kot nie może się wysikać

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 21, 2011 20:20 Re: kot nie może się wysikać

Lilianna J-wie pisze:Nie.. Tego też nie dostaje, bo zwyczajnie przestał to jeść



Jessu to co je?
najszczesliwsza
 

Post » Pt paź 21, 2011 20:23 Re: kot nie może się wysikać

najszczesliwsza pisze:
Lilianna J-wie pisze:Nie.. Tego też nie dostaje, bo zwyczajnie przestał to jeść



Jessu to co je?

Wystarczy już.


Lilianna, możesz napisać, co maluch dostaje? To ten z wypadającym odbytem? Co miał problemy z kupką, tak?

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Pt paź 21, 2011 20:34 Re: kot nie może się wysikać

Tak ten.. Próbowałam mu dawać kurczaka polanego oliwią- obraza. Potem olejem z winogron- też nie. Sam kurczak jak najbardziej.Biorąc pod uwagę,że od rana znów ma biegunki i go boli nic nie je tylko pije. Jeśli do jutra do południa nic nie ruszy jedziemy na kroplówkę
Obrazek

Obrazek Obrazek

Lilianna J-wie

 
Posty: 3611
Od: Czw paź 13, 2011 6:03
Lokalizacja: Jastrowie k/ Piły

Post » Pt paź 21, 2011 21:39 Re: kot nie może się wysikać

Nie dodawaj mu oliwy do kurczaka, w jego sytuacji oliwa wzmaga biegunkę. Jak chce samego kurczaka, to niech takiego je. ew z gotowaną marchewką albo ryżem. :)
Ja bym z malcem jechała na kroplówkę już rano, taki maluszek sie jednak szybko odwadnia przy biegunkach :(

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Sob paź 22, 2011 17:57 Re: kot nie może się wysikać

Dostał rano kroplówkę i jakiś zastrzyk na zatrzymanie biegunki.Wet się pytał co z badaniami, powiedziałam,że powinny być góra do środy i mam zadzwonić. Do domu jeszcze 5 zastrzyków ( znowu) i próbki karm z hillsa ale on tego ani myśli jeść. A z olejem mu dawałam jak miał zatwardzenia,żeby stolec łatwiej wyszedł
Obrazek

Obrazek Obrazek

Lilianna J-wie

 
Posty: 3611
Od: Czw paź 13, 2011 6:03
Lokalizacja: Jastrowie k/ Piły

Post » Sob paź 22, 2011 21:20 Re: kot nie może się wysikać

Lilianna J-wie pisze:Dostał rano kroplówkę i jakiś zastrzyk na zatrzymanie biegunki.Wet się pytał co z badaniami, powiedziałam,że powinny być góra do środy i mam zadzwonić. Do domu jeszcze 5 zastrzyków ( znowu) i próbki karm z hillsa ale on tego ani myśli jeść. A z olejem mu dawałam jak miał zatwardzenia,żeby stolec łatwiej wyszedł



Ale po co próbki karm?

By jeszcze bardziej rozstroić jelita?
najszczesliwsza
 

Post » Sob paź 22, 2011 21:51 Re: kot nie może się wysikać

najszczesliwsza pisze:
Lilianna J-wie pisze:Dostał rano kroplówkę i jakiś zastrzyk na zatrzymanie biegunki.Wet się pytał co z badaniami, powiedziałam,że powinny być góra do środy i mam zadzwonić. Do domu jeszcze 5 zastrzyków ( znowu) i próbki karm z hillsa ale on tego ani myśli jeść. A z olejem mu dawałam jak miał zatwardzenia,żeby stolec łatwiej wyszedł



Ale po co próbki karm?

By jeszcze bardziej rozstroić jelita?

Może już siano nie wchodzi. :wink:

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon maja 29, 2017 11:11 Re: kot nie może się wysikać

Moj kot tez mial perypetie z piaskiem. Mial zabieg udrazniania, ciezko to zniosl a za 3 tygodnie problem powrocil, pomimo karmy leczniczej. Dzieje sie tak poniewaz zabieg udrazniania nie usuwa piasku, a karma powinna byc urinary ale HD ( chyba njsilniej rozpuszczajaca strowity).
Kiedy sytuacja sie pojawila zrobilem tak;
Zawinalem kota w recznik (tak jak sie zwija dywan) i podalem 1/2 tabletki nospa. Wczesniej nalalem 3/4 zlewu cieplej wody ( nie goracej, tak zeby nie zrobic kotu krzywdy, ale nie letniej !) po podaniu nospy, zanurzylem kota zawinietego w recznik w tej wodzie. Trzymalem do pelnego rozluznienia kota, czyli az zaczal zasypiac plus jeszcze pare minut. Nastepnie wytarle i zaraz pobiegl d kuwety. Udalo sie! Puscilo! Powtarzalem dwa razy dziennie przez 4 dni. Wysiusial piasek! Weterynarz byl zaskoczony, ze az tyle udalo sie wysiusiac!

