kot nie może się wysikać

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 21, 2011 18:35 Re: kot nie może się wysikać

Lilianna J-wie pisze:A Ty nie możesz tego przeżyć prawda? I nie wiedziałaś,że po większość leków nie musisz jeżdzic do weta i słono płacić? Z pewnością skoro się tak dziwisz


Ja?

Ja to jestem przecież głupia, bo karmię moje koty karmą z białkiem.

:ryk:
najszczesliwsza
 

Post » Pt paź 21, 2011 18:36 Re: kot nie może się wysikać

Ech.. Bez komentarza. Nie jesteś na bieżąco
Obrazek

Obrazek Obrazek

Lilianna J-wie

 
Posty: 3611
Od: Czw paź 13, 2011 6:03
Lokalizacja: Jastrowie k/ Piły

Post » Pt paź 21, 2011 18:38 Re: kot nie może się wysikać

Lilianna J-wie pisze:Ech.. Bez komentarza. Nie jesteś na bieżąco



Faktycznie...
najszczesliwsza
 

Post » Pt paź 21, 2011 18:47 Re: kot nie może się wysikać

No tak, ale co kotkiem ?
Szyszka ............................................. Moris .............................................. Glutek i Muszka
Obrazek Obrazek Obrazek [url=https://naforum.zapodaj.net/e1a033c7ccbe.jpg.html][url=https://naforum.zapodaj.net/35b4fd9e2ec9.jpg.html]

iwaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2711
Od: Pt sie 12, 2011 18:33
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie

Post » Pt paź 21, 2011 18:51 Re: kot nie może się wysikać

Zapomniałam dodać,że Furagin to nie tak do końca antybiotyk. Właściwie to taki lek na granicy.. Powoduje,że bakterie giną i dobrze by było,żeby w tym czasie kot dużo pił,żeby je wypłukać z układu moczowego. Ja dawałam 1 tabletkę na dobę przez 10 dni, potem badanie moczu i ewentualnie jeszcze tydzień
Obrazek

Obrazek Obrazek

Lilianna J-wie

 
Posty: 3611
Od: Czw paź 13, 2011 6:03
Lokalizacja: Jastrowie k/ Piły

Post » Pt paź 21, 2011 18:53 Re: kot nie może się wysikać

Lilianna J-wie pisze:Zapomniałam dodać,że Furagin to nie tak do końca antybiotyk. Właściwie to taki lek na granicy.. Powoduje,że bakterie giną i dobrze by było,żeby w tym czasie kot dużo pił,żeby je wypłukać z układu moczowego. Ja dawałam 1 tabletkę na dobę przez 10 dni, potem badanie moczu i ewentualnie jeszcze tydzień


Jejku...

Przypominam, że nie podajemy, ani dzieciom, ani sobie żadnych leków bez konsultacji z lekarzem (w przypadku zwierząt z weterynarzem)
najszczesliwsza
 

Post » Pt paź 21, 2011 19:03 Re: kot nie może się wysikać

Oczywiście.. I słono za to płacimy.. Furagin mi polecił sam wet, więc już go nie informuję kiedy go podaję co i jak. Gdy chodzi o antybiotyk to dzwonię i się pytam co podać i ile. Potrzebna maść z antybiotykiem? Kupuję oxycort A. Trzeba jakąś delikatną ranę czymś popryskać- oxycort A w sprayu. Kot za długo ma biegunkę- Nifuroksazyd i Smecta + Lactacyd
Obrazek

Obrazek Obrazek

Lilianna J-wie

 
Posty: 3611
Od: Czw paź 13, 2011 6:03
Lokalizacja: Jastrowie k/ Piły

Post » Pt paź 21, 2011 19:13 Re: kot nie może się wysikać

Lilianna J-wie pisze:Oczywiście.. I słono za to płacimy.. Furagin mi polecił sam wet, więc już go nie informuję kiedy go podaję co i jak. Gdy chodzi o antybiotyk to dzwonię i się pytam co podać i ile. Potrzebna maść z antybiotykiem? Kupuję oxycort A. Trzeba jakąś delikatną ranę czymś popryskać- oxycort A w sprayu. Kot za długo ma biegunkę- Nifuroksazyd i Smecta + Lactacyd



Ale Lactacyd to ja stosuję zewnętrznie, codziennie rano i wieczorem w celu zachowania higieny i czystości w tzw. sferach intymnych lub jak kto woli zewnętrznych narządach rozrodczych kobiety.
najszczesliwsza
 

Post » Pt paź 21, 2011 19:23 Re: kot nie może się wysikać

Lilianna J-wie pisze:Oczywiście.. I słono za to płacimy.. Furagin mi polecił sam wet, więc już go nie informuję kiedy go podaję co i jak. Gdy chodzi o antybiotyk to dzwonię i się pytam co podać i ile. Potrzebna maść z antybiotykiem? Kupuję oxycort A. Trzeba jakąś delikatną ranę czymś popryskać- oxycort A w sprayu. Kot za długo ma biegunkę- Nifuroksazyd i Smecta + Lactacyd

