VIRKON=VIRKON S(producent ANTEC,dystryb.NATURAN) i DZIAŁA!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 26, 2008 16:12

aassiiaa - stronę wcześniej podałam list od NATURANU, który wyjaśnia tę sprawę. Cytuję ponownie odpowiedni fragment:

Virkon, Virkon S, Rely On, Antec Virkon S są absolutnie tym samym
produktem o identycznym składzie.
Obrazek

jopop

 
Posty: 19154
Od: Pt maja 20, 2005 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob kwi 26, 2008 16:40

jopop pisze:aassiiaa - stronę wcześniej podałam list od NATURANU, który wyjaśnia tę sprawę. Cytuję ponownie odpowiedni fragment:
Virkon, Virkon S, Rely On, Antec Virkon S są absolutnie tym samym produktem o identycznym składzie.

Dzieki wielkie za utwierdzenia mojego toku myslenia.
Po przeczytaniu tego jeszcze raz wlasnie do takich wnioskow doszlam :)

aassiiaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 8284
Od: Pt sty 20, 2006 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto lip 07, 2009 12:30

świetlik pisze:1 lyzeczka do herbaty ma od 3-5 gramow.
Na roztwor 1% potrzebujesz 1 gram /1litr
na roztwor 2% 2 gram/1 litr


Jeśli ludzie tak przygotowują roztwory nic dziwnego ze dezynfekcja nie jest skuteczna
aby otrzymać roztwór 1% potrzebne jest 10g na 1l
1 pro cent oznacza 1 część na 100 części
"cent" to przedrostek oznaczający 1/100
zatem 1g na 100g to 1%
czyli bierzemy 1 g proszku i dolewamy 99gram wody
ponieważ 1 gram wody to w przybliżeniu 1 ml można spokojnie stosować ml zamiast gram
i tak aby otrzymać roztwór 1%
bierzemy 1 g proszku i dolewamy 99ml wody
1 litr to 1000ml zatem potrzeba 10 g proszku i 990ml wody
prościej oczywiście jest wziąć naczynie miarowe np cylinder/zlewkę czy dzbanek które mają zaznaczony 1 litr
wsypujemy 10 gram proszku i dolewamy wody do 1 litra
2% to 20g i dolewamy wody do 1 litra
Jak poprosicie to do Virkonu dodawana jest miarka na 20 g.

Pamiętajcie też że skuteczność większości preparatów dezynfekcyjnych zmniejsza się w obecności zanieczyszczeń więc najpierw wskazane jest wstępne oczyszczenie i umycie.
A po dezynfekcji trzeba zdezynfekować szczotki i szmaty.

I CZYTAJCIE INSTRUKCJE!

Pozdrawiam

Marek_N

 
Posty: 1
Od: Wto lip 07, 2009 12:16

Post » Czw lip 09, 2009 7:18

:!: :!: :!:
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Czw sie 06, 2009 18:30

------------------
Ostatnio edytowano Czw sie 06, 2009 18:57 przez alex-ariel, łącznie edytowano 1 raz

alex-ariel

 
Posty: 56
Od: Wto sty 15, 2008 13:20

Post » Czw sie 06, 2009 18:31

1) czy Virkon należy splukać, jesli pryskamy rozpylaczem?

na opakowaniu jest napisane, że nie trzeba spłukiwać

2) czy Virkon można rozpylac w obecności zwierząt tzn. kociąt i psów? Czy to ma wogóle sens?

na opakowaniu jest napisane, że można rozpylac w obecności zwierząt...

Podsumowując pytania: jak najefektowniej dezynfekować izolatki, klatki itd. kocie w schronisku? jakie stężenie jest wymagane, aby wyeliminowac panleukopenię?



dzięki za odpowiedzi[/quote]

alex-ariel

 
Posty: 56
Od: Wto sty 15, 2008 13:20

Post » Śro sie 19, 2009 12:28

Przyłączam się do pytającego :wink:
Obrazek

Amica

Avatar użytkownika
 
Posty: 10099
Od: Śro lut 11, 2004 9:11
Lokalizacja: Konstancin

Post » Czw paź 22, 2009 21:34 Re: VIRKON=VIRKON S(producent ANTEC,dystryb.NATURAN) i DZIAŁA!

a ja sie zapytam czy ten srodek mozna uzyc do wymycia po uzyciu domestosem laznieki w ktorej siedzial kociak z pp (podlogi w pokojach tez wymylam domestosem rozcienczonym)
wiecie cos moze na ten temat?