Kot_Roofer

 
Posty: 1
Od: Pon maja 29, 2017 10:57

Post » Pon maja 29, 2017 13:37 Re: kot nie może się wysikać

O super, dzięki za pomysł. Miałam kiedyś problem z wysiusianiem kota i był cewnikowany, choć to ryzykowne. Najpierw jeden kot z powodu struwitów, kiedy indziej drugi kot z powodów psychicznych, jest bardzo wrażliwy i się przestraszył i całkowicie zatkał. Mam nadzieję, że już nie będzie takich sytuacji, ale jeżeli się zdarzy to przed cewnikowaniem skorzystam z Twojego pomysłu.

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 26, 2017 13:27 Re: kot nie może się wysikać

http://www.enji.pl/pl/nasze-produkty/52 ... -tong-pian ZIOLA 18 pln w zielarkim zielono biala butelka wszytsko mija moj kot biedak cewnikowany wiecznie zapchany nie mogl siusiac wszystko przechodzi jak reka odjal o razu widac ulge i poprawe to plus karma od weta i ulga dla kota... dawkowanie 1/3 dawki ludzkiej ale jak bylo z moim kotem zle 3 razy dziennie po 1 TO DZIALA!!

EwelinaL

 
Posty: 13
Od: Pon paź 23, 2017 10:11

Post » Pt paź 27, 2017 13:46 Re:

notoco1 pisze:bylam u veta ok 11 godziny. kot dostal 3 zastrzyki .jeden byl przeciwbolowy. a reszty nie moge odszyfrowac. ajak go pytalam w trakcie to nic nie odpowiadal.zalecil podawac glukoze z wodą .i jutro ponowna wizyta. ale nic nie zadzialalo. jak nie sikal tak nie sika. puszcza po kropelce na podloge. przeciwbolowy chyba przestal dzialac bo jest troche niespokojny.przechodzi z miejsca na miejce i sie pokłada. widac ze jest zmęczony. czy moge mu podac nospe i w jakiej dawce?

Ziola polecam shin lin tong moj wet wspolpracuje z zielarzem moj kot wiecznie zatkany cewnikowany krwiomocz i prosze dziala jak ciezki przypadek 2 tabletki max 3 na dobe cena 18 pln wroclaw sklep zielarki za 100 tabletek polecam jestem kocia manaiczka i nie polecilabym go** za przeproszeniem

EwelinaL

 
Posty: 13
Od: Pon paź 23, 2017 10:11

Post » Pt paź 27, 2017 13:52 Re: kot nie może się wysikać

jest jeszcze mniszek ale korzen wylacznie oczyszcza z toksyn na zaparcie parafina i bedie dobrze moj przy ciezkim zatykaniu bierze antydepresanty plus specjalna karma i sucha i mokra urinary stres.. ale kot przeszedl mega traumy najlepszy antydepresant dla kotów ZYLKENE polecam i wet i koci psycholog rowniez ....... pomagajcie biednym zapchanym futrzakom bo sie mecza;(

EwelinaL

 
Posty: 13
Od: Pon paź 23, 2017 10:11

Post » Nie paź 16, 2022 21:50 Re: kot nie może się wysikać

Drodzy, jak można pomóc kotu, który sie zatyka ze stresu? Mam 3 letnią kotkę, dachowca, która się łatwo stresuje (np. dźwiękiem odkurzacza, czy moją całodniową nieobecnością) i objawia sie to m.in problemami z sikaniem. Bardzo rzadko udaje mi sie podać jej no-spę zapakowaną w rybe czy mięsko, jest bardzo cwana i bardzo dokładnie przeżuwa każdy kęs. Nie ma szans, żeby zjadła tabletkę zapakowaną w masło, chleb czy polukrowaną - po 2 min wymiotuje. Byłam u dwóch wetów, ale nic sensownego nie poradzili, drogi moczowe ma zdrowe, tylko tak reaguje pod wpływem stresu. Czy znacie jakieś preparaty, które by kota skutecznie rozluźniły - przy czym bardziej chodzi mi tu nawet o luz psychiczny, niż drogi moczowe. Nie wiem jak jej pomóc, te problemy z sikaniem nasilają tylko jej stres i koło sie zamyka, a kot cierpi :(

Layila

 
Posty: 1
Od: Nie paź 16, 2022 21:38

Post » Pon paź 17, 2022 0:37 Re: kot nie może się wysikać

Podniosę
Poszukaj
Są do kontaktu ,obroże-uspokajające

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon paź 17, 2022 6:25 Re: kot nie może się wysikać

mam taką kotkę - przez kilka lat walczylyśmy z nawracającym zapaleniem pęcherza na tle stresowym. Źródlo stresu do końca pozostało nieznane. Po wykluczeniu przyczyn somatycznych wetka zdecydowała o spróbowaniu psychotropów. Mycha była 6 tyg na amitriptilinie.
Pomoglo !. To już kilka lat minęło, przeżylyśmy dwie przeprowadzki i nadal jest spokój (tfu, tfu, tfu...)

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15076
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, magic99, nfd i 497 gości