Gdzie kupić budki dla kotów wolno żyjących?- namiary i fotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 19, 2008 14:04

madzik, na 1 str, Wydra podała namairy na producentów budek kocich drewnianych.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon wrz 29, 2008 8:35

Osobą w okolicach Łodzi polecam pudla w smiesznej cenie:
http://www.allegro.pl/item443841034_pud ... _lodz.html

Jakiej średnicy zrobić otwor wejsciowy?

Zatanawiam sie jeszcze czy lepiej zrobic 3 mniejsze budki (po 1 budce dla 1 kociaka) czy tez zrobic 1 budke wieksza (polaczyc 2 budki w 1) wtedy wiecej kociaków wejdzie i bedzie im cieplej...
jak myslicie?

77madzik

 
Posty: 46
Od: Pon wrz 10, 2007 10:24

Post » Pon wrz 29, 2008 8:48

Nigdy nie ma pewności, że koty będą razem siedzieć, więc lepiej dla każdego osobną. A jak będą chciały razem pomieszkać, to i tak jeden do drugiego się wmelduje.
Chyba, że wiesz, że są bardzo zaprzyjażnione i nierozłączne.

Ja robię otwór ok. 13x13 cm.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt paź 03, 2008 19:51

Kurcze macie może jeszcze jakieś aukcje gdzie sprzedają takie pudła w nie dużej cenie! Muszę zrobić 3 budy + Jedną większą gdyż tam będzie matka z małymi. Znalazłam aukcje, muszę KONIECZNIE zamówić. Żałuję, że wcześniej na ten wątek nie weszłam, bo już od dawna zamartwiam się budami! Ta większa buda starczy dla jednego kota??

kicia91

 
Posty: 341
Od: Pt lut 15, 2008 15:38
Lokalizacja: tam gdzie nie ma krzywdy...:D

Post » Sob paź 04, 2008 15:46

Pan powiedział, że każde pudło po 5 zł + 15 zł przesyłka za jedno pudło. Czyli muszę zorganizować 60 zł, tylko jak to zrobić...

kicia91

 
Posty: 341
Od: Pt lut 15, 2008 15:38
Lokalizacja: tam gdzie nie ma krzywdy...:D

Post » Sob paź 04, 2008 16:06

bardzo drogo wyjda ci te budki .
"Nie nowina, że głupi mądrego przegadał; Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał, tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł; Na koniec, rzekł mądry, by nie być w odpowiedzi dłużny:
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz próżny."
(z I.Krasickiego)

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Sob paź 04, 2008 16:18

60 zł za 3 pudła to dużo? Wydaje mi jednak, że nie. Ceny styropianu są o wiele droższe a tutaj mam już zrobione pudło. :?: Niestety nie mieszkam w Łodzi, tak to koszt byłby jedyne 15 zł.

kicia91

 
Posty: 341
Od: Pt lut 15, 2008 15:38
Lokalizacja: tam gdzie nie ma krzywdy...:D

Post » Pon paź 06, 2008 8:03

kicia91 pisze:60 zł za 3 pudła to dużo? Wydaje mi jednak, że nie. Ceny styropianu są o wiele droższe a tutaj mam już zrobione pudło. :?: Niestety nie mieszkam w Łodzi, tak to koszt byłby jedyne 15 zł.


To nie jest zdrogo biorąc pod uwagę, że mogą służcyć kotom nawet kilka lat.
Niestety a darmo nic nie ma.
Ja same pudła mam niby gratis, ale przecież koszty ponoszę.
Trzeba się "odwdzięczyć" osobom, które udostępniają pudła, polar, zorganizować i zapłacić za transport.
Robimy to przecież dla kotów.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto paź 07, 2008 16:24

o to aukcja http://www.allegro.pl/item451568798_pud ... _lodz.html na której zamówiłam 3 pudła. Wpłaciłam już Panu pieniądze na konto teraz czekam aż Pan wyśle i dojdzie przesyłka.

kicia91

 
Posty: 341
Od: Pt lut 15, 2008 15:38
Lokalizacja: tam gdzie nie ma krzywdy...:D

Post » Pon paź 13, 2008 19:05

Dzisiaj doszły do mnie pudła. Mam nadzieję, że dobrze je skleiłam, potem dodam foto. Jedno jest troszkę niskie, ale mam nadzieję, że większy kot tam wejdzie :) W ogóle mam nadzieję, że tam wejdą! :lol:

kicia91

 
Posty: 341
Od: Pt lut 15, 2008 15:38
Lokalizacja: tam gdzie nie ma krzywdy...:D

Post » Pt paź 17, 2008 8:30

Ja tez je kupilam i to 6 szt -ledwo wcisnelam do samochodu :D
Chlopak ma dostep do tych pudelek i sprzedaje je symbolicznie po 5 zl.
Mysle ze nawet jak nie bedzie mial wystawionej aukcji to mozna do niego emailowac z zapytaniem.
Dwa pudelka zlaczylam i zrobila sie super budka taka dluzsza na pare kociaków lub mamusie z młodymi :D Moje kociaki obecnie spia razem w tekturowym pudelku. Niedlugo postawie im 1 wieksza i 2 mniejsze -mysle nad zrobieniem daszku by woda splywala ale nie iwem jak go przymocować i jak zrobic by byl pochyly

