Gdzie kupić budki dla kotów wolno żyjących?- namiary i fotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 18, 2008 15:16

No mi też się wydaje, że 15 zł za przesyłkę to dość dużo. Relacje: Ruda z ogródka chyba tam nie śpi, ale jak będzie przymrozek to na pewno wejdzie :D Gruba z 3 małych o dziwo śpią tam, jak wychodzą to wkładam tam rękę i jest tam cieplutko, teraz puzę tylko zasłonić wejście jakąś folią czy coś, żeby ciepło nie uciekało. Ostatnią budę położyłam tam koło księdza gdzie przychodzą inne koty, nie wiem, czy tam wchodzą, ale przynajmniej wiem, że zrobiłam to co trzeba :) :roll:

kicia91

 
Posty: 341
Od: Pt lut 15, 2008 15:38
Lokalizacja: tam gdzie nie ma krzywdy...:D

Post » Pon lis 03, 2008 19:18

Ja teraz będę kombinować z nowym patentem - robić domki ze sklejkowych skrzyneczek po owocach , które dostałam za free na rynku.
Wszystko podobnie jak z tekturowym tylko konstrukcję będę miała solidniejszą będę ocieplać styropianem i na zewnątrz grubą folią zabezpieczać.
Bo takie z kartonu to mi sie zdarzyło że jak młode kociaki mieszkały to wariowały na tej budce pazurkami podziurawiły folie na bokach i od góry, wtedy karton chwycił wilgoć, a że tam akurat styropian taki był z kawałków małych poprzyklejany to cały domek sie delikatnie mówiac zdeformował i nie wytrzymał nawet 2 mies.
Jak uda mi się z sukcesem zrobić domki "nowego typu" to wkleję zdjęcia.

mpacz78

 
Posty: 6233
Od: Pon wrz 15, 2008 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie gru 07, 2008 17:18

To mój domek, jeszcze bez osłon na wejścia i bez drabinek, łącznie dla 4 kotów, w środku styropian z 6 stron + polar. Nie wiem czy wejście nie za małe, ale można dociąć. Koszt ok. 260 zł. (dwie skrzynie po 76 zł, styropian 20 zł, podest 45 zł, płyta na dach 30 zł, impregnat 16 zł) kilka godzin pracy. Paleta na podstawę gratis.
(I trochę wyzwisk na deser)

Obrazek
Obrazek
AnielkaG
 

Post » Nie gru 07, 2008 17:52

mpacz78 pisze:Ja teraz będę kombinować z nowym patentem - robić domki ze sklejkowych skrzyneczek po owocach , które dostałam za free na rynku.
Wszystko podobnie jak z tekturowym tylko konstrukcję będę miała solidniejszą będę ocieplać styropianem i na zewnątrz grubą folią zabezpieczać.
Bo takie z kartonu to mi sie zdarzyło że jak młode kociaki mieszkały to wariowały na tej budce pazurkami podziurawiły folie na bokach i od góry, wtedy karton chwycił wilgoć, a że tam akurat styropian taki był z kawałków małych poprzyklejany to cały domek sie delikatnie mówiac zdeformował i nie wytrzymał nawet 2 mies.
Jak uda mi się z sukcesem zrobić domki "nowego typu" to wkleję zdjęcia.


Budek ze skrzyneczek po owocach jednak nie robiłam - ale skrzyneczki po owocach wyłożone kocykami nadały sie dobrze jako legowiska w warunkach domowych.
Natomiast domki robiłam z szafek kuchennych znalezionych przez koleżanke na śmietniku, zainwestowaliśmy tylko w styropian (takie opakowanie za 50zł starcza na około 5 domków), opłaci sie wiec kupić styropian z całych płyt łatwo i szybko sie robi, do tego pianka montażowa i folia budowlana na osłonięcie styropianu - koszt materiału na jeden domek to około 20zł + troche czasu i robocizny.
(wszystkie artykuły potrzebne mozna kupić w marketach busowlanych typu obi, leroy-merlin czy castorama)
To kilka naszych dzieł:
Obrazek Obrazek Obrazek
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

mpacz78

 
Posty: 6233
Od: Pon wrz 15, 2008 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon gru 08, 2008 9:53

Dziewczyny jesteście wspaniałe!
Miód na moje serce, gdy widzę jak powstają kocie domki.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie wrz 12, 2010 0:11 Re: Gdzie kupić budki dla kotów wolno żyjących?- namiary i fotki

zaznaczę sobie wątek, bo szukam kociej budki

z braku czasu chętniej kupiłabym gotową zamiast robić, ale jeśli udałoby mi się załatwić pudło lub kawałki styropianu to spróbuję swoich sił
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

Post » Nie wrz 12, 2010 11:50 Re: Gdzie kupić budki dla kotów wolno żyjących?- namiary i fotki

