drgawki (?) u kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 15, 2007 10:32 drgawki (?) u kota

cześć, spotkał się ktoś może z hm.. jakby dreszczami u kota? nie jest na nic chory, właściwie ma tą przypadłość odkąd go mam.. polega to na tym, że jak się położy, żeby się zdrzemnąć, to zaczyna drżeć (to nie jest mruczenie) i spina się, żeby to drganie powstrzymać. sytuacja ogólnie przypomina mi człowieka mającego dreszcze przy wyoskiej gorączce, wtedy też jakoś tak odruchowo spinamy się cali, żeby zablokowań dreszcze. jak wspomniałam o tym wetce, to coś tam o cukrze mrukneła i zbyła temat :roll: i odniosłam wrażenie jakby posądzała mnie, że nie wiem jak drży kot przy mruczeniu, albo jak się boi :roll: no sory, ale nie jeden kot mi się przez ręce przewinął i dobrze sobie zdaję sprawę z tego jak drży wystraszony kot (po pierwsze nie próbuje powstrzymywać drżenia i nie rozkłada się swobodnie na ziemi a mój owszem) i jak się trzęsie mruczący.. więc jeśli ktoś ma pomysł co to jest, to z chęcią wysłucham :)

ladyblack

 
Posty: 8
Od: Nie maja 06, 2007 13:45

Post » Pt cze 15, 2007 10:36

Ja bym zmieniła weta i zrobiła kotu badania. Może to coś jest neurologiczne a może ma jakąś ukrytą chorobę na leczenie, której może być później za późno.

Barbara Horz

 
Posty: 6763
Od: Wto sty 02, 2007 12:39
Lokalizacja: MiauKot

Post » Pt cze 15, 2007 10:37

Może - ale tylko może - te drżenia wynikają z tego, że w czasie wypoczynku kotu rozluźniają się mięśnie. Tak przynajmniej mój wet interpretował mimowolne drżenia łapek u mojej Kulki. Takie drżenia zdarzały jej się, kiedy - zupełnie zrelaksowana - leżała sobie "kółkami do góry".

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt cze 15, 2007 10:40

no mojemu kotu też czasem drgają wąsy czy łapki, ale tu drży całe ciało.. taki no wibracje jak kiedy sie boi, ale to nie ze strachu, bo on potrafi spać rozwalony jak panisko i drży :roll:

ladyblack

 
Posty: 8
Od: Nie maja 06, 2007 13:45

Post » Pt cze 15, 2007 11:00

Jeśli coś napomknęła o cukrze, to może zbadać poziom tego cukru?
I na pewno skonsultować z innym wetem
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt cze 15, 2007 11:04

A czy to jest młody kot? Czytałam, że u młodych zwierzaków, które intensywnie rosną, takie drżenie może się pojawić. Coś takiego było u Neko. Zdrowy, wszystko w porządku, a jak się położył, to wpadał w wibracje. Tak było jeszcze z póltora miesiąca temu. Teraz wszystko się uspokoiło.
Draper, Neko, Spoker, Przytulia za TM
ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Tuula

 
Posty: 406
Od: Nie sty 29, 2006 13:17
Lokalizacja: Waw

Post » Pt cze 15, 2007 11:38

Ladyblack, moja czteroletnia Kropcia ma podobnie....od zawsze, czyli od kociaczka...jak sie rozluźnia, zasypia, czasem kołami do góry, czasem na boczku, to zaczyna się trząść, łapy i cale ciałko....Wet, do którego chodzę od lat i nie mylił sie do tej pory co do mich kiciusiów, a Lusie wyciągnął z choroby nerek, po dokładnym zbadaniu Kropy (niedawno miała bichemię-jest OK) powiedział że widać ten typ tak ma i żeby sie nie przejmować. Inny wet, gdzie ostatnio Kropa była badana i cieta, też nie uznal tego za chorobę. Ja się juz do tego przyzwyczaiłam, ale jak czasem na mnie zasypia, to mi smutno patrzeć jak sie trzęsie.

Joy

 
Posty: 604
Od: Wto wrz 12, 2006 9:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Pt cze 15, 2007 12:58

Tuula pisze:A czy to jest młody kot?

ma około roku, dokładnie nie wiem kiedy się urodził, ale wszystko wskazuje na maj-czerwiec, więc w sumie jest młody :) jeśli to prawda z drgawkami to jestem spokojniejsza, ale jeszcze popytam wetów ;)

Joy pisze:Ja się juz do tego przyzwyczaiłam, ale jak czasem na mnie zasypia, to mi smutno patrzeć jak sie trzęsie.

no właśnie to jest najgorsze.. leży sobie obok mnie, zasypia i cały drży, aż żal patrzeć jak próbuje te drżenia stłumić :(

dziękuję wszystkim za odpowiedź :)

ladyblack

 
Posty: 8
Od: Nie maja 06, 2007 13:45

Post » Pt cze 15, 2007 13:06

A czy to nie są takie mimowolne odruchy jakie się ma w fazie REM snu. Mój Markiz ma wyraźne fazy REM i wtedy porusza gałkami ocznymi, strzyże wąsikami, porusza łapkami, a nawet wydaje odgłosy. Może po rozluźnieniu kot pozbywa się adrenaliny w ten sposób.

Markiz

 
Posty: 14
Od: Wto maja 08, 2007 13:18

Post » Pt cze 15, 2007 13:10

"Ganianie" i robienie innych rzeczy we śnie wygląda zupełnie inaczej. Jedno od drugiego łatwo odróżnić.
Pamiętam, jak pytałam się o drgawki weta na jakiejś wystawie i powiedział, że bywają koty, którym to zostaje, nawet jak są dorosłe. Nie dopytałam się, jak jest przyczyna tego zjawiska.
Oczywiście, dla spokoju ducha, zawsze warto zasięgnąć porady fachowca :).
Draper, Neko, Spoker, Przytulia za TM
ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Tuula

 
Posty: 406
Od: Nie sty 29, 2006 13:17
Lokalizacja: Waw

Post » Pt cze 15, 2007 13:14

Markiz pisze:A czy to nie są takie mimowolne odruchy jakie się ma w fazie REM snu. Mój Markiz ma wyraźne fazy REM i wtedy porusza gałkami ocznymi, strzyże wąsikami, porusza łapkami, a nawet wydaje odgłosy. Może po rozluźnieniu kot pozbywa się adrenaliny w ten sposób.

no właśnie nie, poprzedni mój kot miał takie cos i wiem, że to jest normalne, niestety u obecnego to są identyczne drgawki jak ludzkie dreszcze przy gorączce :(

ladyblack

 
Posty: 8
Od: Nie maja 06, 2007 13:45

Post » Pt cze 15, 2007 13:18

No właśnie. Ja mam 6 kotów i wiem jak wygląda kot któremu cos sie śni...Kropka ma zupełnie inaczej...właśnie jak w gorączce...a poza tym jest super zdrowym, wesołym kotkiem

Joy

 
Posty: 604
Od: Wto wrz 12, 2006 9:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Śro paź 05, 2022 20:35 Re: drgawki (?) u kota

Hej!

Kolejny wątek, który kopię aby znaleźć jakieś rzetelne informacje. Strasznie się martwię o swoją kociczkę z białaczką, która ma właśnie takie deszcze wraz ze spięciem mięśni aby je opanować.
Czy jest ktoś, kto poznał przyczynę tegoż objawu, na który jak dziewczyny wspaniały bardzo ciężko się patrzy ?

SammySunshine

 
Posty: 20
Od: Czw sie 26, 2021 7:21




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 255 gości