkich sąsiadów, ale nie zachwyca żadnych kotów. A ja też od 2 lat próbuję się rozwijać w temacie produkcji mebli ogrodowych, więc taka budka dla kotów pasowałaby mi do profilu działalności xDD

Przeglądałem rynek w Polsce i jest ogólnie padaka, solidnych budek dla kotów prawie nie ma w sprzedaży, jeśli są to głównie jakieś wypasione dezajnerskie a ceny zaczynają się od 200-300 zł za brzydkie i tandetne z płyt osb i kończą na 3000-4000 za naprawdę ładne i dopracowane. Styropianowe nawet sensowne można kupić poniżej 100 zł. Tylko że styropian na zewnątrz brudzi się od otoczenia a do tego to jest materiał dość delikatny, wewnątrz może nie brudzi się specjalnie od kota, ale kot lubi go drapać. Chcę opracować jakiś fajny model budki dla kota, taki żeby mój koszt wykonania łącznie z materiałami był poniżej 100zł. Wtedy mógłbym to robić masowo i sprzedawać za 100-150 zł a do tego mógłbym dołączać autentyczny certyfikat "testowane na zwierzętach" xD Styropian oczywiście interesuje mnie jako materiał, ale do tego chciałbym dodać jakieś fajne wykończenie żeby domek był nie tylko funkcjonalny ale też ładny.
Jeżeli ktoś chce pogadać i wymienić się informacjami to zapraszam.

Mój pierwszy projekt z miękkim wykładzinowym tarasem widokowym na dachu, jak narazie uznanie konsumentów zyskał tylko taras:
Obrazek
Najlepiej ogarniam tematy: Behawiorystyka(kot-kot + kot-ludź), FIP(leczenie + lekarstwa), Transfuzje(oznaczanie grupy krwi + banki krwi), grafika komputerowa, strony internetowe, html, css, php, bazy danych, meble ogrodowe xD

Krzesimir

Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Od: Czw maja 25, 2023 4:02

Post » Czw maja 25, 2023 13:56 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Fajny domek, ale chyba otwór wejściowy trochę za mały?
Może wrzuć ten wpis w wątkach osób, które stawiają dużo domków bezdomnym kotom - Iza71Koty, Anna61. Nie będzie ich stać na kupno, ale mogą Ci doradzić, co w domku jest dla nich ważne. I jakie domki są przez koty wykorzystywane.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw cze 08, 2023 12:36 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Rady na temat domkow są w pierwszym poście tego wątku.
Otwor jest rzeczywiście nieco za mały i za nisko.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw cze 08, 2023 12:42 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Krzesimir pisze:Tak sobie czytam ten wątek powoli bo chcę zrobić fajny domek dla moich kotowatych. I widzę, że temat zdechł, linki nie działają i ogólnie martwica. Kogoś to jeszcze interesuje?
Od 2 lat mam kawałek ogródka i od 2 lat mam koty. I od 2 lat staram się zrobić im fajny domek żeby mogły spać na zewnątrz a nie tylko na kanapie :PPP
Pierwszy projekt nie wypalił, bo wchodziły nawet po 3-4 naraz kiedy były małe, ale potem przestały wchodzić wcale. I teraz stoi tylko taka dekoracja (bo domek jest ładny) zachwyca wszystkich sąsiadów, ale nie zachwyca żadnych kotów. A ja też od 2 lat próbuję się rozwijać w temacie produkcji mebli ogrodowych, więc taka budka dla kotów pasowałaby mi do profilu działalności xDD

Przeglądałem rynek w Polsce i jest ogólnie padaka, solidnych budek dla kotów prawie nie ma w sprzedaży, jeśli są to głównie jakieś wypasione dezajnerskie a ceny zaczynają się od 200-300 zł za brzydkie i tandetne z płyt osb i kończą na 3000-4000 za naprawdę ładne i dopracowane. Styropianowe nawet sensowne można kupić poniżej 100 zł. Tylko że styropian na zewnątrz brudzi się od otoczenia a do tego to jest materiał dość delikatny, wewnątrz może nie brudzi się specjalnie od kota, ale kot lubi go drapać. Chcę opracować jakiś fajny model budki dla kota, taki żeby mój koszt wykonania łącznie z materiałami był poniżej 100zł. Wtedy mógłbym to robić masowo i sprzedawać za 100-150 zł a do tego mógłbym dołączać autentyczny certyfikat "testowane na zwierzętach" xD Styropian oczywiście interesuje mnie jako materiał, ale do tego chciałbym dodać jakieś fajne wykończenie żeby domek był nie tylko funkcjonalny ale też ładny.
Jeżeli ktoś chce pogadać i wymienić się informacjami to zapraszam.