Uważajcie kochani z kupowaniem budek atrakcyjnie wyglądających. Zbieraczom przydają się:
- drewniane, bo można je spalić i ogrzać swój dom
- metalowe (nieprzemakalne, wyłożone czymś dają też ciepło) - taką mi ukradziono drugiej nocy po zakupie. Na złom świetna.
Oczywiście, że budki są potrzebne. Ale warto je zamaskować, żeby nie były "za fajne".
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt wrz 24, 2010 11:19 Re: Gdzie kupić budki dla kotów wolno żyjących?- namiary i fotki

zaznaczam sobie, bo chyba będę potrzebować budki w Wawie.
ObrazekObrazek

Wcześniej na forum jako "qlenka"

rudomi

Avatar użytkownika
 
Posty: 1955
Od: Sob lis 26, 2005 18:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 24, 2010 11:34 Re: Gdzie kupić budki dla kotów wolno żyjących?- namiary i fotki

MalgWroclaw pisze:Uważajcie kochani z kupowaniem budek atrakcyjnie wyglądających. Zbieraczom przydają się:
- drewniane, bo można je spalić i ogrzać swój dom
- metalowe (nieprzemakalne, wyłożone czymś dają też ciepło) - taką mi ukradziono drugiej nocy po zakupie. Na złom świetna.
Oczywiście, że budki są potrzebne. Ale warto je zamaskować, żeby nie były "za fajne".

Dlatego najchętniej robimy ze styropianu.
Materiał w tej postaci nikomu i do niczego się nie przyda.
Maskowanie swoją drogą.
Obrazek Obrazek

:201461 :cat3: . . . . . NASZ KOCI BLOX http://kocidomtymczasowy.blox.pl/html

:catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk:

delfinka

 
Posty: 9012
Od: Wto gru 05, 2006 0:13
Lokalizacja: obecnie miedzy Łodzią a Warszawą

Post » Pt wrz 24, 2010 11:52 Re: Gdzie kupić budki dla kotów wolno żyjących?- namiary i fotki

Jeśli ktoś zdecyduje się zamówić drewniane budki od p. Banackiego, to faktycznie, (jak pisała Prakseda) z powodu tego przejścia pomiędzy kocimi pomieszczeniami hula wiatr i myślę, że warto byloby przy zamówieniu poprosić, żeby nie wycinali dziur w płycie rozdzielającej pomieszczenia. Sądzę, że nie powinno być problemu z dogadaniem się w tej sprawie, a jeśli p. Banacki ma już gotowe budki, to można te otwory jakoś załatać na własną rękę.
ObrazekObrazek

kotalizator

 
Posty: 1761
Od: Wto lut 27, 2007 14:33
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt wrz 24, 2010 11:58 Re: Gdzie kupić budki dla kotów wolno żyjących?- namiary i fotki

Na tych zdjęciach widać przegrodę z otworem, którego nie powinno być.
Najsensowniej byłoby przegrodę jeszcze ocieplić, ale nie wiem czy ze względów konstrukcyjnych będzie to możliwe.

Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek

kotalizator

 
Posty: 1761
Od: Wto lut 27, 2007 14:33
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt wrz 24, 2010 12:03 Re: Gdzie kupić budki dla kotów wolno żyjących?- namiary i fotki

jaki jest koszt takiej drewnianej budki? i jaki czas realizacji?
ObrazekObrazek

Wcześniej na forum jako "qlenka"

rudomi

Avatar użytkownika
 
Posty: 1955
Od: Sob lis 26, 2005 18:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 24, 2010 12:38 Re: Gdzie kupić budki dla kotów wolno żyjących?- namiary i fotki

Zauważ, że te budki sa praktycznie nie ocieplone styropianem. Dwie warstwy desek nie dają dostatecznej izolacji cieplnej.
Wytwórca powinien nieco zmienić projekt tak, aby pomiędzy dwie warstwy desek włozyć min. 5 cm styropanu.
Podobnie dach. Ciepłe powietrze wędruje do góry i poprzez ten daszek po prostu ucieka.

Kotalizator ma rację, jesli wejścia do domku są na przeciwległych ścianach, to przegroda powinna być szczelna.
Obrazek Obrazek

:201461 :cat3: . . . . . NASZ KOCI BLOX http://kocidomtymczasowy.blox.pl/html

:catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk:

delfinka

 
Posty: 9012
Od: Wto gru 05, 2006 0:13
Lokalizacja: obecnie miedzy Łodzią a Warszawą

Post » Pt wrz 24, 2010 12:54 Re: Gdzie kupić budki dla kotów wolno żyjących?- namiary i fotki

W budkach od P. Banackiego jest styropian - pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną warstwą desek.
Obrazek Obrazek

e-dita

 
Posty: 3477
Od: Śro lip 11, 2007 12:41
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt wrz 24, 2010 13:58 Re: Gdzie kupić budki dla kotów wolno żyjących?- namiary i fotki

Jaki koszt jest tych budek?

77madzik

 
Posty: 46
Od: Pon wrz 10, 2007 10:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 256 gości