KLATKI ŁAPKI INJEKCYJNE I INNE

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 02, 2008 17:22

No to mamy najlepszy produkt na rynku!

Najważniejsze: zaprojektowany, wykonany przez prawdziwego kociarza, wszytkie najmniejsze nawet zagrożenia dla kota zostały wyeliminowane!

thor

 
Posty: 1241
Od: Czw paź 28, 2004 20:51
Lokalizacja: Tarnów

Post » Nie mar 02, 2008 17:57

jestem pełna podziwu
Moje koty
Zdjęcia krakowskich schroniskowców
Jest tylko jeden sukces- być w stanie spędzić życie na swój własny sposób - Christopher Morley
Haters gonna hate

BarbAnn

 
Posty: 14179
Od: Wto sie 01, 2006 8:35
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon mar 10, 2008 14:09

Brok,
Ile kosztuje ta nowa klatka-łapka?

orchidka

 
Posty: 3587
Od: Czw cze 21, 2007 16:58
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków

Post » Pon mar 10, 2008 19:23

Pisałem o tym trochę wcześniej i się nie zmieniło nic od tego czasu

brok

 
Posty: 113
Od: Czw sie 23, 2007 12:13
Lokalizacja: Tarnów

Post » Wto kwi 15, 2008 21:01

Witajcie
Parę dni się nie odzywałem. ale trochę mnie zdołował brak zainteresowania klatką łapką. A ponoć sezon już prawie w pełni i klatek brakuje. Trudno, i tak czasu u mnie zbyt wiele nie ma, więc nie rozpaczam. Dzięki temu skończyłem prototyp (zapowiadany już dawno temu) klatki injekcyjnej. W pełni funkcjonalny, ładny optycznie, przetestowany, lecz mający jeden mankament - wagę. To cudo waży, niestety, pełne 8 kg. Jest poręczne do transportu, ale z wyrośniętym kotem to już 12 kg i nie na damskie rączki. Bardziej jako stacjonarna klatka do lecznicy, chociaż posługiwałem się nią i nie rozpaczałem. Jeszcze jedna taka klatka powstanie, o innych prowadnicach. Ta ma przesuwne z aluminium, następna będzie miała kulkowe prowadnice stalowe, ocynkowane. Zobaczymy, które bedą lepsze. Za to następny egzemplarz planuję zrobić całkowicie z siatki stalowej, jak klatkę łapkę. W związku z tym mam nadzieję zejść z wagą do góra 4-5 kg. I to będzie do przyjęcia. Razem z klatką bytową i klatką łapką stanowić to bedzie tzw. "niezbędnik kociarza". A oto prezentacja dzieła:

Prezentacja klatki iniekcyjnej nr 002:

Widok klatki od strony ścianki wyjmowanej
Obrazek
Widok klatki od strony ścianki przesuwnej:
Obrazek
Widok od strony wejścia:
Obrazek
wejście otwarte:
Obrazek
blokada prowadnic:
Obrazek
ścianka przesunięta:
Obrazek
ścianka przesunięta z drugiej strony:
Obrazek
blokada wyjmowania ścianek:
Obrazek
zdejmowanie górnej ścianki:
Obrazek
górna ścianka wyjęta:
Obrazek
wyjęcie bocznej ścianki:
Obrazek
wyjęcie bocznej ścianki:
Obrazek
wyjęta ścianka z prowadnicami:
Obrazek
Pierwszy pacjent – „wierzgający” Kubuś
Obrazek
Cała klatka w prościutki sposób może być demontowana do umycia i odkażenia, oraz do wyjęcia kota po uśpieniu.

brok

 
Posty: 113
Od: Czw sie 23, 2007 12:13
Lokalizacja: Tarnów

Post » Wto kwi 15, 2008 21:05

Dodatkowo w międzyczasie przerobiłem prezentowaną dawniej klatkę bytową. Oto zmiany:

KLATKA BYTOWA PO REMONCIE

Widok od góry. Widoczne wzmocnienia z aluminiowych profili usztywniające konstrukcję, która zrobiona z drutu 1,75 mm okazała się zbyt elastyczna. Teraz nabrała dostatecznej sztywności.
Obrazek
Klapki uchylne zamieniono na przesuwne ze sztywnego grubego drutu pokrytego tworzywem. Prowadnice dodatkowo dodają konstrukcji sztywności, a przesuwne klapki umożliwiają bezpieczną i bezawaryjną obsługę złapanego „dzikuska”.
Obrazek
Widok z przodu. Klapki otwarte. Klapkę można zablokować w dowolnym położeniu.
Obrazek




