Jak dawkowac cykloferon?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 04, 2007 7:30 Jak dawkowac cykloferon?

mam własnie takie pytanko.
Chciałabym dawkowanie przekazac wetce, a mam 2 rózne sposoby dawkowania .
Moze ktos z Was stosował ?

Mała1

 
Posty: 19740
Od: Wto wrz 12, 2006 8:56
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto wrz 04, 2007 9:33

up, moze jednak ktos wie

Mała1

 
Posty: 19740
Od: Wto wrz 12, 2006 8:56
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto wrz 04, 2007 9:59

Ja osobiście nie używałam, ale dostałam kiedyś przepis od osoby, która stosowała:
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Wto wrz 04, 2007 10:05

Takie sa narazie moje doswiadczenia.
Szyeryf za pierwszym razem w styczniu dostal 3 ampulki w sumie, ale on wtedy umieral.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto wrz 04, 2007 10:09

no własnie to jest pierwsza wersja
a mam jeszcze drugą


to od jakiegos krakowskiego weta

Lidka, a Ty masz to dawkowanie z ruskiej strony? i to jest na bank dawkowanie na kota,nie na psa?

Mała1

 
Posty: 19740
Od: Wto wrz 12, 2006 8:56
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto wrz 04, 2007 11:28

up, moze jeszcze ktos stosował?

Mała1

 
Posty: 19740
Od: Wto wrz 12, 2006 8:56
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto wrz 04, 2007 12:53

To moje jest dawkowanie z ruskiej strony.
No i to co stosowano u Szeryfa.
U niego tak zadzialaolo.
Taki sposob podawania sugerowala tez dr Ewa z Lodzi.
Kiedy Szeryf w styczniu chorowal bylam z nia w kontakcie.
Za co jestem wdzieczna caly czas:))
Bo wtedy nasz wet debiutowal w podawaniu cykloferonu.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto wrz 04, 2007 15:10

pierwsze kotki z p dostały w lecznicy cykloferon-trzymam za nie kciuki.
dawkowanie w/g przepisu Lidki :wink:

Mała1

 
Posty: 19740
Od: Wto wrz 12, 2006 8:56
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto wrz 04, 2007 16:32

dawkowanie usuniuete by nikogo nie kusilo leczenie kota na wlasna reke - zainteresowani informacjami dla swoich wetow proszeni sa o kontakt z autorkami wpisow w watku na pw


i trzymam kciuki Mala1 :ok: :ok: :ok:
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto wrz 04, 2007 17:00

oczywiscie Kaska ,rozumiem, nie pomyslałam o tym :wink:

Mała1

 
Posty: 19740
Od: Wto wrz 12, 2006 8:56
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto wrz 04, 2007 17:17

trzymam mocno
:ok:
Obrazek

tangerine1

 
Posty: 15466
Od: Nie lis 14, 2004 20:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post » Wto wrz 04, 2007 22:07

A ja nie bardzo rozumiem tajemnice.
Przeciez gdybym sie nie dowiedziala od Irmy o cykloferonie moj Szeryf nie zylby. To lek, ktory nie jest dostepny w polskich aptekach wiec nie grozi samodzielne uzywanie. A dlatego, ze nie jest dostepny nie wiadomo jak go stosowac i kto ma jakie doswiadczenie.
Zeby go miec trzeba sie niezle natrudzic, bo z tego co wiem jest dostepny za nasza wschodnia granica. Jesli nie opiszemy sposobow jego uzycia przez tych, ktorzy go zdobyli to dalej koty beda spokojnie umieraly na panleukopenie. Oczywiscie bedzie je mozna leczyc innymi sposobami, ale przy tej chorobie chyba trzeba sie lapac wszystkich sposobow.
A w ogole to sposob podawnia jest na ogolnodostepnej stronie
http://www.kitty.ru/Farmacy/Cykloferon.htm
I raczej naszym celem powinno byc rozpropagowanie tego sposobu leczenia a nie ukrywanie.
A jeszcze z innej strony mysle, ze mimo wszystko nie ma zbyt wielu chetnych do robienia zastrzykow a to sa zastrzyki.

No to sie wygadalam:))
juz drugi raz dzisiaj:)) :oops:

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro wrz 05, 2007 7:32

Lidka - jak zapewnie sama zauwazylas mamy sklonnosc jako spoleczenstwo do leczenia sie na wlasna reke - lacznie z zazywaniem lekow sasiadki - bo jej pomogly
w przypadku kotow moze to byc niebezpieczne - sama wiesz, ze oprocz panleukopenii - moze problem naglych biegunek wystepowac np przy kokcydiach czy bledach zywieniowych
nie usunelam informacji o cykloferonie - usunelam informnacje o podawaniu
podawanie takich lekow powinno sie odbywac pod nadzorem lekarza wteterynarii
jak najlepszego lekarza oczywiscie :D
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lis 04, 2007 9:19

Odświeżam wątek. Moja maleńka tymczasówka Buba ma niepokojące objawy. Chcę wybrać się do leczicy już uzbrojona w jakąś wiedzę. Przeczytałam wszystko co tu znalazłam o TFX, teraz czytam o cykloferonie w tym wątku. Czy ten lek podaje się dopiero po stwierdzeniu pp, czy można tak jak TFX podać już przy podejrzeniu? TFX to jak wyczytałam immunostymulator i nie zaszkodzi nawet podany bez koniecznej przyczyny (czyli potwierdzenia pp). A jak jest z cykloferonem? wiem że trudno dostępny.

Anka

 
Posty: 17254
Od: Sob mar 08, 2003 21:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie lut 03, 2013 9:43 Re: Jak dawkowac cykloferon?

Cykloferon można dostać w Rosji, Ukrainie, ale także w Czechach. Sposób podawania cykloferonu było na ulotce, po rosyjsku, odczytała nam znajoma. Jeżeli daje sie w ampułkach - podaje się w pierwszej dobie, w drugiej, potem w czwartek, szóstej i ósmej.
1-2-4-6-8. Łącznie 5 dawek.
Koleżanka spotkała się też ze sposobem dawkowania 1-2-3-4-5, ale to jest bardzo silny lek i podobno kotom odpada skór a w miejscu wkłucia. Ile podać - skonsultujcie z wetem
Koleżanka podaje swoim kotom cyklo, bo im wyszło w badaniach że mają koronawirusa. Jedna kocia dostaje 1 jednostkę, druga - 0,80, po konsultacji z wetem. Ale to nie to samo co PP, cyklo podaje sie w róznych cięzkich schorzeniach.

Można podawać cyklo kotom zagrożonym PP. Wydaje się to sensowne, zwłaszcza, że cyklo nie powinno się podawać kotom, które są bardzo osłabione (to też było w ulotce). Od momentu podania do 8 godzin może pojawić się gorączka i fioletowe zabarwienie moczu u kotów. Zagrożonym wet Kociej Przystani podawał taką sama dawkę jak chorym.

Mnie interesowała jedna rzecz: jak działa cykloferon i osocze od ozdrowieńca podane w jednym czasie. No i się dowiedziałam. Na chłopski rozum - cykloferon "obcina jaja wirusowi", czyli hamuje jego namnażanie, a osocze to nowe posiłki wojowników walczących z tymże wirusem. Czyli chyba dobrana para.

Edit: usunełam dawkowanie po doczytaniu wątku.
Koty wrocławskie polecają się do adopcji: http://www.kocizakatek.pl
Zapraszam na wątek Kociego Zakątka: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=154740

wiiwii

 
Posty: 2287
Od: Pt sty 13, 2012 17:33
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 221 gości