kot nie może się wysikać

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 26, 2007 8:03

izaA pisze:Ale miałaś sygnał, że kupala też nie robiła, prawda?

Musiała nie robić ale przyznam, że przy 3 kotach trudno przypisać zawartośc kuwety do konkretnych sprawców :wink:
Zauważyłam tylko problemy z siusianiem i pognałam do weta - właśnie przerażona opisami z forum.
Obrazek
"Nie miłosierdzie a sprawiedliwość jesteśmy winni zwierzętom"

ania c

 
Posty: 1421
Od: Czw lis 24, 2005 12:56
Lokalizacja: Stargard Szcz/bywa Toruń

Post » Wto paź 18, 2011 12:35 Re: kot nie może się wysikać

Witam wszystkich.
moj kot własnie miał cos takiego o czym piszecie.
Juz kiedys raz tak miał, ale krótko, natomiast tym razem od wczorajszego popołudnia nie załatwił się wcale.
Zaczęłam się niepokoić ponieważ wszedł do kuwety i potrafił siedziec tam po 40 minut za kazdym razem w jednej pozycji.
Pomyślałam, ze ma tak jak ja miałam.. zapalenie pęcherza. Byłam u weterynarza, jednak bez kota, bo to było juz po tym 1 razie keidy kot nie mogł się załatwić. Powiedział, ze w takim wypadku kiedy kot nie moze oddać moczu mozna mu podac tabletke typu "urosept" czy "urinal", są one ziołowe i nie zaszkodza kotu. Rozpuścic i podać kotu bezposdernio do pyszczka nie do jedzenia, poniewaz kot moze nie mieć apetytu przez ból wywołany zapaleniem.
Ja podałam urosept, poniewaz sama go kiedys zastosowałam przy słabym zapaleniu pęcherza.
Jesli kot nie załatwi się dłuzej niz 12 godzin to nie ejst dobrze poniewaz kota coraz bardziej boli, zaczyna oddawac mocz gdzie popadnie i widać po nim momenty w których kot tak jakby "prze", co chwila się myje.
Lekarz weterynarii powiedział rowniez zeby starac sie nie pozwalać mu ciagle "myć" po tych tabletkach poniewaz one wypłukują bakterie z przewodu moczowego i powoli je wydalają.
Moj kot nie załatwiał się przez wczorajsze popołudnie i noc. Widziałam, ze tylko czasem niewielka kropelka wypłynie, czymprędzej weszłam na forum i dowiedziałam się ejsczze o no-spie zeby podac rozkurczowo, wiec uczyniłam to niezwłocznie i kot po poł godziny wysiusiał się 3 razy, moze nie oddał moczu tyle co zawsze, ale to juz znak, ze jest lepiej.
Lekarz powiedział rowniez, ze kastraty mają tak często.
Jesli to nie pomoze jedzcie jak najszybciej do przychodni weterynaryjnej.
Nie znam się na tym zabardzo, ale zrobiłam tak jak kazał weterynarz i pomogło.
Piszę Wam o tym, ze ta no-spa (1/2 tbl) jest dobra i urosept chyba tez skoro kot juz ma się lepiej.
Teraz biedak poszedł spać, a ja myślę jutro go wykąpać, bo cały się zasiusiał. Dzisiaj jest obolały, wiec go nie ruszam, niech spi :-). Zyczę zdrówka dla Was i waszych pociech. Pozdrawiam.

ilona198888

 
Posty: 4
Od: Wto paź 18, 2011 11:44

Post » Wto paź 18, 2011 13:00 Re: kot nie może się wysikać

wiesz, podanie kotu który tak długo nie załatwiał się tylko nospy i uroseptu jest głupotą. a jeśli to kamienie? kryształy?
tu są potrzebne badania, usg i doświadczony, mądry lekarz :roll:
Obrazek ObrazekObrazek
Franek & Rysia
Zabezpieczenia okien i balkonów 3miasto- R E A K T Y W A C J A.

rambo_ruda

 
Posty: 8231
Od: Pon maja 15, 2006 16:53
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw paź 20, 2011 14:57 Re: kot nie może się wysikać

No to nie moja zachcianka tylko zalecenie weterynarza zebym tak zrobiła i jesli sie załatwi to ok a jesli przejdzie to, ze ejst w porzadku... i przeszło po pol godziny... normalnie sie załatwia i nic mu nie ma... W poprzedniej wiadomosci pisałam, ze sie na tym nie znam, wiec skonsultowałam to z weterynarzem.

ilona198888

 
Posty: 4
Od: Wto paź 18, 2011 11:44

Post » Czw paź 20, 2011 16:05 Re: kot nie może się wysikać

Jeśli kot nie może oddać moczu, to coś mu dolega. To nie jest tak, że koty "tak mają i potem im przechodzi". Jest jakaś przyczyna problemów, trzeba sprawdzić jaka i ją wyeliminować.
Podając urosept i no-spę osiągnęłaś tyle, że kot zaczął sikać, natomiast nie usunęłaś przyczyny zatkania. Jeśli się tym poważnie nie zajmiesz, problem zaraz powróci.
Są chwile, kiedy brak ludożerców daje się boleśnie odczuć.
Alfons Allais

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 20, 2011 16:06 Re: kot nie może się wysikać

co nie zmienia faktu że nie każdy weterynarz niestety wie co mówi. nawet jeśli ta mieszanka pomogła, należy kota przebadać.
Obrazek ObrazekObrazek
Franek & Rysia
Zabezpieczenia okien i balkonów 3miasto- R E A K T Y W A C J A.