15 zl za przesyłkę? To chyba duzo....przeciez to leciutkie jest

77madzik

 
Posty: 46
Od: Pon wrz 10, 2007 10:24

Post » Pt paź 17, 2008 8:57

Troche przesadzil z przesylke. Jak zamawialam pudla w ubieglym roku to pan sklejal razem 8 pudel i byla jedna oplata.
Ale pudla bardoz fajnie do tej pory sie sprawdzaja.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt paź 17, 2008 9:11

77madzik pisze:Ja tez je kupilam i to 6 szt -ledwo wcisnelam do samochodu :D
Chlopak ma dostep do tych pudelek i sprzedaje je symbolicznie po 5 zl.
Mysle ze nawet jak nie bedzie mial wystawionej aukcji to mozna do niego emailowac z zapytaniem.
Dwa pudelka zlaczylam i zrobila sie super budka taka dluzsza na pare kociaków lub mamusie z młodymi :D Moje kociaki obecnie spia razem w tekturowym pudelku. Niedlugo postawie im 1 wieksza i 2 mniejsze -mysle nad zrobieniem daszku by woda splywala ale nie iwem jak go przymocować i jak zrobic by byl pochyly

15 zl za przesyłkę? To chyba duzo....przeciez to leciutkie jest


Madziak, daszek nie musi być pochyły.
Wystarczy jak położysz na domek większy od niego kawałek pleksi, blachy falistej, laminowanej deski. W każdym razie jakiegoś materiału nie chłonącego wody. Jeżeli masz np. płytę drewnianą, to musisz ją obłożyć papą lub grubą folią (są w sprzedaży takie grube wory foliowe na gruz), bo drewno nasiąka wodą.

Ja z oszczędności robię małe daszki z czarnego pleksi. Przycięty pod wymiar kawałek pleksi przylepiam tylko nad ścianką, w której jest otwór wejściowy. Przyklejam czarną taśmą hydrauliczną (taką wzmocnioną tkaniną). Przyklejam na wcześniej oblepione folią pudło.

Jak koty zaakceptują domek i zamieszkają w nim, możesz zrobić nad wejściem „kotarę”, żeby nie wiało. Kawałek grubej, nieprzemakalnej tkaniny, np. brezent, można wtedy przyczepić nad otworem wejściowym.


Warto też przeznaczyć jedno pudło na karmik. W takim pudle jedzenie nie zamarza tak szybko, no i chroni przed deszczem i śniegiem.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt paź 17, 2008 9:26

Ja kupila w OBI albo innej CASTORAMIE takie resztki na dach . Zapomnialam w tej chwili jak to sie nazywa. Plastikowe falowane sa w roznych kolorach. Wypatrzylam takie resztki pol metrowe, 70 cm i potargowalam sie. Kupilam za kilka zl. Tylko to trzeba albo obciazyc albo przykleic. Gdzie kupuje sie te tasme hydrauliczna? Tez w tych marketach budowlanych?

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt paź 17, 2008 9:39

Lidka pisze:Ja kupila w OBI albo innej CASTORAMIE takie resztki na dach . Zapomnialam w tej chwili jak to sie nazywa. Plastikowe falowane sa w roznych kolorach. Wypatrzylam takie resztki pol metrowe, 70 cm i potargowalam sie. Kupilam za kilka zl. Tylko to trzeba albo obciazyc albo przykleic. Gdzie kupuje sie te tasme hydrauliczna? Tez w tych marketach budowlanych?


Tak jest też w marketach, w sklepach budowlanychi hydraulicznych. Ale najczęściej jest dostępna srebrna. Jeżeli nie zależy Wam na maskowaniu domków, to może być oczywiście. Ja robię domki na czarno w całości, dlatego kupuję taką czarną taśmę. Na szczęście w pobliskim pawilonie u p. Wiesia mogę ją zamówić. Nie jest tania – 50 m kosztuje ok 25 zł. (Jest też w mniejszych rolkach – 25 lub 10 m.) Ale trzyma się dobrze folii nawet na deszczu, w przeciwieństwie do zwykłej taśmy pakowej (która tez bywa w czarnym kolorze).

Aha, i jeszcze polecam okleić taśmą brzegi otworu wejściowego, bo koty wchodząc do budki zdzierają pazurkami styropian i stopniowo powiększają otwór.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 521 gości

cron