Zagubiony Radek, czyli czas płynie zbyt szybko

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 29, 2023 22:23 Re: Zagubiony Radek, czyli czas płynie zbyt szybko

Lantus działa podobno wolniej niż Levemir, niby są równoważne, ale pamiętam, że dziewczyny z Kotów cukrzycowych jednak preferowaly Levemir.
Moim zdaniem, jeśli kotek wydaje się taki zdezorientowany, jakby nieprzytomny, to przyczyną moga być w takim momencie wahania cukru, zwlaszcza spadek.
A jak z tymi dawkami - co rozumiesz przez dawkę minimalną? Usia przez dłuższy czas dostawała 0,0 - to znaczy naciągałam insulinę do poczatku skali, do kreski oznaczającej 0 i to była właściwa dawka. Ile konkretnie podajesz i jak modyfikujesz dawkę zależnie od poziomu glukozy? U nas bywało, że musiałam poczekać 18 godzin, zamiast zwykłych 12, a zdarzalo się, że poziom cukru,pozwalający na bezpieczne podanie insuliny był dopiero po 24 godzinach od ostatniej dawki.
Po co coś dopełniacie solą fizjologiczną? Ja podaję insulinę insulinowką do insuliny ludzkiej za skalą co 0,5 j. Raz na 3 dni to rzadko, jakie masz wyniki tej krzywej 10-dniowej, o której wspominasz? Przepraszam, że tak dopytuję, ale Usia choruje juz 7 lat, mam sporo doswiadczeń, może coś mogłabym podpowiedzieć.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60418
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob gru 30, 2023 9:06 Re: Zagubiony Radek, czyli czas płynie zbyt szybko

A ciśnienie miał mierzone? Może dokucza mu ból głowy i początki kłopotów ze wzrokiem przez zbyt wysokie ciśnienie.
Ogromne kciuki za trafną diagnozę i zdrówko dla Radzia, pozostałych kociastych i ich Dużych.

SabaS

 
Posty: 4514
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, magic99, Majestic-12 [Bot] i 499 gości