Zagubiony Radek, czyli czas płynie zbyt szybko

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 08, 2020 22:06 Re: Jest kosmicznie || Leja szuka domu...

Rysiek na antybiotyku od dziś bo miał skrzepy krwi w siuskach. Ale czuje się lepiej.

Kulka do wczoraj robi „jak człowiek” kupę do kuwety. Jutro ma usg.

Mamy od dziś na tymczasie 15 letnia kotkę ważącą 1,98 kg, skóra i kości ale słodziak nad słodziaki <3 bardzo kochana. Jutro tez pełną diagnostykę robimy :)
Ostatnio edytowano Pon lis 30, 2020 22:11 przez Madie, łącznie edytowano 1 raz
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 30, 2020 22:11 Re: Jest kosmicznie || Potrzebujemy dobrego kociego behawior

Nigdy nie przypuszczałam ze przyjdzie mi pisać taki post ale już straciłam nadzieję. Będziemy Lei musieli poszukać nowego domu. Ci którzy mnie znają bliżej wiedzą ze latami się już na to zapowiadało ale to co się dzieje ostatnio przechodzi wszelką krytykę.

Na początku na Leję polował „tylko Rambo” było to do zniesienia, bo zdarzało się rzadko. Potem coraz częściej ale byliśmy w stanie to kontrolować. Od jakiegoś pół roku do agresorów dołączył Rysiek i okazjonalnie Radek. Od jakiś 2 tygodni jest to Kulka i Ursus. Oni po prostu na nią polują. W kuwecie, przy misce na drapaku, schowana w wieży, podczas spania i na jawie.
Codziennie zdarza się kilka incydentów ł, Leja już nawet nie podchodzi do misek tylko trzeba ja karmić osobno. Przez te akcje 3 koty włączając Leje biorą psychotropy. Leja się z nerwów drapie do krwi.

Zanim całe stado się na nią rzucało jeszcze separowalksmy koty, raz Rambo raz Leje. Teraz to prawie niemożliwe bo Leja po prostu nie umie siedzieć sama. Bardzo płacze i się stresuje.

To jest nasza i tylko nasza wina bo to nie jest kot który powinien mieć towarzystwo na dłużej. A u nas kotów jest 7 na stałe plus tymczasy i 5 z nich Leji nie lubi. Moim Zdaniem próbowaliśmy wszystkiego, obróżki, feromony, karma, psychotropy, wesołe miasteczka drapakowe w różnych miejscach, 6 kuwet różnie zlokalizowanych, odosobnienie itd. Nic ba dłuższa metę jie zdało egzaminu. Ja kocham tego kota, i jestem straszna egoistka bo wciąż się zastanawiam co by można jeszcze zrobić. W teorii powinnismy oddać Rambo który był później ale Leja iest chociaż miłym, zdrowym ślicznym kotkiem, A Rambo mimo całego uroku jest ślepy, ma kłopot z łapà i sika behawioralnie gdzie popadnie. Nie ma szans na dom.

Moja mama się zastanawiała czy jej nie wziąć ale to jest głupie. Ma dwa koty, w tyk jednego bardzo dominującego. Z deszczu pod rynnę. Ponieważ baliśmy się ze Leja jest atakowana bo jest chora yo zostały jej zrobione wszystkie możliwe badania krwi, usg, kal, mocz, echo, testy skórne. Ostatnio zrobiliśmy porządek w paszczy. Wszystko z Księżniczka jest w porządku oprócz tego ze nie na u mnie życia :/

Wiem że forum jest przekocone, ale może macie / znacie kogoś kto by chciał superjedynaczke której psy i dzieci niestraszne, zdrowa, piękna, proludzką :(
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 01, 2020 22:36 Re: Jest kosmicznie || Leja szuka domu...

Dziś np było bardzo spokojnie, bez sikania i bez bicia. Nawet przez chwile spały obok siebie:

Obrazek

A tutaj dwa małe diabełki, Coco i Channel zgarnięte w ostatnich chwili przed mrozami. Jeśli nic się nie zmieni w poniedziałek idą oba do superdomków. Bardzo doceniam grupę na FB dzięki której naprawdę dobre adopcje mi się trafiły.

