Lektury (obowiązkowe?)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 21, 2008 16:14

DamaKier pisze:
sfinks pisze:a ja polecam książkę napisaną przez kocią psycholog Vicky Halls pt " KOCIE TAJEMNICE".
W książce opisane są różne przedziwne kocie zachowania i sytuacje je wywołujące - naprawdę można wykorzystać w praktyce.


Popieram, ksiązka bardzo fajna, mozna się na iej wzorować przy wychowywaniu swoich kotów.


Przyznam się, że kupiłam tą książkę i jestem na nie. Autorka jest gorliwą zwolenniczką wypuszczania kotów z domu, pisze, że to "nie fair" kota wychodzącego oduczać od wychodzenia. Jest np. opisana historia niewychodzącej kotki perskiej, która była tak zestresowana obecnością drugiego kota, że wylizała sobie ranę na boku. Autorka podkreśliła, że przekonanie o niewypuszczaniu persów z domu jest niewłaściwe, namówiła właścicielkę do oddania kota do kliniki na leczenie, przekonała do tego, że nie może ona odebrać z niej kota, a potem podkreśliła, że znalazła kotce dom wychodzący i jak to kota uszczęśliwiło.8O Jeśli chcecie namawiać ludzi do nie wypuszczania kotów z domu, to polecanie tej książki jest nie na miejscu. Po lekturze tej książki nieomalże jestem przekonana do tego, że przestając wypuszczać moje Bure Szczęścia zrobiłabym im krzywdę, już nie mówię o tym, że chyba skrzywdziłam Tosię przestawiając ją z życia kota wolnożyjącego na wyłącznie domowego futrzaka. W pakiecie kupiłam "Kociego Detektywa" tej autorki, jeszcze nie zaczęłam czytać, ale wątpię, żeby zmieniła ona swoje nastawienie. "Kocie Sprawy" są polecane przez czasopismo "KOT", "Koci Detektyw" przez forum miau.pl I w tym momencie zgłupiałam totalnie, co jest dla kota najlepsze 8O
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

makrejsza

 
Posty: 2032
Od: Czw lis 22, 2007 20:41
Lokalizacja: Chocianów

Post » Śro paź 30, 2013 11:10 Re: Lektury (obowiązkowe?)

Ja bardzo polecam książkę "jak kot z kotem". Zaczęłam czytać z polecenia naszej Pani Weterynarz i naprawdę warto :wink:
Obrazek
ObrazekObrazek

KiraLupus

 
Posty: 66
Od: Pon paź 14, 2013 10:50
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 29, 2015 14:51 Re: Lektury (obowiązkowe?)

Odgrzebuję. W tym roku została wydana książka "Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota" Małgorzaty Biegańskiej-Hendryk. Wiadomości raczej podstawowe, ale poparte źródłami, doświadczeniem i kompletne. Dla mnie o tyle wartościowa, że świeżo wydana i z naszego, polskiego podwórka. Czyta się łatwo, szybko i sporo w głowie zostaje.
Jak wspomniałam, jest dużo odnośników (w przypisach) do literatury fachowej, momentami miałam wręcz wrażenie, że czytam taką małą pracę licencjacką/magisterską- ale w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu. Na końcu książki adresy kocich fundacji i kocich stron.
Polecam zwłaszcza świeżo zakoconym!

Vombat

 
Posty: 431
Od: Wto gru 08, 2015 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 31, 2015 11:55 Re: Lektury (obowiązkowe?)

Vombat pisze:Odgrzebuję. W tym roku została wydana książka "Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota" Małgorzaty Biegańskiej-Hendryk. Wiadomości raczej podstawowe, ale poparte źródłami, doświadczeniem i kompletne. Dla mnie o tyle wartościowa, że świeżo wydana i z naszego, polskiego podwórka. Czyta się łatwo, szybko i sporo w głowie zostaje.
Jak wspomniałam, jest dużo odnośników (w przypisach) do literatury fachowej, momentami miałam wręcz wrażenie, że czytam taką małą pracę licencjacką/magisterską- ale w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu. Na końcu książki adresy kocich fundacji i kocich stron.
Polecam zwłaszcza świeżo zakoconym!


Popieram! Pani Małgorzata jest kocią behawiorystką, miałam przyjemność korzystać z jej pomocy. Książka jest fajna i też szczególnie polecam początkującym kociarzom - jeśli ktoś się zastanawia, jaką książkę o kotach kupić, to warto kupić właśnie tę.
http://www.kocibehawioryzm.pl/
http://www.samosedno.com.pl/co-jest-koc ... ,1345.html

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Czw gru 31, 2015 12:15 Re: Lektury (obowiązkowe?)

Polecam książkę KOTYFIKACJA Jackson Galaxy i Kate Benjamin. O tym jak przystosować mieszkanie gdy mieszkają w nim koty.
Moje koty za TM: Gaja - 4 lata; 21.09.2009 Bobik - 8 lat; 16.08.2018 Myszka - 14,5 lat; 17.01.2020 Szymek - 19 lat; 07.05.2021 Kuba - 17 lat; 28.03.2022

Koty z Opola pod moją wirtualną opieką: Skarbinka - 16.02.2010 Maskotka - 22.10.2010 Fatimka - 01.11.2010 Irenka - 29.06.2012
Roki - 16.08.2012
Henio ze Szczecina - lipiec 2022
Bibi - 17.08.2022

Szymkowa

 
Posty: 4656
Od: Pon lis 21, 2005 17:06
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Post » Nie sty 03, 2016 10:01 Re: Lektury (obowiązkowe?)

Ja właśnie kupiłam sobie książkę : MÓJ KOT. WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KOTACH.Tytuł oryginału: THE ULTIMATE MANUAL OF CAT CARE. Wydana na świetnym papierze z przepięknymi zdjęciami. Przyjemnie wziąć do reki. Doskonale nadaje się na prezent. Poradnik konkretny i przystępny - jak to Anglicy mają w zwyczaju. Ciekawe rozdziały poczynając od roli,jaką odgrywał kot w starożytnych cywilizacjach. Dokładnie opisana opieka nad kotem włączając w to np. resuscytację. Mnie się bardzo ta książka podoba.
„ Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty. ” (Albert Schweitzer)

Norma0204

Avatar użytkownika
 
Posty: 1085
Od: Wto sie 18, 2015 16:55
Lokalizacja: Gliwice Zabrze

Post » Pon sty 04, 2016 12:25 Re: Lektury (obowiązkowe?)

zaznaczę
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Pon sty 04, 2016 12:37 Re: Lektury (obowiązkowe?)

najwięcej można się dowiedzieć na miau 8) ja pożyczałam rożne i różniste książki o kotach w bibliotece
i chciałam się trochę dokształcić w kwestii ich zachowania i komunikacji
ale miau jest po prostu najlepsze

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sie 01, 2016 20:17 Re: Lektury (obowiązkowe?)

Ja polecam "Zaklinaczka kotów" Mieshelle Nagelschneider. Przed dokoceniem pochłonęłam jednym tchem. Autorka pisze nie tylko o dokoceniu, ale wnika w kocią psychikę.

katie74

 
Posty: 5
Od: Pon sie 01, 2016 16:14

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 237 gości