rambo_ruda

 
Posty: 8231
Od: Pon maja 15, 2006 16:53
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw paź 20, 2011 20:01 Re: kot nie może się wysikać

rambo_ruda pisze:co nie zmienia faktu że nie każdy weterynarz niestety wie co mówi. nawet jeśli ta mieszanka pomogła, należy kota przebadać.
Ten raczej nie wie polecając Urosept na taką okoliczność. Tekst o bakteriach wypłukiwanych Uroseptem jest wręcz żartobliwy.
No-spa owszem, mogła pomóc.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 21, 2011 6:01 Re: kot nie może się wysikać

Mój Rudy w pierwszych latach życia często się zatykał. Dorażnie pomagał mu Furangin i No-spa. Jednak bez cewnikowania się nie odbyło. I tak kilka razy. Ostatni raz zatkał mi się 4 lata temu w Wielkanoc i pędem jechałam do Piły na dyżur na cewnikowanie. Kocury mają problemy z siusianiem, bo w siusiaku mają kość i jeśli utworzą się kryształy nie przejdą przez przewód moczowy i kot ich "nie urodzi" tak jak to się dzieje w przypadku ludzi. Potrzebne są badania moczu, USG nerek i pęcherza i cała masa innych, by dokładnie stwierdzić co mu jest. Nieleczone może doprowadzić do śmierci kota! Całkiem możliwe,że Twój kot choruje na kamicę nerkową. Wet powinien Ci też zaproponować specjalną karmę, która rozpuszcza te kryształy. Teraz są i chrupki i saszetki,więc jest w czym wybierać. Jak mój kot ją wcinał były tylko chrupki
Obrazek

Obrazek Obrazek

Lilianna J-wie

 
Posty: 3611
Od: Czw paź 13, 2011 6:03
Lokalizacja: Jastrowie k/ Piły

Post » Pt paź 21, 2011 8:51 Re: kot nie może się wysikać

Aha... no to chyba czas zmienic lekarza weterynarii. O tym furaginum to słyszałam.
Ale furaginum to antybiotyk dla ludzi to czy nie zaszkodzi ?
A co do "wypłukanych bakterii" no w takim razie co sie po furaginie z nimi dzieje ? giną czy zostają wypłukane, wydalone wraz z moczem ?

ilona198888

 
Posty: 4
Od: Wto paź 18, 2011 11:44

Post » Pt paź 21, 2011 9:20 Re: kot nie może się wysikać

Lilianna J-wie pisze:....Wet powinien Ci też zaproponować specjalną karmę, która rozpuszcza te kryształy. Teraz są i chrupki i saszetki,więc jest w czym wybierać. Jak mój kot ją wcinał były tylko chrupki

Która karma rozpuszcza szczawiany wapmia?

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 21, 2011 12:21 Re: kot nie może się wysikać

no to teraz juz wiem, ze musze na 100% zmienic weterynarza, bo ten to chyba od niechcenia i zeby na szybko zarobić....

ilona198888

 
Posty: 4
Od: Wto paź 18, 2011 11:44

Post » Pt paź 21, 2011 12:25 Re: kot nie może się wysikać

PcimOlki pisze:
Lilianna J-wie pisze:....Wet powinien Ci też zaproponować specjalną karmę, która rozpuszcza te kryształy. Teraz są i chrupki i saszetki,więc jest w czym wybierać. Jak mój kot ją wcinał były tylko chrupki

Która karma rozpuszcza szczawiany wapmia?


Taka bez białka :ryk:
najszczesliwsza
 

Post » Pt paź 21, 2011 18:27 Re: kot nie może się wysikać

Większość leków to są takie jak dla ludzi tylko inne opakowanie, inna nazwa, inny producent i już są droższe. Spokojnie furagin możesz podawać :) Tylko on jest na receptę, a żeby było taniej idż po nią do lekarza rodzinnego. Wet może sobie policzyć za wypisanie recepty
A Wy jak tacy mądrzy jesteście to może poradzicie coś dziewczynie?
Obrazek

Obrazek Obrazek

Lilianna J-wie

 
Posty: 3611
Od: Czw paź 13, 2011 6:03
Lokalizacja: Jastrowie k/ Piły

Post » Pt paź 21, 2011 18:30 Re: kot nie może się wysikać

Lilianna J-wie pisze:Większość leków to są takie jak dla ludzi tylko inne opakowanie, inna nazwa, inny producent i już są droższe. Spokojnie furagin możesz podawać :) Tylko on jest na receptę, a żeby było taniej idż po nią do lekarza rodzinnego. Wet może sobie policzyć za wypisanie recepty
A Wy jak tacy mądrzy jesteście to może poradzicie coś dziewczynie?



Były rady, najważniejsza jest przecież karma. Bez wapnia :lol: jeeej nie mogę! Najpierw chcesz zakładać pseudo z pomocą miau a potem takie rewelacje... 8O
najszczesliwsza
 

Post » Pt paź 21, 2011 18:33 Re: kot nie może się wysikać

A Ty nie możesz tego przeżyć prawda? I nie wiedziałaś,że po większość leków nie musisz jeżdzic do weta i słono płacić? Z pewnością skoro się tak dziwisz
Obrazek

Obrazek Obrazek

Lilianna J-wie

 
Posty: 3611
Od: Czw paź 13, 2011 6:03
Lokalizacja: Jastrowie k/ Piły

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 261 gości