Gu

 
Posty: 1754
Od: Wto mar 24, 2009 14:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 23, 2009 12:26 Re: VIRKON=VIRKON S(producent ANTEC,dystryb.NATURAN) i DZIAŁA!

Z tego co pamiętam, na opakowaniu jest napisane żen ie należy Virkonu łączyć ze środkami myjącymi, czy jakoś tak (nie pamiętam dokładnie zapisu).
Czyli jeśli były rzeczy myte Domestosem, to trzeba je najpierw zmyć wodą.
Obrazek

galla

 
Posty: 10369
Od: Wto wrz 20, 2005 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 23, 2009 12:45 Re: VIRKON=VIRKON S(producent ANTEC,dystryb.NATURAN) i DZIAŁA!

Przypominam, że aby dezynfekcja była skuteczna, virkon nie może wysychać przez ok. 10 minut (ja odkażając łazienkę wydłużyłam ten czas to 30 minut, a materiały i sprzęty typu kuwetka czy transporter moczyłam jeszcze dłużej).

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Pt paź 23, 2009 12:51 Re: VIRKON=VIRKON S(producent ANTEC,dystryb.NATURAN) i DZIAŁA!

Odkażałam kociarnię/izolatkę z Babbete b. wg instrukcji obsługi i robiłyśmy to tak
najpierw myłyśmy domestosem, ace i wszystkim żrącym..
potem spłukiwałyśmy wszystko gorącą wodą..
myłyśmy raz jeszcze wszystko wirkonem...
zostawiałyśmy go na ok 20 minut i spłukiwałyśmy znowu gorącą wodą
następnie włączałyśmy lapę..

na opakowaniu jest napisane z tego co pamiętam, że virkon dodaje się przy fermach drobiu itp do wody pitnej jako odkażacz.. 8O
Ja bym jednak mimo wszystko zwierzęta wyniosła z pomieszczenia.. przecież to chemia jest...

iskra666

 
Posty: 7699
Od: Wto sty 10, 2006 12:13
Lokalizacja: Krk-Wwa

Post » Pt paź 23, 2009 12:53 Re: VIRKON=VIRKON S(producent ANTEC,dystryb.NATURAN) i DZIAŁA!

kopiuję z netu :
Opis towaru:

Vikon S przeznaczny jest do stoswania w każdych warunkach, gdzie konieczne jest przeprowadzenie, dokładnej i skutecznej dezynfekcji. Wielu hodowców uważa Virkon za najelpszy preparat do dezynfekcji.
Stosując Virkon możesze być pewien co do skuteczności swojego działania.
Zastosowanie
Preparat utleniający, przeznaczony do dezynfekcji pomieszczeń dla zwierząt, sprzętu i środków transportu oraz jaj wylęgowych i wody przeznaczonej do picia dla drobiu.
Może być stosowany w ogniskach chorób zakaźnych w tym w zwalczaniu pryszczycy, ptasiej grypy.
Zakres działania
W zalecanych stężeniach preparat działa bakteriobójczo, wirusobójczo i grzybobójczo.
Sposób użycia

Preparat należy stosować na powierzchnie wstępnie oczyszczone i umyte, zarówno do przeprowadzenia dezynfekcji profilaktycznej jak i w warunkach zagrożenia epizootycznego.
Preparat może być nanoszony na odkażane powierzchnie poprzez mycie, wycieranie, oprysk lub drobnokroplisty oprysk z użyciem aparatów ciśnieniowych.

Dezynfekcja profilaktyczna: stosować roztwór 0,5-1,0 % (0,5/1kg preparatu rozpuścić w 100 litrach letniej wody, 5,0/10,0 g w 1 litrze letniej wody). Czas działania 30 - 60 minut.