Mój pierwszy projekt z miękkim wykładzinowym tarasem widokowym na dachu, jak narazie uznanie konsumentów zyskał tylko taras:
Obrazek



Koty wolnozyjace mają inne obiekty do drapania, rzadko wydrapuja wnętrze domku. A styropian jako ocieplenie wewnętrze musi być koniecznie. Samo drewno to za mało.
Jesli chodzi o brudzenie się. W tym celu, jak również maskowania pudla przed zlym okiem owija się gruba czarna folia lub plandeka.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon paź 23, 2023 10:58 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Dzień dobry,
Posiadam trzy budki styropianowe i niedawno zamocowałam na nich plastikowe kurtyny. Kurtyny to gruby plastik w pasach, które na siebie zachodzą umieszczone na listwie drewnianej wkręconej w styropian nad otworem w budce.
W chłodne dni kurtyna pokrywa się od środka parą, woda czasami aż spływa.
Budki są szczelne i mam wątpliwości czy nie należałoby zrobić tam jakiejś wentylacji, aby uniknąć tego zawilgocenia. Z drugiej strony chodzi o to aby było ciepło.
Będę bardzo wdzięczna wszystkim dobrym duszom za porady
Pozdrawiam serdecznie

avinnion

 
Posty: 414
Od: Pon paź 23, 2023 10:49

Post » Pon paź 23, 2023 11:56 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

avinnion pisze:Dzień dobry,
Posiadam trzy budki styropianowe i niedawno zamocowałam na nich plastikowe kurtyny. Kurtyny to gruby plastik w pasach, które na siebie zachodzą umieszczone na listwie drewnianej wkręconej w styropian nad otworem w budce.
W chłodne dni kurtyna pokrywa się od środka parą, woda czasami aż spływa.
Budki są szczelne i mam wątpliwości czy nie należałoby zrobić tam jakiejś wentylacji, aby uniknąć tego zawilgocenia. Z drugiej strony chodzi o to aby było ciepło.
Będę bardzo wdzięczna wszystkim dobrym duszom za porady
Pozdrawiam serdecznie


Jestem autorka watku. Tak jak pisalam na wstepie kotarki powinny byc z grubego materialu, polaru, sztucznego czy naturalnego futra. Czylu z tworzywa zatrzymujacego ale jednoczesniecieplo "oddychajacego".
Plastik nie spelnia tego warunku. Jest zimny sam w sobie. Schlodzony plastik i cieplo wydobywajace sie z budku w zetknieciu tworza skraplajaca sie wilgoc.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon paź 23, 2023 12:22 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Dziękuję za odpowiedź.
Niestety kotary z polaru się u mnie nie sprawdziły, bo są notorycznie wyrywane lub wygryzane przez kociaki. Próbowałam mocowanie na duże zszywki, wkręty i wreszcie przykładanie cegłówką. Niestety to chyba ulubiona zabawa moich lokatorów stąd pomysł z plastikami.

avinnion

 
Posty: 414
Od: Pon paź 23, 2023 10:49

Post » Wto paź 24, 2023 13:06 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Dzień dobry.
Zawiesiłam kotary a plastiki zawiesiłam jako daszki. Zobaczymy ile to wytrzyma. Jeszcze raz dziękuję za radę.

Mam jeszcze prośbę o poradę. U nas w górach często temperatura nocami spada poniżej - 20 stopni. Znajoma przesyła rośliny i zwierzęta akwariowe wraz z zapakowanym heat packiem. Taki ogrzewacz działa do 72 h co sama przetestowałam i jest dedykowany do transportu zwierząt, więc nie powinien im zaszkodzić jak napisał mi sprzedawca.Skład Heat Pack to woda, celuloza, sól, węgiel aktywny, proszek żelazowy. Nie nagrzewa się tak mocno jak podaje producent ale jednak ciepło jest.
Myślicie że to się nada do takiej budki na naprawdę zimne noce?

avinnion

 
Posty: 414
Od: Pon paź 23, 2023 10:49

Post » Wto lis 14, 2023 10:41 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Moim zdaniem szczerze - nie nada się.
Wakacje ze swoim kocim przyjacielem https://trigodi.com/

Marek534

 
Posty: 80
Od: Wto lip 11, 2023 11:27

Post » Sob lis 18, 2023 11:49 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

A jakieś argumenty?
Czy tak na czuja piszesz?

Znalazłam starsze wątki i wygląda na to, że ludzie używają i działa.

Co do kotar, to po kilku tygodniach używania polaru mam mieszane uczucia. Koty już ich tak często nie zdzierają, jednak nie chcą mieszkać w budkach, w których mieszkaly przy plastikach. Wydaje mi się, że przez plastiki widać co się dzieje na zewnątrz i przez to koty czyja się bezpiecznie.
Będę jeszcze obserwować, czy mrozy skłonią je do zamieszkania przy polarach, czy jednak będę musiała wrócić do kotar z plastiku.

avinnion

 
Posty: 414
Od: Pon paź 23, 2023 10:49

Post » Sob lut 10, 2024 17:53 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Moim zdaniem będzie ok ale.. ciepła nie będzie zbyt dużo z takiego podgrzewacza. Nie mniej lepsze to niż nic

Johnu

 
Posty: 3
Od: Pt lut 09, 2024 10:12

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg i 427 gości