Obrazek

brok

 
Posty: 113
Od: Czw sie 23, 2007 12:13
Lokalizacja: Tarnów

Post » Pt sie 15, 2008 10:53

Brok, czy taka klatka iniekcyjna zmienila cene, czy nadal 300 zl (plus koszt transportu)?

kimi1

 
Posty: 2575
Od: Śro lut 22, 2006 12:09
Lokalizacja:

Post » Pt sie 15, 2008 12:33

Witaj kimi1
Zrobionych klatek ceny się nie zmieniają. Koszt wysyłki za zaliczeniem pocztowym to ok. 40 zł, czyli w sumie przyszłaby przesyłka pocztowa za zaliczeniem pocztowym za 340 zł.
Jak powstanie w przyszłości następna trochę lżejsza wersja to zobaczymy ile będą kosztowac materiały.
pozdrawiam serdecznie - B.

brok

 
Posty: 113
Od: Czw sie 23, 2007 12:13
Lokalizacja: Tarnów

Post » Czw sie 28, 2008 14:41

thor pisze:No to mamy najlepszy produkt na rynku!

Najważniejsze: zaprojektowany, wykonany przez prawdziwego kociarza, wszytkie najmniejsze nawet zagrożenia dla kota zostały wyeliminowane!


dokładnie, dlatego i ja wraz ze znajomymi sie skusiłam na klatke -łapkę- jest nieodzowna przy dzikuskach- i coś mi sie zdaje,że na tej się nie skończy :wink:
tymczasem, brok, pozdrawiamy i w krótce wysyłamy umyslnego po klatkę :ok:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sie 28, 2008 21:20

Dzięki za miłe słowa i obiecuję że każdy następny egzemplarz będzie doskonalszy. W wersji ostatecznej klatka sama podjedzie na miejsce łowów, ustawi się na pozycji, "uzbroi" się, zidentyfikuje osobnika który ma być złapany, złapie go, wróci do bazy i zawiadomi zainteresowanego że zadanie wykonane :)

brok

 
Posty: 113
Od: Czw sie 23, 2007 12:13
Lokalizacja: Tarnów

Post » Śro wrz 10, 2008 16:02

melduję posłusznie, że umyślny dowiózł klatkę-łapkę w całości :D
bardzo dziekujemy, Brok za wykonanie i pomoc techniczną, teraz pozostaje nam tylko wypróbować czym prędzej -domowe sie łapią w kazdym razie :wink:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lis 19, 2008 21:39

Ja tez kupiłam klatkę-łapkę "made in brok" i jestem naprawdę zadowolona - napisałam o tym na forum:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=84438&highlight=
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lut 22, 2009 18:49

Dawno się nie odzywałem, ale czasu nie było. Mogę przedstawić chyba ostateczny model klatki łapki, który przyjmuję za standard. Wymiary: 90 x 33 x 39 (dłxwysxszer), waga 6-6,5 kg. W każdej chwili można zrobić dowolnie długą, lub krótką, szerszą lub wyższą, ale nie ma chyba potrzeby. Wszystko jest regulowane, a siła nacisku potrzebna do jej uruchomienia jest niewielka, tak że można złapać małego kociaka, a klapka na tyle szeroka że kot nie powinien jej pominąć idąc do jedzonka. Załączam kilka zdjęć, pooglądajcie sobie.
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

brok

 
Posty: 113
Od: Czw sie 23, 2007 12:13
Lokalizacja: Tarnów

Post » Pon lut 23, 2009 12:34

najnowszy model od Broka- juz reklamujemy :wink:

i pozdrawiamy Brok serdecznie :D

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon lut 23, 2009 18:52

Przepraszam, ale nie wiem co to za cena "chyba nic się nie zmieniło". Poproszę o rząd wielkości.
Thor jako "ziomal" się nie liczy przy ocenie :D .

Motodrama

 
Posty: 3054
Od: Sob wrz 29, 2007 13:21

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 404 gości