Obrazek

Nie dopisałam, ale to ostatnie tymczasy na dłuższy czas. W styczniu jak wspominałam niedawno oczekujemy 2 nowych stałych domowników a poza tym Rambo za każdym razem bardzo przeżywa nowe koty za zamkniętymi drzwiami. Pewnie los mnie wykiwa w moim postanowieniu ale póki co dam trochę zwierzakom odpocząć
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 01, 2020 23:04 Re: Jest kosmicznie || Leja szuka domu...

Madie pisze:Nie dopisałam, ale to ostatnie tymczasy na dłuższy czas. W styczniu jak wspominałam niedawno oczekujemy 2 nowych stałych domowników a poza tym Rambo za każdym razem bardzo przeżywa nowe koty za zamkniętymi drzwiami. Pewnie los mnie wykiwa w moim postanowieniu ale póki co dam trochę zwierzakom odpocząć

o, jakoś nie doczytałam - co to za nowi stali domownicy?
W każdym razie kciuki za wszystkich i za wszystko :ok: :ok: :ok:
szkoda Leji, to taka fajna koteczka...
a masz może jakieś zdjecia Sadzy?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35339
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro gru 02, 2020 0:05 Re: Jest kosmicznie || Leja szuka domu...

Specjalnie od Sadzy dla Cioci z teraz:

Obrazek

Obrazek

Jakiś czas temu z moją Bratanicą, która kocha Sadzę ze wzajemnością (Bratanicy dla bezpieczeństwa ucięłam głowę ;) )

Obrazek

Sadza na posłaniu z Rambo , on ją bardzo kocha

Obrazek

No i ostatnia niedziela...3 godziny siedzenia pod tlenem. Niestety codziennie chodzimy do weta po antybiotyki, łapa nadal boli, ale grunt że z serduchem wszystko dobrze.

Obrazek

Sadze jest psim Aniołem, kocham ją tak bardzo że aż mnie czasami w sercu ściska


Jeśli chodzi o nowych lokatorów to odbieramy dwa futrzaki z hodowli. Trochę spełniając marzenie. Co prawda decydując się na nie jeszcze pól roku temu nie wiedzieliśmy, że będzie mieli + 2 koty, ale jeśli się dotrą to nic strasznego. Dom duży, stać nas na weta i żarcie. Byleby się tylko poukładały
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 02, 2020 0:36 Re: Jest kosmicznie || Leja szuka domu...

Sadza <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 :love: :love: :love: :love:
cudna!
No to ładnie, a jaka rasa? :1luvu:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35339
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro gru 02, 2020 7:41 Re: Jest kosmicznie || Leja szuka domu...

Bardzo,bardzo dobra decyzja w sprawie Leji :ok:

Sadza przekochana :love: :love: :love:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro gru 02, 2020 9:02 Re: Jest kosmicznie || Leja szuka domu...

Marzenia11 pisze:Sadza <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 :love: :love: :love: :love:
cudna!
No to ładnie, a jaka rasa? :1luvu:


dwa mco :)
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 02, 2020 9:03 Re: Jest kosmicznie || Leja szuka domu...

tabo10 pisze:Bardzo,bardzo dobra decyzja w sprawie Leji :ok:

Sadza przekochana :love: :love: :love:


Sadza <3

A co do Lejki, to broniłam się przed tym rękami i nogami ale jak widać wszystko wskazuje na to, że będzie musiało się tak stać
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 02, 2020 9:24 Re: Jest kosmicznie || Leja szuka domu...

Nie broń się. To dobra,odpowiedzialna decyzja. Nie możemy czynić nieszczęśliwymi naszych zwierzaków tylko dla swojego egoizmu posiadania ich.

Są koty,które muszą być jedynakami. I takie,które po prostu nie radzą sobie w stadzie. Miałam taką tymczaskę szylkę z budowy(pewnie gdzieś widziałaś wątek). Koty,a zwłaszcza moja Fatma/Triśka pastwiły się nad nią,napadały w kuwecie,nawet jak siedziała i nic im nie robiła! To mobbing,którego nic nie przełamie. Gdyby zaszczuty kot potrafił zareagować,obronić się pewnie by było trochę inaczej.Ale moja szylka bała się wszystkiego. Teraz jest szczęśliwa w DS. Sama,rozpieszczana księżniczka,ma mieszkanie tylko dla siebie.

DT nie może mieć jako rezydenta ani kota skrajnie dominującego,ani takiego który jest ofiarą. Bo zawsze to prędzej czy później źle się kończy.