Dezynfekcja w ogniskach chorób zakaźnych: stosować roztwór 2,0 %, 300 ml/m2, (2,0 kg na 100 litrów letniej wody lub 20,0 g na 1 litr). Czas działania 60 minut.

W zwalczaniu wirusa pryszczycy preparat jest skuteczny już w rozcieńczeniu 1 : 1300, zalecane stężenie - 0,5 - 1,0 %, czas działania 30 - 60 minut.

W zwalczaniu wirusa H5N1 ptasiej grypy preparat jest skuteczny w rozcieńczeniu 1:1000, zalecane stężenie 1,0 %, czas działania 60 minut.

Baseny i maty dezynfekcyjne: 0,5 - 2,0 % roztwór, wymieniać co dwa dni lub w miarę zanieczyszczenia..

Dezynfekcja wody pitnej dla drobiu: 1,0 kg na 1000 litrów wody (0,1%).

Do dezynfekcji jaj wylęgowych: roztwór 0,5-1,0 % w formie drobnokroplistego oprysku lub przez zanurzenie w roztworze na kilka sekund. Po 10 minutach opłukać w wodzie i osuszyć.

Preparat może być nanoszony na odkażane powierzchnie poprzez mycie, wycieranie, oprysk lub drobnokroplisty oprysk z użyciem aparatów ciśnieniowych.

Przy dezynfekcji powierzchni należy użyć ok. 200-300 ml roztworu na 1 m2. Przy metodzie zamgławiania roztworem 0,5-1,0% w obecności zwierząt stosuje się 1 litr roztworu na 100 m3
pomieszczenia; stosować mechaniczne wytwornice aerozolowe.
Trwałość roztworu roboczego 5 dni. Zanik różowej barwy roztworu świadczy o utracie skuteczności bójczej.

iskra666

 
Posty: 7699
Od: Wto sty 10, 2006 12:13
Lokalizacja: Krk-Wwa

Post » Śro lis 04, 2009 17:47 Re: VIRKON=VIRKON S(producent ANTEC,dystryb.NATURAN) i DZIAŁA!

iskra666 pisze:Odkażałam kociarnię/izolatkę z Babbete b. wg instrukcji obsługi i robiłyśmy to tak
najpierw myłyśmy domestosem, ace i wszystkim żrącym..
potem spłukiwałyśmy wszystko gorącą wodą..
myłyśmy raz jeszcze wszystko wirkonem...
zostawiałyśmy go na ok 20 minut i spłukiwałyśmy znowu gorącą wodą
następnie włączałyśmy lapę..

na opakowaniu jest napisane z tego co pamiętam, że virkon dodaje się przy fermach drobiu itp do wody pitnej jako odkażacz.. 8O
Ja bym jednak mimo wszystko zwierzęta wyniosła z pomieszczenia.. przecież to chemia jest...


Virkonem przeciera się dojki u krówki przed dojeniem :oops: I z tego co wiem, myć wodą nie trzeba - krowa i pijący mleko są cali i zdrowi :mrgreen:
Obrazek

Boo

 
Posty: 20081
Od: Pt lis 04, 2005 11:41
Lokalizacja: Opole

Post » Śro sty 13, 2010 11:54 Re: VIRKON=VIRKON S(producent ANTEC,dystryb.NATURAN) i DZIAŁA!

A jak odkażacie tapczany, dywany, poduszki? To, co nie da się spryskać, moczyć, prać w gorącej wodzie?

Miałam pp, a jestem DT.. Niebezpieczna być nie mogę :(

Kaprys2004

 
Posty: 12087
Od: Śro kwi 02, 2008 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 26, 2016 14:51 Re: VIRKON=VIRKON S(producent ANTEC,dystryb.NATURAN) i DZIAŁ

podbijam - jakie propozycje na odkażenie poduszek, dywanów, mebli tapicerowanych?

poduszek w 90 stopniach nie wypiorę...

pościeli z pierzem tym bardziej

eeyoreegg

 
Posty: 16
Od: Śro sty 07, 2009 19:41
Lokalizacja: Małopolska

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], LutherAmeft i 152 gości