Lilianno, jeżeli weźmiesz pełną odpowiedzialność za leczenie, jakie ordynujesz przez internet zwierzęciu/dziecku czy komukolwiek innemu nie widząc go i nie mając uprawnień, to załóż sobie w tym celu osobną stronę.
Tutaj na forum nie leczymy przez internet i nie diagnozujemy. Zwierzę musi zobaczyć weterynarz, aby go zdiagnozować. Te same objawy występują przy kilku, czasem kilkunastu schorzeniach i w ten sposób można bardzo zaszkodzić - choćby przez opóźnienie w prawidłowym leczeniu. Podanie furaginum przy bakteryjnym zakażeniu nerek pseudomonasem może kota wykończyć.
Furaginum nie jest antybiotykiem ani lekiem "na granicy". Jest chemioterapeutykiem i podawać go sobie można na własną rękę swojemu kotu zdiagnozowanemu wcześniej przez weterynarza. Po ustaleniu z weterynarzem dawki.

Przez forum można podpowiedzieć, o co pytać weterynarza, czy jakie badanie wykonać, by wspomóc proces diagnostyczny. Ordynowanie leczenia zostaw realnemu weterynarzowi, który wie, co podaje i jak to tak naprawdę działa na kota.

Oxycort nie jest antybiotykiem. Oxycort to lek kombinowany zawierający również kortykosteroid i z jako takim należy działać ostrożnie.

Lactacyd to emulsja do higieny intymnej dla kobiet. Mnie osobiście uczula. Wolę żele erisa.

Wolę pojechać do weterynarza i nawet słono zapłacić, niż zwierzęciu zaszkodzić. Leki to nie cukierki.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Pt paź 21, 2011 19:37 Re: kot nie może się wysikać

Eeee.. Może nazwa mi się pomyliła.Chodzi mi o priobotyk. Co do leczenia.. Ja robię tak : wet mi coś zleca, a ja zawsze pytam o "ludzki" odpowiednik , bo to taki sam skład i lek tańszy. A przy takiej ilości zwierząt nie mogę sobie pozwolić na słone wydatki
Obrazek

Obrazek Obrazek

Lilianna J-wie

 
Posty: 3611
Od: Czw paź 13, 2011 6:03
Lokalizacja: Jastrowie k/ Piły

Post » Pt paź 21, 2011 19:44 Re: kot nie może się wysikać

Lilianna J-wie pisze:Eeee.. Może nazwa mi się pomyliła.Chodzi mi o priobotyk. Co do leczenia.. Ja robię tak : wet mi coś zleca, a ja zawsze pytam o "ludzki" odpowiednik , bo to taki sam skład i lek tańszy. A przy takiej ilości zwierząt nie mogę sobie pozwolić na słone wydatki

Jeżeli Tobie zleca wet, to nie baw się w weterynarza i nie zlecaj innym. Raczej wyślij do weterynarza by zapytali o odpowiedniki.


Probiotyk to lakcid, bakterie kwasu mlekowego. Przy sraczce po produktach mlecznych najgorszy probiotyk, jaki można kotu zapodać. Zapytaj weterynarza raczej o enterol, jeśli już.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Pt paź 21, 2011 19:57 Re: kot nie może się wysikać

Teraz już nic nie podaję. Kot ma ścisłą dietę i czekam na wyniki badań
Obrazek

Obrazek Obrazek

Lilianna J-wie

 
Posty: 3611
Od: Czw paź 13, 2011 6:03
Lokalizacja: Jastrowie k/ Piły

Post » Pt paź 21, 2011 19:59 Re: kot nie może się wysikać

Lilianna J-wie pisze:Teraz już nic nie podaję. Kot ma ścisłą dietę i czekam na wyniki badań


Tak, wiemy. Bez białka, białko jest złe!
najszczesliwsza
 

Post » Pt paź 21, 2011 19:59 Re: kot nie może się wysikać

Lilianna J-wie pisze:Teraz już nic nie podaję. Kot ma ścisłą dietę i czekam na wyniki badań

Znaczy tego kurczaka gotowanego, tak?

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Pt paź 21, 2011 20:19 Re: kot nie może się wysikać

Nie.. Tego też nie dostaje, bo zwyczajnie przestał to jeść
Obrazek

Obrazek Obrazek

Lilianna J-wie

 
Posty: 3611
Od: Czw paź 13, 2011 6:03
Lokalizacja: Jastrowie k/ Piły

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, jolabuk5, kasiek1510, kotcsg, Necz, Szeska, Zeeni i 273 gości