Teraz NAJWAŻNIEJSZE to znaleźć Leji dobry dom,byście ona i Ty zaznały spokoju.
I na tym się skup,zanim się nowi domownicy pojawią :ok: I tego Ci bardzo życzę :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro gru 02, 2020 9:27 Re: Jest kosmicznie || Leja szuka domu...

tabo10 pisze:Nie broń się. To dobra,odpowiedzialna decyzja. Nie możemy czynić nieszczęśliwymi naszych zwierzaków tylko dla swojego egoizmu posiadania ich.

Są koty,które muszą być jedynakami. I takie,które po prostu nie radzą sobie w stadzie. Miałam taką tymczaskę szylkę z budowy(pewnie gdzieś widziałaś wątek). Koty,a zwłaszcza moja Fatma/Triśka pastwiły się nad nią,napadały w kuwecie,nawet jak siedziała i nic im nie robiła! To mobbing,którego nic nie przełamie. Gdyby zaszczuty kot potrafił zareagować,obronić się pewnie by było trochę inaczej.Ale moja szylka bała się wszystkiego. Teraz jest szczęśliwa w DS. Sama,rozpieszczana księżniczka,ma mieszkanie tylko dla siebie.

DT nie może mieć jako rezydenta ani kota skrajnie dominującego,ani takiego który jest ofiarą. Bo zawsze to prędzej czy później źle się kończy.

Teraz NAJWAŻNIEJSZE to znaleźć Leji dobry dom,byście ona i Ty zaznały spokoju.
I na tym się skup,zanim się nowi domownicy pojawią :ok: I tego Ci bardzo życzę :ok:



Dziękuję Ci za ten wpis <3
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 02, 2020 19:41 Re: Jest kosmicznie || Leja szuka domu...

Zabawna rzecz dziś się stała, przyszedł odkurzacz automatyczny który zamówił Marcin z okazji Black Friday. Od razu wszystkie małodsze koty (Rambo, Rysiek i Kulka) poleciłay zobaczyć co to za zwierz. Godzina gonienia odkurzacza i pacania go łapkami i cała 3 jest zmęczona ;) Oby tak dalej, bo nie ruszają Lejki wtedy :)
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 02, 2020 19:48 Re: Jest kosmicznie || Leja szuka domu...

u mnie największy wielbiciel tego samobieznego odkurzacza nauczył się go uruchamiać pacając łapką, ile razy w srodk nocy mnie budził odkurzacz alarmującym pipczeniem, bo Klonek go włączył, po czym odkurzacz sie zawiesił an czymś, co koty zrzuciły szalejąc w nocy :) Ale uroczo wygląda, jak Klonek układa się przed nadjeżdzajacym odkurzaczem i te przednie szczoteczki cały czas trąca łapeczkami- bo przecież zostały stworzone, by kota zabawić ;)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7117
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro gru 02, 2020 20:07 Re: Jest kosmicznie || Leja szuka domu...

Madie pisze:Zabawna rzecz dziś się stała, przyszedł odkurzacz automatyczny który zamówił Marcin z okazji Black Friday. Od razu wszystkie małodsze koty (Rambo, Rysiek i Kulka) poleciłay zobaczyć co to za zwierz. Godzina gonienia odkurzacza i pacania go łapkami i cała 3 jest zmęczona ;) Oby tak dalej, bo nie ruszają Lejki wtedy :)

No i super :)

maczkowa pisze:te przednie szczoteczki cały czas trąca łapeczkami- bo przecież zostały stworzone, by kota zabawić ;)

:D
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10682
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro gru 02, 2020 20:18 Re: Jest kosmicznie || Leja szuka domu...

maczkowa pisze:u mnie największy wielbiciel tego samobieznego odkurzacza nauczył się go uruchamiać pacając łapką, ile razy w srodk nocy mnie budził odkurzacz alarmującym pipczeniem, bo Klonek go włączył, po czym odkurzacz sie zawiesił an czymś, co koty zrzuciły szalejąc w nocy :) Ale uroczo wygląda, jak Klonek układa się przed nadjeżdzajacym odkurzaczem i te przednie szczoteczki cały czas trąca łapeczkami- bo przecież zostały stworzone, by kota zabawić ;)


:ryk: :ryk: :ryk: U mnie TŻ ryczał :)
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, Google [Bot], kasiek1510, ryniek, Vi, Zeeni i 533 gości